Slovenská premiéra

TAG Heuer predstavuje novú generáciu luxusných inteligentných hodiniek Connected

4 roky, 4 mesiace a 4 dni uplynuli od slávnostnej premiéry prvých Connected – inteligentných hodiniek švajčiarskej značky TAG Heuer. Fakt, že sa tradičná hodinárska firma pustila do tohto trhového segmentu, môže byť pre laika prekvapením.

Kto ale pozná históriu TAG Heuer a všetky jeho prvenstvá v odbore športovej časomiery a ultra presných mechanických i digitálnych hodiniek, pochopí, že rozšírenie sortimerntu o najmodernejšie digitálne technológie bolo pre TAG Heuer nevyhnutným krokom. Prvá aj druhá generácia Connected už je beznádejne vypredaná a zákazníci si museli celých 18 mesiacov, kým pán Frederick Arnault v úlohe hlavného stratéga TAG Heuer dokončil svoj prvý veľký projekt, na konci ktorého stojí TAG Heuer Connected tretej generácie.


12.3.2020 prebehne ich veľká celosvetová premiéra v New Yorku aj v ďalších svetových metropolách. Súčasťou tohto starostlivo načasovaného globálneho podujatia bude aj TAG Heuer butik v bratislavskom centre Eurovea. Slávnostného odhalenia a privátnej novinárskej prezentácie sa zúčastní aj Peter Matějek, brand manažér značky TAG Heuer pre Slovensko a Českú republiku: „Na tento launch nových Connected sa už veľmi teším.
Získať distribúciu pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché. Prvú ani druhú generáciu Connected sme našim slovenským zákazníkom bohužiaľ dodávať nemohli, pretože Google má mimoriadne vysoké požiadavky na funkčnosť svojho operačného systému Wear OS, na ktorom Connected beží. Teraz sú všetky detaily perfektne doladené a konečne sme dostali zelenú.  Rád by som tiež poďakoval TAG Heuer butiku za možnosť prezentácie v ich krásnych dizajnových priestoroch. Považujeme za česť, že tu môžeme Connected predávať, pretože TAG Heuer si predajné miesta starostlivo vyberá a tento produkt nedostane každý. Napríklad v celej Českej republike má tento model iba jedna predajňa a na Slovensku má TH butik tiež absolútnu exkluzivitu. „

Na tretej generácii Connected je zreteľne viditeľný veľký pokrok vo vývoji nositeľných technológií, ktorými svet za posledné roky prešiel. TAG Heuer si medzi výrobcami luxusných inteligentných hodiniek týmto produktom na dlhšiu dobu poistil popredné miesto.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikali v dvoch segmentoch:  v prvom z nich ide o tradičné luxusné športovo-elegantné chronografy, prepracované s vycibreným švajčiarskym zmyslom pre detail a v druhom nachádzame veľmi avantgardné hodinárske high-tech kúsky vyrobené s použitím špičkových technológií. Nové Connected predstavujú ďalšiu podarenú kombinaci oboch. Kovové puzdro má tvary i celkové spracovanie ako klasický luxusný chronograf, no po zapnutí se zmení na moderný, prekvapivo užitočný počítač s veľmi slušným výkonom a softvérom, ktorý sa dá prispôsobiť na mieru množstvu odlišných životných štýlov.

Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii „TAG Heuer mobile companion app“.

Za projektom Connected tretej generácie, ktorých vývoj prebiehal v prísnom utajení, stojí Frédéric Arnault, zo spoločnosti TAG Heuer. Pred uvedením na trh povedal: „Hodinky TAG Heuer Connected sme navrhovali a vyvíjali s rovnakou vášňou a pozornosťou k detailu, aké venujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita prevedenia je prvoradá vo všetkom, čo robíme, nikdy nerobím kompromisy v estetike alebo emóciách. Connected nie sú len krásne hodinky, je to naozajstný pohlcujúci zážitok, ktorý je súčasťou komplexného digitálneho ekosystému TAG Heuer, zameraného na výkon a športy. Ovládanie je starostlivo prepracované, aby bol výrobok čo najviac intuitívne a ľahko použiteľný v každodennom živote i pri športovaní. Ukazuje to značku úplne novým spôsobom a ponúka neobmedzené možnosti z hľadiska budúcich inovácií. Vďaka talentu a oddanosti nášho tímu sú Connected produktom, ktorý definuje našu značku a nasmeruje TAG Heuer do novej éry. „

