Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy

Technické vychytávky pre prácu v Dobe Covidovej

Už je to viac ako rok, čo ovplyvňuje náš život celosvetová pandémia koronavírusu. Veľa firiem aj živnostníkov prechádza aspoň z väčšej časti, na prácu z domova.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 26. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Osobné rokovania a porady nahrádzajú videohovory a kvôli uzavretiu športových areálov je umožnený aktívny pohyb len vonku.
To všetko v spojení s obmedzením prevádzky základných škol a mnohokrát aj materských škôl, vedie k zásadným zmenám a často aj obmedzeniam v našich životoch.
Poďme sa pozrieť na niekoľko vecí, ktoré môžu našu prácu na diaľku zlepšiť a zefektívniť.

Slúchadlá pre lepšie sústredenie sa počas home office
Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy. Doma ovplyvňuje našu pozornosť väčšinou oveľa viac vnemov, a to zvlášť, keď sú deti zapojené do dištančné výučby.
Ako sa v takom prostredí sústrediť na prácu? Neoceniteľným pomocníkom sú slúchadlá s kvalitným aktívnym potlačením okolitých ruchov (ANC) a handsfree.


Tie sú často využívaná aj v open space kanceláriách. Potlačenie zvukov okolia možno využiť nielen pri počúvaní, ale aj „naprázdno“, teda bez spustenej muziky. Priekopníkom tejto technológie je značka Bose a najnovším modelom oceňovaným pre vynikajúce odrušenie a výbornú zrozumiteľnosť handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí je Bose Headphones 700 (9 990 Sk).
Z pohľadu zvuku sú vyladené tak, aby poskytovali užívateľom, čo možno najvyrovnanejšiu reprodukciu, bez prehnaného zdôraznenie basov a sú preto vhodné pre mnohohodinové počúvanie.

Dobrý a kvalitný zvuk pri videokonferencie a videokonferenciách
K práci z domu patria časté videokonferencie alebo telekonferencie. Pomocou nich prebiehajú nielen pravidelné porady, ale veľakrát nahrádzajú aj dôležité rokovania. Pre individuálne hovory možno využiť slúchadlá s kvalitným handsree.

Ak však realizujete cally v malých tímoch, určite oceníte špecializovaný konferenčný nástroj s vstavaným reproduktorom a niekoľkými mikrofóny snímajúcimi zvuk zo všetkých strán. Príkladom takéhoto zariadenia je bezdrôtový konferenčné reproduktor beyerdynamic Phonum.  Vďaka svojim precíznym mikrofónom a inteligentne riadenému reproduktoru, si dobre poradí aj vo chvíli, keď budete pri telekonferencii chodiť po miestnosti.

Výkonný a zabezpečený notebook
S home office je logicky spojený tiež zvýšený dopyt po prenosných počítačoch. Profesionálny pracovný notebook by mal byť ľahký, ľahko prenosný, odolný a uložené firemné dáta by mali byť, pre prípad straty alebo krádeže zariadenia dôsledne chránené. To možno zabezpečiť napríklad bezpečnými užívateľskými a administrátorskými heslami, ktoré možno tiež kombinovať s biometrickým overením (odtlačok prsta, kamera pre rozpoznanie tváre) a šifrovaním všetkých uložených dát pomocou čipu TPM.

Praktický pre prácu na terase či na cestách je tiež matný displej eliminujúci odlesky, dlhá výdrž batérie a kvalitné klávesnice. Na výrobu profesionálnych pracovných notebookov sa špecializuje napríklad značka Dynabook (predtým Toshiba). Konkrétnym príkladom je cenovo dostupný 15 „prístroj Dynabook Satellite Pro C50-E-10C poháňaný procesorom Intel Core i3 s viac ako 11hodinovou výdržou batérie, tenkou konštrukciou, hmotnosťou len 1,76 kg a možnosťou šifrovania uložených dát pomocou fTPM.

Router pre ochranu dát
Ak sa z domu pripájate k citlivým alebo cenným dátam, alebo ak ste spoločnosť, ktorej na zabezpečení dát skutočne záleží, mali by ste brať do úvahy tiež zabezpečenie routerov. Práve tieto zariadenia sa totiž stávajú v poslednej dobe terčom útokov kybernetických zločincov. Cez router totiž prechádzajú všetky dáta prichádzajúce a odchádzajúce z daného miesta.

Špičkovo zabezpečené routery vyrába napríklad český výrobca Turris zaštítený združením CZ.NIC. Unikátne zabezpečenia zaisťujú tiež vďaka aktívnej komunite spolupracujúcich používateľov, ktorí v rámci systému zdieľajú informácie o útokoch, zachytených a eliminovaných na svojich routeroch. V momente, keď systém odhalí bezpečnostnú hrozbu, obratom vznikne rozoslaná aktualizácia firewallu, ktorá zabezpečuje zapojenie Turris po celom svete. Ako router, domáci server, NAS, tlačový server alebo ako virtuálny server, môžu užívatelia alebo firmy využiť Turris Omnia 2020.

Aktívne špunty do uší pre odpočinok na ďalší pracovný deň
Bráni vám v koncentrácii na prácu únava a denne bojujete so zaspávaním a nerušeným spánkom? Či už vás budia myšlienky na pracovné či rodinné povinnosti, chrápanie partnera alebo ruch ulice, skúste unikátne miniatúrne špunty Bose Sleepbuds II, ktoré sa aj s vstavanými reproduktormi zmestia do uší tak, že nevadia ani pri spánku na boku.

 

Tieto „nesluchátka“ od renomovaného výrobcu audiotechniky, púšťajú do uší celú noc alebo po zvolenú dobu, počas zaspávania, jeden zo špeciálne testovaných tichých zvukov takzvaného bieleho šumu. Tým pomáhajú upokojiť myseľ užívateľa a tiež maskujú ruchy, ktoré vám nedajú spať. Všetky ich funkcie možno ľahko ovládať pomocou aplikácie v smartphone.

 

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022