Používajú staré verzie softvéru

Takmer dve tretiny zamestnancov si v IT oddelení presadí odloženie aktualizácií

Skoro štvrtina zamestnancov (23%) pripúšťa, že mala nedávno rozpor s IT oddelením firmy ohľadom dôležitosti alebo početnosti aktualizácií softvéru na svojich pracovných počítačoch a ďalších zariadeniach. Na tom by nebolo nič tak prekvapivého, keby si však podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky väčšina zamestnancov nakoniec nepresadila svoje a mohla inštaláciu aktualizácií softvéru alebo operačného systému oddialiť alebo […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Skoro štvrtina zamestnancov (23%) pripúšťa, že mala nedávno rozpor s IT oddelením firmy ohľadom dôležitosti alebo početnosti aktualizácií softvéru na svojich pracovných počítačoch a ďalších zariadeniach. Na tom by nebolo nič tak prekvapivého, keby si však podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky väčšina zamestnancov nakoniec nepresadila svoje a mohla inštaláciu aktualizácií softvéru alebo operačného systému oddialiť alebo úplne vynechať. Priznali to takmer dve tretiny (64%) respondentov, u ktorých Kaspersky zisťoval ich postoje a zvyky týkajúce sa aktualizácie pracovných zariadení.

Aktualizácia prináša nielen nové funkcie a opravy nájdených chýb, ale tiež nápravy zraniteľných miest, ktoré možno potenciálne zneužiť ku kybernetickým útokom. Akonáhle sa zverejní informácie o takejto aktualizácii kvôli bezpečnostnej chybe, útočníci sa vďaka nej okamžite dozvedia o problémoch, ktoré má táto aktualizácia riešiť a chcú to využiť. Preto sú aktualizácie kritických chýb u všetkých zariadení veľmi dôležité. Pokiaľ sa ale časť zamestnancov aktualizáciám na svojich pracovných zariadeniach vyhýba, znamená to, že ich počítače, notebooky a smartphony pripojené do firemnej siete sú zraniteľné.

Je teda veľmi znepokojujúce, že v týchto rozporoch s IT oddeleniami často víťazia zamestnanci. Respondentom, ktorí sa dostali do sporu s IT tímami kvôli aktualizáciám, spoločnosť Kaspersky položila dve otázky: či smeli aktualizácie úplne preskočiť (uviedlo to 64% oslovených), alebo či si mohli zvoliť, čo konkrétne budú aktualizovať (na túto otázku odpovedalo kladne takisto 64% respondentov). 

Viac ako polovine zamestnancov aktualizácie priamo narúšajú prácu

Zamestnanci si želajú mať možnosť aktualizácie odmietnuť alebo odsunúť, pretože sa obávajú, že by im čas venovaný aktualizácii narušil ich pracovnú produktivitu. Viac ako polovica respondentov prieskumu uviedla, že im aktualizácia skutočne narušujú prácu: 43% musí vynútene prerušiť to, na čom pracovali, kým 8% v pokoji vyčká u svojho pracovného stola, kým aktualizácia neprebehne. Problémy však nekončia okamihom dokončenia aktualizácie, pretože pre 36% zamestnancov je stratou času aj učenie sa noviniek, ktoré obsahuje nová verzia softvéru. Radšej by sa namiesto toho venovali svojej práci.

Prieskum tiež odhalil skutočnosť, že 44% respondentov sa u svojich pracovných zariadení zaujíma o aktualizácie softvéru a operačného systému menej než u svojich osobných zariadení, čo naznačuje, že udržiavanie pracovných zariadenie v aktuálnom stave nevnímajú za príliš zásadné.

„Odporúčame zamestnancom, aby svoje zariadenia aktualizovali pravidelne – nielenže ich to bude lepšie chrániť, ale o to menej času bude každá následná aktualizácia trvať. Takto krátky časový limit môžu využiť na osvieženie tela i mysle a obchodným procesom to nijako neuškodí. Zamestnanci môžu napríklad využiť niektorú z jednoduchých sád cvičení zo zoznamu odporúčaní vytvoreného spoločnosťou Kaspersky. Možno ho poslať kolegom, aby si ho vytlačili, a mali ho tak po ruke, zatiaľ čo sa bude počítač aktualizovať,“ povedala Elena Molchanov, riaditeľka rozvoja firiem v oddelení Security Awareness Trainings spoločnosti Kaspersky.

Ak chcete vášmu IT oddelenia pomôcť v presadzovaní pravidelných aktualizácií softvéru na všetkých firemných zariadeniach, zvážte nasledujúce odporúčania spoločnosti Kaspersky:

• Pripravte návod alebo video lekciu, ako používať aktualizovaný softvér. Dajte k dispozícii kontakty, na ktoré sa môžu zamestnanci v prípade akýchkoľvek ťažkostí obrátiť.

• Zoznámte svojich pracovníkov s tým, aké dôležité je všetko aktualizovať včas a ako môžu byť ich dáta a duševné vlastníctvo firmy poškodené, ak kybernetickí zločinci zneužijú niektorú z bezpečnostných dier, ktoré by sa neopravili.

• Upozornite svojich zamestnancov, že ak budú aktualizácie dlho odkladať, môže sa stať, že ich ich zariadenie vykoná automaticky a reštartuje sa napríklad práve vo chvíli, keď pracujú na urgentných zadaniach.

• Pripravte pre nich kurz, ktorý ich naučí vnímať bezpečnostné aspekty. Využiť môžete napríklad Kaspersky Automated Security Awareness Platform.

• Stiahnite a zdieľajte zoznam odporúčaní spoločnosti Kaspersky, kde sú návody, ako predchádzať tzv. „Tech neck“, čiže stuhnutiu chrbtu a šije v dôsledku práce na počítači.

• Pri systémoch kritickej IT štruktúry alebo technologických prevádzkach, kde nesmú nastať výpadky, je dôležité, aby boli chránené vždy – bez ohľadu na prípadné meškanie kvôli aktualizáciám. Znamená to, že tieto systémy by mali vykonávať len tie činnosti, na ktoré sú vopred určené. Zabezpečený operačný systém KasperskyOS tento koncept kybernetickej imunity (Cyber Immunity) podporuje a možno ho použiť k tvorbe IT systémov, ktoré budú z podstaty ich konceptu bezpečné.

Kompletné správa spoločnosti Kaspersky o výsledkoch prieskumu, ako zamestnanci rieši otáz aktualizácií firemných zariadení, si môžete prečítať tu.

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024