Slovenská premiéra

TAG Heuer predstavuje novú generáciu luxusných inteligentných hodiniek Connected

4 roky, 4 mesiace a 4 dni uplynuli od slávnostnej premiéry prvých Connected – inteligentných hodiniek švajčiarskej značky TAG Heuer. Fakt, že sa tradičná hodinárska firma pustila do tohto trhového segmentu, môže byť pre laika prekvapením.

Kto ale pozná históriu TAG Heuer a všetky jeho prvenstvá v odbore športovej časomiery a ultra presných mechanických i digitálnych hodiniek, pochopí, že rozšírenie sortimerntu o najmodernejšie digitálne technológie bolo pre TAG Heuer nevyhnutným krokom. Prvá aj druhá generácia Connected už je beznádejne vypredaná a zákazníci si museli celých 18 mesiacov, kým pán Frederick Arnault v úlohe hlavného stratéga TAG Heuer dokončil svoj prvý veľký projekt, na konci ktorého stojí TAG Heuer Connected tretej generácie.


12.3.2020 prebehne ich veľká celosvetová premiéra v New Yorku aj v ďalších svetových metropolách. Súčasťou tohto starostlivo načasovaného globálneho podujatia bude aj TAG Heuer butik v bratislavskom centre Eurovea. Slávnostného odhalenia a privátnej novinárskej prezentácie sa zúčastní aj Peter Matějek, brand manažér značky TAG Heuer pre Slovensko a Českú republiku: „Na tento launch nových Connected sa už veľmi teším.
Získať distribúciu pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché. Prvú ani druhú generáciu Connected sme našim slovenským zákazníkom bohužiaľ dodávať nemohli, pretože Google má mimoriadne vysoké požiadavky na funkčnosť svojho operačného systému Wear OS, na ktorom Connected beží. Teraz sú všetky detaily perfektne doladené a konečne sme dostali zelenú.  Rád by som tiež poďakoval TAG Heuer butiku za možnosť prezentácie v ich krásnych dizajnových priestoroch. Považujeme za česť, že tu môžeme Connected predávať, pretože TAG Heuer si predajné miesta starostlivo vyberá a tento produkt nedostane každý. Napríklad v celej Českej republike má tento model iba jedna predajňa a na Slovensku má TH butik tiež absolútnu exkluzivitu. „

Na tretej generácii Connected je zreteľne viditeľný veľký pokrok vo vývoji nositeľných technológií, ktorými svet za posledné roky prešiel. TAG Heuer si medzi výrobcami luxusných inteligentných hodiniek týmto produktom na dlhšiu dobu poistil popredné miesto.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikali v dvoch segmentoch:  v prvom z nich ide o tradičné luxusné športovo-elegantné chronografy, prepracované s vycibreným švajčiarskym zmyslom pre detail a v druhom nachádzame veľmi avantgardné hodinárske high-tech kúsky vyrobené s použitím špičkových technológií. Nové Connected predstavujú ďalšiu podarenú kombinaci oboch. Kovové puzdro má tvary i celkové spracovanie ako klasický luxusný chronograf, no po zapnutí se zmení na moderný, prekvapivo užitočný počítač s veľmi slušným výkonom a softvérom, ktorý sa dá prispôsobiť na mieru množstvu odlišných životných štýlov.

Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii „TAG Heuer mobile companion app“.

Za projektom Connected tretej generácie, ktorých vývoj prebiehal v prísnom utajení, stojí Frédéric Arnault, zo spoločnosti TAG Heuer. Pred uvedením na trh povedal: „Hodinky TAG Heuer Connected sme navrhovali a vyvíjali s rovnakou vášňou a pozornosťou k detailu, aké venujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita prevedenia je prvoradá vo všetkom, čo robíme, nikdy nerobím kompromisy v estetike alebo emóciách. Connected nie sú len krásne hodinky, je to naozajstný pohlcujúci zážitok, ktorý je súčasťou komplexného digitálneho ekosystému TAG Heuer, zameraného na výkon a športy. Ovládanie je starostlivo prepracované, aby bol výrobok čo najviac intuitívne a ľahko použiteľný v každodennom živote i pri športovaní. Ukazuje to značku úplne novým spôsobom a ponúka neobmedzené možnosti z hľadiska budúcich inovácií. Vďaka talentu a oddanosti nášho tímu sú Connected produktom, ktorý definuje našu značku a nasmeruje TAG Heuer do novej éry. „

 

Oddnes bude možné nové TAG Heuer Connected objednať vo všetkých regiónoch. Na pultoch vybraných predajcov a TAG Heuer butikov sa prvýkrát objaví v piatok 13. marca 2020. Luxusné hodinky Puzdro z nerezovej ocele alebo titánu s priemerom 45-mm: výrazný dizajn, ušľachtilé materiály, kvalitná povrchová úprava. Má charakter športových chronografov TAG Heuer, založených na výrazných detailoch: typické fazetované úchytky remienkov, leštené a brúsené prvky, vysadená keramická luneta, otočná korunka s dvoma funkčnými tlačidlami po stranách, skrutkovacia krytka a oceľový náramok, alebo čierny kaučukový remienok s preklápacou sponou. Číselník: all-active OLED dotykový displej, chránený zafírovým sklíčkom, odolným proti poškriabaniu. Displej automaticky prepína aktívny a úsporný režim, ktorý predlžuje výdrž batérie. K hodinkám dostanete magnetickú nabíjačku a cestovné puzdro. Hodinky na mieru Displej ponúka výber z piatich analógových alebo digitálnych ciferníkov, ktoré možno ďalej prispôsobiť podľa vlastného štýlu a potrieb. Analógové ciferníky vychádzajú z prestížnych aktuálnych mechanických modelov TAG Heuer: trojručičková verzia skeletonového Calibri Heuer 02 a digitalizovaný ciferník Carrery Heuer 01.

