Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. marca 2023
Obsahuje nasledovné témy

V súčasnosti je to prvý vyhľadávací nástroj na svete, ktorý je úplne mobilný – od infraštruktúry až po rozhranie a spôsob, akým reaguje na správanie používateľov. Petal Search vám poskytne jedinečný zážitok z vyhľadávania – stačí poznať tipy a triky, vďaka ktorým z neho vyťažíte maximum.

Nakupovanie ide ľahšie s objektívom

Premýšľate, kde si vaša kamarátka kúpila svoju fantastickú novú kabelku, alebo túžite po elegantnej, štýlovej bunde, ktorú nedávno mala na sebe vaša kolegyňa? Nestrácajte čas – jednoducho “naskenujte” položku pomocou fotoaparátu a vyhľadajte ju online – a možno dokonca zistíte, že ju môžete získať za skvelú cenu vďaka porovnaniu najrelevantnejších ponúk.

Preklady na počkanie

Nestihli ste sa pred cestou do Štokholmu naučiť po švédsky? Žiadny problém! Stačí naskenovať text fotoaparátom, ktorý chcete preložiť – a v priebehu okamihu dostanete text v rodnom jazyku.

Petal Search vám tiež môže pomôcť preložiť text z ľubovoľnej webovej stránky jednoduchým dlhým kliknutím na text a výberom preferovaného jazyka. Len sa uistite, že ste v nastaveniach aplikácie aktivovali „Objektív na obrazovke“ a môžete začať prekladať.

Cestujte lacnejšie

Pomocou Petal Search dokážete skontrolovať dostupnosť a porovnať ceny ubytovania, ale aj cestovné poriadky leteckých a železničných spojení. Je to ľahké. Stačí zadať „let do Berlína“, „hotel v Amsterdame“ alebo akúkoľvek destináciu, ktorú plánujete navštíviť, a vyhľadať zoznam možností a ich ceny. Extra tip: Použite vyhľadávanie inkognito. Hovorí sa, že je to skvelý trik na rezerváciu lacných leteniek a určite stojí za vyskúšanie.

Buďte stále v obraze

Veľmi užitočným nástrojom v Petal Search je tzv. Newsfeed, poháňaný umelou inteligenciou, ktorý odporúča vysokokvalitné informačné toky na základe vybraných informačných modulov. Ak chcete držať krok s tým, čo sa deje vo svete, stačí si jednoducho nakonfigurovať kanál noviniek. Prispôsobené správy budú doručované priamo na vašu obrazovku prostredníctvom notifikácií. Ak ho chcete nastaviť, stačí prechádzať témami v informačnom kanáli na domovskej stránke, ktoré sú uvedené v rôznych sekciách a sú dostupné aj vo forme videí a podcastov.

Informačný kanál je plne prispôsobiteľný, takže vaša karta Správy bude filtrovať iba informácie, ktoré vás zaujímajú.

Rýchle fakty na dosah ruky

Potrebujete urobiť rýchly výpočet? Alebo požiadať o niečo v miestnom jazyku, keď ste v zahraničí? Aká je predpoveď počasia na zajtra? Tieto otázky a mnohé ďalšie sa vyskytujú každý deň a vyhľadávanie Petal Search pozná odpoveď na všetky. Nie je potrebné strácať čas hľadaním jednotlivých nástrojov na svojom smartfóne: jednoducho napíšete, čo potrebujete vedieť, a v priebehu okamihu dostanete odpoveď. Je to veľmi jednoduché, ako klepnúť na otázku, ako napríklad „4+8“, „nastaviť 30-minútový časovač“, „ako sa povie ahoj po dánsky“, a okamžite budete informovaní.

Zvedavé detské oči v bezpečí

Smartfóny a deti idú v dnešnej dobe ruka v ruke. Ako však zabezpečiť, aby ho mohli použiť na bezpečné vyhľadávanie? Samozrejme, prostredníctvom Petal Search. Tento nástroj umožňuje používateľom nakonfigurovať úroveň bezpečnosti výsledkov vyhľadávania, čo vám pomôže zabezpečiť, aby vaše deti mohli prehliadať internet bez obáv z návštevy nebezpečných stránok.

Petal Search je vysoko funkčný nástroj bohatý na funkcie, ktorý môžete skvele využiť pri mnohých rôznych požiadavkách. Keďže zhromažďuje výsledky vyhľadávania z celého internetu, stala sa jednou z najobľúbenejších doplnkových funkcií na zariadeniach Huawei. Stačí vedieť, ako odomknúť jeho plný potenciál.

O Petal Search

Petal Search je mobilný vyhľadávací nástroj poháňaný umelou inteligenciou, ktorý používateľom Huawei uľahčuje vyhľadávanie rôznych druhov obsahu online. Petal Search vznikol v roku 2020 a od tej doby umožňuje používateľom vyhľadať ich obľúbené mobilné aplikácie, správy, obrázky, videá, nákupy, miestne služby, lety, hotely a ďalšie. V porovnaní s inými vyhľadávacími nástrojmi má množstvo inovatívnych funkcií a je neustále priebežne aktualizovaný o nové vylepšenia, aby používateľom priniesol prepracovaný zážitok z vyhľadávania. Vyhľadávací nástroj Huawei je v súlade so všeobecným nariadením EÚ o ochrane údajov (GDPR), miestnymi zákonmi a bezpečnostnými štandardmi a má certifikát ePrivacySeal GDPR. Petal Search je predinštalovaný na každom novom smartfóne alebo tablete Huawei a používatelia si ho môžu stiahnuť aj z obchodu AppGallery alebo svojho prehliadača, či jednoducho získať prístup k jeho webovej verzii (www.petalsearch.com) z akéhokoľvek zariadenia.

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke: https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/search/

 

 

 

 

 

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022