Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu

Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC)
Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie okolitých ruchov vôbec a vynikajú jedinečnou kvalitou zvuku aj handsfree hovorov v rušnom prostredí. Samozrejme treba dbať na bezpečie a nepodceňovať jazdu so slúchadlami  na bajkoch – aj keby to boli amulet bicykle. Oproti predchádzajúcej generácii je každý „špunt“ asi o tretinu menší a váži menej ako 7 gramov. Na jedno nabitie hrajú až 6 hodín a batéria vstavaná v puzdre pripojiteľnom cez USB-C umožňuje ich ďalšie trojnásobné dobitie. Veľmi pevné, a pritom pohodlné uchytenie v ušiach zaisťuje systém dvoch samostatných silikónových častí – koncoviek do uší a opasku, pomocou ktorého sa slúchadlá „zaskrutkujú“ do ušnice. S využitím aplikácie Bose Music je možné otestovať optimálne utesnenie v ušiach a správny výber koncoviek, čo prispieva k lepšiemu zvuku aj ANC.

Cena: 316 Euro

 

Beyerdynamic Free BYRD – Slúchadlá s ANC, ktoré vyrovnávajú degradáciu sluchu

True Wireless slúchadlá od nemeckého špeciality na štúdiovú techniku s veľmi pôsobivým zvukom a presnou reprodukciou všetkých tónov vrátane intenzívnych basov. Na jedno nabitie vydrží hrať až 11 hodín a vie aktívne potlačiť ruchy z okolia (ANC). A to nie je všetko – okrem toho umožňujú pri reprodukcii vyrovnať nedokonalosti sluchu konkrétneho užívateľa. Túto vlastnosť im prepožičiava technológia vyvinutá pôvodne v zdravotníctve pre ľudí s postihnutím sluchu. Pomocou špeciálnej mobilnej aplikácie absolvuje používateľ približne dvojminútový test, ktorý rozpozná, ktoré tóny počuje používateľ následkom degradácie sluchu horšie. Následne nastaví ekvalizér slúchadiel tak, že tieto frekvencie sa správnou intenzitou zosilnia a nedokonalosti sluchu vyrovná.

Cena: 316 Euro

Bluetooth reproduktor, ktorý môže spadnúť do vody a vypláva

Bose SoundLink Flex – Bluetooth reproduktor s exkluzívnym zvukom, ktorý vydrží aj ponorenie do vody
O Bose SoundLink Flex sa nemusíte báť, dokonca ani keď vám vypadne z jachty do mora. Nielen že je absolútne prachu aj vode odolný a neuškodí mu ani úplné ponorenie, ale keď do vody naozaj spadne, vypláva ihneď späť na hladinu, a to pútkom hore! Okrem toho ponúkne zvuk hodný značky Bose, ktorá sa preslávila vynikajúcim pomerom kvality zvuku a hlasitosti v porovnaní s rozmermi reproduktorov. Pri rozmeroch len asi 20 x 5,3 x 9,1 cm a hmotnosti niečo cez 450 gramov ozvučí skvele vonkajšiu párty a automaticky optimalizuje reprodukciu podľa toho, či stojí, leží alebo visí. Špeciálna vlastná technológia minimalizuje skreslenie pri vysokej hlasitosti a vstavaná lítium-iónová batéria poskytuje dostatok energie až na 12 hodín počúvania – dosť na to, aby zaistil zábavu počas celého dňa. V ponuke sú tri farebné prevedenia – čierna, dymová biela a kamenná modrá.

Cena: 180 Euro

 

Soundbar s priestorovým filmovým zvukom Dolby Atmos®

Bose Soundbar 900 – špičkový reproduktor s filmovým zvukom Dolby Atmos®
Reproduktor, ktorý dokáže pomocou vlastných patentovaných technológií vytvoriť z jedného miesta pod televízorom pôsobivý priestorový zvuk. Dialógy, zvukové efekty aj hudobné nástroje začujú tak diváci presne tam, kam ich filmoví tvorcovia zasadili. A to nielen zo strán či zozadu, ale aj zhora. Výkonný all-in-one reproduktor je tiež vybavený rozhraniami Wi-Fi® aj Bluetooth® a pre prepojenie s ďalšími domácimi reproduktormi a vytvorenie komplexného domáceho audiosystému hrajúceho vo viacerých miestnostiach ponúka kompatibilitu s vlastným šikovným systémom reproduktorov Bose Home Speaker a tiež so Spotify Connect a AirPlay 2.S Vie prehrávať hudbu priamo z internetu bez závislosti na dosahu Bluetooth medzi telefónom a reproduktorom (napríklad pomocou Spotify) a najnáročnejší užívatelia môžu soundbar rozšíriť o samostatne predávaný bezdrôtový subwoofer a zadné efektové reproduktory Bose.

Cena:1068 Euro

  

 

Dizajnový hygienický naparovač na rýchle vyhladenie látok, upratovanie i dôkladnú dezinfekciu domácnosti

Laurastar IGGI – Hygienický ručný naparovač hubí baktérie, vyhladí oblečenie a pomôže rýchlejšie upratať
Švajčiarsky hygienický ručný naparovač Laurastar IGGI využíva vysoký tlak unikátnej suchej pary DMS (Dry Microfine Steam). Používa sa rovnako jednoducho ako sprej a behom chvíľky vyhladí, osvieži a zbaví pachov všetky látky. DMS para vie ale oveľa viac – pomáha udržiavať v hygienickej čistote oblečenie, vankúše, záclony, kľúče, plyšové hračky aj ďalšie veci, na ktorých sa bežne udržujú nežiaduce či dokonca nebezpečné mikroorganizmy. Po návrate domov z rizikového prostredia alebo napríklad po praní v práčke na krátky program či pri nízkej teplote môžu na oblečení prežívať vírusy a baktérie až niekoľko dní. Dezinfekčná para DMS ich zničí v priebehu niekoľkých sekúnd. Vedecké testy vykonané nezávislým laboratóriom potvrdili, že krátkodobé ošetrenie parou DMS eliminuje 99,9 % vírusov, baktérií a plesní vrátane koronaviru, a tiež 100 % roztočov. DMS para vypúšťaná pod veľmi vysokým tlakom 3,9 baru nielen dôsledne dezinfikuje, ale látky, vrátane tých najjemnejších, tiež vyhladí, omladí a zanechá ich príjemne nadýchané.

Cena: 225 Euro

 

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023