Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

Autor
Dátum zverejnenia 27. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Vďaka týmto rozšíreným možnostiam médií je pre tlačové firmy – vrátane bežných komerčných a online tlačiarní, kníhtlačiarov a špecialistov na fotografické produkty – ešte jednoduchšie prejsť z ofsetových a starších technológií na produkčnú atramentovú tlač s vysokou pridanou hodnotou. S technológiou ProStream teraz môžu používatelia využívať všetky výhody atramentovej produkcie pre väčšinu aplikácií, od direct mailu a kníh až po pohľadnice, plagáty a kalendáre.

Nový rad tlačových strojov ProStream je k dispozícii v dvoch prevedeniach – ProStream 3080 s rýchlosťou 80 m/min a ProStream 3133 s rýchlosťou 133 m/min – a poskytuje vysokú kvalitu tlače ProStream na rolke so šírkou až 558 mm a dĺžkou strany až 1524 mm. Nový rad ProStream dokáže vytlačiť až 11 300 4/4 listov formátu B2 za hodinu alebo 1790 výtlačkov 4/4 formátu A4 za minútu, čo zodpovedá 58 miliónom strán formátu A4 za mesiac, a to na širokú škálu substrátov a gramáží, vrátane štandardných ofsetových natieraných, nenatieraných papierov a papierov optimalizovaných pre atramentovú tlač až do gramáže 300 g/m2 bez toho, aby bolo nutné výrazne spomaliť tlač pre ťažšie gramáže médií.

Aby bolo možné zaistiť ofsetovú kvalitu pri vyšších rýchlostiach na širšej škále substrátov, je rad ProStream 3000 vybavený zdokonaleným systémom sušenia. Systém nadväzuje na úspech radu ProStream 1000, ktorý využíva vzduchové vedenie papiera po celej dráhe, aby chránil kvalitu povrchu tlačeného výstupu vo všetkých fázach. Nová asymetrická konštrukcia radu ProStream 3000 suší všetky tlačové úlohy rovnomerne a kontrolovane bez kontaktu s papierom, čo zaisťuje výnimočnú kvalitu aj v prípade médií citlivých na poškriabanie.

O stabilne vysokú kvalitu s presnými a živými farbami sa starajú piezoelektrické tlačové hlavy s rozlíšením 1200 dpi v kombinácii s osvedčenými polymérovými pigmentovými atramentmi na vodnej báze a technológiou Smart ColorGrip, čo je nová verzia riešenia spoločnosti Canon na úpravu papiera. Vďaka technológii Smart ColorGrip, ktorá je teraz k dispozícii aj ako voliteľná výbava pre rad ProStream 1000, je možné množstvo aplikovaného roztoku ColorGrip prispôsobiť konkrétnym oblastiam stránky a použiť správne množstvo podľa toho, či je miesto pokryté atramentom silne alebo slabo. Automatickú kontrolu kvality tlače zabezpečuje taktiež vysoko výkonný kamerový systém Canon Inline Quality Control. Vďaka tomu sa skracuje čas potrebný na kontrolu kvality obsluhou a zvyšuje sa celková produktivita systému.

Vďaka vyššej účinnosti sušiaceho systému spotrebuje nový ProStream pri väčšine aplikácií menej energie ako rad 1000. Čize urci nebudete s obavou kontrolovať elektromer vo firme. Môže tak byť pripojený k napájaniu s nižším príkonom. To robí z radu ProStream 3000 praktickú voľbu, ktorá lepšie vyhovuje elektrickej infraštruktúre menších tlačiarenských podnikov. V konštrukcii nového produktu boli okrem toho premiestnené sušiace a chladiace jednotky a napájací zdroj, čo zlepšuje prístupnosť a ovládateľnosť pre obsluhu.

Jennifer Kolloczek, výkonná riaditeľka divízie plánovania, marketingu a inovácií pre Európu pre produkčnú tlač v spoločnosti Canon Europe, k tomu uviedla: „Zákazníci po celom svete si obľúbili výnimočnú produktivitu tlačového zariadenia ProStream pre všetky úlohy, od kníh s vysokou maržou až po prémiové direct mailingové úlohy, pričom oceňujú minimálny odpad a veľmi vysokú dobu prevádzkyschopnosti. Uvedením nového radu ProStream 3000 ďalej rozširujeme túto úspešnú platformu a poskytujeme tlačiarňam rýchlosť, efektivitu a všestrannosť médií, ktoré potrebujú pre svoj rast. Zvýšená produktivita v rade aplikácií znamená, že používatelia teraz môžu bez obáv previesť ešte viac ofsetových a iných tlačových prác na digitálnu tlač na vyžiadanie, čím sa skráti doba spracovania aj doba prípravy a redukuje sa odpad, zvýši sa ziskovosť súčasných skracujúcich sa nákladov a splnia sa požiadavky majiteľov značiek na skrátenie doby uvedenia na trh.“

 

Prvá tlačiareň ProStream 3000 bude inštalovaná v spoločnosti Pixartprinting Group v Taliansku a pripojí sa k existujúcemu radu troch tlačiarní ProStream 1800, ktoré slúžili na preklenutie „medzery pre maximalizáciu marže“ medzi existujúcimi ofsetovými a digitálnymi tonerovými technológiami formátu B2 bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Výrobný riaditeľ spoločnosti Pixartprinting Group, Alessio Piazzetta, poznamenáva: „Naše produkty tlačíme iba na najmodernejších strojoch. Od prvej inštalácie v roku 2018 nám systémy ProStream umožnili ďalej optimalizovať výrobu výberom nákladovo najefektívnejšieho systému na základe premenných danej zákazky. Hlavným prínosom bola vyššia produktivita, efektivita a skutočnosť, že technológia je používateľsky veľmi prívetivá.“

Na základe významného hospodárskeho prínosu technológie ProStream sa spoločnosť Pixartprinting rozhodla ďalej posilniť svoju atramentovú tlačovú kapacitu investíciou do novej generácie tlačového stroja s cieľom splniť požiadavky spoločnosti na OEE (celkovú efektivitu zariadenia) a previesť viac práce na atramentovú tlač.

Celosvetovú premiéru si rad ProStream 3000 zažije na veľtrhu Hunkeler Innovation days (27. februára – 2. marca 2023 vo švajčiarskom Lucerne), kde sa predstaví naživo a predvedie pracovné postupy pri produkcii širokej škály komerčných tlačových aplikácií. Nový rad tlačových strojov je v súčasnosti už v predaji, a to buď priamo v spoločnosti Canon alebo u jej akreditovaných obchodných partnerov.

Ak sa chcete dozvedieť o rade Canon ProStream 3000 viac, navštívte stránku: https://canon.sm/prostream-pr

Celú prípadovú štúdiu o skúsenostiach spoločnosti Pixartprinting s technológiou ProStream nájdete tu:

https://www.canon-europe.com/business/insights/case-studies/pixarprinting-maintains-competitive-edge/

 

 

 

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022