V Londýne si môžete prenajať BMW i3 a ušetriť na mestských poplatkoch

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne. Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, […]

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne.

Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, dostatočne výkonné a vhodné do väčších miest. Skutočnosť, že automobil počas jazdy neprodukuje žiadne emisie, je dôvodom, prečo sa BMW môže pochváliť líderskou pozíciu v oblasti výroby ekologických automobilov. Londýn by aj vďaka nim mohol byť čistejší a zdravotne menej závadný – situácia dnes totiž nie je práve ideálna, rovnako ako aj v našich väčších mestách.
 
Služba DriveNow má vraj reálny dopad na spotrebiteľské správanie ľudí. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil, uvádza sa v tlačovej správe BMW.
 

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)


 

Celá tlačová správa:

DriveNow elektrizuje Londýn. Medzi prémiové vozidlá na spoločné používanie teraz pribudne aj BMW i3.

Mníchov/Londýn. Služba DriveNow zameraná na spoločné používanie vozidiel začína svoj vozový park rozširovať o model BMW i3. Od dnes môžu zákazníci služby DriveNow v Londýne vôbec prvýkrát použiť plne elektricky poháňaný prémiový automobil BMW i. Následne sa BMW i3 začne postupne zavádzať do vozových parkov v rámci služby DriveNow vo svete – v lete 2015 v niekoľkých mestách v Nemecku a o niečo neskôr v ďalších európskych mestách. Okrem zavedenia modelu BMW i3 do služby DriveNow teraz BMW i rozbieha aj strategickú iniciatívu na propagáciu elektrickej mobility, ktorej príprava prebieha už od uvedenia elektrického automobilu BMW ActiveE.
Aktuálne majú zákazníci služby DriveNow v britskej metropole k dispozícii 30 automobilov BMW i3. „Spoločným používaním elektrických automobilov sa znižuje hustota premávky aj emisie v mestách“ vysvetľuje Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, pri príležitosti londýnskej premiéry. „Mám radosť, že prostredníctvom BMW i3 teraz môžeme svojim zákazníkom služby DriveNow ponúknuť jedinečnú radosť z jazdy v spojení s jednoduchým prístupom k elektrickej mobilite.‟
 
Spoločné používanie automobilov odbremeňuje centrá miest.
Na základe používateľských prieskumov a analýz premávky je už dnes možné badať pozitívny dopad flexibilných služieb spoločného používania automobilov bez parkovacích staníc na funkčnosť mobility v preťažených štvrtiach. Služby ako DriveNow sú tak do značnej miery vnímané ako optimálny doplnok k lokálnej verejnej doprave a prechod na multimodálnu mobilitu bez súkromného vozidla sa vďaka nim stáva atraktívnou alternatívou k vlastneniu automobilu. Možnosť spontánne si prenajať vozidlo bez zbytočných komplikácií a vrátiť ho kdekoľvek v rámci mesta zároveň vytvára mimoriadny potenciál na získanie ďalších cieľových skupín zákazníkov v rámci služieb spoločného používania automobilov.
Prudko narastajúca obľuba spoločného používania vozidiel má zásadný vplyv na odľahčenie preťaženej premávky. Podľa federálnej asociácie pre spoločné používanie automobilov sa k tejto forme prepravy v Nemecku hlási už viac ako milión občanov. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil. V mnohých prípadoch pritom šlo o staršie a menej efektívne vozidlá. Zákazníci ako hlavný dôvod uvádzajú to, že vďaka možnosti slobodného využívania spoločných vozidiel môžu automobil v prípade potreby pohotovo použiť a zároveň majú pocit, že im náležite slúži aj lokálna verejná doprava.
 
