Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Impozantná obrazovka The Wall meria vyše 1 000 palcov a vytvára tak obrovské jednoliate plátno pre prezentáciu rôznorodého audiovizuálneho obsahu.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila najnovší model modulárneho veľkoplošného LED displeja The Wall pre rok 2021. Vďaka novej technológii spracovania obrazu pomocou umelej inteligencie, vylepšenej snímkovej frekvencie 120 Hz a rôznorodým možnostiam inštalácie ponúka tohtoročný model The Wall firmám a organizáciám po celom svete unikátnu zobrazovaciu technológiu s neobmedzenou flexibilitou pri prezentácii audiovizuálneho obsahu. The Wall je k dispozícii aj na Slovensku, dostupnosť a cenu Samsung rieši s každým záujemcom individuálne.

 „Spoločnosť Samsung sa venuje vytváraniu najinovatívnejších displejov pre firmy, ktoré patria medzi špičku v tvorbe videí“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „The Wall 2021 je náš najprepracovanejší a najuniverzálnejší displej, ktorý firmám poskytuje úplnú kontrolu nad vytváraním ich vysnívaného prostredia,“ dodáva.

Nový procesor Micro AI okamžite analyzuje a optimalizuje každú snímku videa, aby docielil čo možno najlepšiu kvalitu obrazu. Využitím až 16 rôznych modelov neurónových sietí, z ktorých každá je postavená na AI upscalingu a technológii strojového učenia, môže procesor Micro AI optimalizovať kvalitu obrazu až do rozlíšenia 8K, zlepšiť kontrast a odstrániť šum.

Kvalitný obraz aj vo svetlom prostredí

Technológia Wall’s Black Seal umožňuje vytvárať jednoliaty obraz s ešte čistejšou a vernejšou čiernou farbou a vylepšenou hĺbkou odtieňov, čo vedie k bezkonkurenčnému kontrastu a dokonale vykresleným detailom. Vďaka špičkovému jasu 1 600 nitov poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, ktorý skvele vynikne aj v prostredí s veľkou prirodzenou svetelnosťou. Technológia Ultra Chroma zabezpečuje užšie vlnové dĺžky, ktoré vytvárajú farby RGB dvakrát čistejšie[1] a presnejšie ako bežné LED steny. Každá LED dióda je teraz až o 40% menšia[2], čo ešte zmenšuje čierny priestor medzi pixelmi a vedie k lepšej uniformite farieb a vyššiemu kontrastu obrazu.

Vďaka novým bezdrôtovým prepojkám a bezrámčekovému dizajnu sa tohtoročný model LED displeja The Wall ľahšie inštaluje, navyše moduly sú oproti predchádzajúcim riešeniam o polovicu tenšie[3]. Stenu tvoria jednotlivé moduly, a tak ju možno inštalovať v rôznych polohách, vrátane konkávnych, konvexných, stropných, závesných, naklonených a L-typov. Užívateľom navyše stačí pri každej stene vykonať jedinú úpravu pomocou nástroja Factory Seam Adjustment, a zmena sa prejaví u všetkých modulov naraz, čo významne šetrí čas.

Stenu je možné konfigurovať až do rozlíšenia 16K

The Wall 2021 ponúka doteraz najostrejší obraz. Ako vôbec prvý komerčný veľkoplošný displej umožňuje rozlíšenie až 8K, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a prehrávanie Simple 8K. The Wall možno ale konfigurovať až do rozlíšenia 16K, teda 15 360 x 2 160 pixelov[4]. Obrovská plocha obrazovky meria viac ako 1 000 palcov a vytvára úplne unikátne jednoliate plátno pre prezentáciu obsahu.

Tohtoročný model The Wall je vybavený funkciami Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým spracovaním, ktoré poskytuje konzistentnú kvalitu obrazu vhodnú pre komerčnú prezentáciu a plynulé sledovanie obsahu bez ohľadu na to, kde je stena umiestnená. Stenu možno rozdeliť na štyri samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), pričom na každej je možné súčasne prehrávať iný obsah v rozlíšení 4K. Funkciu 4-PBP možné použiť aj pre obchodné účely, keď je potrebné viac obrazoviek naraz.

Všetky funkcie The Wall pre tento rok boli vyvinuté s dôrazom na bezpečnosť prevádzky.

Spoločnosť TÜV Rheinland získala certifikát Eye Comfort Certification za minimalizáciu vyžarovania modrého svetla a tiež certifikáciu EMC triedy B, ktorá potvrdzuje minimalizáciu tvorenia elektromagnetických vĺn, čo umožňuje bezpečnú inštaláciu v domácnostiach a prostrediach s väčšou koncentráciou užívateľov.

Samsung The Wall 2021 je od tohto týždňa k dispozícii na vybraných trhoch po celom svete. Ďalšie informácie o tomto špičkovom modulárnom riešení LED steny s rozlíšením 8K nájdete tu: https://displaysolutions.samsung.com/the-wall

[1] Oznámenie vychádza z interných testov, ktoré porovnávali konvenčné LED steny od spoločnosti Samsung.

[2] V porovnaní s modelom 2020.

[3] V porovnaní s modelom 2020.

[4] Pre bežnú prevádzku a dizajn je podporovaný pomer strán 16:9 a rozlíšenie obrazu 8K (7 680 x 43 20).

Čítajte aj ďalšie podobné články:

8K OLED televízory LG prinášajú úžasný herný zážitok súčasnosti

Na najväčších OLED televízoroch LG si teraz s novým radom grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 30 zahráte v reálnom rozlíšení 8K

15. septembra 2020

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021