Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Jeho inteligentné mikrofóny vedia dôsledne izolovať hlasy, kamera dokáže nájsť a priblížiť rečníka a dynamicky ho sledovať pri pohybe. To všetko v kompaktnom a elegantnom prevedení s možnosťou inštalácie na nábytok alebo na stenu.

Profesionálna divízia legendárneho výrobcu audiotechniky Bose uviedla prostredníctvom distribútora BaSys na náš trh špičkové zariadenie pre videokonferenčné miestnosti – Bose Videobar VB-S. Toto kompaktné zariadenie kombinujúce múdru 4K kameru a veľmi prepracovaný audiosystém založený na dlhoročných skúsenostiach a unikátnych technológiách Bose nadväzuje na už skôr predstavený Bose Videobar VB1 a je optimalizovaný pre menšie konferenčné miestnosti.

Ročné skúsenosti Bose umožnili inštalovať mikrofóny, reproduktory aj príslušnú elektroniku tesne vedľa seba do veľmi kompaktného zariadenia a zaisťujú bezchybnú funkciu bez vzájomného rušenia. Bose Videobar VB-S spolupracuje s najpoužívanejšími videokonferenčnými aplikáciami, ako napríklad Microsoft Teams, Zoom, Google Meet a ďalšími nástrojmi platformy Unified Communications. Vďaka tomu sa používatelia môžu pripojiť ku konferenčným hovorom bez ohľadu na používaný softvér.

Úzko smerované inteligentné mikrofóny sledujú miestnosť a nájdu rečníkov
Nový Bose Videobar VB-S je komplexným zariadením, ktoré sa pri videokonferenciách v menších konferenčných miestnostiach postará o vynikajúci obrazový aj zvukový zážitok. Štyri inštalované chytré mikrofóny vedia nájsť hlasy aktuálne hovoriacich rečníkov a zamerať sa na nich s úzko smerovaným lúčom snímania zvuku. Vďaka tomu sa ďalšie nežiaduce zvuky z ostatných častí miestnosti do prenosu nedostanú. Automatický ekvalizér zaisťuje počas schôdzky optimalizovaný zvuk pre všetkých účastníkov.

Video vďaka šikovným technológiám
Ultra HD (4K) videokamera inštalovaná uprostred prístroja zaisťuje jasný obraz a výbornú ostrosť aj pri využití tabúľ či flipchartov. Zorný uhol 115 ° v horizontálnej rovine a 81 ° vertikálne dáva rečníkom voľnosť pri pohybe v miestnosti. Videokamera pracuje vždy v jednom z dvoch režimov. Nastavenie „Autoframing“ udržuje všetkých účastníkov v obraze a je ideálne pre skupinové hovory. Režim „Follow-me“, ktorý ponúka ideálne riešenie pre školenia alebo skupinové diskusie vedené jedným prednášajúcim, sa dokáže zamerať, zväčšiť a dynamicky sledovať osobu aj počas jej pohybu po miestnosti. Samozrejmosťou pre zabezpečenie súkromia mimo videokonferencie je posuvný kryt videokamery.

Jednoduché ovládanie aj vzdialená správa
Prostredníctvom mobilnej aplikácie Bose Work môžu používatelia upravovať nastavenie hlasitosti, stlmiť mikrofóny, otáčať objektívom kamery aj riadiť jej zoom počas prebiehajúcej konferencie. Vlastnosti tohto zariadenia by sa poľahky dali použiť aj ako poľovnícke potreby, pri postriežke na vysokú – hoci primárne su určné na iné potreby.  Pre ľahkú konfiguráciu Bose VB-S aj na diaľku je k dispozícii softvér Bose Work Configuration, ktorý je k dispozícii buď v podobe aplikácie alebo prostredníctvom webového prehliadača. Softvér Bose Work Management umožňuje sledovať stav zariadenia a ovládať kľúčové funkcie konkrétneho zariadenia aj všetkých inštalovaných videobarov Bose v celej firme. Vďaka tomu môžu administrátori ľahko spravovať aj tisíce jednotiek inštalovaných v konferenčných miestnostiach po celom svete.

K počítaču alebo inému zariadeniu riadiacemu konferenciu je možné Bose Videobar VB-S pripojiť pomocou rozhrania USB Type-C®, Wi-Fi alebo Bluetooth. Bose Videobar VB-S aj príslušenstvo pre jeho montáž je na slovenskom trhu dostať prostredníctvom distribútora BaSys CS a špecializovaných predajcov. Jeho odporúčaná koncová cena je 1070 Euro.

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022