Skladovanie potravín so štipkou nostalgie

Spoločnosti Samsung a Tetris vytvorili zábavné úložné boxy Stackers

Samsung sa spojil so spoločnosťou The Tetris Company s cieľom lepšej organizácie svojich chladničiek a spolu uviedli na trh limitovanú sériu úložných dóz v ikonických tvaroch Tetriminos, aby tak podporili znižovanie plytvania potravinami.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Celkový výnos z predaja Samsung Stackers poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

 Samsung Electronics spojila sily so spoločnosťou The Tetris Company, aby uviedla na trh limitovanú kolekciu dóz na skladovanie potravín, ktorá je inšpirovaná svetoznámou logickou hrou Tetris®. Farebné dózy majú napomôcť domácnostiam k znižovaniu plytvania potravinami. Série Tetris budú dostupné cez centralizovanú stránku s cenou 25 eur.

Prvá úložná súprava svojho druhu bude obsahovať všetkých sedem ikonických tvarov a farieb Tetrimina – azúrovú, žltú, fialovú, zelenú, modrú, červenú a oranžovú. Vďaka zábavnému farebnému rozlíšeniu tak bude skladovanie potravín vo vašej chladničke a mrazničke oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. A navyše celý výnos z predaja poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

Problém plytvania potravinami vyvoláva rastúce obavy, nakoľko hlásená[1] miera individuálneho plytvania sa opäť zvýšila a vyrovnala sa s úrovňou, ktorá panovala pred prepuknutím pandémie. Traja z desiatich ľudí (30 %) priznávajú, že vyhadzujú väčší objem potravín, než ako tomu bolo pred pandémiou (20 %), čo nastáva v dôsledku zanedbaného manažmentu a nedôslednej organizácie potravinových zásob, ako je napríklad nevyužívanie zvyškov či nerozumné dávkovanie ingrediencií počas varenia. Ľudia tiež nevyužívajú možnosť navariť si vo veľkom, rozdeliť jednotlivé dávky jedál do krabičiek a následne ich zmraziť.

Použitím pestrofarebného a nostalgického Tetris dizajnu budú zákazníci schopní stohovať v chladničke jednotlivé krabičky súpravy úplne rovnako ako v známej hre. Či už to bude nahor, nadol, doľava či doprava, súprava na uskladnenie potravín je ideálnou voľbou pre lepšiu optimalizáciu priestoru. Takto využijete kapacitu miesta v chladničke oveľa efektívnejšie a vyhnete sa vyhadzovaniu potravinových zvyškov. Pred sviatočným obdobím krabičky na potraviny navyše splnia úlohu perfektného darčeka pre gurmánov, milovníkov hier i bojovníkov za ekológiu. Ak na tieto Vianoce[2] hľadáte niečo skutočne jedinečné, táto zábavná súprava je ideálnou voľbou.

Rovnako ako veselé dózy na potraviny, tak i Samsung chladničky ponúkajú nekonečné možnosti prispôsobenia podľa individuálneho vkusu a potreby nielen vo vnútri, ale aj navonok. Nech už hovoríme o flexibilnom interiéri či špeciálnej poličke na víno, ktoré dovoľujú maximálne využiť priestor v spotrebiči, alebo technológii SpaceMax, ktorá poskytuje pohodlnejšie rozloženie čerstvých potravín – toto partnerstvo dokonale napĺňa svoj hlavný účel. Inovatívne funkcie hľadajte aj u série Samsung Bespoke, výnimočnej kolekcii kombinovaných chladničiek a mrazničiek, ktoré sú obľúbené pre svoju veľkú kapacitu, komfortné používanie a možnosť úpravy podľa svojich osobných požiadaviek. Táto limitovaná edícia prichádza ako odpoveď na celoeurópsky výskum spoločnosti Samsung[3], ktorý odhalil poznatok, že až šokujúcich 46 % nakúpených potravín končí v európskych domácnostiach v smetnom koši, čo v prepočte predstavuje ročne finančnú čiastku v hodnote 4 003 eur. Na otázku, ako by sa dalo zabrániť plytvaniu potravinami, viac ako polovica Európanov (54 %) priznala, že by museli zlepšiť svoj systém organizácie jedál a surovín a dve tretiny (64 %) sa domnievajú, že ich jedlo by vydržalo dlhšie, ak by ho správne skladovali.

 

„Naším poslaním je vyvíjať produkty a riešenia, ktoré pomáhajú spotrebiteľom lepšie organizovať ich život, vrátane znižovania plytvania potravinami. Preto sme sa spojili so spoločnosťou The Tetris Company a uviedli na trh jedinečné úložné riešenie Samsung Stackers, ktoré umožňuje zábavný spôsob skladovania potravín. Skladacie boxy nielenže skvelo vyzerajú a perfektne zapadnú do našich chladničiek, ale navyše poskytujú našim zákazníkom efektívnejší spôsob optimalizácie dostupného úložného priestoru, súčasne tiež podporujú boj Európskej federácie potravinových bánk voči plytvaniu potravinami,“ uviedol Tim Beere, vedúci oddelenia chladiarenských zariadení v spoločnosti Samsung.

