V Londýne si môžete prenajať BMW i3 a ušetriť na mestských poplatkoch

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne. Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, […]

BMW chce svojím projektom DriveNow konkurovať mestskej hromadnej doprave, ktorá pre finančne lepšie zabezpečených nemusí byť akceptovateľná. Na krátku dobu a prakticky kedykoľvek si zákazníci môžu prenajať niektoré z dostupných automobilov. Do ich ponuky sa teraz zaraďuje aj elektrické BMW i3, ktoré je navyše oslobodené od mýtnych poplatkov v Londýne.

Elektrické BMW i3 je malé, dynamické, dostatočne výkonné a vhodné do väčších miest. Skutočnosť, že automobil počas jazdy neprodukuje žiadne emisie, je dôvodom, prečo sa BMW môže pochváliť líderskou pozíciu v oblasti výroby ekologických automobilov. Londýn by aj vďaka nim mohol byť čistejší a zdravotne menej závadný – situácia dnes totiž nie je práve ideálna, rovnako ako aj v našich väčších mestách.
 
Služba DriveNow má vraj reálny dopad na spotrebiteľské správanie ľudí. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil, uvádza sa v tlačovej správe BMW.
 

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)

BMW i3 v službe DriveNow (foto: BMW)


 

Celá tlačová správa:

DriveNow elektrizuje Londýn. Medzi prémiové vozidlá na spoločné používanie teraz pribudne aj BMW i3.

Mníchov/Londýn. Služba DriveNow zameraná na spoločné používanie vozidiel začína svoj vozový park rozširovať o model BMW i3. Od dnes môžu zákazníci služby DriveNow v Londýne vôbec prvýkrát použiť plne elektricky poháňaný prémiový automobil BMW i. Následne sa BMW i3 začne postupne zavádzať do vozových parkov v rámci služby DriveNow vo svete – v lete 2015 v niekoľkých mestách v Nemecku a o niečo neskôr v ďalších európskych mestách. Okrem zavedenia modelu BMW i3 do služby DriveNow teraz BMW i rozbieha aj strategickú iniciatívu na propagáciu elektrickej mobility, ktorej príprava prebieha už od uvedenia elektrického automobilu BMW ActiveE.
Aktuálne majú zákazníci služby DriveNow v britskej metropole k dispozícii 30 automobilov BMW i3. „Spoločným používaním elektrických automobilov sa znižuje hustota premávky aj emisie v mestách“ vysvetľuje Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, pri príležitosti londýnskej premiéry. „Mám radosť, že prostredníctvom BMW i3 teraz môžeme svojim zákazníkom služby DriveNow ponúknuť jedinečnú radosť z jazdy v spojení s jednoduchým prístupom k elektrickej mobilite.‟
 
Spoločné používanie automobilov odbremeňuje centrá miest.
Na základe používateľských prieskumov a analýz premávky je už dnes možné badať pozitívny dopad flexibilných služieb spoločného používania automobilov bez parkovacích staníc na funkčnosť mobility v preťažených štvrtiach. Služby ako DriveNow sú tak do značnej miery vnímané ako optimálny doplnok k lokálnej verejnej doprave a prechod na multimodálnu mobilitu bez súkromného vozidla sa vďaka nim stáva atraktívnou alternatívou k vlastneniu automobilu. Možnosť spontánne si prenajať vozidlo bez zbytočných komplikácií a vrátiť ho kdekoľvek v rámci mesta zároveň vytvára mimoriadny potenciál na získanie ďalších cieľových skupín zákazníkov v rámci služieb spoločného používania automobilov.
Prudko narastajúca obľuba spoločného používania vozidiel má zásadný vplyv na odľahčenie preťaženej premávky. Podľa federálnej asociácie pre spoločné používanie automobilov sa k tejto forme prepravy v Nemecku hlási už viac ako milión občanov. Prieskumy ukazujú, že sa v dôsledku uplatňovania systému spoločného používania vozidiel až 38 percent zákazníkov služby DriveNow rozhodlo predať svoj osobný automobil. V mnohých prípadoch pritom šlo o staršie a menej efektívne vozidlá. Zákazníci ako hlavný dôvod uvádzajú to, že vďaka možnosti slobodného využívania spoločných vozidiel môžu automobil v prípade potreby pohotovo použiť a zároveň majú pocit, že im náležite slúži aj lokálna verejná doprava.
 
