Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy

Technické vychytávky pre prácu v Dobe Covidovej

Už je to viac ako rok, čo ovplyvňuje náš život celosvetová pandémia koronavírusu. Veľa firiem aj živnostníkov prechádza aspoň z väčšej časti, na prácu z domova.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 26. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Osobné rokovania a porady nahrádzajú videohovory a kvôli uzavretiu športových areálov je umožnený aktívny pohyb len vonku.
To všetko v spojení s obmedzením prevádzky základných škol a mnohokrát aj materských škôl, vedie k zásadným zmenám a často aj obmedzeniam v našich životoch.
Poďme sa pozrieť na niekoľko vecí, ktoré môžu našu prácu na diaľku zlepšiť a zefektívniť.

Slúchadlá pre lepšie sústredenie sa počas home office
Práca z domu má svoje výhody, ale aj nástrahy. Doma ovplyvňuje našu pozornosť väčšinou oveľa viac vnemov, a to zvlášť, keď sú deti zapojené do dištančné výučby.
Ako sa v takom prostredí sústrediť na prácu? Neoceniteľným pomocníkom sú slúchadlá s kvalitným aktívnym potlačením okolitých ruchov (ANC) a handsfree.


Tie sú často využívaná aj v open space kanceláriách. Potlačenie zvukov okolia možno využiť nielen pri počúvaní, ale aj „naprázdno“, teda bez spustenej muziky. Priekopníkom tejto technológie je značka Bose a najnovším modelom oceňovaným pre vynikajúce odrušenie a výbornú zrozumiteľnosť handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí je Bose Headphones 700 (9 990 Sk).
Z pohľadu zvuku sú vyladené tak, aby poskytovali užívateľom, čo možno najvyrovnanejšiu reprodukciu, bez prehnaného zdôraznenie basov a sú preto vhodné pre mnohohodinové počúvanie.

Dobrý a kvalitný zvuk pri videokonferencie a videokonferenciách
K práci z domu patria časté videokonferencie alebo telekonferencie. Pomocou nich prebiehajú nielen pravidelné porady, ale veľakrát nahrádzajú aj dôležité rokovania. Pre individuálne hovory možno využiť slúchadlá s kvalitným handsree.

Ak však realizujete cally v malých tímoch, určite oceníte špecializovaný konferenčný nástroj s vstavaným reproduktorom a niekoľkými mikrofóny snímajúcimi zvuk zo všetkých strán. Príkladom takéhoto zariadenia je bezdrôtový konferenčné reproduktor beyerdynamic Phonum.  Vďaka svojim precíznym mikrofónom a inteligentne riadenému reproduktoru, si dobre poradí aj vo chvíli, keď budete pri telekonferencii chodiť po miestnosti.

Výkonný a zabezpečený notebook
S home office je logicky spojený tiež zvýšený dopyt po prenosných počítačoch. Profesionálny pracovný notebook by mal byť ľahký, ľahko prenosný, odolný a uložené firemné dáta by mali byť, pre prípad straty alebo krádeže zariadenia dôsledne chránené. To možno zabezpečiť napríklad bezpečnými užívateľskými a administrátorskými heslami, ktoré možno tiež kombinovať s biometrickým overením (odtlačok prsta, kamera pre rozpoznanie tváre) a šifrovaním všetkých uložených dát pomocou čipu TPM.

Praktický pre prácu na terase či na cestách je tiež matný displej eliminujúci odlesky, dlhá výdrž batérie a kvalitné klávesnice. Na výrobu profesionálnych pracovných notebookov sa špecializuje napríklad značka Dynabook (predtým Toshiba). Konkrétnym príkladom je cenovo dostupný 15 „prístroj Dynabook Satellite Pro C50-E-10C poháňaný procesorom Intel Core i3 s viac ako 11hodinovou výdržou batérie, tenkou konštrukciou, hmotnosťou len 1,76 kg a možnosťou šifrovania uložených dát pomocou fTPM.

Router pre ochranu dát
Ak sa z domu pripájate k citlivým alebo cenným dátam, alebo ak ste spoločnosť, ktorej na zabezpečení dát skutočne záleží, mali by ste brať do úvahy tiež zabezpečenie routerov. Práve tieto zariadenia sa totiž stávajú v poslednej dobe terčom útokov kybernetických zločincov. Cez router totiž prechádzajú všetky dáta prichádzajúce a odchádzajúce z daného miesta.

