Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Výrobca smartfónov vivo uvádza na slovenský trh svoju najnovšiu vlajkovú loď vivo X90 Pro. Top smartfón tretej generácie, ktorý čerpá z globálneho partnerstva s lídrom zobrazovacích technológií, spoločnosťou ZEISS, prináša vynikajúce foto a video schopnosti, ako aj významnú aktualizáciu výkonu vďaka vylepšenej konfigurácii čipsetu. Na vrchole zoznamu špecifikácií stojí doteraz najväčší zobrazovací snímač a nový a vylepšený čip na spracovanie obrazu vivo V2, ktorým chce značka posilniť svoje vedúce postavenie v zobrazovacích schopnostiach smartfónov.

„Sme nadšení, že môžeme priniesť našu najnovšiu vlajkovú loď smartfónov do Európy. Nový vivo X90 Pro kombinuje špičkovú optickú techniku, vyvinutú v spolupráci so spoločnosťou ZEISS, s najnovšími interne vyvinutými výpočtovými technológiami aj v spolupráci so spoločnosťou MediaTek, aby splnil a prekonal niektoré z najnáročnejších výziev v oblasti fotografie a videa, vrátane natáčania scén pri slabom osvetlení,“ uviedla na margo novinky Gabriela Roušarová, PR manažérka spoločnosti vivo pre Česko a Slovensko. „Veľmi sa tešíme na spätnú väzbu od zákazníkov a partnerov a sme presvedčení, že nový člen série X bude opäť patriť medzi najlepšie smartfóny na trhu,“ doplnila Roušarová.

„V súčasnosti sa hranice v oblasti mobilného zobrazovania dramaticky posúvajú: dobrá kvalita fotiek sa stala kľúčovým faktorom pri výbere nového smartfónu. Najnovšie vlajkové lode, ako je vivo X90 Pro, zároveň umožňujú spracovanie snímok na profesionálnej úrovni. Hardvér a softvér fungujú ruka v ruke, vďaka umelej inteligencii. Vďaka tomu spotrebitelia dosahujú profesionálne výsledky bez toho, aby museli mať rozsiahle fotografické znalosti,“ povedal Oliver Schindelbeck, senior manažér pre smartfónové technológie zo spoločnosti ZEISS.

Výkonné zobrazovacie špecifikácie

Najnovšie zariadenie vychádzajúce zo spolupráce vivo a ZEISS Global Imaging, na ktorom sa pracuje už takmer tri roky, prináša množstvo vylepšení, ktoré ponúkajú vynikajúce fotografické a audiovizuálne zážitky. To zahŕňa novo vyvinuté nastavenie trojitého hlavného fotoaparátu, ktoré výrazne zvyšuje citlivosť na svetlo, prirodzené spracovanie farieb a stabilizáciu obrazu pre intuitívny zážitok z fotoaparátu, ktorý vyslovene vyzýva k zachyteniu výnimočných momentov.

Doposiaľ najväčší prispôsobený 1-palcový zobrazovací snímač IMX989 ponúka 50-megapixelový objektív, veľkú clonu f/1,75 a 3,2 μm veľké pixely v konfigurácii 4 v 1, čo umožňuje väčší príjem svetla na pixel, vďaka čomu poskytuje jasnejší obraz a ostrejšie snímky. Fotosenzitívna oblasť snímača sa zväčšila o 77 % v porovnaní s minuloročnou vlajkovou loďou, vivo X80 Pro, a svetelná kapacita sa zväčšila až o 43 %.

Ďalším v poradí je 50-megapixelový selfie fotoaparát s 50-milimetrovou konfiguráciou s pevným ohniskom. Za objektívom je umiestnený snímač IMX758, ktorý dosahuje clonu f/1,6, čo umožňuje snímanie jemne detailných portrétov aj pri slabom osvetlení. Nové zariadenie vychádza z vysoko oceňovaných funkcií portrétu svojho predchodcu a prináša ďalšiu vylepšenú kvalitu predného fotoaparátu priamo do vrecka každého používateľa.

