Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy

Technické vychytávky pre prácu v Dobe Covidovej

Už je to viac ako rok, čo ovplyvňuje náš život celosvetová pandémia koronavírusu. Veľa firiem aj živnostníkov prechádza aspoň z väčšej časti, na prácu z domova.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 26. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Osobné rokovania a porady nahrádzajú videohovory a kvôli uzavretiu športových areálov je umožnený aktívny pohyb len vonku.
To všetko v spojení s obmedzením prevádzky základných škol a mnohokrát aj materských škôl, vedie k zásadným zmenám a často aj obmedzeniam v našich životoch.
Poďme sa pozrieť na niekoľko vecí, ktoré môžu našu prácu na diaľku zlepšiť a zefektívniť.

Slúchadlá pre lepšie sústredenie sa počas home office
Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy. Doma ovplyvňuje našu pozornosť väčšinou oveľa viac vnemov, a to zvlášť, keď sú deti zapojené do dištančné výučby.
Ako sa v takom prostredí sústrediť na prácu? Neoceniteľným pomocníkom sú slúchadlá s kvalitným aktívnym potlačením okolitých ruchov (ANC) a handsfree.


Tie sú často využívaná aj v open space kanceláriách. Potlačenie zvukov okolia možno využiť nielen pri počúvaní, ale aj „naprázdno“, teda bez spustenej muziky. Priekopníkom tejto technológie je značka Bose a najnovším modelom oceňovaným pre vynikajúce odrušenie a výbornú zrozumiteľnosť handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí je Bose Headphones 700 (9 990 Sk).
Z pohľadu zvuku sú vyladené tak, aby poskytovali užívateľom, čo možno najvyrovnanejšiu reprodukciu, bez prehnaného zdôraznenie basov a sú preto vhodné pre mnohohodinové počúvanie.

Dobrý a kvalitný zvuk pri videokonferencie a videokonferenciách
K práci z domu patria časté videokonferencie alebo telekonferencie. Pomocou nich prebiehajú nielen pravidelné porady, ale veľakrát nahrádzajú aj dôležité rokovania. Pre individuálne hovory možno využiť slúchadlá s kvalitným handsree.

Ak však realizujete cally v malých tímoch, určite oceníte špecializovaný konferenčný nástroj s vstavaným reproduktorom a niekoľkými mikrofóny snímajúcimi zvuk zo všetkých strán. Príkladom takéhoto zariadenia je bezdrôtový konferenčné reproduktor beyerdynamic Phonum.  Vďaka svojim precíznym mikrofónom a inteligentne riadenému reproduktoru, si dobre poradí aj vo chvíli, keď budete pri telekonferencii chodiť po miestnosti.

Výkonný a zabezpečený notebook
S home office je logicky spojený tiež zvýšený dopyt po prenosných počítačoch. Profesionálny pracovný notebook by mal byť ľahký, ľahko prenosný, odolný a uložené firemné dáta by mali byť, pre prípad straty alebo krádeže zariadenia dôsledne chránené. To možno zabezpečiť napríklad bezpečnými užívateľskými a administrátorskými heslami, ktoré možno tiež kombinovať s biometrickým overením (odtlačok prsta, kamera pre rozpoznanie tváre) a šifrovaním všetkých uložených dát pomocou čipu TPM.

Praktický pre prácu na terase či na cestách je tiež matný displej eliminujúci odlesky, dlhá výdrž batérie a kvalitné klávesnice. Na výrobu profesionálnych pracovných notebookov sa špecializuje napríklad značka Dynabook (predtým Toshiba). Konkrétnym príkladom je cenovo dostupný 15 „prístroj Dynabook Satellite Pro C50-E-10C poháňaný procesorom Intel Core i3 s viac ako 11hodinovou výdržou batérie, tenkou konštrukciou, hmotnosťou len 1,76 kg a možnosťou šifrovania uložených dát pomocou fTPM.

Router pre ochranu dát
Ak sa z domu pripájate k citlivým alebo cenným dátam, alebo ak ste spoločnosť, ktorej na zabezpečení dát skutočne záleží, mali by ste brať do úvahy tiež zabezpečenie routerov. Práve tieto zariadenia sa totiž stávajú v poslednej dobe terčom útokov kybernetických zločincov. Cez router totiž prechádzajú všetky dáta prichádzajúce a odchádzajúce z daného miesta.

Špičkovo zabezpečené routery vyrába napríklad český výrobca Turris zaštítený združením CZ.NIC. Unikátne zabezpečenia zaisťujú tiež vďaka aktívnej komunite spolupracujúcich používateľov, ktorí v rámci systému zdieľajú informácie o útokoch, zachytených a eliminovaných na svojich routeroch. V momente, keď systém odhalí bezpečnostnú hrozbu, obratom vznikne rozoslaná aktualizácia firewallu, ktorá zabezpečuje zapojenie Turris po celom svete. Ako router, domáci server, NAS, tlačový server alebo ako virtuálny server, môžu užívatelia alebo firmy využiť Turris Omnia 2020.

Aktívne špunty do uší pre odpočinok na ďalší pracovný deň
Bráni vám v koncentrácii na prácu únava a denne bojujete so zaspávaním a nerušeným spánkom? Či už vás budia myšlienky na pracovné či rodinné povinnosti, chrápanie partnera alebo ruch ulice, skúste unikátne miniatúrne špunty Bose Sleepbuds II, ktoré sa aj s vstavanými reproduktormi zmestia do uší tak, že nevadia ani pri spánku na boku.

 

Tieto „nesluchátka“ od renomovaného výrobcu audiotechniky, púšťajú do uší celú noc alebo po zvolenú dobu, počas zaspávania, jeden zo špeciálne testovaných tichých zvukov takzvaného bieleho šumu. Tým pomáhajú upokojiť myseľ užívateľa a tiež maskujú ruchy, ktoré vám nedajú spať. Všetky ich funkcie možno ľahko ovládať pomocou aplikácie v smartphone.

 

 

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023