Slovenská premiéra

TAG Heuer predstavuje novú generáciu luxusných inteligentných hodiniek Connected

4 roky, 4 mesiace a 4 dni uplynuli od slávnostnej premiéry prvých Connected – inteligentných hodiniek švajčiarskej značky TAG Heuer. Fakt, že sa tradičná hodinárska firma pustila do tohto trhového segmentu, môže byť pre laika prekvapením.

Kto ale pozná históriu TAG Heuer a všetky jeho prvenstvá v odbore športovej časomiery a ultra presných mechanických i digitálnych hodiniek, pochopí, že rozšírenie sortimerntu o najmodernejšie digitálne technológie bolo pre TAG Heuer nevyhnutným krokom. Prvá aj druhá generácia Connected už je beznádejne vypredaná a zákazníci si museli celých 18 mesiacov, kým pán Frederick Arnault v úlohe hlavného stratéga TAG Heuer dokončil svoj prvý veľký projekt, na konci ktorého stojí TAG Heuer Connected tretej generácie.


12.3.2020 prebehne ich veľká celosvetová premiéra v New Yorku aj v ďalších svetových metropolách. Súčasťou tohto starostlivo načasovaného globálneho podujatia bude aj TAG Heuer butik v bratislavskom centre Eurovea. Slávnostného odhalenia a privátnej novinárskej prezentácie sa zúčastní aj Peter Matějek, brand manažér značky TAG Heuer pre Slovensko a Českú republiku: „Na tento launch nových Connected sa už veľmi teším.
Získať distribúciu pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché. Prvú ani druhú generáciu Connected sme našim slovenským zákazníkom bohužiaľ dodávať nemohli, pretože Google má mimoriadne vysoké požiadavky na funkčnosť svojho operačného systému Wear OS, na ktorom Connected beží. Teraz sú všetky detaily perfektne doladené a konečne sme dostali zelenú.  Rád by som tiež poďakoval TAG Heuer butiku za možnosť prezentácie v ich krásnych dizajnových priestoroch. Považujeme za česť, že tu môžeme Connected predávať, pretože TAG Heuer si predajné miesta starostlivo vyberá a tento produkt nedostane každý. Napríklad v celej Českej republike má tento model iba jedna predajňa a na Slovensku má TH butik tiež absolútnu exkluzivitu. „

Na tretej generácii Connected je zreteľne viditeľný veľký pokrok vo vývoji nositeľných technológií, ktorými svet za posledné roky prešiel. TAG Heuer si medzi výrobcami luxusných inteligentných hodiniek týmto produktom na dlhšiu dobu poistil popredné miesto.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikali v dvoch segmentoch:  v prvom z nich ide o tradičné luxusné športovo-elegantné chronografy, prepracované s vycibreným švajčiarskym zmyslom pre detail a v druhom nachádzame veľmi avantgardné hodinárske high-tech kúsky vyrobené s použitím špičkových technológií. Nové Connected predstavujú ďalšiu podarenú kombinaci oboch. Kovové puzdro má tvary i celkové spracovanie ako klasický luxusný chronograf, no po zapnutí se zmení na moderný, prekvapivo užitočný počítač s veľmi slušným výkonom a softvérom, ktorý sa dá prispôsobiť na mieru množstvu odlišných životných štýlov.

Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii „TAG Heuer mobile companion app“.

Za projektom Connected tretej generácie, ktorých vývoj prebiehal v prísnom utajení, stojí Frédéric Arnault, zo spoločnosti TAG Heuer. Pred uvedením na trh povedal: „Hodinky TAG Heuer Connected sme navrhovali a vyvíjali s rovnakou vášňou a pozornosťou k detailu, aké venujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita prevedenia je prvoradá vo všetkom, čo robíme, nikdy nerobím kompromisy v estetike alebo emóciách. Connected nie sú len krásne hodinky, je to naozajstný pohlcujúci zážitok, ktorý je súčasťou komplexného digitálneho ekosystému TAG Heuer, zameraného na výkon a športy. Ovládanie je starostlivo prepracované, aby bol výrobok čo najviac intuitívne a ľahko použiteľný v každodennom živote i pri športovaní. Ukazuje to značku úplne novým spôsobom a ponúka neobmedzené možnosti z hľadiska budúcich inovácií. Vďaka talentu a oddanosti nášho tímu sú Connected produktom, ktorý definuje našu značku a nasmeruje TAG Heuer do novej éry. „

 

Oddnes bude možné nové TAG Heuer Connected objednať vo všetkých regiónoch. Na pultoch vybraných predajcov a TAG Heuer butikov sa prvýkrát objaví v piatok 13. marca 2020. Luxusné hodinky Puzdro z nerezovej ocele alebo titánu s priemerom 45-mm: výrazný dizajn, ušľachtilé materiály, kvalitná povrchová úprava. Má charakter športových chronografov TAG Heuer, založených na výrazných detailoch: typické fazetované úchytky remienkov, leštené a brúsené prvky, vysadená keramická luneta, otočná korunka s dvoma funkčnými tlačidlami po stranách, skrutkovacia krytka a oceľový náramok, alebo čierny kaučukový remienok s preklápacou sponou. Číselník: all-active OLED dotykový displej, chránený zafírovým sklíčkom, odolným proti poškriabaniu. Displej automaticky prepína aktívny a úsporný režim, ktorý predlžuje výdrž batérie. K hodinkám dostanete magnetickú nabíjačku a cestovné puzdro. Hodinky na mieru Displej ponúka výber z piatich analógových alebo digitálnych ciferníkov, ktoré možno ďalej prispôsobiť podľa vlastného štýlu a potrieb. Analógové ciferníky vychádzajú z prestížnych aktuálnych mechanických modelov TAG Heuer: trojručičková verzia skeletonového Calibri Heuer 02 a digitalizovaný ciferník Carrery Heuer 01.

