Bezpečnosť ako priorita

Spoločnosť vivo oficiálne uviedla na trh novú používateľskú nadstavbu Funtouch OS 13

vivo predstavuje novú verziu používateľskej nadstavby Funtouch OS 13, založenú na OS Android 13

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy
Spoločnosť vivo oficiálne uviedla na trh novú používateľskú nadstavbu Funtouch OS 13. Inovovaná platforma, založená na najnovšej verzii operačného systému Android 13, kombinuje vylepšené možnosti prispôsobenia, inovované funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia s novými spôsobmi ovládania. Značka vivo sa snaží nielen poskytnúť používateľom bezproblémový zážitok z používania smartfónu, ale tiež možnosť vyjadriť kreativitu a jedinečnosť prostredníctvom svojich mobilných zariadení.

 

Prispôsobte si obrazovku podľa seba

Funtouch OS 13 dáva používateľom vylepšenú vizuálnu kontrolu nad ich domovskou obrazovkou. Vďaka funkcii monochromatických ikon môžu teraz používatelia zmeniť farbu ikon svojej domovskej obrazovky tak, aby zodpovedali ich tapete, systému a rozhraniam aplikácií.

Okrem toho nová platforma umožňuje používateľom prispôsobiť farby v používateľskom rozhraní systému a vstavaných aplikáciách vrátane panelov s upozorneniami, ovládania hlasitosti, kalkulačky a hodín. Môžete použiť farbu z preferovanej tapety a motívu, vybrať si vhodný farebný odtieň a aplikovať ho na rozhranie aplikácie pre estetický zážitok zakaždým, keď odomknete svoj telefón.

Bezpečnosť ako priorita

Nová funkcia “pripínania” aplikácií pomáha udržiavať citlivé údaje v bezpečí a poskytuje používateľom väčší komfort, pokiaľ ide o ich bezpečnosť a súkromie. Keď zariadenie používa iná osoba, funkcia dvojúrovňového pripínania udržiava zvolenú aplikáciu v zobrazení a zabraňuje prístupu k iným aplikáciám v zariadení. Táto funkcia umožňuje väčšiu flexibilitu a umožňuje vlastníkovi nastaviť parametre a ovládať povolené akcie v rámci pripnutej aplikácie, keď zariadenie používajú iní ľudia.

Táto aktualizácia tiež umožňuje používateľom skryť fotografie a videá, ako aj selektívne zvoliť prístup rôznych aplikácií ku konkrétnym fotografiám, čím sa zabráni nechcenému prezeraniu na ich zariadeniach a zvýši sa aj ochrana súkromia.

Vylepšené ovládacie prvky a funkcie 

Na vytvorenie efektívnejšieho zážitku pre používateľov vivo má Funtouch OS 13 tiež vylepšenú správu aplikácií, iManager, ktorý môže konkrétne pomôcť monitorovať čas používania aplikácie. Ak je využitie procesora príliš vysoké, používatelia môžu túto aplikáciu vypnúť jedným klepnutím. Aplikácia iManager môže tiež zabrániť prehrievaniu / určite nehrozí riziko popálenia, rovnako, ako keby ste použivali kvalitný konvektomat /  znížením počtu aktívnych aplikácií a úpravou frekvencie procesora na základe funkcie chladenia telefónu.

Okrem aktualizácií počasia obsahuje palubná doska aj kartu AQI pre používateľov, ktorí si uvedomujú zdravie, ktorí chcú okamžite skontrolovať najnovšie informácie o kvalite ovzdušia s dostupným podrobným indexom PM2,5.

Vďaka prémiovému mobilnému fotografickému zážitku vivo možno očakávať nové možnosti snímania fotografií a videa. Profesionálny hľadáčik uľahčuje fotografovanie vďaka novému stabilizačnému krúžku, ktorý na zábere pomáha zmierniť následky trasúcich sa rúk.

Nový operačný systém myslí aj na vytváranie videí na profesionálnej úrovni. Systém umožňuje používateľom stlmiť zvuk videa počas úpravy záznamu a dokonca vykonať presné úpravy hlasitosti v každom segmente videa.

Pokiaľ ide o ovládacie prvky a prístup, vylepšenia boli vykonané s korekciou farieb a inverziou, ako aj s možnosťou odstránenia animácií pre používateľov so špecifickými potrebami, ako sú napríklad poruchy zraku.

Funtouch OS 13 bude dostupný prostredníctvom softvérovej aktualizácie, a to už začiatkom novembra 2022, počnúc vlajkovým modelom X80 Pro. Nasledovať bude nedávno predstavená novinka strednej triedy X80 Lite a model V23 5G, a to približne v polovici decembra. Majitelia vivo Y76 5G – ďalšieho smartfónu predávaného aj na slovenskom trhu – sa na aktualizáciu môžu tešiť v polovici januára 2023. Spoločnosť postupne prinesie Funtouch OS 13 používateľom vivo smartfónov po celom svete.

 

 

 

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023