 

Oddnes bude možné nové TAG Heuer Connected objednať vo všetkých regiónoch. Na pultoch vybraných predajcov a TAG Heuer butikov sa prvýkrát objaví v piatok 13. marca 2020. Luxusné hodinky Puzdro z nerezovej ocele alebo titánu s priemerom 45-mm: výrazný dizajn, ušľachtilé materiály, kvalitná povrchová úprava. Má charakter športových chronografov TAG Heuer, založených na výrazných detailoch: typické fazetované úchytky remienkov, leštené a brúsené prvky, vysadená keramická luneta, otočná korunka s dvoma funkčnými tlačidlami po stranách, skrutkovacia krytka a oceľový náramok, alebo čierny kaučukový remienok s preklápacou sponou. Číselník: all-active OLED dotykový displej, chránený zafírovým sklíčkom, odolným proti poškriabaniu. Displej automaticky prepína aktívny a úsporný režim, ktorý predlžuje výdrž batérie. K hodinkám dostanete magnetickú nabíjačku a cestovné puzdro. Hodinky na mieru Displej ponúka výber z piatich analógových alebo digitálnych ciferníkov, ktoré možno ďalej prispôsobiť podľa vlastného štýlu a potrieb. Analógové ciferníky vychádzajú z prestížnych aktuálnych mechanických modelov TAG Heuer: trojručičková verzia skeletonového Calibri Heuer 02 a digitalizovaný ciferník Carrery Heuer 01.

Digitálne ciferníky môžu mať vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz. Na ciferníkoch je možné nastaviť rôzne farby a varianty zobrazenia a tiež aktuálne zobrazované informácie: notifikácia, úlohy v diári, počasie, plnenie športových cieľov a ďalšie.

Ciferníky sa ľahko ovládajú pomocou aplikácie v spárovanom telefóne. Ponuku ďalej rozširuje rad ľahko a rýchlo vymeniteľných náramkov. Na dve kliknutia možno úplne zmenit štýl hodiniek (klasická čierna a odvážnejšia červená, oranžový a kaki kaučuk, alebo strieborná oceľ).

 

Život online Hodinky bežia na osvedčenom operačnom systéme Wear OS by Google. K dispozícii sú všetky jeho užitočné súčasti: Google Assistant a Google Translate (využívajúci zabudovaný mikrofón pre hlasovú navigáciu, zadávanie textu atď.), notifikácia e-mailov a správ, Google Pay, ovládanie prehrávania hudby, diár, počasie, mapy a ďalšie množstvo aplikácií pre Android aj iOS užívateľov, ktoré možno stiahnuť z Google Play. Stacey Burr, viceprezidentka produktovej sekcie Wear OS by Google a Google Fit hovorí: „TAG Heuer nastavil vysoký štandard produkcie inteligentných hodiniek, ktoré sú perfektne prispôsobiteľné a prispôsobené potrebám zákazníka. TAG Heuer a Wear OS by Google ako strategickí partneri posunuli vývoj nositeľných technológií dopredu a svojim užívateľom priniesli úplne nové online zážitky. Spoluprácu na TAG Heuer Connected, ktorá zvýšila latku štýlu aj kvality vo svojej kategórii, sme si naozaj užívali. “ Pripravený na akciu Každá z funkcií hodiniek TAG Heuer Connected je účelovo vybraná a navrhnutá tak, aby obohatila užívateľské zážitky zákazníka – obzvlášť počas športovania. S ohľadom na náročné podmienky pri intenzívnom tréningu boli použité špičkové materiály: zafírové sklo na displej, ultra ľahký titán Grade 2 na matné čierne puzdro, pohodlné kaučukové remienky, ktoré dobre držia a dýchajú, tesnenia pre vodotesnosť do 50m, ktoré umožňujú nízkorýchlostné aktivity v plytkej vode a ochranu pred dažďom. Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu.

Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny. Pogumovaná otočná korunka aj tlačidlá na pozícii 2 a 4 sú plne funkčné a spríjemňujú používanie hodiniek najmä pri športových aktivitách. Tlačidlá slúžia na rýchle otvorenie aplikácií, alebo na ovládanie chronografu. Pomocou korunky možno ľahko listovať v  ponuke na displeji. Na meranie športových aktivít boli použité na trhu najlepšie dostupné senzory, ktoré umožňujú presné meranie a ďalšie výpočty (množstvo spálených kalórií, ubehnutú vzdialenosť, prepočet rôznych metrických systémov, atď.). Okrem už spomenutých HRM a GPS je tu aj kompas, akcelerometer, alebo gyroskop.

TAG Heuer špeciality pre hodinky i telefón Nová generácia TAG Heuer Connected priniesla aj úplne novú aplikáciu „TAG Heuer Sports“ pre golf, behanie, cyklistiku, chôdzu, fitness a ďalšie activity. Golfová aplikácia je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli, pridaná bola len funkcia mechanických tlačidiel. Všetky ostatné športové funkcie sú tento rok úplne nové. Umožňujú merať rýchlosť, tempo, vzdialenosť, srdcový tep a medzičasy, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú v aplikácii Sports a ich prehľad je tiež vidieť na športových „dlaždiciach“, ktoré rýchlo zobrazíte posunutím ciferníka doľava. Mobilné aplikácie v spárovanom telefóne poskytuje detailnú a dlhodobú analýzu nameraných športových výkonov. Dáta je možné synchronizovať aj s inými športovými aplikáciami ako Strava alebo Apple Health. Nevyhnutnou súčasťou je tiež chronograf – teda integrovaná aplikácia TAG Heuer, ktorá sa ovláda dvoma tlačidlami a meria s presnosťou na milisekundy. Ďalej sú tu TAG Heuer časovač (timer) a budík.

Technická špecifikácia TAG Heuer Connected Watch

PUZDRO 3x puzdro z nerezovej ocele pevná keramická luneta (čierne a oceľové PVD) vysoko kvalitné leštené a brúsené povrchy 1x puzdro z titánu Grade 2 (matné čierne PVD) ultra ľahké pre špičkové športové výkony
luxusný dizajn – funkčná korunka a tlačidlá chronografu Vymeniteľný perforovaný kaučukový remienok alebo náramok z nerezovej ocele

 

PRÍSLUŠENSTVO – náramky Systém rýchlo vymeniteľných náramkov Kombinované materiály Preklápacia spona s dvojitým bezpečnostným tlačidlom Kaučukové športové remienky Klasický oceľový náramok

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Twisto pokračuje vo svojej bezplastovej vízii a sprístupňuje Google Pay

Zahoď peňaženku, plať mobilom !

10. marca 2020

Najnovšie

Huawei rozširuje svoje produktové portfólio o úplne nový segment

Huawei predstavuje prvé smart okuliare s inteligentnými funkciami

Spoločnosť Huawei predstavila spolu so sériou smartfónov P40 úplne nový produkt. Smart okuliare Huawei Smart HER 01 a Smart MY MA 01 vznikli v spolupráci s módnou značkou Gentle Monster a disponujú integrovanými slúchadlami a schopnosťou spárovania so smartfónom. S nasadenými okuliarmi tak môžete napríklad počúvať hudbu či vybaviť telefónne hovory.

3. apríla 2020

Promo akcia prebieha len počas štyroch aprílových víkendov.

