Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Impozantná obrazovka The Wall meria vyše 1 000 palcov a vytvára tak obrovské jednoliate plátno pre prezentáciu rôznorodého audiovizuálneho obsahu.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila najnovší model modulárneho veľkoplošného LED displeja The Wall pre rok 2021. Vďaka novej technológii spracovania obrazu pomocou umelej inteligencie, vylepšenej snímkovej frekvencie 120 Hz a rôznorodým možnostiam inštalácie ponúka tohtoročný model The Wall firmám a organizáciám po celom svete unikátnu zobrazovaciu technológiu s neobmedzenou flexibilitou pri prezentácii audiovizuálneho obsahu. The Wall je k dispozícii aj na Slovensku, dostupnosť a cenu Samsung rieši s každým záujemcom individuálne.

 „Spoločnosť Samsung sa venuje vytváraniu najinovatívnejších displejov pre firmy, ktoré patria medzi špičku v tvorbe videí“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „The Wall 2021 je náš najprepracovanejší a najuniverzálnejší displej, ktorý firmám poskytuje úplnú kontrolu nad vytváraním ich vysnívaného prostredia,“ dodáva.

Nový procesor Micro AI okamžite analyzuje a optimalizuje každú snímku videa, aby docielil čo možno najlepšiu kvalitu obrazu. Využitím až 16 rôznych modelov neurónových sietí, z ktorých každá je postavená na AI upscalingu a technológii strojového učenia, môže procesor Micro AI optimalizovať kvalitu obrazu až do rozlíšenia 8K, zlepšiť kontrast a odstrániť šum.

Kvalitný obraz aj vo svetlom prostredí

Technológia Wall’s Black Seal umožňuje vytvárať jednoliaty obraz s ešte čistejšou a vernejšou čiernou farbou a vylepšenou hĺbkou odtieňov, čo vedie k bezkonkurenčnému kontrastu a dokonale vykresleným detailom. Vďaka špičkovému jasu 1 600 nitov poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, ktorý skvele vynikne aj v prostredí s veľkou prirodzenou svetelnosťou. Technológia Ultra Chroma zabezpečuje užšie vlnové dĺžky, ktoré vytvárajú farby RGB dvakrát čistejšie[1] a presnejšie ako bežné LED steny. Každá LED dióda je teraz až o 40% menšia[2], čo ešte zmenšuje čierny priestor medzi pixelmi a vedie k lepšej uniformite farieb a vyššiemu kontrastu obrazu.

Vďaka novým bezdrôtovým prepojkám a bezrámčekovému dizajnu sa tohtoročný model LED displeja The Wall ľahšie inštaluje, navyše moduly sú oproti predchádzajúcim riešeniam o polovicu tenšie[3]. Stenu tvoria jednotlivé moduly, a tak ju možno inštalovať v rôznych polohách, vrátane konkávnych, konvexných, stropných, závesných, naklonených a L-typov. Užívateľom navyše stačí pri každej stene vykonať jedinú úpravu pomocou nástroja Factory Seam Adjustment, a zmena sa prejaví u všetkých modulov naraz, čo významne šetrí čas.

Stenu je možné konfigurovať až do rozlíšenia 16K

The Wall 2021 ponúka doteraz najostrejší obraz. Ako vôbec prvý komerčný veľkoplošný displej umožňuje rozlíšenie až 8K, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a prehrávanie Simple 8K. The Wall možno ale konfigurovať až do rozlíšenia 16K, teda 15 360 x 2 160 pixelov[4]. Obrovská plocha obrazovky meria viac ako 1 000 palcov a vytvára úplne unikátne jednoliate plátno pre prezentáciu obsahu.

Tohtoročný model The Wall je vybavený funkciami Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým spracovaním, ktoré poskytuje konzistentnú kvalitu obrazu vhodnú pre komerčnú prezentáciu a plynulé sledovanie obsahu bez ohľadu na to, kde je stena umiestnená. Stenu možno rozdeliť na štyri samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), pričom na každej je možné súčasne prehrávať iný obsah v rozlíšení 4K. Funkciu 4-PBP možné použiť aj pre obchodné účely, keď je potrebné viac obrazoviek naraz.

Všetky funkcie The Wall pre tento rok boli vyvinuté s dôrazom na bezpečnosť prevádzky.

Spoločnosť TÜV Rheinland získala certifikát Eye Comfort Certification za minimalizáciu vyžarovania modrého svetla a tiež certifikáciu EMC triedy B, ktorá potvrdzuje minimalizáciu tvorenia elektromagnetických vĺn, čo umožňuje bezpečnú inštaláciu v domácnostiach a prostrediach s väčšou koncentráciou užívateľov.

Samsung The Wall 2021 je od tohto týždňa k dispozícii na vybraných trhoch po celom svete. Ďalšie informácie o tomto špičkovom modulárnom riešení LED steny s rozlíšením 8K nájdete tu: https://displaysolutions.samsung.com/the-wall

[1] Oznámenie vychádza z interných testov, ktoré porovnávali konvenčné LED steny od spoločnosti Samsung.

[2] V porovnaní s modelom 2020.

[3] V porovnaní s modelom 2020.

[4] Pre bežnú prevádzku a dizajn je podporovaný pomer strán 16:9 a rozlíšenie obrazu 8K (7 680 x 43 20).

Čítajte aj ďalšie podobné články:

8K OLED televízory LG prinášajú úžasný herný zážitok súčasnosti

Na najväčších OLED televízoroch LG si teraz s novým radom grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 30 zahráte v reálnom rozlíšení 8K

15. septembra 2020

Najnovšie

Majte zdravie vo svojich rukách

Nové smart hodinky Watch GT 3 Pro s možnosťou merania EK

Huawei Watch GT 3 Pro ako jedny z najlepších smart hodiniek súčasnosti? Ich dizajn a funkcie hovoria za všetko

26. mája 2022

Ultra dlhá životnosť batérie

Hodinky T-Rex 2

Amazfit predstavuje nové outdoorové hodinky T-Rex 2. Majú extra dlhú výdrž batérie, vylepšenia sa dočkalo aj GPS

26. mája 2022

Dôvody, prečo je WiFi 6 proste lepšia

Nový router NBG7510 štandardu 802.11ax

Dokonalou voľbou pre väčšinu domácností, ktoré chcú prejsť na WiFi 6, je náš nový model NBG7510. Ten predstavuje veľmi jednoduchý a cenovo dostupný router štandardu 802.11ax skonštruovaný s ohľadom na potreby domácich užívateľov.

26. mája 2022

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022