Slovenská premiéra

TAG Heuer predstavuje novú generáciu luxusných inteligentných hodiniek Connected

4 roky, 4 mesiace a 4 dni uplynuli od slávnostnej premiéry prvých Connected – inteligentných hodiniek švajčiarskej značky TAG Heuer. Fakt, že sa tradičná hodinárska firma pustila do tohto trhového segmentu, môže byť pre laika prekvapením.

Kto ale pozná históriu TAG Heuer a všetky jeho prvenstvá v odbore športovej časomiery a ultra presných mechanických i digitálnych hodiniek, pochopí, že rozšírenie sortimerntu o najmodernejšie digitálne technológie bolo pre TAG Heuer nevyhnutným krokom. Prvá aj druhá generácia Connected už je beznádejne vypredaná a zákazníci si museli celých 18 mesiacov, kým pán Frederick Arnault v úlohe hlavného stratéga TAG Heuer dokončil svoj prvý veľký projekt, na konci ktorého stojí TAG Heuer Connected tretej generácie.


12.3.2020 prebehne ich veľká celosvetová premiéra v New Yorku aj v ďalších svetových metropolách. Súčasťou tohto starostlivo načasovaného globálneho podujatia bude aj TAG Heuer butik v bratislavskom centre Eurovea. Slávnostného odhalenia a privátnej novinárskej prezentácie sa zúčastní aj Peter Matějek, brand manažér značky TAG Heuer pre Slovensko a Českú republiku: „Na tento launch nových Connected sa už veľmi teším.
Získať distribúciu pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché. Prvú ani druhú generáciu Connected sme našim slovenským zákazníkom bohužiaľ dodávať nemohli, pretože Google má mimoriadne vysoké požiadavky na funkčnosť svojho operačného systému Wear OS, na ktorom Connected beží. Teraz sú všetky detaily perfektne doladené a konečne sme dostali zelenú.  Rád by som tiež poďakoval TAG Heuer butiku za možnosť prezentácie v ich krásnych dizajnových priestoroch. Považujeme za česť, že tu môžeme Connected predávať, pretože TAG Heuer si predajné miesta starostlivo vyberá a tento produkt nedostane každý. Napríklad v celej Českej republike má tento model iba jedna predajňa a na Slovensku má TH butik tiež absolútnu exkluzivitu. „

Na tretej generácii Connected je zreteľne viditeľný veľký pokrok vo vývoji nositeľných technológií, ktorými svet za posledné roky prešiel. TAG Heuer si medzi výrobcami luxusných inteligentných hodiniek týmto produktom na dlhšiu dobu poistil popredné miesto.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikali v dvoch segmentoch:  v prvom z nich ide o tradičné luxusné športovo-elegantné chronografy, prepracované s vycibreným švajčiarskym zmyslom pre detail a v druhom nachádzame veľmi avantgardné hodinárske high-tech kúsky vyrobené s použitím špičkových technológií. Nové Connected predstavujú ďalšiu podarenú kombinaci oboch. Kovové puzdro má tvary i celkové spracovanie ako klasický luxusný chronograf, no po zapnutí se zmení na moderný, prekvapivo užitočný počítač s veľmi slušným výkonom a softvérom, ktorý sa dá prispôsobiť na mieru množstvu odlišných životných štýlov.

Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii „TAG Heuer mobile companion app“.

Za projektom Connected tretej generácie, ktorých vývoj prebiehal v prísnom utajení, stojí Frédéric Arnault, zo spoločnosti TAG Heuer. Pred uvedením na trh povedal: „Hodinky TAG Heuer Connected sme navrhovali a vyvíjali s rovnakou vášňou a pozornosťou k detailu, aké venujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita prevedenia je prvoradá vo všetkom, čo robíme, nikdy nerobím kompromisy v estetike alebo emóciách. Connected nie sú len krásne hodinky, je to naozajstný pohlcujúci zážitok, ktorý je súčasťou komplexného digitálneho ekosystému TAG Heuer, zameraného na výkon a športy. Ovládanie je starostlivo prepracované, aby bol výrobok čo najviac intuitívne a ľahko použiteľný v každodennom živote i pri športovaní. Ukazuje to značku úplne novým spôsobom a ponúka neobmedzené možnosti z hľadiska budúcich inovácií. Vďaka talentu a oddanosti nášho tímu sú Connected produktom, ktorý definuje našu značku a nasmeruje TAG Heuer do novej éry. „

 

Oddnes bude možné nové TAG Heuer Connected objednať vo všetkých regiónoch. Na pultoch vybraných predajcov a TAG Heuer butikov sa prvýkrát objaví v piatok 13. marca 2020. Luxusné hodinky Puzdro z nerezovej ocele alebo titánu s priemerom 45-mm: výrazný dizajn, ušľachtilé materiály, kvalitná povrchová úprava. Má charakter športových chronografov TAG Heuer, založených na výrazných detailoch: typické fazetované úchytky remienkov, leštené a brúsené prvky, vysadená keramická luneta, otočná korunka s dvoma funkčnými tlačidlami po stranách, skrutkovacia krytka a oceľový náramok, alebo čierny kaučukový remienok s preklápacou sponou. Číselník: all-active OLED dotykový displej, chránený zafírovým sklíčkom, odolným proti poškriabaniu. Displej automaticky prepína aktívny a úsporný režim, ktorý predlžuje výdrž batérie. K hodinkám dostanete magnetickú nabíjačku a cestovné puzdro. Hodinky na mieru Displej ponúka výber z piatich analógových alebo digitálnych ciferníkov, ktoré možno ďalej prispôsobiť podľa vlastného štýlu a potrieb. Analógové ciferníky vychádzajú z prestížnych aktuálnych mechanických modelov TAG Heuer: trojručičková verzia skeletonového Calibri Heuer 02 a digitalizovaný ciferník Carrery Heuer 01.