 „Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Samsung pri vytváraní úložných boxov Samsung Stackers a ponúknuť zábavné riešenia pri organizácii miesta v chladničkách s nádychom nostalgickej hry Tetris,“ uvádza Maya Rogers, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Tetris, a dodáva: „Je skvelé vidieť, ako Samsung Stackers privádzajú k životu našu milovanú logickú hru a už sa nevieme dočkať, ako naši zákazníci premenia svoje chladničky a mrazničky na reálne Tetris puzzle. Rovnako sa tešíme z toho, že všetky zisky idú do Európskej federácie potravinových bánk, je to neuveriteľná príležitosť pomôcť pri riešení problému plytvania potravinami viacerými spôsobmi.“

Nové boxy na skladovanie potravín Samsung Stackers budú dostupné v nasledujúcich európskych krajinách: Rumunsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Slovensko, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Zákazníci, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o zábavnej a efektívnej kolekcii dóz na potraviny Samsung Stackers, môžu navštíviť stránku samsung.com/tetris. Tí, ktorí by si radi boxy na potraviny zakúpili, tak môžu urobiť za cenu 25 eur, pričom celkový výnos z predaja je určený na podporu Európskej federácie potravinových bánk, neziskovej organizácie reprezentujúcej sieť 335 potravinových bánk v celej Európe, ktoré sa zaviazali predchádzať plytvaniu potravinami a znižovať tak potravinovú neistotu.

Európska federácia potravinových bánk bola v posledných rokoch svedkom výrazného nárastu dopytu po potravinách, pričom sa očakáva, že bude naďalej z roka na rok stúpať. Len v roku 2020 pomohla sieť charitatívnych organizácií, ktoré prijímajú potraviny od členov Európskej federácie potravinových bánk, celkovo 12,8 miliónom ľudí v núdzi, čo predstavuje nárast o 34,7 % v porovnaní s úrovňou pred pandémiou v roku 2019. Výsledkom je, že európski členovia získali, vyzbierali a prerozdelili 860 000 ton potravín, z ktorých väčšina by sa inak vyhodila, čo predstavuje medziročný nárast o 12 % od roku 2019, na podporu charitatívnych organizácií pomáhajúcich tým, ktorí to najviac potrebujú.

 

Príklady zábavných dóz na potraviny Samsung Stackers

 

O značke Tetris®

Značka Tetris patrí medzi jednu z najznámejších a najmilovanejších herných licencií na svete. Aj dnes, po viac než 35 rokoch od svojho zrodenia, je neustále milovaná ľuďmi všetkých kultúr a vekových kategórií. Každoročne sa na svete odohrajú miliardy online partií a doposiaľ bolo stiahnutých vyše 500 miliónov mobilných hier. Globálna sieť držiteľov licencie zahŕňa najväčších herných vydavateľov vrátane spoločností Nintendo a Sega, rovnako aj ďalších partnerov vo sfére elektroniky, hračiek, odevov, životného štýlu a ďalších. Vlastníkom značky je spoločnosť Tetris Holding LLC a výhradným celosvetovým držiteľom licencie Tetris Company Inc. Pre viac informácií o značke a produktoch Tetris navštívte stránku www.tetris.com.

 

O Európskej federácii potravinových bánk

Európska federácia potravinových bánk (FEBA) je nezisková organizácia so sídlom v Bruseli ustanovená v roku 1986, ktorá spolupracuje so sieťou členov z 29 európskych krajín. FEBA združuje viac ako 300 potravinových bánk, ktoré si všetky určili za cieľ zabrániť plytvaniu jedlom a zmierniť rozdiely v stravovaní medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami. Denné aktivity týchto bánk pozostávajú zo zhromažďovania, inventarizácie a prerozdeľovania jedla medzi charity, ktoré ich následne odovzdávajú tam, kde je to najviac potrebné. V roku 2020 sa federácii týmto spôsobom podarilo rozdať 860 000 ton jedla a pomôcť tak viac ako 12,8 miliónom ľudí cez 48 126 charitatívnych organizácií a 37 016 spolupracovníkov (z 85 % tvorených dobrovoľníkmi). Pre viac informácií o Európskej federácii potravinových bánk navštívte stránky https://www.eurofoodbank.org/.

[1] Každý jeden unikátny TetrisTM kontajner obsahuje nasledujúci materiál a dodržiava potravinové predpisy; 100 % OPP: CAS číslo materiálu PP je 9003-07-0/Recyklovateľné. Vonkajší obal je plne certifikovaný FSC 2.

 

[2] Prieskum trendov v oblasti potravinového odpadu neziskovej spoločnosti WRAP v roku 2021

[3] Európsky prieskum spoločnosti Samsung uskutočnený v 11 krajinách s 20 000 respondentmi prostredníctvom spoločnosti 3gem. Miera odpadu vyjadrená v peňažnej hodnote v každej krajine bola vypočítaná na základe priemerných týždenných výdavkov respondentov vo všetkých kategóriách a odhadovanej priemernej spotreby/odpadu vo všetkých kategóriách. Ročný údaj sa následnej vypočíta vynásobením počtom týždňov v roku.

 

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022