Skladovanie potravín so štipkou nostalgie

Spoločnosti Samsung a Tetris vytvorili zábavné úložné boxy Stackers

Samsung sa spojil so spoločnosťou The Tetris Company s cieľom lepšej organizácie svojich chladničiek a spolu uviedli na trh limitovanú sériu úložných dóz v ikonických tvaroch Tetriminos, aby tak podporili znižovanie plytvania potravinami.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Celkový výnos z predaja Samsung Stackers poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

 Samsung Electronics spojila sily so spoločnosťou The Tetris Company, aby uviedla na trh limitovanú kolekciu dóz na skladovanie potravín, ktorá je inšpirovaná svetoznámou logickou hrou Tetris®. Farebné dózy majú napomôcť domácnostiam k znižovaniu plytvania potravinami. Série Tetris budú dostupné cez centralizovanú stránku s cenou 25 eur.

Prvá úložná súprava svojho druhu bude obsahovať všetkých sedem ikonických tvarov a farieb Tetrimina – azúrovú, žltú, fialovú, zelenú, modrú, červenú a oranžovú. Vďaka zábavnému farebnému rozlíšeniu tak bude skladovanie potravín vo vašej chladničke a mrazničke oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. A navyše celý výnos z predaja poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

Problém plytvania potravinami vyvoláva rastúce obavy, nakoľko hlásená[1] miera individuálneho plytvania sa opäť zvýšila a vyrovnala sa s úrovňou, ktorá panovala pred prepuknutím pandémie. Traja z desiatich ľudí (30 %) priznávajú, že vyhadzujú väčší objem potravín, než ako tomu bolo pred pandémiou (20 %), čo nastáva v dôsledku zanedbaného manažmentu a nedôslednej organizácie potravinových zásob, ako je napríklad nevyužívanie zvyškov či nerozumné dávkovanie ingrediencií počas varenia. Ľudia tiež nevyužívajú možnosť navariť si vo veľkom, rozdeliť jednotlivé dávky jedál do krabičiek a následne ich zmraziť.

Použitím pestrofarebného a nostalgického Tetris dizajnu budú zákazníci schopní stohovať v chladničke jednotlivé krabičky súpravy úplne rovnako ako v známej hre. Či už to bude nahor, nadol, doľava či doprava, súprava na uskladnenie potravín je ideálnou voľbou pre lepšiu optimalizáciu priestoru. Takto využijete kapacitu miesta v chladničke oveľa efektívnejšie a vyhnete sa vyhadzovaniu potravinových zvyškov. Pred sviatočným obdobím krabičky na potraviny navyše splnia úlohu perfektného darčeka pre gurmánov, milovníkov hier i bojovníkov za ekológiu. Ak na tieto Vianoce[2] hľadáte niečo skutočne jedinečné, táto zábavná súprava je ideálnou voľbou.

Rovnako ako veselé dózy na potraviny, tak i Samsung chladničky ponúkajú nekonečné možnosti prispôsobenia podľa individuálneho vkusu a potreby nielen vo vnútri, ale aj navonok. Nech už hovoríme o flexibilnom interiéri či špeciálnej poličke na víno, ktoré dovoľujú maximálne využiť priestor v spotrebiči, alebo technológii SpaceMax, ktorá poskytuje pohodlnejšie rozloženie čerstvých potravín – toto partnerstvo dokonale napĺňa svoj hlavný účel. Inovatívne funkcie hľadajte aj u série Samsung Bespoke, výnimočnej kolekcii kombinovaných chladničiek a mrazničiek, ktoré sú obľúbené pre svoju veľkú kapacitu, komfortné používanie a možnosť úpravy podľa svojich osobných požiadaviek. Táto limitovaná edícia prichádza ako odpoveď na celoeurópsky výskum spoločnosti Samsung[3], ktorý odhalil poznatok, že až šokujúcich 46 % nakúpených potravín končí v európskych domácnostiach v smetnom koši, čo v prepočte predstavuje ročne finančnú čiastku v hodnote 4 003 eur. Na otázku, ako by sa dalo zabrániť plytvaniu potravinami, viac ako polovica Európanov (54 %) priznala, že by museli zlepšiť svoj systém organizácie jedál a surovín a dve tretiny (64 %) sa domnievajú, že ich jedlo by vydržalo dlhšie, ak by ho správne skladovali.

 

„Naším poslaním je vyvíjať produkty a riešenia, ktoré pomáhajú spotrebiteľom lepšie organizovať ich život, vrátane znižovania plytvania potravinami. Preto sme sa spojili so spoločnosťou The Tetris Company a uviedli na trh jedinečné úložné riešenie Samsung Stackers, ktoré umožňuje zábavný spôsob skladovania potravín. Skladacie boxy nielenže skvelo vyzerajú a perfektne zapadnú do našich chladničiek, ale navyše poskytujú našim zákazníkom efektívnejší spôsob optimalizácie dostupného úložného priestoru, súčasne tiež podporujú boj Európskej federácie potravinových bánk voči plytvaniu potravinami,“ uviedol Tim Beere, vedúci oddelenia chladiarenských zariadení v spoločnosti Samsung.