Špičkovo zabezpečené routery vyrába napríklad český výrobca Turris zaštítený združením CZ.NIC. Unikátne zabezpečenia zaisťujú tiež vďaka aktívnej komunite spolupracujúcich používateľov, ktorí v rámci systému zdieľajú informácie o útokoch, zachytených a eliminovaných na svojich routeroch. V momente, keď systém odhalí bezpečnostnú hrozbu, obratom vznikne rozoslaná aktualizácia firewallu, ktorá zabezpečuje zapojenie Turris po celom svete. Ako router, domáci server, NAS, tlačový server alebo ako virtuálny server, môžu užívatelia alebo firmy využiť Turris Omnia 2020.

Aktívne špunty do uší pre odpočinok na ďalší pracovný deň
Bráni vám v koncentrácii na prácu únava a denne bojujete so zaspávaním a nerušeným spánkom? Či už vás budia myšlienky na pracovné či rodinné povinnosti, chrápanie partnera alebo ruch ulice, skúste unikátne miniatúrne špunty Bose Sleepbuds II, ktoré sa aj s vstavanými reproduktormi zmestia do uší tak, že nevadia ani pri spánku na boku.

 

Tieto „nesluchátka“ od renomovaného výrobcu audiotechniky, púšťajú do uší celú noc alebo po zvolenú dobu, počas zaspávania, jeden zo špeciálne testovaných tichých zvukov takzvaného bieleho šumu. Tým pomáhajú upokojiť myseľ užívateľa a tiež maskujú ruchy, ktoré vám nedajú spať. Všetky ich funkcie možno ľahko ovládať pomocou aplikácie v smartphone.

 

 

Najnovšie

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

13. apríla 2021

Soundbar rad Q od Samsungu – super zľava

Pri kúpe vybraných Neo QLED a QLED televízorov od Samsungu získate až 30 % zľavu na soundbary Q série

12. apríla 2021

Ako vyčistiť škvrny od atramentu z tlačiarní

Dnes sa síce už zriedkakedy  stane, že sa pri manipulácii s atramentovou cartridge zašpiníte. Ak vám kvapne pár kvapiek zo starej kazety na ruky, nič hrozné sa nedeje a pomôže aj obyčajné mydlo. Čo však, ak sa neopatrnosťou dostane pár kvapiek atramentu na šaty? Škvrny od atramentu nie sú veľkou hrozbou, ak sa hneď vyčistia […]

10. apríla 2021

Komponenty do najmodernejšieho centra

Kingston dodáva SSD do dátového centra Seznam.cz

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

10. apríla 2021

Samsung MicroLED otvára novú éru špičkovej obrazovej kvality a dizajnu televízorov novej generácie

Prelomový televízor Samsung 110″ MicroLED

Televízna technológia novej generácie sa chystá vstúpiť do domácností, prelomový model Samsung MicroLED s uhlopriečkou 110“ je k dispozícií v Kórei.

9. apríla 2021

Samsung má chladničku so vstavaným tabletom a hlasovým ovládaním

Moderné chladničky vedia odpovedať na vaše otázky a majú displej väčší ako váš pracovný tablet.

9. apríla 2021

Za dizajn, funkčnosť a výkon

Smart kamery radu mydlink boli ocenené cenou Red Dot Award 2021

Spoločnosť D-Link, svetový líder v oblasti inteligentného videomonitorovania a sieťovej konektivity, získala tento rok prestížne ocenenie Red Dot Award za dve zo svojich inteligentných dohľadových otočných Wi-Fi kamier – mydlink DCS-8526LH a outdoorovej DCS-8635LH.

8. apríla 2021

Prvý outdoorový televízor sa začína predávať:

Samsung uvádza na trh vysoko odolný The Terrace

Televízor vhodný na vonkajšie terasy je k dispozícii s uhlopriečkami 55, 65 a 75 palcov. Zvláda mráz, vlhkosť i prach.

8. apríla 2021

Riešenie vstavanej pamäte Kingston

Kingston Digital spolupracuje s NXP Semiconductors na procesoroch i.MX 8M Plus

Spoločnosť  Kingston Digital oznamuje začiatok spolupráce so spoločnosťou NXP Semiconductors na jej nových aplikačných procesoroch i.MX 8M Plus. NXP je popredným vývojárom aplikačných procesorov na vytváranie infraštruktúrnych riešení za použitia chytrých technológií a spoločnosť Kingston sa môže pýšiť tým, že sa jej riešenie vstavanej eMMC pamäte stalo súčasťou referenčnej dosky pre najnovšie aplikačné procesor od […]

7. apríla 2021

Najlepšie farby vo svojej triede

ASUS OLED notebooky dostupné na slovenskom trhu

ASUS Česko a Slovensko spúšťa OLED kampaň. Dôraz kladie na zdravotné benefity tejto technológie v notebookoch

1. apríla 2021

Odporúčané

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020