Trojicu fotoaparátov dopĺňa 108-stupňový širokouhlý fotoaparát s ultra nízkym skreslením, s 12-megapixelovým snímačom Sony IMX663 a clonou f/2,0, čo umožňuje dokonalý záber aj v prípadoch, keď stojíte blízko objektu.

X90 Pro predstavuje technológiu optickej stabilizácie obrazu (OIS) vyvinutú spoločnosťou vivo, ktorá umožňuje inteligentnejšiu a presnejšiu korekciu stabilizácie v porovnaní so štandardnou OIS, vďaka čomu dosahuje stabilizáciu obrazu CIPA Level 4, čo naznačuje profesionálnu úroveň nastavenia.

Profesionálne funkcie fotoaparátu na zachytenie životných momentov, vo dne aj v noci

Nový vivo X90 Pro ťaží nielen z vylepšených senzorov, ale aj zo špeciálneho zobrazovacieho čipu s názvom vivo V2, ktorý obsahuje interne vyvinuté algoritmy umelej inteligencie. Okrem toho je vybavený optikou ZEISS s povrchovou úpravou T*, ktorá ešte viac zlepšuje možnosti nočnej fotografie a astrofotografie, vďaka čomu je nový X90 Pro vynikajúcim spoločníkom pri fotografovaní v zhoršených svetelných podmienkach.

Vďaka pokrokom v hardvéri a softvéri je teraz X90 Pro schopný natáčať 4K videá pri slabom osvetlení, čo umožňuje čistotu aj pri vysokých nastaveniach ISO vďaka algoritmu redukcie šumu. Je tiež schopný zachytiť obrázky hviezdnej oblohy aj bez použitia statívu vďaka režimu Handheld Astro, a funkcia AI Night View rieši problém s presnejšími farebnými tónmi pri nočných fotografiách.

X90 Pro prináša funkciu ZEISS Natural Color 2.0. Jej kalibrácia bola vylepšená tak, aby farby prezentovala s väčšou autentickosťou a presnosťou, čím sa zachytené snímky približujú tomu, čo je možné vidieť voľným okom.

Ďalšou výkonnou funkciou, ktorú umožňuje vivo spoločne skonštruovaný zobrazovací systém ZEISS, je nulová uzávierka a oneskorenie pohybu, vďaka ktorému je snímanie pohybu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Oneskorenie nula sekúnd znamená, že to, čo zákazníci vidia v kľúčových momentoch, dokonca aj pri slabom osvetlení. V režime Šport a Nočné športy môže kombinácia vysokorýchlostnej uzávierky a algoritmu detekcie pohybu okamžite zmraziť zábery, čím udrží akýkoľvek rýchlo sa pohybujúci objekt čistý a bez rozmazania.

Vďaka mimoriadne schopnému 1-palcovému snímaču smartfón prináša kreatívne efekty spoločne vyvinuté spoločnosťami vivo a ZEISS, ako je napríklad ZEISS Cine-flare Portrait, ktorý simuluje efekt vzplanutia, ktorý sa používa v mnohých známych filmoch, rovnako ako aj snímanie jedinečných miniatúrnych panorám pomocou efektu miniatúry ZEISS, ktorý umožňuje detailné vnímanie zachovaním ostrosti malej časti krajiny, čím vzniká ilúzia miniatúrnej scény bez potreby dodatočných úprav.

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

Nový X90 Pro podporuje 120 W Dual-Cell FlashCharge, čo v kombinácii s ekvivalentnou 4870 mAh veľkou batériou zlepšuje rýchlosť nabíjania aj výdrž batérie. X90 Pro tiež podporuje známe 50W bezdrôtové nabíjanie FlashCharge, ktoré bolo predstavené už v predchodcovi X80 Pro.

