Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Výrobca smartfónov vivo uvádza na slovenský trh svoju najnovšiu vlajkovú loď vivo X90 Pro. Top smartfón tretej generácie, ktorý čerpá z globálneho partnerstva s lídrom zobrazovacích technológií, spoločnosťou ZEISS, prináša vynikajúce foto a video schopnosti, ako aj významnú aktualizáciu výkonu vďaka vylepšenej konfigurácii čipsetu. Na vrchole zoznamu špecifikácií stojí doteraz najväčší zobrazovací snímač a nový a vylepšený čip na spracovanie obrazu vivo V2, ktorým chce značka posilniť svoje vedúce postavenie v zobrazovacích schopnostiach smartfónov.

„Sme nadšení, že môžeme priniesť našu najnovšiu vlajkovú loď smartfónov do Európy. Nový vivo X90 Pro kombinuje špičkovú optickú techniku, vyvinutú v spolupráci so spoločnosťou ZEISS, s najnovšími interne vyvinutými výpočtovými technológiami aj v spolupráci so spoločnosťou MediaTek, aby splnil a prekonal niektoré z najnáročnejších výziev v oblasti fotografie a videa, vrátane natáčania scén pri slabom osvetlení,“ uviedla na margo novinky Gabriela Roušarová, PR manažérka spoločnosti vivo pre Česko a Slovensko. „Veľmi sa tešíme na spätnú väzbu od zákazníkov a partnerov a sme presvedčení, že nový člen série X bude opäť patriť medzi najlepšie smartfóny na trhu,“ doplnila Roušarová.

„V súčasnosti sa hranice v oblasti mobilného zobrazovania dramaticky posúvajú: dobrá kvalita fotiek sa stala kľúčovým faktorom pri výbere nového smartfónu. Najnovšie vlajkové lode, ako je vivo X90 Pro, zároveň umožňujú spracovanie snímok na profesionálnej úrovni. Hardvér a softvér fungujú ruka v ruke, vďaka umelej inteligencii. Vďaka tomu spotrebitelia dosahujú profesionálne výsledky bez toho, aby museli mať rozsiahle fotografické znalosti,“ povedal Oliver Schindelbeck, senior manažér pre smartfónové technológie zo spoločnosti ZEISS.

Výkonné zobrazovacie špecifikácie

Najnovšie zariadenie vychádzajúce zo spolupráce vivo a ZEISS Global Imaging, na ktorom sa pracuje už takmer tri roky, prináša množstvo vylepšení, ktoré ponúkajú vynikajúce fotografické a audiovizuálne zážitky. To zahŕňa novo vyvinuté nastavenie trojitého hlavného fotoaparátu, ktoré výrazne zvyšuje citlivosť na svetlo, prirodzené spracovanie farieb a stabilizáciu obrazu pre intuitívny zážitok z fotoaparátu, ktorý vyslovene vyzýva k zachyteniu výnimočných momentov.

Doposiaľ najväčší prispôsobený 1-palcový zobrazovací snímač IMX989 ponúka 50-megapixelový objektív, veľkú clonu f/1,75 a 3,2 μm veľké pixely v konfigurácii 4 v 1, čo umožňuje väčší príjem svetla na pixel, vďaka čomu poskytuje jasnejší obraz a ostrejšie snímky. Fotosenzitívna oblasť snímača sa zväčšila o 77 % v porovnaní s minuloročnou vlajkovou loďou, vivo X80 Pro, a svetelná kapacita sa zväčšila až o 43 %.

Ďalším v poradí je 50-megapixelový selfie fotoaparát s 50-milimetrovou konfiguráciou s pevným ohniskom. Za objektívom je umiestnený snímač IMX758, ktorý dosahuje clonu f/1,6, čo umožňuje snímanie jemne detailných portrétov aj pri slabom osvetlení. Nové zariadenie vychádza z vysoko oceňovaných funkcií portrétu svojho predchodcu a prináša ďalšiu vylepšenú kvalitu predného fotoaparátu priamo do vrecka každého používateľa.