Výhody pre zákazníkov služby DriveNow v centrách miest: obyvatelia Londýna sa používaním BMW i3 vyhnú plateniu mýta za prejazd mestom.
DriveNow a podobné služby navyše teraz prinášajú úplne nový pohľad na propagáciu mobility bez miestnych emisií v mestských oblastiach. Uplatňovaním elektricky poháňaného modelu BMW ActiveE v rámci služby DriveNow v Mníchove, Berlíne a San Franciscu sa napríklad mimoriadne zvýšil záujem o jazdu plne elektrickými vozidlami. V dôsledku toho sa v Nemecku od marca 2013 podarilo každý mesiac ponúknuť prepravu na elektrický pohon približne 3 000 novým zákazníkom služby DriveNow – čo spoločne predstavuje približne 100 000 zákazníkov. Zavedením modelu BMW i3 sa možnosť spoločného používania elektrických automobilov prémiovej triedy stáva ešte atraktívnejšou a zároveň preniká na nové trhy.
BMW i3 sa tak osvedčuje ako ideálny prostriedok na modernizáciu služieb spoločného používania elektrických automobilov, ktoré umožnia nielen znížiť prehustenie premávky, ale rovnako aj emisie v mestských oblastiach. V Londýne je oslobodené od platenia mýta za prejazd mestom, ktorý sa vzťahuje na tradične poháňané automobily. Zákazníci služby DriveNow tak pri prejazde centrom mesta modelom BMW i3 profitujú aj finančne. V ďalších veľkých mestách, kde aktuálne platia alebo sú plánované podobné obmedzenia prístupu vozidiel, tak spoločné používanie elektrických automobilov predstavuje ekologicky aj ekonomicky prospešnú alternatívu.
Hlavným predpokladom úspechu programov spoločného používania elektrických automobilov je spolupráca medzi poskytovateľmi takýchto služieb a miestnymi orgánmi. Najzásadnejšiu otázku v tejto súvislosti predstavuje dostupnosť verejných nabíjacích staníc a prednostných parkovacích miest pre elektrické a spoločne používané vozidlá. Práve tie hrajú kľúčovú úlohu pre možnosť flexibilného využitia takýchto automobilov. Služba DriveNow zotrváva v neustálom kontakte s miestnymi samosprávami. Údaje o používaní elektrického modelu BMW ActiveE, ktorý je v Mníchove a Berlíne k dispozícii od roku 2013, poskytujú dôležité informácie o vývoji nabíjacej infraštruktúry na mieru.
Pri zavedení modelu BMW i3 v Londýne bude používateľom služby DriveNow spočiatku k dispozícii približne tucet nabíjacích staníc po celej prevádzkovej ploche. V Berlíne môžu zákazníci služby DriveNow už teraz využívať viac než 150 nabíjacích staníc pre model BMW ActiveE. Do polovice roka 2016 bude vytvorených ďalších 420 nabíjacích staníc, z ktorých 20 umožní urýchlené nabíjanie jednosmerným prúdom. V prípade potreby bude následne možné nainštalovať ďalších 700 nabíjacích staníc. Mestská rada Mníchova v súčasnosti prijíma prvotné rozhodnutie na podporu elektrickej mobility, ktorého súčasťou bude aj vybudovanie verejnej nabíjacej infraštruktúry. Na rok 2015 je zároveň naplánovaná aj elektrifikácia niekoľkých ulíc v centre mesta pomocou svietidiel typu Light and Charge z produkcie BMW.
V záujme zaručenia úspechu elektrickej mobility BMW spoločne s partnermi z oblasti politiky, energetiky a automobilového priemyslu neustále podniká ďalšie kroky spojené s projektmi vybudovania nabíjacej infraštruktúry po celej Európe a USA. Medzi ne patrí napríklad spoločná iniciatíva so spoločnosťami Volkswagen a ChargePoint zameraná na vytvorenie približne 100 rýchlonabíjacích elektrických staníc s jednosmerným prúdom v USA, projekt SLAM (sieť rýchlonabíjacích staníc pre dopravné siete a veľké mestá) s celkovým počtom 600 rýchlonabíjacích staníc so striedavým aj jednosmerným prúdom v Nemecku a iniciatíva TEN-T s podporou EÚ na vytvorenie infraštruktúry naprieč Európou.
Služba DriveNow
Služba DriveNow na spoločné používanie automobilov, ktorú partnersky prevádzkuje BMW Group a Sixt SE, vo veľkých Európskych mestách ponúka špičkové prémiové vozidlá značiek BMW a MINI na prenájom s možnosťou slobodného pohybu. Služba DriveNow má v súčasnosti viac než 450 000 členov po celom svete. Vozidlá je možné prenajať a vrátiť kdekoľvek v rámci určenej oblasti prevádzky. Registrovaní zákazníci si vozidlá môžu rezervovať a objednať prostredníctvom aplikácie alebo webovej stránky DriveNow. Služba DriveNow v súčasnosti existuje v Mníchove, Berlíne, Düsseldorfe, Kolíne, Hamburgu, Viedni a Londýne, ako aj v San Franciscu v USA. Zároveň sa pripravuje ďalších približne desať lokalít na poskytovanie služby DriveNow v Európe a desať v Severnej Amerike.
 