 

Nový X90 Pro ponúka dva režimy nabíjania: režim rýchleho nabíjania a vyvážený režim. V režime rýchleho nabíjania je možné X90 Pro nabiť na 50 % za 8 minút a 10 sekúnd. Vyvážený režim je ideálny pre každodenné nabíjanie, pričom nabitie batérie na 100 % trvá len 29 minút. Okrem toho má zariadenie 24-dimenzionálnu bezpečnostnú ochranu a certifikáciu TÜV Rheinland Safe Fast-Charge System pre zaručenú bezpečnosť nabíjania.

Výkonné zariadenie pre všestranný výkon a hranie hier

Nový X90 Pro je dvojčipové zobrazovacie zariadenie. Výkonné spracovanie je podporované konfiguráciou duálnej čipovej sady: Hlavná z dvojice je mobilná platforma MediaTek Dimensity 9200, spojená s čipom vivo V2, umožňuje zariadeniu dosiahnuť skóre AnTuTu Benchmark až 1,26 milióna. Zvyšok špecifikácie dopĺňa 12 GB operačná pamäť a 256GB UFS 4.0 úložisko, posilnené vivo Extended RAM, ktorá pridáva ďalších 8 GB virtuálnej pamäte pre ešte hladší multitasking a bezproblémové spracovanie dát.

Udržiavanie ťažko pracujúcich komponentov v chlade je vylepšený systém kvapalinového chladenia parnej komory. Tento má 24-vrstvovú chladiacu štruktúru, ktorá sa oproti predchodcovi zväčšila o viac ako tretinu. Inovatívny dizajn rámu navyše znižuje prenos tepla z CPU do rámu telefónu, vďaka čomu sú oblasti, kde sa ruky dotýkajú telefónu pri vodorovnom držaní, ochladené až o 2 °C v situáciách s vysokou záťažou, ako je napríklad intenzívne hranie.

Verné farby a menej modrého svetla

Celá predná strana telefónu je vyhradená pre 6,78-palcový displej, ktorý ponúka pohlcujúce efekty displeja a pokročilú ochranu očí. Displej je vyrobený z nového luminiscenčného materiálu, ktorý efektívne redukuje modré svetlo. Vysokofrekvenčná pulzno-šírková modulácia s frekvenciou až 2160 Hz významne znižuje blikanie obrazovky a vďaka presnému stlmeniu možno jas displeja každú sekundu jemne doladiť tak, aby zodpovedal vonkajším svetelným podmienkam, čím sa zaistí pohodlie pri sledovaní.

Po prvýkrát je teraz k nastaveniam farebného štýlu obrazovky pridaný displej ZEISS Natural Color Display ako možnosť okrem predvoleného režimu zobrazenia, čím sa dosiahne, že zachytené farby nebudú ovplyvnené zobrazením. Každý jednotlivý pixel vivo X90 Pro je kalibrovaný, takže farebné podanie displeja čo najlepšie zodpovedá realite, ktorú vidia ľudské oči.

Pre tých, ktorí si užívajú streamovanie video obsahu alebo hry na cestách, veľká zakrivená obrazovka X90 Pro dokáže reprodukovať 1,07 miliardy farieb a 100 % DCI-P3 široký farebný gamut, čím poskytuje bohaté a prirodzené farby. Okrem toho sa displej môže pochváliť HDR10+ a SGS nízkym modrým svetlom, nízkym rozmazaním pohybu, nízkou frekvenciou blikania, certifikáciou AI pre nízke modré svetlo, ako aj obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, čo je ideálne na hranie.

X90 Pro je tiež vybavený duálnym stereofónnym reproduktorom, lineárnym motorom X-Axis pre pohlcujúcejší audiovizuálny zážitok a bohatou hmatovou spätnou väzbou pre špičkové mobilné hranie.

Autentický nový dizajn, prémiový zážitok

Nový X90 Pro prichádza s novým odvážnym dizajnom inšpirovaným Fibonacciho špirálou, ktorý prináša vyvážený a jedinečný vzhľad. Na zadnom kryte z vegánskej kože je zavedený vodorovný pás s názvom Skyline, ktorý jasne rozdeľuje funkčné zóny. Sekcionálny dizajn vyvažuje vizuálne zameranie, vďaka čomu je modul fotoaparátu veľmi odlišným dizajnovým prvkom.