Trojicu fotoaparátov dopĺňa 108-stupňový širokouhlý fotoaparát s ultra nízkym skreslením, s 12-megapixelovým snímačom Sony IMX663 a clonou f/2,0, čo umožňuje dokonalý záber aj v prípadoch, keď stojíte blízko objektu.

X90 Pro predstavuje technológiu optickej stabilizácie obrazu (OIS) vyvinutú spoločnosťou vivo, ktorá umožňuje inteligentnejšiu a presnejšiu korekciu stabilizácie v porovnaní so štandardnou OIS, vďaka čomu dosahuje stabilizáciu obrazu CIPA Level 4, čo naznačuje profesionálnu úroveň nastavenia.

Profesionálne funkcie fotoaparátu na zachytenie životných momentov, vo dne aj v noci

Nový vivo X90 Pro ťaží nielen z vylepšených senzorov, ale aj zo špeciálneho zobrazovacieho čipu s názvom vivo V2, ktorý obsahuje interne vyvinuté algoritmy umelej inteligencie. Okrem toho je vybavený optikou ZEISS s povrchovou úpravou T*, ktorá ešte viac zlepšuje možnosti nočnej fotografie a astrofotografie, vďaka čomu je nový X90 Pro vynikajúcim spoločníkom pri fotografovaní v zhoršených svetelných podmienkach.

Vďaka pokrokom v hardvéri a softvéri je teraz X90 Pro schopný natáčať 4K videá pri slabom osvetlení, čo umožňuje čistotu aj pri vysokých nastaveniach ISO vďaka algoritmu redukcie šumu. Je tiež schopný zachytiť obrázky hviezdnej oblohy aj bez použitia statívu vďaka režimu Handheld Astro, a funkcia AI Night View rieši problém s presnejšími farebnými tónmi pri nočných fotografiách.

X90 Pro prináša funkciu ZEISS Natural Color 2.0. Jej kalibrácia bola vylepšená tak, aby farby prezentovala s väčšou autentickosťou a presnosťou, čím sa zachytené snímky približujú tomu, čo je možné vidieť voľným okom.

Ďalšou výkonnou funkciou, ktorú umožňuje vivo spoločne skonštruovaný zobrazovací systém ZEISS, je nulová uzávierka a oneskorenie pohybu, vďaka ktorému je snímanie pohybu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Oneskorenie nula sekúnd znamená, že to, čo zákazníci vidia v kľúčových momentoch, dokonca aj pri slabom osvetlení. V režime Šport a Nočné športy môže kombinácia vysokorýchlostnej uzávierky a algoritmu detekcie pohybu okamžite zmraziť zábery, čím udrží akýkoľvek rýchlo sa pohybujúci objekt čistý a bez rozmazania.

Vďaka mimoriadne schopnému 1-palcovému snímaču smartfón prináša kreatívne efekty spoločne vyvinuté spoločnosťami vivo a ZEISS, ako je napríklad ZEISS Cine-flare Portrait, ktorý simuluje efekt vzplanutia, ktorý sa používa v mnohých známych filmoch, rovnako ako aj snímanie jedinečných miniatúrnych panorám pomocou efektu miniatúry ZEISS, ktorý umožňuje detailné vnímanie zachovaním ostrosti malej časti krajiny, čím vzniká ilúzia miniatúrnej scény bez potreby dodatočných úprav.

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

Nový X90 Pro podporuje 120 W Dual-Cell FlashCharge, čo v kombinácii s ekvivalentnou 4870 mAh veľkou batériou zlepšuje rýchlosť nabíjania aj výdrž batérie. X90 Pro tiež podporuje známe 50W bezdrôtové nabíjanie FlashCharge, ktoré bolo predstavené už v predchodcovi X80 Pro.

