Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Jeho inteligentné mikrofóny vedia dôsledne izolovať hlasy, kamera dokáže nájsť a priblížiť rečníka a dynamicky ho sledovať pri pohybe. To všetko v kompaktnom a elegantnom prevedení s možnosťou inštalácie na nábytok alebo na stenu.

Profesionálna divízia legendárneho výrobcu audiotechniky Bose uviedla prostredníctvom distribútora BaSys na náš trh špičkové zariadenie pre videokonferenčné miestnosti – Bose Videobar VB-S. Toto kompaktné zariadenie kombinujúce múdru 4K kameru a veľmi prepracovaný audiosystém založený na dlhoročných skúsenostiach a unikátnych technológiách Bose nadväzuje na už skôr predstavený Bose Videobar VB1 a je optimalizovaný pre menšie konferenčné miestnosti.

Ročné skúsenosti Bose umožnili inštalovať mikrofóny, reproduktory aj príslušnú elektroniku tesne vedľa seba do veľmi kompaktného zariadenia a zaisťujú bezchybnú funkciu bez vzájomného rušenia. Bose Videobar VB-S spolupracuje s najpoužívanejšími videokonferenčnými aplikáciami, ako napríklad Microsoft Teams, Zoom, Google Meet a ďalšími nástrojmi platformy Unified Communications. Vďaka tomu sa používatelia môžu pripojiť ku konferenčným hovorom bez ohľadu na používaný softvér.

Úzko smerované inteligentné mikrofóny sledujú miestnosť a nájdu rečníkov
Nový Bose Videobar VB-S je komplexným zariadením, ktoré sa pri videokonferenciách v menších konferenčných miestnostiach postará o vynikajúci obrazový aj zvukový zážitok. Štyri inštalované chytré mikrofóny vedia nájsť hlasy aktuálne hovoriacich rečníkov a zamerať sa na nich s úzko smerovaným lúčom snímania zvuku. Vďaka tomu sa ďalšie nežiaduce zvuky z ostatných častí miestnosti do prenosu nedostanú. Automatický ekvalizér zaisťuje počas schôdzky optimalizovaný zvuk pre všetkých účastníkov.

Video vďaka šikovným technológiám
Ultra HD (4K) videokamera inštalovaná uprostred prístroja zaisťuje jasný obraz a výbornú ostrosť aj pri využití tabúľ či flipchartov. Zorný uhol 115 ° v horizontálnej rovine a 81 ° vertikálne dáva rečníkom voľnosť pri pohybe v miestnosti. Videokamera pracuje vždy v jednom z dvoch režimov. Nastavenie „Autoframing“ udržuje všetkých účastníkov v obraze a je ideálne pre skupinové hovory. Režim „Follow-me“, ktorý ponúka ideálne riešenie pre školenia alebo skupinové diskusie vedené jedným prednášajúcim, sa dokáže zamerať, zväčšiť a dynamicky sledovať osobu aj počas jej pohybu po miestnosti. Samozrejmosťou pre zabezpečenie súkromia mimo videokonferencie je posuvný kryt videokamery.

Jednoduché ovládanie aj vzdialená správa
Prostredníctvom mobilnej aplikácie Bose Work môžu používatelia upravovať nastavenie hlasitosti, stlmiť mikrofóny, otáčať objektívom kamery aj riadiť jej zoom počas prebiehajúcej konferencie. Vlastnosti tohto zariadenia by sa poľahky dali použiť aj ako poľovnícke potreby, pri postriežke na vysokú – hoci primárne su určné na iné potreby.  Pre ľahkú konfiguráciu Bose VB-S aj na diaľku je k dispozícii softvér Bose Work Configuration, ktorý je k dispozícii buď v podobe aplikácie alebo prostredníctvom webového prehliadača. Softvér Bose Work Management umožňuje sledovať stav zariadenia a ovládať kľúčové funkcie konkrétneho zariadenia aj všetkých inštalovaných videobarov Bose v celej firme. Vďaka tomu môžu administrátori ľahko spravovať aj tisíce jednotiek inštalovaných v konferenčných miestnostiach po celom svete.

K počítaču alebo inému zariadeniu riadiacemu konferenciu je možné Bose Videobar VB-S pripojiť pomocou rozhrania USB Type-C®, Wi-Fi alebo Bluetooth. Bose Videobar VB-S aj príslušenstvo pre jeho montáž je na slovenskom trhu dostať prostredníctvom distribútora BaSys CS a špecializovaných predajcov. Jeho odporúčaná koncová cena je 1070 Euro.

Najnovšie

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Kingston XS1000 (1TB)

TEST: Rýchly kompaktný externý SSD za výhodnú cenu

Externé disky sú veľmi populárne, no ak chcete naozaj veľkú kapacitu za rozumnú cenu, vyhrali to vždy mechanické HDD. Našťastie sa ale všetko mení a kedysi drahé SSD sa v pomere cena výkon stalo konkurencie schopným médiom. A nielen to! SSD disky sú zaujímavé aj vďaka kompaktnejším rozmerom, vyššej rýchlosti, väčšej odolnosti pri prenášaní a […]

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023