Nový X90 Pro, ktorý vychádza z dizajnu profesionálnych kamier, integruje tri zadné kamery do jedného „veľkého oka“, aby vytvoril integrovaný celkový vzhľad, ktorý predstavuje výkonný kamerový systém vo vnútri. Sklenená šošovka je potiahnutá Corning Gorilla Glass a ultra tvrdou vrstvou na povrchu, pričom celková tvrdosť sklenenej šošovky dosahuje stupeň 6 na Mohsovej stupnici minerálnej tvrdosti pre dodatočnú odolnosť voči pádom a poškriabaniu.

Displej X90 Pro je chránený najnovším ochranným sklom SCHOTT Xensation® Up. Toto chemicky spevnené lítium-aluminosilikátové sklo pomáha predchádzať praskaniu obrazoviek a umožňuje zariadeniu zachovať elegantné zakrivenie displeja a zaisťuje vysokú odolnosť. Pri testoch pádov Xensation® Up vydrží pády z dvojnásobnej výšky ako bežné hlinitokremičitanové (AS) sklo.

X90 Pro prichádza v nadčasovej čiernej farbe Legend Black. Zadná strana je pokrytá vegánskou kožou mäkkou na dotyk, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, odolná voči škvrnám a trvácna. X90 Pro má certifikáciu IP68 pre odolnosť voči vode a prachu.

Cena a dostupnosť

vivo X90 Pro je možné na Slovensku predobjednať od dnes, 22. februára, u vybraných maloobchodných predajcov. Odporúčaná cena novinky je 1 099 eur. Pri využití predobjednávky do 2. marca získate k smartfónu ako darček bezdrôtové slúchadlá vivo TWS 2 ANC v hodnote 129 eur.

O vivo

Značka vivo je technologická spoločnosť, ktorá vytvára produkty založené na hodnote riadenej dizajnom, ktorej jadrom sú inteligentné zariadenia a inteligentné služby. Cieľom spoločnosti je vybudovať most medzi ľuďmi a digitálnym svetom. Prostredníctvom jedinečnej kreativity poskytuje vivo používateľom čoraz pohodlnejší mobilný a digitálny život. V súlade so základnými hodnotami spoločnosti, medzi ktoré patrí Benfen*, hodnota riadená dizajnom, orientácia na používateľa, neustále vzdelávanie a tímový duch. Spoločnosť vivo zaviedla stratégiu trvalo udržateľného rozvoja s víziou stať sa zdravšou a udržateľnejšou korporáciou svetovej triedy.

Pri spájaní a rozvíjaní najlepších miestnych talentov na poskytovanie prvotriednych produktov a služieb je vivo podporované sieťou 10 výskumných a vývojových centier v Shenzhene, Dongguan, Nanjing, Pekingu, Hangzhou, Šanghaji, Xi’ane, Taipei, Tokiu a San Diegu so zameraním na vývoj najmodernejších spotrebiteľských technológií vrátane 5G, umelej inteligencie, priemyselného dizajnu, zobrazovacích systémov a ďalších nových technológií. Značka vivo tiež zriadila sedem výrobných základní (vrátane značkových výrobných centier) v Číne, južnej a juhovýchodnej Ázii a ďalších regiónoch s ročnou výrobnou kapacitou takmer 200 miliónov smartfónov. Odteraz spoločnosť vivo rozšírila svoju predajnú sieť do viac ako 60 krajín a regiónov a obľúbilo si ju viac ako 400 miliónov používateľov na celom svete.

*„Benfen“ je termín popisujúci postoj k robeniu správnych vecí a robeniu vecí správne – čo je ideálny popis poslania vivo: vytvárať hodnoty pre spoločnosť.

 

Aktuálne novinky zo sveta vivo nájdete tu: https://www.vivo.com/sk/about-vivo/news

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022