Samsung spúšťa víkendy so super ponukami

Spoločnosť Samsung spúšťa od piatka 3. apríla časovo limitovanú akciu pre všetkých záujemcov o najnovšiu vlajkovú loď z radu Galaxy – Galaxy S20 I S20+ I S20 Ultra 5G, ale aj ďalšie mobilné produkty značky Samsung. Promo akcia prebieha len počas štyroch aprílových víkendov. Každý, kto si zakúpi jeden z vybraných produktov v eshope samsung.sk, dostane k nákupu bonus v podobe eVoucheru, okamžitej zľavy alebo ďalšieho produktu.  

3. apríla 2020

Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla 2020) zapája do globálneho boja proti pandémii COVID-19.

Slováci budú cez víkend hackovať koronakrízu

Na špeciálnom virtuálnom podujatí Hack the Crisis Slovakia budú účastníci tvoriť riešenia na akútne problémy v zdravotníctve, ekonomike, kultúre, v mestách a vo vylúčených komunitách. Zapojiť sa môže každý, komu súčasná situácia nie je ľahostajná. Podujatie bude prebiehať 48 hodín a pripojiť sa dá cez stránku www.hackthecrisis.sk.

2. apríla 2020

Nový rad varioPRINT iX spája kvalitu ofsetu s flexibilitou digitálnej tlače a produktivitou atramentu

Canon dnes predstavuje atramentovú produkčnú tlačiareň varioPRINT iX

Spoločnosť Canon predstavila nový rad zariadení VarioPRINT iX, sofistikované atramentové produkčné tlačiarne s automatickým podávaním hárkov, ktoré sú vybavené technológiou iQuariusiX. Toto nové tlačové riešenie je určené pre zákazníkov s objemom produkcie 1 – 10 miliónov strán A4 za mesiac, kombinuje vysokú kvalitu obrazu a schopnosť využívať veľké spektrum médií pre ofsetové tlačiarne a tlačiarne s tekutými tonermi s produktivitou a hospodárnosťou atramentovej tlače.

 

2. apríla 2020

Letný cashback: zvýhodnenie až 10 rôznych fotoaparátov

Canon spustil Letný cashback. Zákazníci po nákupe dostanú naspäť až 300 €

Canon pre svojich zákazníkov na Slovensku dnes spúšťa promoakciu na vybrané fotoaparáty, objektívy a blesk. Akcia potrvá do 31. augusta 2020.

1. apríla 2020

Nový Huawei P40 lite prichádza na Slovensko

Jedinečný dizajn, špičková technológia.

Spoločnosť Huawei začína predaj nového modelu smartfónu, Huawei P40 lite. Ide o dostupnejšieho súrodenca nedávno predstavenej vlajkovej série P40 a zároveň nástupcu minuloročného bestselleru strednej triedy, P30 lite. P40 lite láka na pôsobivý dizajn, inovatívny systém štyroch zadných fotoaparátov, batériu s veľkou kapacitou a vylepšený osemjadrový procesor Kirin 810.

31. marca 2020

Colorado 1650 a UVgel od Canonu získali nezávislé ocenenia kvality a odolnosti

Najnovšie trendy v oblasti veľkoformátovej tlače

Dodávateľ produkčných a komerčných tlačiarní Canon Production Printing získal hneď dve ocenenia vysokej profesionality produkcie od renomovaných výrobcov tlačových materiálov

31. marca 2020

Huawei predstavuje prémiový bezdrôtový reproduktor Sound X

Dokonalý zvuk v dizajnovom obale

Spoločnosť Huawei predstavila minulý týždeň spolu s novými vlajkovými smartfónmi série P40 aj niekoľko ďalších produktov, medzi nimi aj bezdrôtový reproduktor Sound X. Novinka zaujme prémiovým dizajnom, výbornou kvalitou zvuku, plynulou interakciou s inteligentnými zariadeniami a kompaktnými rozmermi.

31. marca 2020

Výhodná ponuka pre majiteľov Huawei

Bezplatné uložište na 12 mesiacov

Spoločnosť Huawei ponúka zákazníkom možnosť využiť bezplatné úložisko v rámci služby Huawei Cloud až na 12 mesiacov.