 

Nový X90 Pro ponúka dva režimy nabíjania: režim rýchleho nabíjania a vyvážený režim. V režime rýchleho nabíjania je možné X90 Pro nabiť na 50 % za 8 minút a 10 sekúnd. Vyvážený režim je ideálny pre každodenné nabíjanie, pričom nabitie batérie na 100 % trvá len 29 minút. Okrem toho má zariadenie 24-dimenzionálnu bezpečnostnú ochranu a certifikáciu TÜV Rheinland Safe Fast-Charge System pre zaručenú bezpečnosť nabíjania.

Výkonné zariadenie pre všestranný výkon a hranie hier

Nový X90 Pro je dvojčipové zobrazovacie zariadenie. Výkonné spracovanie je podporované konfiguráciou duálnej čipovej sady: Hlavná z dvojice je mobilná platforma MediaTek Dimensity 9200, spojená s čipom vivo V2, umožňuje zariadeniu dosiahnuť skóre AnTuTu Benchmark až 1,26 milióna. Zvyšok špecifikácie dopĺňa 12 GB operačná pamäť a 256GB UFS 4.0 úložisko, posilnené vivo Extended RAM, ktorá pridáva ďalších 8 GB virtuálnej pamäte pre ešte hladší multitasking a bezproblémové spracovanie dát.

Udržiavanie ťažko pracujúcich komponentov v chlade je vylepšený systém kvapalinového chladenia parnej komory. Tento má 24-vrstvovú chladiacu štruktúru, ktorá sa oproti predchodcovi zväčšila o viac ako tretinu. Inovatívny dizajn rámu navyše znižuje prenos tepla z CPU do rámu telefónu, vďaka čomu sú oblasti, kde sa ruky dotýkajú telefónu pri vodorovnom držaní, ochladené až o 2 °C v situáciách s vysokou záťažou, ako je napríklad intenzívne hranie.

Verné farby a menej modrého svetla

Celá predná strana telefónu je vyhradená pre 6,78-palcový displej, ktorý ponúka pohlcujúce efekty displeja a pokročilú ochranu očí. Displej je vyrobený z nového luminiscenčného materiálu, ktorý efektívne redukuje modré svetlo. Vysokofrekvenčná pulzno-šírková modulácia s frekvenciou až 2160 Hz významne znižuje blikanie obrazovky a vďaka presnému stlmeniu možno jas displeja každú sekundu jemne doladiť tak, aby zodpovedal vonkajším svetelným podmienkam, čím sa zaistí pohodlie pri sledovaní.

Po prvýkrát je teraz k nastaveniam farebného štýlu obrazovky pridaný displej ZEISS Natural Color Display ako možnosť okrem predvoleného režimu zobrazenia, čím sa dosiahne, že zachytené farby nebudú ovplyvnené zobrazením. Každý jednotlivý pixel vivo X90 Pro je kalibrovaný, takže farebné podanie displeja čo najlepšie zodpovedá realite, ktorú vidia ľudské oči.

Pre tých, ktorí si užívajú streamovanie video obsahu alebo hry na cestách, veľká zakrivená obrazovka X90 Pro dokáže reprodukovať 1,07 miliardy farieb a 100 % DCI-P3 široký farebný gamut, čím poskytuje bohaté a prirodzené farby. Okrem toho sa displej môže pochváliť HDR10+ a SGS nízkym modrým svetlom, nízkym rozmazaním pohybu, nízkou frekvenciou blikania, certifikáciou AI pre nízke modré svetlo, ako aj obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, čo je ideálne na hranie.

X90 Pro je tiež vybavený duálnym stereofónnym reproduktorom, lineárnym motorom X-Axis pre pohlcujúcejší audiovizuálny zážitok a bohatou hmatovou spätnou väzbou pre špičkové mobilné hranie.

Autentický nový dizajn, prémiový zážitok

Nový X90 Pro prichádza s novým odvážnym dizajnom inšpirovaným Fibonacciho špirálou, ktorý prináša vyvážený a jedinečný vzhľad. Na zadnom kryte z vegánskej kože je zavedený vodorovný pás s názvom Skyline, ktorý jasne rozdeľuje funkčné zóny. Sekcionálny dizajn vyvažuje vizuálne zameranie, vďaka čomu je modul fotoaparátu veľmi odlišným dizajnovým prvkom.

