Rozlúčte sa s h35lam1

Spoločnosť Cisco Secure predstavila budúcnosť

Cisco predstavuje budúcnosť bez hesiel, zato s jednoduchším zabezpečením pre každého

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 19. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Spoločnosť Cisco Secure, popredný dodávateľ podnikových bezpečnostných aplikácií, predstavila budúcnosť jednoduchého a účinného zabezpečenia. Má podobu overovacieho systému, ktorý nie je závislý na infraštruktúre a nevyžaduje si heslá. Overovanie bez hesla Duo sa jednoducho integruje do existujúcich overovacích riešení Duo, ktoré využíva viac ako 25-tisíc zákazníkov na celom svete. Používateľom umožní vynechať zadávanie hesla a bezpečne sa prihlásiť do cloudových aplikácií pomocou bezpečnostných kľúčov alebo biometrických nástrojov, aké sú dnes bežne vstavané do moderných notebookov a smartfónov.

 

Používanie hesiel má známe dôsledky. Možno ich jednoducho prelomiť, no zložito sa spravujú. Pre podniky to znamená ročné náklady rádovo v miliardách dolárov. Používatelia sú zavalení rôznymi heslami v osobnom i pracovnom živote a značné percento požiadaviek na IT helpdesk tvoria žiadosti o obnovu hesla. To znižuje produktivitu používateľov a zvyšuje náklady na podporu.

Overovanie bez hesla Cisco Duo je súčasťou zero trust platformy, ktorá zabezpečuje prístup používateľov k ľubovoľným aplikáciám alebo IT prostrediam z akéhokoľvek zariadenia. Produkt je nezávislý na infraštruktúre. Otvára cestu k budúcnosti bez hesiel a zároveň zaisťuje, že podniky budú schopné jednoducho zabezpečiť ľubovoľnú kombináciu cloudových a lokálnych aplikácií bez potreby viacerých autentizačných nástrojov alebo pristúpenia na bezpečnostné kompromisy.

Spoločnosť Cisco sa snažila vyvinúť metódu overovania bez hesla, ktorá by naplnila potreby rozmanitej pracovnej sily a umožnila najširšiemu možnému okruhu firiem bezpečne opustiť zabezpečenie pomocou hesiel bez ohľadu na to, ako vyzerá ich IT infraštruktúra,“ hovorí Gee Rittenhouse, viceprezident a generálny riaditeľ bezpečnostnej divízie spoločnosti Cisco. „Nebudeme nijako preháňať, ak budeme tvrdiť, že overovanie bez hesiel prinesie najzmysluplnejšiu zmenu spôsobu, akým používatelia pristupujú k dátam, a to tým, že z najjednoduchšej cesty spraví zároveň cestu najbezpečnejšiu.“

Overovanie bez hesla Duo zaistí nasledujúce:

 

Situácia v podnikoch a organizáciách všetkých typov dozrela na zavedenie overovania bez hesla. Podľa štúdie 2020 Duo Trusted Access Report má 80 % mobilných zariadení používaných na pracovné účely nastavenú biometriu, čo predstavuje 12 % nárast v porovnaní s predchádzajúcim päťročným obdobím.

Overovanie bez hesla Duo využíva štandard WebAuthn založený na asymetrickom šifrovaní, čo umožňuje biometrické údaje bezpečne uchovávať a overovať na samotnom zariadení namiesto centralizovanej databázy. Ako člen pracovnej skupiny W3C spoločnosť Duo prispela k uznaniu WebAuthn za oficiálny internetový štandard a jeho rozšírenie do rôznych platforiem.

Riešenia Duo spĺňajú požiadavky normy ISO 27001, rámca NIST pre kybernetickú bezpečnosť a princípov AICPA pre služby dôvery a vyhovujú predpisom na ochranu osobných údajov ako GDPR a ďalšie. Duo sa usiluje o zaistenie najvyššej možnej miery bezpečnosti pre svojich zákazníkov z verejnej i súkromnej sféry. Získalo certifikáty SOC2 Type II, ISO27001:2013, ISO27017:2015 a ISO27018:2019 a autorizáciu FedRAMP.

Ochrana súkromia dospela – považuje sa za základné ľudské právo a postupne sa stáva dôležitou prioritou pre vedenia firiem,“ poznamenáva viceprezident spoločnosti Cisco Harvey Jang, ktorý je zodpovedný z oblasť ochrany súkromia. „V súvislosti s urýchleným prechodom na prácu odkiaľkoľvek naberá ochrana súkromia na dôležitosti z hľadiska digitalizácie, odolnosti podniku, agility a inovácií.“

 

Dostupnosť:

Overovanie bez hesla Duo bude k dispozícii ako verejne dostupné preview na začiatku leta 2021.

Úplné znenie štúdie 2020 Duo Trusted Access Report si môžete prečítať tu.

Viac informácií nájdete na:

https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=2150390

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

V roku 2023 bude mať prístup k mobilnému internetu 70 % ľudí na svete

V roku 2023 bude viac ako 10 % všetkých pripojení pripadať na 5G. Rýchlosť takéhoto pripojenia pritom bude dosahovať v priemere 575 megabitov za sekundu, čo je 13-krát viac než pri priemernom mobilnom pripojení.

27. februára 2020

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023