Slovenská premiéra

TAG Heuer predstavuje novú generáciu luxusných inteligentných hodiniek Connected

4 roky, 4 mesiace a 4 dni uplynuli od slávnostnej premiéry prvých Connected – inteligentných hodiniek švajčiarskej značky TAG Heuer. Fakt, že sa tradičná hodinárska firma pustila do tohto trhového segmentu, môže byť pre laika prekvapením.

Kto ale pozná históriu TAG Heuer a všetky jeho prvenstvá v odbore športovej časomiery a ultra presných mechanických i digitálnych hodiniek, pochopí, že rozšírenie sortimerntu o najmodernejšie digitálne technológie bolo pre TAG Heuer nevyhnutným krokom. Prvá aj druhá generácia Connected už je beznádejne vypredaná a zákazníci si museli celých 18 mesiacov, kým pán Frederick Arnault v úlohe hlavného stratéga TAG Heuer dokončil svoj prvý veľký projekt, na konci ktorého stojí TAG Heuer Connected tretej generácie.


12.3.2020 prebehne ich veľká celosvetová premiéra v New Yorku aj v ďalších svetových metropolách. Súčasťou tohto starostlivo načasovaného globálneho podujatia bude aj TAG Heuer butik v bratislavskom centre Eurovea. Slávnostného odhalenia a privátnej novinárskej prezentácie sa zúčastní aj Peter Matějek, brand manažér značky TAG Heuer pre Slovensko a Českú republiku: „Na tento launch nových Connected sa už veľmi teším.
Získať distribúciu pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché. Prvú ani druhú generáciu Connected sme našim slovenským zákazníkom bohužiaľ dodávať nemohli, pretože Google má mimoriadne vysoké požiadavky na funkčnosť svojho operačného systému Wear OS, na ktorom Connected beží. Teraz sú všetky detaily perfektne doladené a konečne sme dostali zelenú.  Rád by som tiež poďakoval TAG Heuer butiku za možnosť prezentácie v ich krásnych dizajnových priestoroch. Považujeme za česť, že tu môžeme Connected predávať, pretože TAG Heuer si predajné miesta starostlivo vyberá a tento produkt nedostane každý. Napríklad v celej Českej republike má tento model iba jedna predajňa a na Slovensku má TH butik tiež absolútnu exkluzivitu. „

Na tretej generácii Connected je zreteľne viditeľný veľký pokrok vo vývoji nositeľných technológií, ktorými svet za posledné roky prešiel. TAG Heuer si medzi výrobcami luxusných inteligentných hodiniek týmto produktom na dlhšiu dobu poistil popredné miesto.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikali v dvoch segmentoch:  v prvom z nich ide o tradičné luxusné športovo-elegantné chronografy, prepracované s vycibreným švajčiarskym zmyslom pre detail a v druhom nachádzame veľmi avantgardné hodinárske high-tech kúsky vyrobené s použitím špičkových technológií. Nové Connected predstavujú ďalšiu podarenú kombinaci oboch. Kovové puzdro má tvary i celkové spracovanie ako klasický luxusný chronograf, no po zapnutí se zmení na moderný, prekvapivo užitočný počítač s veľmi slušným výkonom a softvérom, ktorý sa dá prispôsobiť na mieru množstvu odlišných životných štýlov.

Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii „TAG Heuer mobile companion app“.

Za projektom Connected tretej generácie, ktorých vývoj prebiehal v prísnom utajení, stojí Frédéric Arnault, zo spoločnosti TAG Heuer. Pred uvedením na trh povedal: „Hodinky TAG Heuer Connected sme navrhovali a vyvíjali s rovnakou vášňou a pozornosťou k detailu, aké venujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita prevedenia je prvoradá vo všetkom, čo robíme, nikdy nerobím kompromisy v estetike alebo emóciách. Connected nie sú len krásne hodinky, je to naozajstný pohlcujúci zážitok, ktorý je súčasťou komplexného digitálneho ekosystému TAG Heuer, zameraného na výkon a športy. Ovládanie je starostlivo prepracované, aby bol výrobok čo najviac intuitívne a ľahko použiteľný v každodennom živote i pri športovaní. Ukazuje to značku úplne novým spôsobom a ponúka neobmedzené možnosti z hľadiska budúcich inovácií. Vďaka talentu a oddanosti nášho tímu sú Connected produktom, ktorý definuje našu značku a nasmeruje TAG Heuer do novej éry. „

 

Oddnes bude možné nové TAG Heuer Connected objednať vo všetkých regiónoch. Na pultoch vybraných predajcov a TAG Heuer butikov sa prvýkrát objaví v piatok 13. marca 2020. Luxusné hodinky Puzdro z nerezovej ocele alebo titánu s priemerom 45-mm: výrazný dizajn, ušľachtilé materiály, kvalitná povrchová úprava. Má charakter športových chronografov TAG Heuer, založených na výrazných detailoch: typické fazetované úchytky remienkov, leštené a brúsené prvky, vysadená keramická luneta, otočná korunka s dvoma funkčnými tlačidlami po stranách, skrutkovacia krytka a oceľový náramok, alebo čierny kaučukový remienok s preklápacou sponou. Číselník: all-active OLED dotykový displej, chránený zafírovým sklíčkom, odolným proti poškriabaniu. Displej automaticky prepína aktívny a úsporný režim, ktorý predlžuje výdrž batérie. K hodinkám dostanete magnetickú nabíjačku a cestovné puzdro. Hodinky na mieru Displej ponúka výber z piatich analógových alebo digitálnych ciferníkov, ktoré možno ďalej prispôsobiť podľa vlastného štýlu a potrieb. Analógové ciferníky vychádzajú z prestížnych aktuálnych mechanických modelov TAG Heuer: trojručičková verzia skeletonového Calibri Heuer 02 a digitalizovaný ciferník Carrery Heuer 01.