Digitálne ciferníky môžu mať vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz. Na ciferníkoch je možné nastaviť rôzne farby a varianty zobrazenia a tiež aktuálne zobrazované informácie: notifikácia, úlohy v diári, počasie, plnenie športových cieľov a ďalšie.

Ciferníky sa ľahko ovládajú pomocou aplikácie v spárovanom telefóne. Ponuku ďalej rozširuje rad ľahko a rýchlo vymeniteľných náramkov. Na dve kliknutia možno úplne zmenit štýl hodiniek (klasická čierna a odvážnejšia červená, oranžový a kaki kaučuk, alebo strieborná oceľ).

 

Život online Hodinky bežia na osvedčenom operačnom systéme Wear OS by Google. K dispozícii sú všetky jeho užitočné súčasti: Google Assistant a Google Translate (využívajúci zabudovaný mikrofón pre hlasovú navigáciu, zadávanie textu atď.), notifikácia e-mailov a správ, Google Pay, ovládanie prehrávania hudby, diár, počasie, mapy a ďalšie množstvo aplikácií pre Android aj iOS užívateľov, ktoré možno stiahnuť z Google Play. Stacey Burr, viceprezidentka produktovej sekcie Wear OS by Google a Google Fit hovorí: „TAG Heuer nastavil vysoký štandard produkcie inteligentných hodiniek, ktoré sú perfektne prispôsobiteľné a prispôsobené potrebám zákazníka. TAG Heuer a Wear OS by Google ako strategickí partneri posunuli vývoj nositeľných technológií dopredu a svojim užívateľom priniesli úplne nové online zážitky. Spoluprácu na TAG Heuer Connected, ktorá zvýšila latku štýlu aj kvality vo svojej kategórii, sme si naozaj užívali. “ Pripravený na akciu Každá z funkcií hodiniek TAG Heuer Connected je účelovo vybraná a navrhnutá tak, aby obohatila užívateľské zážitky zákazníka – obzvlášť počas športovania. S ohľadom na náročné podmienky pri intenzívnom tréningu boli použité špičkové materiály: zafírové sklo na displej, ultra ľahký titán Grade 2 na matné čierne puzdro, pohodlné kaučukové remienky, ktoré dobre držia a dýchajú, tesnenia pre vodotesnosť do 50m, ktoré umožňujú nízkorýchlostné aktivity v plytkej vode a ochranu pred dažďom. Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu.

Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny. Pogumovaná otočná korunka aj tlačidlá na pozícii 2 a 4 sú plne funkčné a spríjemňujú používanie hodiniek najmä pri športových aktivitách. Tlačidlá slúžia na rýchle otvorenie aplikácií, alebo na ovládanie chronografu. Pomocou korunky možno ľahko listovať v  ponuke na displeji. Na meranie športových aktivít boli použité na trhu najlepšie dostupné senzory, ktoré umožňujú presné meranie a ďalšie výpočty (množstvo spálených kalórií, ubehnutú vzdialenosť, prepočet rôznych metrických systémov, atď.). Okrem už spomenutých HRM a GPS je tu aj kompas, akcelerometer, alebo gyroskop.

TAG Heuer špeciality pre hodinky i telefón Nová generácia TAG Heuer Connected priniesla aj úplne novú aplikáciu „TAG Heuer Sports“ pre golf, behanie, cyklistiku, chôdzu, fitness a ďalšie activity. Golfová aplikácia je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli, pridaná bola len funkcia mechanických tlačidiel. Všetky ostatné športové funkcie sú tento rok úplne nové. Umožňujú merať rýchlosť, tempo, vzdialenosť, srdcový tep a medzičasy, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú v aplikácii Sports a ich prehľad je tiež vidieť na športových „dlaždiciach“, ktoré rýchlo zobrazíte posunutím ciferníka doľava. Mobilné aplikácie v spárovanom telefóne poskytuje detailnú a dlhodobú analýzu nameraných športových výkonov. Dáta je možné synchronizovať aj s inými športovými aplikáciami ako Strava alebo Apple Health. Nevyhnutnou súčasťou je tiež chronograf – teda integrovaná aplikácia TAG Heuer, ktorá sa ovláda dvoma tlačidlami a meria s presnosťou na milisekundy. Ďalej sú tu TAG Heuer časovač (timer) a budík.

Technická špecifikácia TAG Heuer Connected Watch

PUZDRO 3x puzdro z nerezovej ocele pevná keramická luneta (čierne a oceľové PVD) vysoko kvalitné leštené a brúsené povrchy 1x puzdro z titánu Grade 2 (matné čierne PVD) ultra ľahké pre špičkové športové výkony
luxusný dizajn – funkčná korunka a tlačidlá chronografu Vymeniteľný perforovaný kaučukový remienok alebo náramok z nerezovej ocele

 

PRÍSLUŠENSTVO – náramky Systém rýchlo vymeniteľných náramkov Kombinované materiály Preklápacia spona s dvojitým bezpečnostným tlačidlom Kaučukové športové remienky Klasický oceľový náramok

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Twisto pokračuje vo svojej bezplastovej vízii a sprístupňuje Google Pay

Zahoď peňaženku, plať mobilom !

10. marca 2020

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023