Skladovanie potravín so štipkou nostalgie

Spoločnosti Samsung a Tetris vytvorili zábavné úložné boxy Stackers

Samsung sa spojil so spoločnosťou The Tetris Company s cieľom lepšej organizácie svojich chladničiek a spolu uviedli na trh limitovanú sériu úložných dóz v ikonických tvaroch Tetriminos, aby tak podporili znižovanie plytvania potravinami.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Celkový výnos z predaja Samsung Stackers poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

 Samsung Electronics spojila sily so spoločnosťou The Tetris Company, aby uviedla na trh limitovanú kolekciu dóz na skladovanie potravín, ktorá je inšpirovaná svetoznámou logickou hrou Tetris®. Farebné dózy majú napomôcť domácnostiam k znižovaniu plytvania potravinami. Série Tetris budú dostupné cez centralizovanú stránku s cenou 25 eur.

Prvá úložná súprava svojho druhu bude obsahovať všetkých sedem ikonických tvarov a farieb Tetrimina – azúrovú, žltú, fialovú, zelenú, modrú, červenú a oranžovú. Vďaka zábavnému farebnému rozlíšeniu tak bude skladovanie potravín vo vašej chladničke a mrazničke oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. A navyše celý výnos z predaja poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

Problém plytvania potravinami vyvoláva rastúce obavy, nakoľko hlásená[1] miera individuálneho plytvania sa opäť zvýšila a vyrovnala sa s úrovňou, ktorá panovala pred prepuknutím pandémie. Traja z desiatich ľudí (30 %) priznávajú, že vyhadzujú väčší objem potravín, než ako tomu bolo pred pandémiou (20 %), čo nastáva v dôsledku zanedbaného manažmentu a nedôslednej organizácie potravinových zásob, ako je napríklad nevyužívanie zvyškov či nerozumné dávkovanie ingrediencií počas varenia. Ľudia tiež nevyužívajú možnosť navariť si vo veľkom, rozdeliť jednotlivé dávky jedál do krabičiek a následne ich zmraziť.

Použitím pestrofarebného a nostalgického Tetris dizajnu budú zákazníci schopní stohovať v chladničke jednotlivé krabičky súpravy úplne rovnako ako v známej hre. Či už to bude nahor, nadol, doľava či doprava, súprava na uskladnenie potravín je ideálnou voľbou pre lepšiu optimalizáciu priestoru. Takto využijete kapacitu miesta v chladničke oveľa efektívnejšie a vyhnete sa vyhadzovaniu potravinových zvyškov. Pred sviatočným obdobím krabičky na potraviny navyše splnia úlohu perfektného darčeka pre gurmánov, milovníkov hier i bojovníkov za ekológiu. Ak na tieto Vianoce[2] hľadáte niečo skutočne jedinečné, táto zábavná súprava je ideálnou voľbou.

Rovnako ako veselé dózy na potraviny, tak i Samsung chladničky ponúkajú nekonečné možnosti prispôsobenia podľa individuálneho vkusu a potreby nielen vo vnútri, ale aj navonok. Nech už hovoríme o flexibilnom interiéri či špeciálnej poličke na víno, ktoré dovoľujú maximálne využiť priestor v spotrebiči, alebo technológii SpaceMax, ktorá poskytuje pohodlnejšie rozloženie čerstvých potravín – toto partnerstvo dokonale napĺňa svoj hlavný účel. Inovatívne funkcie hľadajte aj u série Samsung Bespoke, výnimočnej kolekcii kombinovaných chladničiek a mrazničiek, ktoré sú obľúbené pre svoju veľkú kapacitu, komfortné používanie a možnosť úpravy podľa svojich osobných požiadaviek. Táto limitovaná edícia prichádza ako odpoveď na celoeurópsky výskum spoločnosti Samsung[3], ktorý odhalil poznatok, že až šokujúcich 46 % nakúpených potravín končí v európskych domácnostiach v smetnom koši, čo v prepočte predstavuje ročne finančnú čiastku v hodnote 4 003 eur. Na otázku, ako by sa dalo zabrániť plytvaniu potravinami, viac ako polovica Európanov (54 %) priznala, že by museli zlepšiť svoj systém organizácie jedál a surovín a dve tretiny (64 %) sa domnievajú, že ich jedlo by vydržalo dlhšie, ak by ho správne skladovali.

 

„Naším poslaním je vyvíjať produkty a riešenia, ktoré pomáhajú spotrebiteľom lepšie organizovať ich život, vrátane znižovania plytvania potravinami. Preto sme sa spojili so spoločnosťou The Tetris Company a uviedli na trh jedinečné úložné riešenie Samsung Stackers, ktoré umožňuje zábavný spôsob skladovania potravín. Skladacie boxy nielenže skvelo vyzerajú a perfektne zapadnú do našich chladničiek, ale navyše poskytujú našim zákazníkom efektívnejší spôsob optimalizácie dostupného úložného priestoru, súčasne tiež podporujú boj Európskej federácie potravinových bánk voči plytvaniu potravinami,“ uviedol Tim Beere, vedúci oddelenia chladiarenských zariadení v spoločnosti Samsung.