Digitálne ciferníky môžu mať vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz. Na ciferníkoch je možné nastaviť rôzne farby a varianty zobrazenia a tiež aktuálne zobrazované informácie: notifikácia, úlohy v diári, počasie, plnenie športových cieľov a ďalšie.

Ciferníky sa ľahko ovládajú pomocou aplikácie v spárovanom telefóne. Ponuku ďalej rozširuje rad ľahko a rýchlo vymeniteľných náramkov. Na dve kliknutia možno úplne zmenit štýl hodiniek (klasická čierna a odvážnejšia červená, oranžový a kaki kaučuk, alebo strieborná oceľ).

 

Život online Hodinky bežia na osvedčenom operačnom systéme Wear OS by Google. K dispozícii sú všetky jeho užitočné súčasti: Google Assistant a Google Translate (využívajúci zabudovaný mikrofón pre hlasovú navigáciu, zadávanie textu atď.), notifikácia e-mailov a správ, Google Pay, ovládanie prehrávania hudby, diár, počasie, mapy a ďalšie množstvo aplikácií pre Android aj iOS užívateľov, ktoré možno stiahnuť z Google Play. Stacey Burr, viceprezidentka produktovej sekcie Wear OS by Google a Google Fit hovorí: „TAG Heuer nastavil vysoký štandard produkcie inteligentných hodiniek, ktoré sú perfektne prispôsobiteľné a prispôsobené potrebám zákazníka. TAG Heuer a Wear OS by Google ako strategickí partneri posunuli vývoj nositeľných technológií dopredu a svojim užívateľom priniesli úplne nové online zážitky. Spoluprácu na TAG Heuer Connected, ktorá zvýšila latku štýlu aj kvality vo svojej kategórii, sme si naozaj užívali. “ Pripravený na akciu Každá z funkcií hodiniek TAG Heuer Connected je účelovo vybraná a navrhnutá tak, aby obohatila užívateľské zážitky zákazníka – obzvlášť počas športovania. S ohľadom na náročné podmienky pri intenzívnom tréningu boli použité špičkové materiály: zafírové sklo na displej, ultra ľahký titán Grade 2 na matné čierne puzdro, pohodlné kaučukové remienky, ktoré dobre držia a dýchajú, tesnenia pre vodotesnosť do 50m, ktoré umožňujú nízkorýchlostné aktivity v plytkej vode a ochranu pred dažďom. Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu.

Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny. Pogumovaná otočná korunka aj tlačidlá na pozícii 2 a 4 sú plne funkčné a spríjemňujú používanie hodiniek najmä pri športových aktivitách. Tlačidlá slúžia na rýchle otvorenie aplikácií, alebo na ovládanie chronografu. Pomocou korunky možno ľahko listovať v  ponuke na displeji. Na meranie športových aktivít boli použité na trhu najlepšie dostupné senzory, ktoré umožňujú presné meranie a ďalšie výpočty (množstvo spálených kalórií, ubehnutú vzdialenosť, prepočet rôznych metrických systémov, atď.). Okrem už spomenutých HRM a GPS je tu aj kompas, akcelerometer, alebo gyroskop.

TAG Heuer špeciality pre hodinky i telefón Nová generácia TAG Heuer Connected priniesla aj úplne novú aplikáciu „TAG Heuer Sports“ pre golf, behanie, cyklistiku, chôdzu, fitness a ďalšie activity. Golfová aplikácia je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli, pridaná bola len funkcia mechanických tlačidiel. Všetky ostatné športové funkcie sú tento rok úplne nové. Umožňujú merať rýchlosť, tempo, vzdialenosť, srdcový tep a medzičasy, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú v aplikácii Sports a ich prehľad je tiež vidieť na športových „dlaždiciach“, ktoré rýchlo zobrazíte posunutím ciferníka doľava. Mobilné aplikácie v spárovanom telefóne poskytuje detailnú a dlhodobú analýzu nameraných športových výkonov. Dáta je možné synchronizovať aj s inými športovými aplikáciami ako Strava alebo Apple Health. Nevyhnutnou súčasťou je tiež chronograf – teda integrovaná aplikácia TAG Heuer, ktorá sa ovláda dvoma tlačidlami a meria s presnosťou na milisekundy. Ďalej sú tu TAG Heuer časovač (timer) a budík.

Technická špecifikácia TAG Heuer Connected Watch

PUZDRO 3x puzdro z nerezovej ocele pevná keramická luneta (čierne a oceľové PVD) vysoko kvalitné leštené a brúsené povrchy 1x puzdro z titánu Grade 2 (matné čierne PVD) ultra ľahké pre špičkové športové výkony
luxusný dizajn – funkčná korunka a tlačidlá chronografu Vymeniteľný perforovaný kaučukový remienok alebo náramok z nerezovej ocele

 

PRÍSLUŠENSTVO – náramky Systém rýchlo vymeniteľných náramkov Kombinované materiály Preklápacia spona s dvojitým bezpečnostným tlačidlom Kaučukové športové remienky Klasický oceľový náramok

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Twisto pokračuje vo svojej bezplastovej vízii a sprístupňuje Google Pay

Zahoď peňaženku, plať mobilom !

10. marca 2020

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022