Nový X90 Pro, ktorý vychádza z dizajnu profesionálnych kamier, integruje tri zadné kamery do jedného „veľkého oka“, aby vytvoril integrovaný celkový vzhľad, ktorý predstavuje výkonný kamerový systém vo vnútri. Sklenená šošovka je potiahnutá Corning Gorilla Glass a ultra tvrdou vrstvou na povrchu, pričom celková tvrdosť sklenenej šošovky dosahuje stupeň 6 na Mohsovej stupnici minerálnej tvrdosti pre dodatočnú odolnosť voči pádom a poškriabaniu.

Displej X90 Pro je chránený najnovším ochranným sklom SCHOTT Xensation® Up. Toto chemicky spevnené lítium-aluminosilikátové sklo pomáha predchádzať praskaniu obrazoviek a umožňuje zariadeniu zachovať elegantné zakrivenie displeja a zaisťuje vysokú odolnosť. Pri testoch pádov Xensation® Up vydrží pády z dvojnásobnej výšky ako bežné hlinitokremičitanové (AS) sklo.

X90 Pro prichádza v nadčasovej čiernej farbe Legend Black. Zadná strana je pokrytá vegánskou kožou mäkkou na dotyk, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, odolná voči škvrnám a trvácna. X90 Pro má certifikáciu IP68 pre odolnosť voči vode a prachu.

Cena a dostupnosť

vivo X90 Pro je možné na Slovensku predobjednať od dnes, 22. februára, u vybraných maloobchodných predajcov. Odporúčaná cena novinky je 1 099 eur. Pri využití predobjednávky do 2. marca získate k smartfónu ako darček bezdrôtové slúchadlá vivo TWS 2 ANC v hodnote 129 eur.

O vivo

Značka vivo je technologická spoločnosť, ktorá vytvára produkty založené na hodnote riadenej dizajnom, ktorej jadrom sú inteligentné zariadenia a inteligentné služby. Cieľom spoločnosti je vybudovať most medzi ľuďmi a digitálnym svetom. Prostredníctvom jedinečnej kreativity poskytuje vivo používateľom čoraz pohodlnejší mobilný a digitálny život. V súlade so základnými hodnotami spoločnosti, medzi ktoré patrí Benfen*, hodnota riadená dizajnom, orientácia na používateľa, neustále vzdelávanie a tímový duch. Spoločnosť vivo zaviedla stratégiu trvalo udržateľného rozvoja s víziou stať sa zdravšou a udržateľnejšou korporáciou svetovej triedy.

Pri spájaní a rozvíjaní najlepších miestnych talentov na poskytovanie prvotriednych produktov a služieb je vivo podporované sieťou 10 výskumných a vývojových centier v Shenzhene, Dongguan, Nanjing, Pekingu, Hangzhou, Šanghaji, Xi’ane, Taipei, Tokiu a San Diegu so zameraním na vývoj najmodernejších spotrebiteľských technológií vrátane 5G, umelej inteligencie, priemyselného dizajnu, zobrazovacích systémov a ďalších nových technológií. Značka vivo tiež zriadila sedem výrobných základní (vrátane značkových výrobných centier) v Číne, južnej a juhovýchodnej Ázii a ďalších regiónoch s ročnou výrobnou kapacitou takmer 200 miliónov smartfónov. Odteraz spoločnosť vivo rozšírila svoju predajnú sieť do viac ako 60 krajín a regiónov a obľúbilo si ju viac ako 400 miliónov používateľov na celom svete.

*„Benfen“ je termín popisujúci postoj k robeniu správnych vecí a robeniu vecí správne – čo je ideálny popis poslania vivo: vytvárať hodnoty pre spoločnosť.

 

Aktuálne novinky zo sveta vivo nájdete tu: https://www.vivo.com/sk/about-vivo/news

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023