30. marca 2020

Dve podoby zabezpečeného a výkonného riešenia domácej kancelárie pre zamestnancov spoločností

Alternatíva pre home office: výkonné profesionálne notebooky

Plug-and-play: Mobile Zero Client – najvyššia miera zabezpečenia pri vzdialenej práci bez nutnosti personalizácia zariadení
Výkonné firemné notebooky – ďalšia alternatíva domácej kancelárie aj práce na cestách
Dynabook zaznamenáva zvýšený dopyt po notebookoch
Kancelária aj práca na cestách

30. marca 2020

Odporúčané

Casio EQB-1000D-1AER sú pánske hodinky športového výzoru v ultratenkom puzdre

Casio EQB-1000D-1AER

Medzi najdôležitejšie výhody bezpochyby patrí možnosť synchronizácie hodiniek s chytrým telefónom skrze technológiu Bluetooth.

1. apríla 2020

Canon aj tento rok pozýva študentov do francúzskeho mesta Perpignan na Visa pour l`image – významný festival so zameraním na dokumentárnu fotografiu

Jedinečná možnosť pre budúcich dokumentaristov

Spoločnosť Canon vyberie 210 študentov z celej Európy a poskytne im príležitosť rozvíjať ich zručnosti v oblasti fotografie za prítomnosti lídrov v tomto priemysle počas festivalu Visa pour l’Image, ktorý sa aj tento rok bude konať v meste Perpignan na prelome mesiacov august a september – 30.8. – 5.9.2020.

18. marca 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

13. marca 2020

G-Shock Mudmaster GG-B100 – karbonová výbava novej generácie

Každý rok fanúšikovia G-Shock čakajú, čo nové nám Casio na hodinárskom veľtrhu Baselworld predstaví. Už sme tak nejako vytušili, že technológiu, ktorú budeme u noviniek vídať častejšie, bude bluetooth. Potvrdzuje to aj nový prírastok Mudmaster GG-B100. Ešte nás ale prekvapil funkciiou krokomeru, živicovým puzdrom zosilneným karbónom a dvojvrstvovou korunkou.

18. februára 2020
TEST

Vyskúšali sme

Recenzia: Dizajnové reproduktory z IKEA Symfonisk sú v skutočnosti prémiová značka Sonos

Zvažujete kúpu reproduktorov z obchodného domu IKEA? Ak nie, mali by ste, pretože kvalita ich reprodukcie nás poriadne prekvapila.

16. februára 2020

Budúcnosť mení tvar: Galaxy Z Flip ponúka nový štýl

Prvý skladací sklenený displej od Samsungu a unikátne užívateľské rozhranie, to je úplne nový mobilný zážitok.

12. februára 2020

Epson EF-100W: Ľahký laserový projektor pre malé izby aj veľké konferencie

Veľa muziky za veľa peňazí alebo zlatý štandard pre laserové projektory?

29. januára 2020

Nový projekt Samsungu pripravuje mladých ľudí na prácu budúcnosti

Svet práce sa mení závratným tempom. Silnie dôraz na neformálne vzdelávanie a žiadané sú predovšetkým zručnosti, ktoré odlišujú ľudí od strojov – kreativita a emočná inteligencia.

9. januára 2020
TEST

Test | Recenzia

Veľké prekvapenie v redakcii: Langie S2, multiúčelový hlasový prekladateľ do vrecka

Prekladač do vášho vrecka LANGIE S2 pre všetkých, ktorí radi cestujete, ale neradi na preklad do cudzieho jazyka vyťahujete svoj mobil.

20. decembra 2019
TEST

Test | Recenzia

AOC X24P1: IPS monitor za dve stovky je ideál na doma i do práce

Každý z nás pozerá na monitor počítača niekoľko hodín denne a je nesmierne dôležité vybrať si nielen ten s pekným, ale aj zdravým obrazom.

18. decembra 2019