Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. marca 2023
Obsahuje nasledovné témy

V súčasnosti je to prvý vyhľadávací nástroj na svete, ktorý je úplne mobilný – od infraštruktúry až po rozhranie a spôsob, akým reaguje na správanie používateľov. Petal Search vám poskytne jedinečný zážitok z vyhľadávania – stačí poznať tipy a triky, vďaka ktorým z neho vyťažíte maximum.

Nakupovanie ide ľahšie s objektívom

Premýšľate, kde si vaša kamarátka kúpila svoju fantastickú novú kabelku, alebo túžite po elegantnej, štýlovej bunde, ktorú nedávno mala na sebe vaša kolegyňa? Nestrácajte čas – jednoducho “naskenujte” položku pomocou fotoaparátu a vyhľadajte ju online – a možno dokonca zistíte, že ju môžete získať za skvelú cenu vďaka porovnaniu najrelevantnejších ponúk.

Preklady na počkanie

Nestihli ste sa pred cestou do Štokholmu naučiť po švédsky? Žiadny problém! Stačí naskenovať text fotoaparátom, ktorý chcete preložiť – a v priebehu okamihu dostanete text v rodnom jazyku.

Petal Search vám tiež môže pomôcť preložiť text z ľubovoľnej webovej stránky jednoduchým dlhým kliknutím na text a výberom preferovaného jazyka. Len sa uistite, že ste v nastaveniach aplikácie aktivovali „Objektív na obrazovke“ a môžete začať prekladať.

Cestujte lacnejšie

Pomocou Petal Search dokážete skontrolovať dostupnosť a porovnať ceny ubytovania, ale aj cestovné poriadky leteckých a železničných spojení. Je to ľahké. Stačí zadať „let do Berlína“, „hotel v Amsterdame“ alebo akúkoľvek destináciu, ktorú plánujete navštíviť, a vyhľadať zoznam možností a ich ceny. Extra tip: Použite vyhľadávanie inkognito. Hovorí sa, že je to skvelý trik na rezerváciu lacných leteniek a určite stojí za vyskúšanie.

Buďte stále v obraze

Veľmi užitočným nástrojom v Petal Search je tzv. Newsfeed, poháňaný umelou inteligenciou, ktorý odporúča vysokokvalitné informačné toky na základe vybraných informačných modulov. Ak chcete držať krok s tým, čo sa deje vo svete, stačí si jednoducho nakonfigurovať kanál noviniek. Prispôsobené správy budú doručované priamo na vašu obrazovku prostredníctvom notifikácií. Ak ho chcete nastaviť, stačí prechádzať témami v informačnom kanáli na domovskej stránke, ktoré sú uvedené v rôznych sekciách a sú dostupné aj vo forme videí a podcastov.

Informačný kanál je plne prispôsobiteľný, takže vaša karta Správy bude filtrovať iba informácie, ktoré vás zaujímajú.

Rýchle fakty na dosah ruky

Potrebujete urobiť rýchly výpočet? Alebo požiadať o niečo v miestnom jazyku, keď ste v zahraničí? Aká je predpoveď počasia na zajtra? Tieto otázky a mnohé ďalšie sa vyskytujú každý deň a vyhľadávanie Petal Search pozná odpoveď na všetky. Nie je potrebné strácať čas hľadaním jednotlivých nástrojov na svojom smartfóne: jednoducho napíšete, čo potrebujete vedieť, a v priebehu okamihu dostanete odpoveď. Je to veľmi jednoduché, ako klepnúť na otázku, ako napríklad „4+8“, „nastaviť 30-minútový časovač“, „ako sa povie ahoj po dánsky“, a okamžite budete informovaní.

Zvedavé detské oči v bezpečí

Smartfóny a deti idú v dnešnej dobe ruka v ruke. Ako však zabezpečiť, aby ho mohli použiť na bezpečné vyhľadávanie? Samozrejme, prostredníctvom Petal Search. Tento nástroj umožňuje používateľom nakonfigurovať úroveň bezpečnosti výsledkov vyhľadávania, čo vám pomôže zabezpečiť, aby vaše deti mohli prehliadať internet bez obáv z návštevy nebezpečných stránok.

Petal Search je vysoko funkčný nástroj bohatý na funkcie, ktorý môžete skvele využiť pri mnohých rôznych požiadavkách. Keďže zhromažďuje výsledky vyhľadávania z celého internetu, stala sa jednou z najobľúbenejších doplnkových funkcií na zariadeniach Huawei. Stačí vedieť, ako odomknúť jeho plný potenciál.

O Petal Search

Petal Search je mobilný vyhľadávací nástroj poháňaný umelou inteligenciou, ktorý používateľom Huawei uľahčuje vyhľadávanie rôznych druhov obsahu online. Petal Search vznikol v roku 2020 a od tej doby umožňuje používateľom vyhľadať ich obľúbené mobilné aplikácie, správy, obrázky, videá, nákupy, miestne služby, lety, hotely a ďalšie. V porovnaní s inými vyhľadávacími nástrojmi má množstvo inovatívnych funkcií a je neustále priebežne aktualizovaný o nové vylepšenia, aby používateľom priniesol prepracovaný zážitok z vyhľadávania. Vyhľadávací nástroj Huawei je v súlade so všeobecným nariadením EÚ o ochrane údajov (GDPR), miestnymi zákonmi a bezpečnostnými štandardmi a má certifikát ePrivacySeal GDPR. Petal Search je predinštalovaný na každom novom smartfóne alebo tablete Huawei a používatelia si ho môžu stiahnuť aj z obchodu AppGallery alebo svojho prehliadača, či jednoducho získať prístup k jeho webovej verzii (www.petalsearch.com) z akéhokoľvek zariadenia.

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke: https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/search/

 

 

 

 

 

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022