Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

Autor
Dátum zverejnenia 27. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Vďaka týmto rozšíreným možnostiam médií je pre tlačové firmy – vrátane bežných komerčných a online tlačiarní, kníhtlačiarov a špecialistov na fotografické produkty – ešte jednoduchšie prejsť z ofsetových a starších technológií na produkčnú atramentovú tlač s vysokou pridanou hodnotou. S technológiou ProStream teraz môžu používatelia využívať všetky výhody atramentovej produkcie pre väčšinu aplikácií, od direct mailu a kníh až po pohľadnice, plagáty a kalendáre.

Nový rad tlačových strojov ProStream je k dispozícii v dvoch prevedeniach – ProStream 3080 s rýchlosťou 80 m/min a ProStream 3133 s rýchlosťou 133 m/min – a poskytuje vysokú kvalitu tlače ProStream na rolke so šírkou až 558 mm a dĺžkou strany až 1524 mm. Nový rad ProStream dokáže vytlačiť až 11 300 4/4 listov formátu B2 za hodinu alebo 1790 výtlačkov 4/4 formátu A4 za minútu, čo zodpovedá 58 miliónom strán formátu A4 za mesiac, a to na širokú škálu substrátov a gramáží, vrátane štandardných ofsetových natieraných, nenatieraných papierov a papierov optimalizovaných pre atramentovú tlač až do gramáže 300 g/m2 bez toho, aby bolo nutné výrazne spomaliť tlač pre ťažšie gramáže médií.

Aby bolo možné zaistiť ofsetovú kvalitu pri vyšších rýchlostiach na širšej škále substrátov, je rad ProStream 3000 vybavený zdokonaleným systémom sušenia. Systém nadväzuje na úspech radu ProStream 1000, ktorý využíva vzduchové vedenie papiera po celej dráhe, aby chránil kvalitu povrchu tlačeného výstupu vo všetkých fázach. Nová asymetrická konštrukcia radu ProStream 3000 suší všetky tlačové úlohy rovnomerne a kontrolovane bez kontaktu s papierom, čo zaisťuje výnimočnú kvalitu aj v prípade médií citlivých na poškriabanie.

O stabilne vysokú kvalitu s presnými a živými farbami sa starajú piezoelektrické tlačové hlavy s rozlíšením 1200 dpi v kombinácii s osvedčenými polymérovými pigmentovými atramentmi na vodnej báze a technológiou Smart ColorGrip, čo je nová verzia riešenia spoločnosti Canon na úpravu papiera. Vďaka technológii Smart ColorGrip, ktorá je teraz k dispozícii aj ako voliteľná výbava pre rad ProStream 1000, je možné množstvo aplikovaného roztoku ColorGrip prispôsobiť konkrétnym oblastiam stránky a použiť správne množstvo podľa toho, či je miesto pokryté atramentom silne alebo slabo. Automatickú kontrolu kvality tlače zabezpečuje taktiež vysoko výkonný kamerový systém Canon Inline Quality Control. Vďaka tomu sa skracuje čas potrebný na kontrolu kvality obsluhou a zvyšuje sa celková produktivita systému.

Vďaka vyššej účinnosti sušiaceho systému spotrebuje nový ProStream pri väčšine aplikácií menej energie ako rad 1000. Čize urci nebudete s obavou kontrolovať elektromer vo firme. Môže tak byť pripojený k napájaniu s nižším príkonom. To robí z radu ProStream 3000 praktickú voľbu, ktorá lepšie vyhovuje elektrickej infraštruktúre menších tlačiarenských podnikov. V konštrukcii nového produktu boli okrem toho premiestnené sušiace a chladiace jednotky a napájací zdroj, čo zlepšuje prístupnosť a ovládateľnosť pre obsluhu.

Jennifer Kolloczek, výkonná riaditeľka divízie plánovania, marketingu a inovácií pre Európu pre produkčnú tlač v spoločnosti Canon Europe, k tomu uviedla: „Zákazníci po celom svete si obľúbili výnimočnú produktivitu tlačového zariadenia ProStream pre všetky úlohy, od kníh s vysokou maržou až po prémiové direct mailingové úlohy, pričom oceňujú minimálny odpad a veľmi vysokú dobu prevádzkyschopnosti. Uvedením nového radu ProStream 3000 ďalej rozširujeme túto úspešnú platformu a poskytujeme tlačiarňam rýchlosť, efektivitu a všestrannosť médií, ktoré potrebujú pre svoj rast. Zvýšená produktivita v rade aplikácií znamená, že používatelia teraz môžu bez obáv previesť ešte viac ofsetových a iných tlačových prác na digitálnu tlač na vyžiadanie, čím sa skráti doba spracovania aj doba prípravy a redukuje sa odpad, zvýši sa ziskovosť súčasných skracujúcich sa nákladov a splnia sa požiadavky majiteľov značiek na skrátenie doby uvedenia na trh.“

 

Prvá tlačiareň ProStream 3000 bude inštalovaná v spoločnosti Pixartprinting Group v Taliansku a pripojí sa k existujúcemu radu troch tlačiarní ProStream 1800, ktoré slúžili na preklenutie „medzery pre maximalizáciu marže“ medzi existujúcimi ofsetovými a digitálnymi tonerovými technológiami formátu B2 bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Výrobný riaditeľ spoločnosti Pixartprinting Group, Alessio Piazzetta, poznamenáva: „Naše produkty tlačíme iba na najmodernejších strojoch. Od prvej inštalácie v roku 2018 nám systémy ProStream umožnili ďalej optimalizovať výrobu výberom nákladovo najefektívnejšieho systému na základe premenných danej zákazky. Hlavným prínosom bola vyššia produktivita, efektivita a skutočnosť, že technológia je používateľsky veľmi prívetivá.“

Na základe významného hospodárskeho prínosu technológie ProStream sa spoločnosť Pixartprinting rozhodla ďalej posilniť svoju atramentovú tlačovú kapacitu investíciou do novej generácie tlačového stroja s cieľom splniť požiadavky spoločnosti na OEE (celkovú efektivitu zariadenia) a previesť viac práce na atramentovú tlač.

Celosvetovú premiéru si rad ProStream 3000 zažije na veľtrhu Hunkeler Innovation days (27. februára – 2. marca 2023 vo švajčiarskom Lucerne), kde sa predstaví naživo a predvedie pracovné postupy pri produkcii širokej škály komerčných tlačových aplikácií. Nový rad tlačových strojov je v súčasnosti už v predaji, a to buď priamo v spoločnosti Canon alebo u jej akreditovaných obchodných partnerov.

Ak sa chcete dozvedieť o rade Canon ProStream 3000 viac, navštívte stránku: https://canon.sm/prostream-pr

Celú prípadovú štúdiu o skúsenostiach spoločnosti Pixartprinting s technológiou ProStream nájdete tu:

https://www.canon-europe.com/business/insights/case-studies/pixarprinting-maintains-competitive-edge/

 

 

 

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024