 „Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Samsung pri vytváraní úložných boxov Samsung Stackers a ponúknuť zábavné riešenia pri organizácii miesta v chladničkách s nádychom nostalgickej hry Tetris,“ uvádza Maya Rogers, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Tetris, a dodáva: „Je skvelé vidieť, ako Samsung Stackers privádzajú k životu našu milovanú logickú hru a už sa nevieme dočkať, ako naši zákazníci premenia svoje chladničky a mrazničky na reálne Tetris puzzle. Rovnako sa tešíme z toho, že všetky zisky idú do Európskej federácie potravinových bánk, je to neuveriteľná príležitosť pomôcť pri riešení problému plytvania potravinami viacerými spôsobmi.“

Nové boxy na skladovanie potravín Samsung Stackers budú dostupné v nasledujúcich európskych krajinách: Rumunsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Slovensko, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Zákazníci, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o zábavnej a efektívnej kolekcii dóz na potraviny Samsung Stackers, môžu navštíviť stránku samsung.com/tetris. Tí, ktorí by si radi boxy na potraviny zakúpili, tak môžu urobiť za cenu 25 eur, pričom celkový výnos z predaja je určený na podporu Európskej federácie potravinových bánk, neziskovej organizácie reprezentujúcej sieť 335 potravinových bánk v celej Európe, ktoré sa zaviazali predchádzať plytvaniu potravinami a znižovať tak potravinovú neistotu.

Európska federácia potravinových bánk bola v posledných rokoch svedkom výrazného nárastu dopytu po potravinách, pričom sa očakáva, že bude naďalej z roka na rok stúpať. Len v roku 2020 pomohla sieť charitatívnych organizácií, ktoré prijímajú potraviny od členov Európskej federácie potravinových bánk, celkovo 12,8 miliónom ľudí v núdzi, čo predstavuje nárast o 34,7 % v porovnaní s úrovňou pred pandémiou v roku 2019. Výsledkom je, že európski členovia získali, vyzbierali a prerozdelili 860 000 ton potravín, z ktorých väčšina by sa inak vyhodila, čo predstavuje medziročný nárast o 12 % od roku 2019, na podporu charitatívnych organizácií pomáhajúcich tým, ktorí to najviac potrebujú.

 

Príklady zábavných dóz na potraviny Samsung Stackers

 

O značke Tetris®

Značka Tetris patrí medzi jednu z najznámejších a najmilovanejších herných licencií na svete. Aj dnes, po viac než 35 rokoch od svojho zrodenia, je neustále milovaná ľuďmi všetkých kultúr a vekových kategórií. Každoročne sa na svete odohrajú miliardy online partií a doposiaľ bolo stiahnutých vyše 500 miliónov mobilných hier. Globálna sieť držiteľov licencie zahŕňa najväčších herných vydavateľov vrátane spoločností Nintendo a Sega, rovnako aj ďalších partnerov vo sfére elektroniky, hračiek, odevov, životného štýlu a ďalších. Vlastníkom značky je spoločnosť Tetris Holding LLC a výhradným celosvetovým držiteľom licencie Tetris Company Inc. Pre viac informácií o značke a produktoch Tetris navštívte stránku www.tetris.com.

 

O Európskej federácii potravinových bánk

Európska federácia potravinových bánk (FEBA) je nezisková organizácia so sídlom v Bruseli ustanovená v roku 1986, ktorá spolupracuje so sieťou členov z 29 európskych krajín. FEBA združuje viac ako 300 potravinových bánk, ktoré si všetky určili za cieľ zabrániť plytvaniu jedlom a zmierniť rozdiely v stravovaní medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami. Denné aktivity týchto bánk pozostávajú zo zhromažďovania, inventarizácie a prerozdeľovania jedla medzi charity, ktoré ich následne odovzdávajú tam, kde je to najviac potrebné. V roku 2020 sa federácii týmto spôsobom podarilo rozdať 860 000 ton jedla a pomôcť tak viac ako 12,8 miliónom ľudí cez 48 126 charitatívnych organizácií a 37 016 spolupracovníkov (z 85 % tvorených dobrovoľníkmi). Pre viac informácií o Európskej federácii potravinových bánk navštívte stránky https://www.eurofoodbank.org/.

[1] Každý jeden unikátny TetrisTM kontajner obsahuje nasledujúci materiál a dodržiava potravinové predpisy; 100 % OPP: CAS číslo materiálu PP je 9003-07-0/Recyklovateľné. Vonkajší obal je plne certifikovaný FSC 2.

 

[2] Prieskum trendov v oblasti potravinového odpadu neziskovej spoločnosti WRAP v roku 2021

[3] Európsky prieskum spoločnosti Samsung uskutočnený v 11 krajinách s 20 000 respondentmi prostredníctvom spoločnosti 3gem. Miera odpadu vyjadrená v peňažnej hodnote v každej krajine bola vypočítaná na základe priemerných týždenných výdavkov respondentov vo všetkých kategóriách a odhadovanej priemernej spotreby/odpadu vo všetkých kategóriách. Ročný údaj sa následnej vypočíta vynásobením počtom týždňov v roku.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022