V Londýne si môžete prenajať BMW i3 a ušetriť na mestských poplatkoch

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne. Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, […]

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne.

Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, dostatočne výkonné a vhodné do väčších miest. Skutočnosť, že automobil počas jazdy neprodukuje žiadne emisie, je dôvodom, prečo sa BMW môže pochváliť líderskou pozíciu v oblasti výroby ekologických automobilov. Londýn by aj vďaka nim mohol byť čistejší a zdravotne menej závadný – situácia dnes totiž nie je práve ideálna, rovnako ako aj v našich väčších mestách.
 
Služba DriveNow má vraj reálny dopad na spotrebiteľské správanie ľudí. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil, uvádza sa v tlačovej správe BMW.
 

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)


 

Celá tlačová správa:

DriveNow elektrizuje Londýn. Medzi prémiové vozidlá na spoločné používanie teraz pribudne aj BMW i3.

Mníchov/Londýn. Služba DriveNow zameraná na spoločné používanie vozidiel začína svoj vozový park rozširovať o model BMW i3. Od dnes môžu zákazníci služby DriveNow v Londýne vôbec prvýkrát použiť plne elektricky poháňaný prémiový automobil BMW i. Následne sa BMW i3 začne postupne zavádzať do vozových parkov v rámci služby DriveNow vo svete – v lete 2015 v niekoľkých mestách v Nemecku a o niečo neskôr v ďalších európskych mestách. Okrem zavedenia modelu BMW i3 do služby DriveNow teraz BMW i rozbieha aj strategickú iniciatívu na propagáciu elektrickej mobility, ktorej príprava prebieha už od uvedenia elektrického automobilu BMW ActiveE.
Aktuálne majú zákazníci služby DriveNow v britskej metropole k dispozícii 30 automobilov BMW i3. „Spoločným používaním elektrických automobilov sa znižuje hustota premávky aj emisie v mestách“ vysvetľuje Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, pri príležitosti londýnskej premiéry. „Mám radosť, že prostredníctvom BMW i3 teraz môžeme svojim zákazníkom služby DriveNow ponúknuť jedinečnú radosť z jazdy v spojení s jednoduchým prístupom k elektrickej mobilite.‟
 
Spoločné používanie automobilov odbremeňuje centrá miest.
Na základe používateľských prieskumov a analýz premávky je už dnes možné badať pozitívny dopad flexibilných služieb spoločného používania automobilov bez parkovacích staníc na funkčnosť mobility v preťažených štvrtiach. Služby ako DriveNow sú tak do značnej miery vnímané ako optimálny doplnok k lokálnej verejnej doprave a prechod na multimodálnu mobilitu bez súkromného vozidla sa vďaka nim stáva atraktívnou alternatívou k vlastneniu automobilu. Možnosť spontánne si prenajať vozidlo bez zbytočných komplikácií a vrátiť ho kdekoľvek v rámci mesta zároveň vytvára mimoriadny potenciál na získanie ďalších cieľových skupín zákazníkov v rámci služieb spoločného používania automobilov.
Prudko narastajúca obľuba spoločného používania vozidiel má zásadný vplyv na odľahčenie preťaženej premávky. Podľa federálnej asociácie pre spoločné používanie automobilov sa k tejto forme prepravy v Nemecku hlási už viac ako milión občanov. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil. V mnohých prípadoch pritom šlo o staršie a menej efektívne vozidlá. Zákazníci ako hlavný dôvod uvádzajú to, že vďaka možnosti slobodného využívania spoločných vozidiel môžu automobil v prípade potreby pohotovo použiť a zároveň majú pocit, že im náležite slúži aj lokálna verejná doprava.
 