Výhody pre zákazníkov služby DriveNow v centrách miest: obyvatelia Londýna sa používaním BMW i3 vyhnú plateniu mýta za prejazd mestom.
DriveNow a podobné služby navyše teraz prinášajú úplne nový pohľad na propagáciu mobility bez miestnych emisií v mestských oblastiach. Uplatňovaním elektricky poháňaného modelu BMW ActiveE v rámci služby DriveNow v Mníchove, Berlíne a San Franciscu sa napríklad mimoriadne zvýšil záujem o jazdu plne elektrickými vozidlami. V dôsledku toho sa v Nemecku od marca 2013 podarilo každý mesiac ponúknuť prepravu na elektrický pohon približne 3 000 novým zákazníkom služby DriveNow – čo spoločne predstavuje približne 100 000 zákazníkov. Zavedením modelu BMW i3 sa možnosť spoločného používania elektrických automobilov prémiovej triedy stáva ešte atraktívnejšou a zároveň preniká na nové trhy.
BMW i3 sa tak osvedčuje ako ideálny prostriedok na modernizáciu služieb spoločného používania elektrických automobilov, ktoré umožnia nielen znížiť prehustenie premávky, ale rovnako aj emisie v mestských oblastiach. V Londýne je oslobodené od platenia mýta za prejazd mestom, ktorý sa vzťahuje na tradične poháňané automobily. Zákazníci služby DriveNow tak pri prejazde centrom mesta modelom BMW i3 profitujú aj finančne. V ďalších veľkých mestách, kde aktuálne platia alebo sú plánované podobné obmedzenia prístupu vozidiel, tak spoločné používanie elektrických automobilov predstavuje ekologicky aj ekonomicky prospešnú alternatívu.
Hlavným predpokladom úspechu programov spoločného používania elektrických automobilov je spolupráca medzi poskytovateľmi takýchto služieb a miestnymi orgánmi. Najzásadnejšiu otázku v tejto súvislosti predstavuje dostupnosť verejných nabíjacích staníc a prednostných parkovacích miest pre elektrické a spoločne používané vozidlá. Práve tie hrajú kľúčovú úlohu pre možnosť flexibilného využitia takýchto automobilov. Služba DriveNow zotrváva v neustálom kontakte s miestnymi samosprávami. Údaje o používaní elektrického modelu BMW ActiveE, ktorý je v Mníchove a Berlíne k dispozícii od roku 2013, poskytujú dôležité informácie o vývoji nabíjacej infraštruktúry na mieru.
Pri zavedení modelu BMW i3 v Londýne bude používateľom služby DriveNow spočiatku k dispozícii približne tucet nabíjacích staníc po celej prevádzkovej ploche. V Berlíne môžu zákazníci služby DriveNow už teraz využívať viac než 150 nabíjacích staníc pre model BMW ActiveE. Do polovice roka 2016 bude vytvorených ďalších 420 nabíjacích staníc, z ktorých 20 umožní urýchlené nabíjanie jednosmerným prúdom. V prípade potreby bude následne možné nainštalovať ďalších 700 nabíjacích staníc. Mestská rada Mníchova v súčasnosti prijíma prvotné rozhodnutie na podporu elektrickej mobility, ktorého súčasťou bude aj vybudovanie verejnej nabíjacej infraštruktúry. Na rok 2015 je zároveň naplánovaná aj elektrifikácia niekoľkých ulíc v centre mesta pomocou svietidiel typu Light and Charge z produkcie BMW.
V záujme zaručenia úspechu elektrickej mobility BMW spoločne s partnermi z oblasti politiky, energetiky a automobilového priemyslu neustále podniká ďalšie kroky spojené s projektmi vybudovania nabíjacej infraštruktúry po celej Európe a USA. Medzi ne patrí napríklad spoločná iniciatíva so spoločnosťami Volkswagen a ChargePoint zameraná na vytvorenie približne 100 rýchlonabíjacích elektrických staníc s jednosmerným prúdom v USA, projekt SLAM (sieť rýchlonabíjacích staníc pre dopravné siete a veľké mestá) s celkovým počtom 600 rýchlonabíjacích staníc so striedavým aj jednosmerným prúdom v Nemecku a iniciatíva TEN-T s podporou EÚ na vytvorenie infraštruktúry naprieč Európou.
Služba DriveNow
Služba DriveNow na spoločné používanie automobilov, ktorú partnersky prevádzkuje BMW Group a Sixt SE, vo veľkých Európskych mestách ponúka špičkové prémiové vozidlá značiek BMW a MINI na prenájom s možnosťou slobodného pohybu. Služba DriveNow má v súčasnosti viac než 450 000 členov po celom svete. Vozidlá je možné prenajať a vrátiť kdekoľvek v rámci určenej oblasti prevádzky. Registrovaní zákazníci si vozidlá môžu rezervovať a objednať prostredníctvom aplikácie alebo webovej stránky DriveNow. Služba DriveNow v súčasnosti existuje v Mníchove, Berlíne, Düsseldorfe, Kolíne, Hamburgu, Viedni a Londýne, ako aj v San Franciscu v USA. Zároveň sa pripravuje ďalších približne desať lokalít na poskytovanie služby DriveNow v Európe a desať v Severnej Amerike.
 
 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

BMW iNEXT – odvážny koncept elektrického SUV

Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda Správnej rady BMW Group, opísal iNext takto: „Projekt iNEXT sa stane pilierom budúcnosti, z ktorého bude profitovať nielen celá spoločnosť, ale aj všetky jej značky.“   iNEXT – pilier budúcnosti BMW Group Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda správnej […]

17. septembra 2018

Kompletná stratégia projektu BMW i v 3 minútach + teaser na i5

Nové video od BMW odhaľuje nielen kompletnú energetickú stratégiu projektu BMW i, ale aj dlho očakávaný a stále neprichádzajúci model i5. Ten by bol rozumným kompromisom medzi malým mestským kompaktom i3 a superšportom i8. Oba tieto modely spája vyššia nadobúdacia cena, i5 by teda tiež nepatrilo medzi najlacnejšie elektromobily.   BMW i5 by mohlo byť […]

11. septembra 2017

Všetky značky a modelové rady koncernu BMW dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu

TLAČOVÁ SPRÁVA – Elektrifikácia je jedným z hlavných pilierov spoločnosti BMW Group a jej korporátnej stratégie NUMBER ONE > NEXT. V rámci nej spoločnosť oznámila, že všetky značky a všetky modelové rady dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu. Okrem spaľovacích motorov budú v ponuke aj elektrifikované pohony – či už na plne elektrický pohon alebo vo […]

27. júla 2017

BMW i3 a i8 sú konečne dostupné už aj na Slovensku aj oficiálne

V mesiaci apríl 2017 sa ponuka vozidiel spoločnosti BMW Group na trhu v Slovenskej republike rozšírila o dve významné novinky, prvé dva modely značky BMW i, teda BMW i3 (v cene od 36 350 €) a BMW i8 (v cene od 138 250 €). K dispozícii sú dvaja BMW i Agenti a štyri BMW i […]

21. apríla 2017

Daimler, BMW, Ford a VW postavia v Európe 400 ultrarýchlych nabíjacích staníc

Nová spolupráca medzi Daimlerom, BMW, Fordom a Volkswagenom pravdepodobne vyrieši to, čo súčasní kritici vyčítajú konceptu elektromobility – nedostatočnú infraštruktúru dobíjacích staníc. Do roku 2020 tieto automobilky plánujú vybudovať vyše tisíc dobíjacích staníc pre elektromobily so štandardom CCS, pričom 400 z nich bude ultrarýchlych.   Tlačová správa: • spoločný podnik na vybudovanie vysokovýkonnej siete nabíjacích staníc […]

10. januára 2017

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022