Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Impozantná obrazovka The Wall meria vyše 1 000 palcov a vytvára tak obrovské jednoliate plátno pre prezentáciu rôznorodého audiovizuálneho obsahu.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila najnovší model modulárneho veľkoplošného LED displeja The Wall pre rok 2021. Vďaka novej technológii spracovania obrazu pomocou umelej inteligencie, vylepšenej snímkovej frekvencie 120 Hz a rôznorodým možnostiam inštalácie ponúka tohtoročný model The Wall firmám a organizáciám po celom svete unikátnu zobrazovaciu technológiu s neobmedzenou flexibilitou pri prezentácii audiovizuálneho obsahu. The Wall je k dispozícii aj na Slovensku, dostupnosť a cenu Samsung rieši s každým záujemcom individuálne.

 „Spoločnosť Samsung sa venuje vytváraniu najinovatívnejších displejov pre firmy, ktoré patria medzi špičku v tvorbe videí“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „The Wall 2021 je náš najprepracovanejší a najuniverzálnejší displej, ktorý firmám poskytuje úplnú kontrolu nad vytváraním ich vysnívaného prostredia,“ dodáva.

Nový procesor Micro AI okamžite analyzuje a optimalizuje každú snímku videa, aby docielil čo možno najlepšiu kvalitu obrazu. Využitím až 16 rôznych modelov neurónových sietí, z ktorých každá je postavená na AI upscalingu a technológii strojového učenia, môže procesor Micro AI optimalizovať kvalitu obrazu až do rozlíšenia 8K, zlepšiť kontrast a odstrániť šum.

Kvalitný obraz aj vo svetlom prostredí

Technológia Wall’s Black Seal umožňuje vytvárať jednoliaty obraz s ešte čistejšou a vernejšou čiernou farbou a vylepšenou hĺbkou odtieňov, čo vedie k bezkonkurenčnému kontrastu a dokonale vykresleným detailom. Vďaka špičkovému jasu 1 600 nitov poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, ktorý skvele vynikne aj v prostredí s veľkou prirodzenou svetelnosťou. Technológia Ultra Chroma zabezpečuje užšie vlnové dĺžky, ktoré vytvárajú farby RGB dvakrát čistejšie[1] a presnejšie ako bežné LED steny. Každá LED dióda je teraz až o 40% menšia[2], čo ešte zmenšuje čierny priestor medzi pixelmi a vedie k lepšej uniformite farieb a vyššiemu kontrastu obrazu.

Vďaka novým bezdrôtovým prepojkám a bezrámčekovému dizajnu sa tohtoročný model LED displeja The Wall ľahšie inštaluje, navyše moduly sú oproti predchádzajúcim riešeniam o polovicu tenšie[3]. Stenu tvoria jednotlivé moduly, a tak ju možno inštalovať v rôznych polohách, vrátane konkávnych, konvexných, stropných, závesných, naklonených a L-typov. Užívateľom navyše stačí pri každej stene vykonať jedinú úpravu pomocou nástroja Factory Seam Adjustment, a zmena sa prejaví u všetkých modulov naraz, čo významne šetrí čas.

Stenu je možné konfigurovať až do rozlíšenia 16K

The Wall 2021 ponúka doteraz najostrejší obraz. Ako vôbec prvý komerčný veľkoplošný displej umožňuje rozlíšenie až 8K, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a prehrávanie Simple 8K. The Wall možno ale konfigurovať až do rozlíšenia 16K, teda 15 360 x 2 160 pixelov[4]. Obrovská plocha obrazovky meria viac ako 1 000 palcov a vytvára úplne unikátne jednoliate plátno pre prezentáciu obsahu.

Tohtoročný model The Wall je vybavený funkciami Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým spracovaním, ktoré poskytuje konzistentnú kvalitu obrazu vhodnú pre komerčnú prezentáciu a plynulé sledovanie obsahu bez ohľadu na to, kde je stena umiestnená. Stenu možno rozdeliť na štyri samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), pričom na každej je možné súčasne prehrávať iný obsah v rozlíšení 4K. Funkciu 4-PBP možné použiť aj pre obchodné účely, keď je potrebné viac obrazoviek naraz.

Všetky funkcie The Wall pre tento rok boli vyvinuté s dôrazom na bezpečnosť prevádzky.

Spoločnosť TÜV Rheinland získala certifikát Eye Comfort Certification za minimalizáciu vyžarovania modrého svetla a tiež certifikáciu EMC triedy B, ktorá potvrdzuje minimalizáciu tvorenia elektromagnetických vĺn, čo umožňuje bezpečnú inštaláciu v domácnostiach a prostrediach s väčšou koncentráciou užívateľov.

Samsung The Wall 2021 je od tohto týždňa k dispozícii na vybraných trhoch po celom svete. Ďalšie informácie o tomto špičkovom modulárnom riešení LED steny s rozlíšením 8K nájdete tu: https://displaysolutions.samsung.com/the-wall

[1] Oznámenie vychádza z interných testov, ktoré porovnávali konvenčné LED steny od spoločnosti Samsung.

[2] V porovnaní s modelom 2020.

[3] V porovnaní s modelom 2020.

[4] Pre bežnú prevádzku a dizajn je podporovaný pomer strán 16:9 a rozlíšenie obrazu 8K (7 680 x 43 20).

Čítajte aj ďalšie podobné články:

8K OLED televízory LG prinášajú úžasný herný zážitok súčasnosti

Na najväčších OLED televízoroch LG si teraz s novým radom grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 30 zahráte v reálnom rozlíšení 8K

15. septembra 2020

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022