Digitálne ciferníky môžu mať vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz. Na ciferníkoch je možné nastaviť rôzne farby a varianty zobrazenia a tiež aktuálne zobrazované informácie: notifikácia, úlohy v diári, počasie, plnenie športových cieľov a ďalšie.

Ciferníky sa ľahko ovládajú pomocou aplikácie v spárovanom telefóne. Ponuku ďalej rozširuje rad ľahko a rýchlo vymeniteľných náramkov. Na dve kliknutia možno úplne zmenit štýl hodiniek (klasická čierna a odvážnejšia červená, oranžový a kaki kaučuk, alebo strieborná oceľ).

 

Život online Hodinky bežia na osvedčenom operačnom systéme Wear OS by Google. K dispozícii sú všetky jeho užitočné súčasti: Google Assistant a Google Translate (využívajúci zabudovaný mikrofón pre hlasovú navigáciu, zadávanie textu atď.), notifikácia e-mailov a správ, Google Pay, ovládanie prehrávania hudby, diár, počasie, mapy a ďalšie množstvo aplikácií pre Android aj iOS užívateľov, ktoré možno stiahnuť z Google Play. Stacey Burr, viceprezidentka produktovej sekcie Wear OS by Google a Google Fit hovorí: „TAG Heuer nastavil vysoký štandard produkcie inteligentných hodiniek, ktoré sú perfektne prispôsobiteľné a prispôsobené potrebám zákazníka. TAG Heuer a Wear OS by Google ako strategickí partneri posunuli vývoj nositeľných technológií dopredu a svojim užívateľom priniesli úplne nové online zážitky. Spoluprácu na TAG Heuer Connected, ktorá zvýšila latku štýlu aj kvality vo svojej kategórii, sme si naozaj užívali. “ Pripravený na akciu Každá z funkcií hodiniek TAG Heuer Connected je účelovo vybraná a navrhnutá tak, aby obohatila užívateľské zážitky zákazníka – obzvlášť počas športovania. S ohľadom na náročné podmienky pri intenzívnom tréningu boli použité špičkové materiály: zafírové sklo na displej, ultra ľahký titán Grade 2 na matné čierne puzdro, pohodlné kaučukové remienky, ktoré dobre držia a dýchajú, tesnenia pre vodotesnosť do 50m, ktoré umožňujú nízkorýchlostné aktivity v plytkej vode a ochranu pred dažďom. Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu.

Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny. Pogumovaná otočná korunka aj tlačidlá na pozícii 2 a 4 sú plne funkčné a spríjemňujú používanie hodiniek najmä pri športových aktivitách. Tlačidlá slúžia na rýchle otvorenie aplikácií, alebo na ovládanie chronografu. Pomocou korunky možno ľahko listovať v  ponuke na displeji. Na meranie športových aktivít boli použité na trhu najlepšie dostupné senzory, ktoré umožňujú presné meranie a ďalšie výpočty (množstvo spálených kalórií, ubehnutú vzdialenosť, prepočet rôznych metrických systémov, atď.). Okrem už spomenutých HRM a GPS je tu aj kompas, akcelerometer, alebo gyroskop.

TAG Heuer špeciality pre hodinky i telefón Nová generácia TAG Heuer Connected priniesla aj úplne novú aplikáciu „TAG Heuer Sports“ pre golf, behanie, cyklistiku, chôdzu, fitness a ďalšie activity. Golfová aplikácia je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli, pridaná bola len funkcia mechanických tlačidiel. Všetky ostatné športové funkcie sú tento rok úplne nové. Umožňujú merať rýchlosť, tempo, vzdialenosť, srdcový tep a medzičasy, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú v aplikácii Sports a ich prehľad je tiež vidieť na športových „dlaždiciach“, ktoré rýchlo zobrazíte posunutím ciferníka doľava. Mobilné aplikácie v spárovanom telefóne poskytuje detailnú a dlhodobú analýzu nameraných športových výkonov. Dáta je možné synchronizovať aj s inými športovými aplikáciami ako Strava alebo Apple Health. Nevyhnutnou súčasťou je tiež chronograf – teda integrovaná aplikácia TAG Heuer, ktorá sa ovláda dvoma tlačidlami a meria s presnosťou na milisekundy. Ďalej sú tu TAG Heuer časovač (timer) a budík.

Technická špecifikácia TAG Heuer Connected Watch

PUZDRO 3x puzdro z nerezovej ocele pevná keramická luneta (čierne a oceľové PVD) vysoko kvalitné leštené a brúsené povrchy 1x puzdro z titánu Grade 2 (matné čierne PVD) ultra ľahké pre špičkové športové výkony
luxusný dizajn – funkčná korunka a tlačidlá chronografu Vymeniteľný perforovaný kaučukový remienok alebo náramok z nerezovej ocele

 

PRÍSLUŠENSTVO – náramky Systém rýchlo vymeniteľných náramkov Kombinované materiály Preklápacia spona s dvojitým bezpečnostným tlačidlom Kaučukové športové remienky Klasický oceľový náramok

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Twisto pokračuje vo svojej bezplastovej vízii a sprístupňuje Google Pay

Zahoď peňaženku, plať mobilom !

10. marca 2020

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022