Úložný disk Store'n'Go Mini SSD, ktorý sa vám zmestí do dlane

Super malý a ľahký externý SSD disk

Zmestí sa do dlane, váži iba 35 g a má rozhranie USB3.2 Gen 1, s rýchlosťou prenosu dát až 5 Gbps.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 25. augusta 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh Store’n’Go Mini SSD, super malý a ľahký externý SSD disk v čiernom 3D dizajne, ktorý je k dispozícii v kapacitách 512 GB a 1 TB. Zmestí sa do dlane, váži iba 35 g a má rozhranie USB3.2 Gen 1, s rýchlosťou prenosu dát až 5 Gbps.

Jedná sa o najnovšie (a najmenší) z radu veľkokapacitných úložných zariadení, ktoré majú Verbatim Store’n’Go 3D dizajnový čierny obal. Medzi modely s 3D povrchom ďalej patrí rad prenosných 2,5 „HDD pevných diskov, 2,5“ prenosné SSD disky, prenosné pevné disky šifrované pomocou odtlačkov prstov a 3,5 „stolové pevné disky.

Aby majitelia počítačov Mac a PC mohli ťažiť zo zdokonaleného pripojenie k portom USB-C a USB-A, obsahuje Store’n’Go Mini SSD kábel z Micro-B na USB-A a adaptér USB-A na USB-C.
Disk je naformátovaný na FAT32, čo umožňuje jeho kompatbilitu ako s počítačmi s Windows, tak Mac, bez nutnosti ďalšieho preformátovania.
Ak máte súbory väčšie ako 4 GB, je na jednotke dodaný softvér pre preformátovanie na HFS + pre Mac a NTFS pre PC.

Zákazníci, ktorí si vyberú model 1TB, môžu očakávať, že si zvyčajne uloží až 2 000 * filmov, 250 000 * piesní alebo 450 000 * fotografií.

Verbatim Store ‚n‘ Go Mini SSD

Disk má predinštalovaný softvér Nero Backup **, čo umožňuje užívateľom naplánovať automatické zálohovanie. Má tiež USB Rec & Play ***, ktoré umožňuje disku fungovať ako videorekordér pre televízory, ktoré podporujú pripojenie USB, a podporuje tak nahrávanie, prehrávanie a dokonca aj pozastavenie živé televízie.

Store’n’Go Mini SSD má odporúčanú maloobchodnú cenu 74,99 EUR za verziu 512 GB (PN 53236) a 129,99 EUR za 1 TB (PN 53237).

Verbatim predstavuje tiež Store’n’Go ALU Slim – kompaktný, ľahký a štýlový, prenosný pevný disk v pevnom kovovom prevedení, s pripojením USB 3.2 Gen1 +, pre rýchlosti prenosu dát až 5 Gbps.

Verbatim Store ‚n‘ Go Mini SSD

Úložné zariadenie Store’n’Go ALU Slim, ktoré je k dispozícii v kapacitách 1 TB a 2 TB, váži len 150 g a na šírku má len 9mm. Zákazníci, ktorí si vyberú model 2TB, môžu očakávať, že si uloží až 4 000 * filmov, 500 000 * skladieb alebo 900 000 * fotografií. S elegantným brúseným hliníkovým krytom, ktorý odráža štýlový dizajn MacBook, je Store’n’Go ALU Slim k dispozícii v striebornej, vesmírne šedej a zlatej farbe.

Aby majitelia počítačov Mac a PC mohli ťažiť zo zlepšeného pripojenie k portom USB-C a USB-A, obsahuje ALU Slim kábel Micro-B na USB-A a adaptér USB-A na USB-C. Disk je naformátovaný na FAT32, čo umožňuje jeho kompatbilitu ako s počítačmi s Windows, tak Mac, bez nutnosti ďalšieho preformátovanie. V prípade súborov s veľkosťou väčších ako 4 GB, je na disku dodánván softvér pre preformátovanie na HFS + pre Mac a NTFS pre PC.

Pevný disk má predinštalovaný softvér Nero Backup **, pre plne funkčné zálohovanie a obnovu systému a umožňuje užívateľom naplánovať si automatické zálohovanie. HDD má tiež USB Rec & Play ***, ktoré umožňuje disku fungovať ako videorekordér pre televízory podporujúce pripojenie USB, umožňujúce nahrávanie, prehrávanie a dokonca aj pozastavenie živé televízie.

Odporúčaná maloobchodná cena výrobcu Store’n’Go ALU Slim je 1.899 Sk za 1 TB a 2.599 Sk za 2 TB.

* Približný počet obrázkov, piesní alebo videí vychádza z priemernej veľkosti súboru a bude sa líšiť v závislosti od zložitosti hardvéru alebo modelu fotoaparátu. Predpoklad: Fotografie 1MP Veľkosť súboru JPEG je 2,2 MB / obrázok. Hudba – 128 kB dátový tok 1 minúta = 1 MB. Video – H264 320 x 240 AAC audio = 1 hodina = 500 MB.
** Nero Backup softvér je podporovaný iba Windows
*** Televízory v niektorých krajinách nemusia USB Rec & Play podporovať.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Ukladajte svoje dáta „ALU“ štýlovo

Prenosný pevný disk Store’n’Go ALU Slim 2,5 „, má elegantný, štíhly kovový dizajn a ponúka okrem iného USB 3.2 Gen 1, s rýchlosťou prenosu dát až 5 Gb / sa kábel s USB-C adaptérom, vďaka ktorému budete kompatibilný so všetkými možnými druhmi zariadení. Majte svoje dáta sebou i na cestách a ešte k tomu štýlovo! […]

31. júla 2020

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022