 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

BMW iNEXT – odvážny koncept elektrického SUV

Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda Správnej rady BMW Group, opísal iNext takto: „Projekt iNEXT sa stane pilierom budúcnosti, z ktorého bude profitovať nielen celá spoločnosť, ale aj všetky jej značky.“   iNEXT – pilier budúcnosti BMW Group Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda správnej […]

17. septembra 2018

Kompletná stratégia projektu BMW i v 3 minútach + teaser na i5

Nové video od BMW odhaľuje nielen kompletnú energetickú stratégiu projektu BMW i, ale aj dlho očakávaný a stále neprichádzajúci model i5. Ten by bol rozumným kompromisom medzi malým mestským kompaktom i3 a superšportom i8. Oba tieto modely spája vyššia nadobúdacia cena, i5 by teda tiež nepatrilo medzi najlacnejšie elektromobily.   BMW i5 by mohlo byť […]

11. septembra 2017

Všetky značky a modelové rady koncernu BMW dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu

TLAČOVÁ SPRÁVA – Elektrifikácia je jedným z hlavných pilierov spoločnosti BMW Group a jej korporátnej stratégie NUMBER ONE > NEXT. V rámci nej spoločnosť oznámila, že všetky značky a všetky modelové rady dostanú nejaký druh elektrifikovaného pohonu. Okrem spaľovacích motorov budú v ponuke aj elektrifikované pohony – či už na plne elektrický pohon alebo vo […]

27. júla 2017

BMW i3 a i8 sú konečne dostupné už aj na Slovensku aj oficiálne

V mesiaci apríl 2017 sa ponuka vozidiel spoločnosti BMW Group na trhu v Slovenskej republike rozšírila o dve významné novinky, prvé dva modely značky BMW i, teda BMW i3 (v cene od 36 350 €) a BMW i8 (v cene od 138 250 €). K dispozícii sú dvaja BMW i Agenti a štyri BMW i […]

21. apríla 2017

Daimler, BMW, Ford a VW postavia v Európe 400 ultrarýchlych nabíjacích staníc

Nová spolupráca medzi Daimlerom, BMW, Fordom a Volkswagenom pravdepodobne vyrieši to, čo súčasní kritici vyčítajú konceptu elektromobility – nedostatočnú infraštruktúru dobíjacích staníc. Do roku 2020 tieto automobilky plánujú vybudovať vyše tisíc dobíjacích staníc pre elektromobily so štandardom CCS, pričom 400 z nich bude ultrarýchlych.   Tlačová správa: • spoločný podnik na vybudovanie vysokovýkonnej siete nabíjacích staníc […]

10. januára 2017

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024