Výhody pre zákazníkov služby DriveNow v centrách miest: obyvatelia Londýna sa používaním BMW i3 vyhnú plateniu mýta za prejazd mestom.
DriveNow a podobné služby navyše teraz prinášajú úplne nový pohľad na propagáciu mobility bez miestnych emisií v mestských oblastiach. Uplatňovaním elektricky poháňaného modelu BMW ActiveE v rámci služby DriveNow v Mníchove, Berlíne a San Franciscu sa napríklad mimoriadne zvýšil záujem o jazdu plne elektrickými vozidlami. V dôsledku toho sa v Nemecku od marca 2013 podarilo každý mesiac ponúknuť prepravu na elektrický pohon približne 3 000 novým zákazníkom služby DriveNow – čo spoločne predstavuje približne 100 000 zákazníkov. Zavedením modelu BMW i3 sa možnosť spoločného používania elektrických automobilov prémiovej triedy stáva ešte atraktívnejšou a zároveň preniká na nové trhy.
BMW i3 sa tak osvedčuje ako ideálny prostriedok na modernizáciu služieb spoločného používania elektrických automobilov, ktoré umožnia nielen znížiť prehustenie premávky, ale rovnako aj emisie v mestských oblastiach. V Londýne je oslobodené od platenia mýta za prejazd mestom, ktorý sa vzťahuje na tradične poháňané automobily. Zákazníci služby DriveNow tak pri prejazde centrom mesta modelom BMW i3 profitujú aj finančne. V ďalších veľkých mestách, kde aktuálne platia alebo sú plánované podobné obmedzenia prístupu vozidiel, tak spoločné používanie elektrických automobilov predstavuje ekologicky aj ekonomicky prospešnú alternatívu.
Hlavným predpokladom úspechu programov spoločného používania elektrických automobilov je spolupráca medzi poskytovateľmi takýchto služieb a miestnymi orgánmi. Najzásadnejšiu otázku v tejto súvislosti predstavuje dostupnosť verejných nabíjacích staníc a prednostných parkovacích miest pre elektrické a spoločne používané vozidlá. Práve tie hrajú kľúčovú úlohu pre možnosť flexibilného využitia takýchto automobilov. Služba DriveNow zotrváva v neustálom kontakte s miestnymi samosprávami. Údaje o používaní elektrického modelu BMW ActiveE, ktorý je v Mníchove a Berlíne k dispozícii od roku 2013, poskytujú dôležité informácie o vývoji nabíjacej infraštruktúry na mieru.
Pri zavedení modelu BMW i3 v Londýne bude používateľom služby DriveNow spočiatku k dispozícii približne tucet nabíjacích staníc po celej prevádzkovej ploche. V Berlíne môžu zákazníci služby DriveNow už teraz využívať viac než 150 nabíjacích staníc pre model BMW ActiveE. Do polovice roka 2016 bude vytvorených ďalších 420 nabíjacích staníc, z ktorých 20 umožní urýchlené nabíjanie jednosmerným prúdom. V prípade potreby bude následne možné nainštalovať ďalších 700 nabíjacích staníc. Mestská rada Mníchova v súčasnosti prijíma prvotné rozhodnutie na podporu elektrickej mobility, ktorého súčasťou bude aj vybudovanie verejnej nabíjacej infraštruktúry. Na rok 2015 je zároveň naplánovaná aj elektrifikácia niekoľkých ulíc v centre mesta pomocou svietidiel typu Light and Charge z produkcie BMW.
V záujme zaručenia úspechu elektrickej mobility BMW spoločne s partnermi z oblasti politiky, energetiky a automobilového priemyslu neustále podniká ďalšie kroky spojené s projektmi vybudovania nabíjacej infraštruktúry po celej Európe a USA. Medzi ne patrí napríklad spoločná iniciatíva so spoločnosťami Volkswagen a ChargePoint zameraná na vytvorenie približne 100 rýchlonabíjacích elektrických staníc s jednosmerným prúdom v USA, projekt SLAM (sieť rýchlonabíjacích staníc pre dopravné siete a veľké mestá) s celkovým počtom 600 rýchlonabíjacích staníc so striedavým aj jednosmerným prúdom v Nemecku a iniciatíva TEN-T s podporou EÚ na vytvorenie infraštruktúry naprieč Európou.
Služba DriveNow
Služba DriveNow na spoločné používanie automobilov, ktorú partnersky prevádzkuje BMW Group a Sixt SE, vo veľkých Európskych mestách ponúka špičkové prémiové vozidlá značiek BMW a MINI na prenájom s možnosťou slobodného pohybu. Služba DriveNow má v súčasnosti viac než 450 000 členov po celom svete. Vozidlá je možné prenajať a vrátiť kdekoľvek v rámci určenej oblasti prevádzky. Registrovaní zákazníci si vozidlá môžu rezervovať a objednať prostredníctvom aplikácie alebo webovej stránky DriveNow. Služba DriveNow v súčasnosti existuje v Mníchove, Berlíne, Düsseldorfe, Kolíne, Hamburgu, Viedni a Londýne, ako aj v San Franciscu v USA. Zároveň sa pripravuje ďalších približne desať lokalít na poskytovanie služby DriveNow v Európe a desať v Severnej Amerike.
 
 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

BMW iNEXT – odvážny koncept elektrického SUV

Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda Správnej rady BMW Group, opísal iNext takto: „Projekt iNEXT sa stane pilierom budúcnosti, z ktorého bude profitovať nielen celá spoločnosť, ale aj všetky jej značky.“   iNEXT – pilier budúcnosti BMW Group Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda správnej […]

17. septembra 2018

Kompletná stratégia projektu BMW i v 3 minútach + teaser na i5

Nové video od BMW odhaľuje nielen kompletnú energetickú stratégiu projektu BMW i, ale aj dlho očakávaný a stále neprichádzajúci model i5. Ten by bol rozumným kompromisom medzi malým mestským kompaktom i3 a superšportom i8. Oba tieto modely spája vyššia nadobúdacia cena, i5 by teda tiež nepatrilo medzi najlacnejšie elektromobily.   BMW i5 by mohlo byť […]

11. septembra 2017

Všetky značky a modelové rady koncernu BMW dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu

TLAČOVÁ SPRÁVA – Elektrifikácia je jedným z hlavných pilierov spoločnosti BMW Group a jej korporátnej stratégie NUMBER ONE > NEXT. V rámci nej spoločnosť oznámila, že všetky značky a všetky modelové rady dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu. Okrem spaľovacích motorov budú v ponuke aj elektrifikované pohony – či už na plne elektrický pohon alebo vo […]

27. júla 2017

BMW i3 a i8 sú konečne dostupné už aj na Slovensku aj oficiálne

V mesiaci apríl 2017 sa ponuka vozidiel spoločnosti BMW Group na trhu v Slovenskej republike rozšírila o dve významné novinky, prvé dva modely značky BMW i, teda BMW i3 (v cene od 36 350 €) a BMW i8 (v cene od 138 250 €). K dispozícii sú dvaja BMW i Agenti a štyri BMW i […]

21. apríla 2017

Daimler, BMW, Ford a VW postavia v Európe 400 ultrarýchlych nabíjacích staníc

Nová spolupráca medzi Daimlerom, BMW, Fordom a Volkswagenom pravdepodobne vyrieši to, čo súčasní kritici vyčítajú konceptu elektromobility – nedostatočnú infraštruktúru dobíjacích staníc. Do roku 2020 tieto automobilky plánujú vybudovať vyše tisíc dobíjacích staníc pre elektromobily so štandardom CCS, pričom 400 z nich bude ultrarýchlych.   Tlačová správa: • spoločný podnik na vybudovanie vysokovýkonnej siete nabíjacích staníc […]

10. januára 2017

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022