Digitálne ciferníky môžu mať vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz. Na ciferníkoch je možné nastaviť rôzne farby a varianty zobrazenia a tiež aktuálne zobrazované informácie: notifikácia, úlohy v diári, počasie, plnenie športových cieľov a ďalšie.

Ciferníky sa ľahko ovládajú pomocou aplikácie v spárovanom telefóne. Ponuku ďalej rozširuje rad ľahko a rýchlo vymeniteľných náramkov. Na dve kliknutia možno úplne zmenit štýl hodiniek (klasická čierna a odvážnejšia červená, oranžový a kaki kaučuk, alebo strieborná oceľ).

 

Život online Hodinky bežia na osvedčenom operačnom systéme Wear OS by Google. K dispozícii sú všetky jeho užitočné súčasti: Google Assistant a Google Translate (využívajúci zabudovaný mikrofón pre hlasovú navigáciu, zadávanie textu atď.), notifikácia e-mailov a správ, Google Pay, ovládanie prehrávania hudby, diár, počasie, mapy a ďalšie množstvo aplikácií pre Android aj iOS užívateľov, ktoré možno stiahnuť z Google Play. Stacey Burr, viceprezidentka produktovej sekcie Wear OS by Google a Google Fit hovorí: „TAG Heuer nastavil vysoký štandard produkcie inteligentných hodiniek, ktoré sú perfektne prispôsobiteľné a prispôsobené potrebám zákazníka. TAG Heuer a Wear OS by Google ako strategickí partneri posunuli vývoj nositeľných technológií dopredu a svojim užívateľom priniesli úplne nové online zážitky. Spoluprácu na TAG Heuer Connected, ktorá zvýšila latku štýlu aj kvality vo svojej kategórii, sme si naozaj užívali. “ Pripravený na akciu Každá z funkcií hodiniek TAG Heuer Connected je účelovo vybraná a navrhnutá tak, aby obohatila užívateľské zážitky zákazníka – obzvlášť počas športovania. S ohľadom na náročné podmienky pri intenzívnom tréningu boli použité špičkové materiály: zafírové sklo na displej, ultra ľahký titán Grade 2 na matné čierne puzdro, pohodlné kaučukové remienky, ktoré dobre držia a dýchajú, tesnenia pre vodotesnosť do 50m, ktoré umožňujú nízkorýchlostné aktivity v plytkej vode a ochranu pred dažďom. Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu.

Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny. Pogumovaná otočná korunka aj tlačidlá na pozícii 2 a 4 sú plne funkčné a spríjemňujú používanie hodiniek najmä pri športových aktivitách. Tlačidlá slúžia na rýchle otvorenie aplikácií, alebo na ovládanie chronografu. Pomocou korunky možno ľahko listovať v  ponuke na displeji. Na meranie športových aktivít boli použité na trhu najlepšie dostupné senzory, ktoré umožňujú presné meranie a ďalšie výpočty (množstvo spálených kalórií, ubehnutú vzdialenosť, prepočet rôznych metrických systémov, atď.). Okrem už spomenutých HRM a GPS je tu aj kompas, akcelerometer, alebo gyroskop.

TAG Heuer špeciality pre hodinky i telefón Nová generácia TAG Heuer Connected priniesla aj úplne novú aplikáciu „TAG Heuer Sports“ pre golf, behanie, cyklistiku, chôdzu, fitness a ďalšie activity. Golfová aplikácia je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli, pridaná bola len funkcia mechanických tlačidiel. Všetky ostatné športové funkcie sú tento rok úplne nové. Umožňujú merať rýchlosť, tempo, vzdialenosť, srdcový tep a medzičasy, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú v aplikácii Sports a ich prehľad je tiež vidieť na športových „dlaždiciach“, ktoré rýchlo zobrazíte posunutím ciferníka doľava. Mobilné aplikácie v spárovanom telefóne poskytuje detailnú a dlhodobú analýzu nameraných športových výkonov. Dáta je možné synchronizovať aj s inými športovými aplikáciami ako Strava alebo Apple Health. Nevyhnutnou súčasťou je tiež chronograf – teda integrovaná aplikácia TAG Heuer, ktorá sa ovláda dvoma tlačidlami a meria s presnosťou na milisekundy. Ďalej sú tu TAG Heuer časovač (timer) a budík.

Technická špecifikácia TAG Heuer Connected Watch

PUZDRO 3x puzdro z nerezovej ocele pevná keramická luneta (čierne a oceľové PVD) vysoko kvalitné leštené a brúsené povrchy 1x puzdro z titánu Grade 2 (matné čierne PVD) ultra ľahké pre špičkové športové výkony
luxusný dizajn – funkčná korunka a tlačidlá chronografu Vymeniteľný perforovaný kaučukový remienok alebo náramok z nerezovej ocele

 

PRÍSLUŠENSTVO – náramky Systém rýchlo vymeniteľných náramkov Kombinované materiály Preklápacia spona s dvojitým bezpečnostným tlačidlom Kaučukové športové remienky Klasický oceľový náramok

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Twisto pokračuje vo svojej bezplastovej vízii a sprístupňuje Google Pay

Zahoď peňaženku, plať mobilom !

10. marca 2020

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022