Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. marca 2023
Obsahuje nasledovné témy

V súčasnosti je to prvý vyhľadávací nástroj na svete, ktorý je úplne mobilný – od infraštruktúry až po rozhranie a spôsob, akým reaguje na správanie používateľov. Petal Search vám poskytne jedinečný zážitok z vyhľadávania – stačí poznať tipy a triky, vďaka ktorým z neho vyťažíte maximum.

Nakupovanie ide ľahšie s objektívom

Premýšľate, kde si vaša kamarátka kúpila svoju fantastickú novú kabelku, alebo túžite po elegantnej, štýlovej bunde, ktorú nedávno mala na sebe vaša kolegyňa? Nestrácajte čas – jednoducho “naskenujte” položku pomocou fotoaparátu a vyhľadajte ju online – a možno dokonca zistíte, že ju môžete získať za skvelú cenu vďaka porovnaniu najrelevantnejších ponúk.

Preklady na počkanie

Nestihli ste sa pred cestou do Štokholmu naučiť po švédsky? Žiadny problém! Stačí naskenovať text fotoaparátom, ktorý chcete preložiť – a v priebehu okamihu dostanete text v rodnom jazyku.

Petal Search vám tiež môže pomôcť preložiť text z ľubovoľnej webovej stránky jednoduchým dlhým kliknutím na text a výberom preferovaného jazyka. Len sa uistite, že ste v nastaveniach aplikácie aktivovali „Objektív na obrazovke“ a môžete začať prekladať.

Cestujte lacnejšie

Pomocou Petal Search dokážete skontrolovať dostupnosť a porovnať ceny ubytovania, ale aj cestovné poriadky leteckých a železničných spojení. Je to ľahké. Stačí zadať „let do Berlína“, „hotel v Amsterdame“ alebo akúkoľvek destináciu, ktorú plánujete navštíviť, a vyhľadať zoznam možností a ich ceny. Extra tip: Použite vyhľadávanie inkognito. Hovorí sa, že je to skvelý trik na rezerváciu lacných leteniek a určite stojí za vyskúšanie.

Buďte stále v obraze

Veľmi užitočným nástrojom v Petal Search je tzv. Newsfeed, poháňaný umelou inteligenciou, ktorý odporúča vysokokvalitné informačné toky na základe vybraných informačných modulov. Ak chcete držať krok s tým, čo sa deje vo svete, stačí si jednoducho nakonfigurovať kanál noviniek. Prispôsobené správy budú doručované priamo na vašu obrazovku prostredníctvom notifikácií. Ak ho chcete nastaviť, stačí prechádzať témami v informačnom kanáli na domovskej stránke, ktoré sú uvedené v rôznych sekciách a sú dostupné aj vo forme videí a podcastov.

Informačný kanál je plne prispôsobiteľný, takže vaša karta Správy bude filtrovať iba informácie, ktoré vás zaujímajú.

Rýchle fakty na dosah ruky

Potrebujete urobiť rýchly výpočet? Alebo požiadať o niečo v miestnom jazyku, keď ste v zahraničí? Aká je predpoveď počasia na zajtra? Tieto otázky a mnohé ďalšie sa vyskytujú každý deň a vyhľadávanie Petal Search pozná odpoveď na všetky. Nie je potrebné strácať čas hľadaním jednotlivých nástrojov na svojom smartfóne: jednoducho napíšete, čo potrebujete vedieť, a v priebehu okamihu dostanete odpoveď. Je to veľmi jednoduché, ako klepnúť na otázku, ako napríklad „4+8“, „nastaviť 30-minútový časovač“, „ako sa povie ahoj po dánsky“, a okamžite budete informovaní.

Zvedavé detské oči v bezpečí

Smartfóny a deti idú v dnešnej dobe ruka v ruke. Ako však zabezpečiť, aby ho mohli použiť na bezpečné vyhľadávanie? Samozrejme, prostredníctvom Petal Search. Tento nástroj umožňuje používateľom nakonfigurovať úroveň bezpečnosti výsledkov vyhľadávania, čo vám pomôže zabezpečiť, aby vaše deti mohli prehliadať internet bez obáv z návštevy nebezpečných stránok.

Petal Search je vysoko funkčný nástroj bohatý na funkcie, ktorý môžete skvele využiť pri mnohých rôznych požiadavkách. Keďže zhromažďuje výsledky vyhľadávania z celého internetu, stala sa jednou z najobľúbenejších doplnkových funkcií na zariadeniach Huawei. Stačí vedieť, ako odomknúť jeho plný potenciál.

O Petal Search

Petal Search je mobilný vyhľadávací nástroj poháňaný umelou inteligenciou, ktorý používateľom Huawei uľahčuje vyhľadávanie rôznych druhov obsahu online. Petal Search vznikol v roku 2020 a od tej doby umožňuje používateľom vyhľadať ich obľúbené mobilné aplikácie, správy, obrázky, videá, nákupy, miestne služby, lety, hotely a ďalšie. V porovnaní s inými vyhľadávacími nástrojmi má množstvo inovatívnych funkcií a je neustále priebežne aktualizovaný o nové vylepšenia, aby používateľom priniesol prepracovaný zážitok z vyhľadávania. Vyhľadávací nástroj Huawei je v súlade so všeobecným nariadením EÚ o ochrane údajov (GDPR), miestnymi zákonmi a bezpečnostnými štandardmi a má certifikát ePrivacySeal GDPR. Petal Search je predinštalovaný na každom novom smartfóne alebo tablete Huawei a používatelia si ho môžu stiahnuť aj z obchodu AppGallery alebo svojho prehliadača, či jednoducho získať prístup k jeho webovej verzii (www.petalsearch.com) z akéhokoľvek zariadenia.

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke: https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/search/

 

 

 

 

 

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023