Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Impozantná obrazovka The Wall meria vyše 1 000 palcov a vytvára tak obrovské jednoliate plátno pre prezentáciu rôznorodého audiovizuálneho obsahu.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila najnovší model modulárneho veľkoplošného LED displeja The Wall pre rok 2021. Vďaka novej technológii spracovania obrazu pomocou umelej inteligencie, vylepšenej snímkovej frekvencie 120 Hz a rôznorodým možnostiam inštalácie ponúka tohtoročný model The Wall firmám a organizáciám po celom svete unikátnu zobrazovaciu technológiu s neobmedzenou flexibilitou pri prezentácii audiovizuálneho obsahu. The Wall je k dispozícii aj na Slovensku, dostupnosť a cenu Samsung rieši s každým záujemcom individuálne.

 „Spoločnosť Samsung sa venuje vytváraniu najinovatívnejších displejov pre firmy, ktoré patria medzi špičku v tvorbe videí“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „The Wall 2021 je náš najprepracovanejší a najuniverzálnejší displej, ktorý firmám poskytuje úplnú kontrolu nad vytváraním ich vysnívaného prostredia,“ dodáva.

Nový procesor Micro AI okamžite analyzuje a optimalizuje každú snímku videa, aby docielil čo možno najlepšiu kvalitu obrazu. Využitím až 16 rôznych modelov neurónových sietí, z ktorých každá je postavená na AI upscalingu a technológii strojového učenia, môže procesor Micro AI optimalizovať kvalitu obrazu až do rozlíšenia 8K, zlepšiť kontrast a odstrániť šum.

Kvalitný obraz aj vo svetlom prostredí

Technológia Wall’s Black Seal umožňuje vytvárať jednoliaty obraz s ešte čistejšou a vernejšou čiernou farbou a vylepšenou hĺbkou odtieňov, čo vedie k bezkonkurenčnému kontrastu a dokonale vykresleným detailom. Vďaka špičkovému jasu 1 600 nitov poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, ktorý skvele vynikne aj v prostredí s veľkou prirodzenou svetelnosťou. Technológia Ultra Chroma zabezpečuje užšie vlnové dĺžky, ktoré vytvárajú farby RGB dvakrát čistejšie[1] a presnejšie ako bežné LED steny. Každá LED dióda je teraz až o 40% menšia[2], čo ešte zmenšuje čierny priestor medzi pixelmi a vedie k lepšej uniformite farieb a vyššiemu kontrastu obrazu.

Vďaka novým bezdrôtovým prepojkám a bezrámčekovému dizajnu sa tohtoročný model LED displeja The Wall ľahšie inštaluje, navyše moduly sú oproti predchádzajúcim riešeniam o polovicu tenšie[3]. Stenu tvoria jednotlivé moduly, a tak ju možno inštalovať v rôznych polohách, vrátane konkávnych, konvexných, stropných, závesných, naklonených a L-typov. Užívateľom navyše stačí pri každej stene vykonať jedinú úpravu pomocou nástroja Factory Seam Adjustment, a zmena sa prejaví u všetkých modulov naraz, čo významne šetrí čas.

Stenu je možné konfigurovať až do rozlíšenia 16K

The Wall 2021 ponúka doteraz najostrejší obraz. Ako vôbec prvý komerčný veľkoplošný displej umožňuje rozlíšenie až 8K, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a prehrávanie Simple 8K. The Wall možno ale konfigurovať až do rozlíšenia 16K, teda 15 360 x 2 160 pixelov[4]. Obrovská plocha obrazovky meria viac ako 1 000 palcov a vytvára úplne unikátne jednoliate plátno pre prezentáciu obsahu.

Tohtoročný model The Wall je vybavený funkciami Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým spracovaním, ktoré poskytuje konzistentnú kvalitu obrazu vhodnú pre komerčnú prezentáciu a plynulé sledovanie obsahu bez ohľadu na to, kde je stena umiestnená. Stenu možno rozdeliť na štyri samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), pričom na každej je možné súčasne prehrávať iný obsah v rozlíšení 4K. Funkciu 4-PBP možné použiť aj pre obchodné účely, keď je potrebné viac obrazoviek naraz.

Všetky funkcie The Wall pre tento rok boli vyvinuté s dôrazom na bezpečnosť prevádzky.

Spoločnosť TÜV Rheinland získala certifikát Eye Comfort Certification za minimalizáciu vyžarovania modrého svetla a tiež certifikáciu EMC triedy B, ktorá potvrdzuje minimalizáciu tvorenia elektromagnetických vĺn, čo umožňuje bezpečnú inštaláciu v domácnostiach a prostrediach s väčšou koncentráciou užívateľov.

Samsung The Wall 2021 je od tohto týždňa k dispozícii na vybraných trhoch po celom svete. Ďalšie informácie o tomto špičkovom modulárnom riešení LED steny s rozlíšením 8K nájdete tu: https://displaysolutions.samsung.com/the-wall

[1] Oznámenie vychádza z interných testov, ktoré porovnávali konvenčné LED steny od spoločnosti Samsung.

[2] V porovnaní s modelom 2020.

[3] V porovnaní s modelom 2020.

[4] Pre bežnú prevádzku a dizajn je podporovaný pomer strán 16:9 a rozlíšenie obrazu 8K (7 680 x 43 20).

Čítajte aj ďalšie podobné články:

8K OLED televízory LG prinášajú úžasný herný zážitok súčasnosti

Na najväčších OLED televízoroch LG si teraz s novým radom grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 30 zahráte v reálnom rozlíšení 8K

15. septembra 2020

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024