 „Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Samsung pri vytváraní úložných boxov Samsung Stackers a ponúknuť zábavné riešenia pri organizácii miesta v chladničkách s nádychom nostalgickej hry Tetris,“ uvádza Maya Rogers, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Tetris, a dodáva: „Je skvelé vidieť, ako Samsung Stackers privádzajú k životu našu milovanú logickú hru a už sa nevieme dočkať, ako naši zákazníci premenia svoje chladničky a mrazničky na reálne Tetris puzzle. Rovnako sa tešíme z toho, že všetky zisky idú do Európskej federácie potravinových bánk, je to neuveriteľná príležitosť pomôcť pri riešení problému plytvania potravinami viacerými spôsobmi.“

Nové boxy na skladovanie potravín Samsung Stackers budú dostupné v nasledujúcich európskych krajinách: Rumunsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Slovensko, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Zákazníci, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o zábavnej a efektívnej kolekcii dóz na potraviny Samsung Stackers, môžu navštíviť stránku samsung.com/tetris. Tí, ktorí by si radi boxy na potraviny zakúpili, tak môžu urobiť za cenu 25 eur, pričom celkový výnos z predaja je určený na podporu Európskej federácie potravinových bánk, neziskovej organizácie reprezentujúcej sieť 335 potravinových bánk v celej Európe, ktoré sa zaviazali predchádzať plytvaniu potravinami a znižovať tak potravinovú neistotu.

Európska federácia potravinových bánk bola v posledných rokoch svedkom výrazného nárastu dopytu po potravinách, pričom sa očakáva, že bude naďalej z roka na rok stúpať. Len v roku 2020 pomohla sieť charitatívnych organizácií, ktoré prijímajú potraviny od členov Európskej federácie potravinových bánk, celkovo 12,8 miliónom ľudí v núdzi, čo predstavuje nárast o 34,7 % v porovnaní s úrovňou pred pandémiou v roku 2019. Výsledkom je, že európski členovia získali, vyzbierali a prerozdelili 860 000 ton potravín, z ktorých väčšina by sa inak vyhodila, čo predstavuje medziročný nárast o 12 % od roku 2019, na podporu charitatívnych organizácií pomáhajúcich tým, ktorí to najviac potrebujú.

 

Príklady zábavných dóz na potraviny Samsung Stackers

 

O značke Tetris®

Značka Tetris patrí medzi jednu z najznámejších a najmilovanejších herných licencií na svete. Aj dnes, po viac než 35 rokoch od svojho zrodenia, je neustále milovaná ľuďmi všetkých kultúr a vekových kategórií. Každoročne sa na svete odohrajú miliardy online partií a doposiaľ bolo stiahnutých vyše 500 miliónov mobilných hier. Globálna sieť držiteľov licencie zahŕňa najväčších herných vydavateľov vrátane spoločností Nintendo a Sega, rovnako aj ďalších partnerov vo sfére elektroniky, hračiek, odevov, životného štýlu a ďalších. Vlastníkom značky je spoločnosť Tetris Holding LLC a výhradným celosvetovým držiteľom licencie Tetris Company Inc. Pre viac informácií o značke a produktoch Tetris navštívte stránku www.tetris.com.

 

O Európskej federácii potravinových bánk

Európska federácia potravinových bánk (FEBA) je nezisková organizácia so sídlom v Bruseli ustanovená v roku 1986, ktorá spolupracuje so sieťou členov z 29 európskych krajín. FEBA združuje viac ako 300 potravinových bánk, ktoré si všetky určili za cieľ zabrániť plytvaniu jedlom a zmierniť rozdiely v stravovaní medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami. Denné aktivity týchto bánk pozostávajú zo zhromažďovania, inventarizácie a prerozdeľovania jedla medzi charity, ktoré ich následne odovzdávajú tam, kde je to najviac potrebné. V roku 2020 sa federácii týmto spôsobom podarilo rozdať 860 000 ton jedla a pomôcť tak viac ako 12,8 miliónom ľudí cez 48 126 charitatívnych organizácií a 37 016 spolupracovníkov (z 85 % tvorených dobrovoľníkmi). Pre viac informácií o Európskej federácii potravinových bánk navštívte stránky https://www.eurofoodbank.org/.

[1] Každý jeden unikátny TetrisTM kontajner obsahuje nasledujúci materiál a dodržiava potravinové predpisy; 100 % OPP: CAS číslo materiálu PP je 9003-07-0/Recyklovateľné. Vonkajší obal je plne certifikovaný FSC 2.

 

[2] Prieskum trendov v oblasti potravinového odpadu neziskovej spoločnosti WRAP v roku 2021

[3] Európsky prieskum spoločnosti Samsung uskutočnený v 11 krajinách s 20 000 respondentmi prostredníctvom spoločnosti 3gem. Miera odpadu vyjadrená v peňažnej hodnote v každej krajine bola vypočítaná na základe priemerných týždenných výdavkov respondentov vo všetkých kategóriách a odhadovanej priemernej spotreby/odpadu vo všetkých kategóriách. Ročný údaj sa následnej vypočíta vynásobením počtom týždňov v roku.

 

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024