Bezpečnosť ako priorita

Spoločnosť vivo oficiálne uviedla na trh novú používateľskú nadstavbu Funtouch OS 13

vivo predstavuje novú verziu používateľskej nadstavby Funtouch OS 13, založenú na OS Android 13

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy
Spoločnosť vivo oficiálne uviedla na trh novú používateľskú nadstavbu Funtouch OS 13. Inovovaná platforma, založená na najnovšej verzii operačného systému Android 13, kombinuje vylepšené možnosti prispôsobenia, inovované funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia s novými spôsobmi ovládania. Značka vivo sa snaží nielen poskytnúť používateľom bezproblémový zážitok z používania smartfónu, ale tiež možnosť vyjadriť kreativitu a jedinečnosť prostredníctvom svojich mobilných zariadení.

 

Prispôsobte si obrazovku podľa seba

Funtouch OS 13 dáva používateľom vylepšenú vizuálnu kontrolu nad ich domovskou obrazovkou. Vďaka funkcii monochromatických ikon môžu teraz používatelia zmeniť farbu ikon svojej domovskej obrazovky tak, aby zodpovedali ich tapete, systému a rozhraniam aplikácií.

Okrem toho nová platforma umožňuje používateľom prispôsobiť farby v používateľskom rozhraní systému a vstavaných aplikáciách vrátane panelov s upozorneniami, ovládania hlasitosti, kalkulačky a hodín. Môžete použiť farbu z preferovanej tapety a motívu, vybrať si vhodný farebný odtieň a aplikovať ho na rozhranie aplikácie pre estetický zážitok zakaždým, keď odomknete svoj telefón.

Bezpečnosť ako priorita

Nová funkcia “pripínania” aplikácií pomáha udržiavať citlivé údaje v bezpečí a poskytuje používateľom väčší komfort, pokiaľ ide o ich bezpečnosť a súkromie. Keď zariadenie používa iná osoba, funkcia dvojúrovňového pripínania udržiava zvolenú aplikáciu v zobrazení a zabraňuje prístupu k iným aplikáciám v zariadení. Táto funkcia umožňuje väčšiu flexibilitu a umožňuje vlastníkovi nastaviť parametre a ovládať povolené akcie v rámci pripnutej aplikácie, keď zariadenie používajú iní ľudia.

Táto aktualizácia tiež umožňuje používateľom skryť fotografie a videá, ako aj selektívne zvoliť prístup rôznych aplikácií ku konkrétnym fotografiám, čím sa zabráni nechcenému prezeraniu na ich zariadeniach a zvýši sa aj ochrana súkromia.

Vylepšené ovládacie prvky a funkcie 

Na vytvorenie efektívnejšieho zážitku pre používateľov vivo má Funtouch OS 13 tiež vylepšenú správu aplikácií, iManager, ktorý môže konkrétne pomôcť monitorovať čas používania aplikácie. Ak je využitie procesora príliš vysoké, používatelia môžu túto aplikáciu vypnúť jedným klepnutím. Aplikácia iManager môže tiež zabrániť prehrievaniu / určite nehrozí riziko popálenia, rovnako, ako keby ste použivali kvalitný konvektomat /  znížením počtu aktívnych aplikácií a úpravou frekvencie procesora na základe funkcie chladenia telefónu.

Okrem aktualizácií počasia obsahuje palubná doska aj kartu AQI pre používateľov, ktorí si uvedomujú zdravie, ktorí chcú okamžite skontrolovať najnovšie informácie o kvalite ovzdušia s dostupným podrobným indexom PM2,5.

Vďaka prémiovému mobilnému fotografickému zážitku vivo možno očakávať nové možnosti snímania fotografií a videa. Profesionálny hľadáčik uľahčuje fotografovanie vďaka novému stabilizačnému krúžku, ktorý na zábere pomáha zmierniť následky trasúcich sa rúk.

Nový operačný systém myslí aj na vytváranie videí na profesionálnej úrovni. Systém umožňuje používateľom stlmiť zvuk videa počas úpravy záznamu a dokonca vykonať presné úpravy hlasitosti v každom segmente videa.

Pokiaľ ide o ovládacie prvky a prístup, vylepšenia boli vykonané s korekciou farieb a inverziou, ako aj s možnosťou odstránenia animácií pre používateľov so špecifickými potrebami, ako sú napríklad poruchy zraku.

Funtouch OS 13 bude dostupný prostredníctvom softvérovej aktualizácie, a to už začiatkom novembra 2022, počnúc vlajkovým modelom X80 Pro. Nasledovať bude nedávno predstavená novinka strednej triedy X80 Lite a model V23 5G, a to približne v polovici decembra. Majitelia vivo Y76 5G – ďalšieho smartfónu predávaného aj na slovenskom trhu – sa na aktualizáciu môžu tešiť v polovici januára 2023. Spoločnosť postupne prinesie Funtouch OS 13 používateľom vivo smartfónov po celom svete.

 

 

 

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022