Rozlúčte sa s h35lam1

Spoločnosť Cisco Secure predstavila budúcnosť

Cisco predstavuje budúcnosť bez hesiel, zato s jednoduchším zabezpečením pre každého

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 19. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Spoločnosť Cisco Secure, popredný dodávateľ podnikových bezpečnostných aplikácií, predstavila budúcnosť jednoduchého a účinného zabezpečenia. Má podobu overovacieho systému, ktorý nie je závislý na infraštruktúre a nevyžaduje si heslá. Overovanie bez hesla Duo sa jednoducho integruje do existujúcich overovacích riešení Duo, ktoré využíva viac ako 25-tisíc zákazníkov na celom svete. Používateľom umožní vynechať zadávanie hesla a bezpečne sa prihlásiť do cloudových aplikácií pomocou bezpečnostných kľúčov alebo biometrických nástrojov, aké sú dnes bežne vstavané do moderných notebookov a smartfónov.

 

Používanie hesiel má známe dôsledky. Možno ich jednoducho prelomiť, no zložito sa spravujú. Pre podniky to znamená ročné náklady rádovo v miliardách dolárov. Používatelia sú zavalení rôznymi heslami v osobnom i pracovnom živote a značné percento požiadaviek na IT helpdesk tvoria žiadosti o obnovu hesla. To znižuje produktivitu používateľov a zvyšuje náklady na podporu.

Overovanie bez hesla Cisco Duo je súčasťou zero trust platformy, ktorá zabezpečuje prístup používateľov k ľubovoľným aplikáciám alebo IT prostrediam z akéhokoľvek zariadenia. Produkt je nezávislý na infraštruktúre. Otvára cestu k budúcnosti bez hesiel a zároveň zaisťuje, že podniky budú schopné jednoducho zabezpečiť ľubovoľnú kombináciu cloudových a lokálnych aplikácií bez potreby viacerých autentizačných nástrojov alebo pristúpenia na bezpečnostné kompromisy.

Spoločnosť Cisco sa snažila vyvinúť metódu overovania bez hesla, ktorá by naplnila potreby rozmanitej pracovnej sily a umožnila najširšiemu možnému okruhu firiem bezpečne opustiť zabezpečenie pomocou hesiel bez ohľadu na to, ako vyzerá ich IT infraštruktúra,“ hovorí Gee Rittenhouse, viceprezident a generálny riaditeľ bezpečnostnej divízie spoločnosti Cisco. „Nebudeme nijako preháňať, ak budeme tvrdiť, že overovanie bez hesiel prinesie najzmysluplnejšiu zmenu spôsobu, akým používatelia pristupujú k dátam, a to tým, že z najjednoduchšej cesty spraví zároveň cestu najbezpečnejšiu.“

Overovanie bez hesla Duo zaistí nasledujúce:

 

Situácia v podnikoch a organizáciách všetkých typov dozrela na zavedenie overovania bez hesla. Podľa štúdie 2020 Duo Trusted Access Report má 80 % mobilných zariadení používaných na pracovné účely nastavenú biometriu, čo predstavuje 12 % nárast v porovnaní s predchádzajúcim päťročným obdobím.

Overovanie bez hesla Duo využíva štandard WebAuthn založený na asymetrickom šifrovaní, čo umožňuje biometrické údaje bezpečne uchovávať a overovať na samotnom zariadení namiesto centralizovanej databázy. Ako člen pracovnej skupiny W3C spoločnosť Duo prispela k uznaniu WebAuthn za oficiálny internetový štandard a jeho rozšírenie do rôznych platforiem.

Riešenia Duo spĺňajú požiadavky normy ISO 27001, rámca NIST pre kybernetickú bezpečnosť a princípov AICPA pre služby dôvery a vyhovujú predpisom na ochranu osobných údajov ako GDPR a ďalšie. Duo sa usiluje o zaistenie najvyššej možnej miery bezpečnosti pre svojich zákazníkov z verejnej i súkromnej sféry. Získalo certifikáty SOC2 Type II, ISO27001:2013, ISO27017:2015 a ISO27018:2019 a autorizáciu FedRAMP.

Ochrana súkromia dospela – považuje sa za základné ľudské právo a postupne sa stáva dôležitou prioritou pre vedenia firiem,“ poznamenáva viceprezident spoločnosti Cisco Harvey Jang, ktorý je zodpovedný z oblasť ochrany súkromia. „V súvislosti s urýchleným prechodom na prácu odkiaľkoľvek naberá ochrana súkromia na dôležitosti z hľadiska digitalizácie, odolnosti podniku, agility a inovácií.“

 

Dostupnosť:

Overovanie bez hesla Duo bude k dispozícii ako verejne dostupné preview na začiatku leta 2021.

Úplné znenie štúdie 2020 Duo Trusted Access Report si môžete prečítať tu.

Viac informácií nájdete na:

https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=2150390

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

V roku 2023 bude mať prístup k mobilnému internetu 70 % ľudí na svete

V roku 2023 bude viac ako 10 % všetkých pripojení pripadať na 5G. Rýchlosť takéhoto pripojenia pritom bude dosahovať v priemere 575 megabitov za sekundu, čo je 13-krát viac než pri priemernom mobilnom pripojení.

27. februára 2020

Najnovšie

Zraniteľnosť čipov umožňuje útočníkom odomknúť SIM kartu..,

Používatelia mobilných zariadení s operačným systémom Android sú v ohrození  

Bezpečnostné tipy pre používateľov mobilných zariadení Android 

11. mája 2021

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

5. mája 2021

Ako sa chrániť pred phishingom?

Kybernetické útoky zneužívajú známe značky.

Aj na Slovensku sú to technologické giganty a dopravcovia

30. apríla 2021

Stohovateľné manažovateľné switche, ktoré myslia na budúcnosť

Vysokovýkonné prepínače série DXS-3610

Spoločnosť D-Link oznamuje rozšírenie svojho portfólia multi-Gigabitových prepínačov o 10G manažovateľné stohovateľné Layer 3 switche série DXS-3610. Tento rad ponúka vysoký výkon, veľmi nízku odozvu a škálovateľnosť pre podnikové, alebo univerzitné siete a poskytovateľov služieb.

30. apríla 2021

iF Design Awards

Ocenené za inovácie v oblasti produktového dizajnu

Spoločnosť D-Link oznámila, že získala ďalšie svetovo uznávané ocenenia iF Design Awards za dve zo svojich domácich inteligentných dohľadových Wi-Fi kamier – outdoorovú 2K QHD Pan&Zoom kameru DCS-8635LH a vonkajšiu Full HD Wi-Fi kameru DCS-8302LH.

30. apríla 2021

Nová PTZ kamera

31× optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia aj v hlbokej tme a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 a viac metrov). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zabezpečí lepší obraz, rozšírené možnosti videoanalýzy […]

26. apríla 2021

Elektromobil Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

22. apríla 2021

Mastercard, obchodník roka

Spoločnosť dráčik sa stala absolútnym víťazom ocenenia mastercard obchodník roka 2020

V tomto ročníku ocenenia Mastercard Obchodník roka boli do výskumu novo zaradené tri kategórie: e-shopy, lekárne a hračky.

21. apríla 2021

Až 40 percent zariadení je ohrozených

Kybernetický útok na Slovensku

Varovanie pred škodlivým softvérom, ktorý na Slovensku infikuje mobilné zariadenia

21. apríla 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Odporúčané

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020