Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila bezzrkadlovku EOS R100, šitú na mieru všetkým, ktorí chcú zaznamenať kvalitný čas strávený s rodinou a priateľmi. Je to ideálny prístroj na zachytenie unikátnych príležitostí a spomienok. Vďaka snímaču APS-C s rozlíšením 24,1 megapixela a Dual Pixel CMOS AF v kompaktnom a ľahkom tele, ponúka EOS R100 ohromujúcu a ľahko dosiahnuteľnú kvalitu obrazu, ideálnu pre fotografovanie na cestách. Spoločne s Canon EOS R100 je na trh uvedený najmenší a najľahší RF objektív – RF 28mm F2.8 STM, a tiež nový kábel na pripojenie príslušenstva mimo pätice fotoaparátu OC-E4A.

Zachytiť moment

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa. To prináša nielen dokonalé farby a neuveriteľné detaily, ale taktiež dáva používateľom možnosť fotografovať za zlých svetelných podmienok a dosiahnuť krásny, autentický bokeh, kde je pozadie hladko zmäkčené, čo umožňuje objektu vyniknúť.

Vďaka inteligentnému automatickému zaostrovaniu radu EOS R je EOS R100 vybavený systémom Dual Pixel CMOS AF s rýchlou a presnou detekciou objektu, sleduje oči ľudí pri použití hľadáčika alebo LCD displeja, drží krok s akciou a zaostruje na to, čo je skutočne dôležité. S možnosťou kontinuálneho snímania rýchlosťou až 6,5 fps s One Shot AF a 3,5 fps s Continuous AF[1] pomáha EOS R100 zachytiť každý výnimočný okamih.

EOS R100 produkuje oproti smartfónu či digitálnej zrkadlovke lepší videozáznam v kvalite 4K 25p[2], čo prináša ďalšie výhody systému EOS R, do tohto ľahko použiteľného fotoaparátu základnej úrovne. Je možné natáčať aj video Full HD pri 60 fps a 120 fps v rozlíšení 720p, čo je ideálne pre kreatívne plynulé spomalené videá napríklad z dovolenky. Spoľahlivý Dual Pixel CMOS AF taktiež umožňuje detekciu tváre a sledovanie očí pri zázname vo Full HD.

Odomknite svoj potenciál

Kompaktná bezzrkadlovka EOS R100, ktorá váži iba 356 g[3], je menšia a ľahšia ako tradičná digitálna zrkadlovka. Jej pohodlný úchop, elektronický hľadáčik, intuitívne ovládanie a asistované užívateľské rozhranie poskytujú používateľom nástroje na to, aby sa mohli stať rodinnými fotografmi bez toho, aby museli byť profesionáli. Navyše je tu režim Creative Assist uľahčujúci nastavenie rozostrenia pozadia, jasu, kontrastu a vyváženia farieb.

Používatelia majú tiež možnosť experimentovať s radom všestranného príslušenstva, ako sú inovatívne RF objektívy, mikrofóny a blesky Speedlite, vďaka čomu sú kreatívne možnosti prakticky neobmedzené. Najmä kompatibilita s objektívmi Canon RF a RF-S znamená, že používatelia môžu rozširovať svoje pole pôsobnosti a kreatívne pracovať vďaka objektívom s vysokou svetelnosťou.

Bezproblémové pripojenie a zdieľanie

Wi-Fi® a trvalo zapnuté pripojenie Bluetooth®[4] umožňujú používateľom bezproblémový prenos snímok a videí do smartfónu pomocou aplikácie Canon Camera Connect pre okamžité zdieľanie. S aplikáciou je možné tiež ovládať fotoaparát na diaľku, zatiaľ čo pripojenie Bluetooth umožňuje jednoduché ovládanie pomocou diaľkového ovládača BR-E1 alebo smartfónu, čo je ideálne pre skupinové fotografie a videá.

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

RF 28mm F2.8 STM je extrémne kompaktný a ľahký RF objektív typu pancake s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Bol starostlivo navrhnutý tak, aby bol dokonalou kombináciou pre fotoaparáty, ako je nedávno uvedený EOS R8. Ľahko sa zmestí do každej tašky a poslúži aj ako kryt tela. Je ideálny na cestovanie a street fotografiu.

Vďaka všestrannej ohniskovej vzdialenosti 28 mm a veľkej maximálnej svetelnosti F2.8 je vhodný pre rôzne fotografické situácie. Vysoká svetelnosť umožňuje fotografovanie za slabého osvetlenia a s malou hĺbkou ostrosti, čím je možné dosiahnuť rozmazané pozadie, aby objekt vynikol. RF 28mm F2.8 STM obsahuje kombinovaný ovládací a zaostrovací krúžok, ktorý používateľom umožňuje ľahko upraviť nastavenia a v prípade potreby rýchlo prepnúť na ručné zaostrovanie. A čo viac, motor STM zaisťuje tiché automatické ostrenie a plynulé prechody medzi objektmi.

Kombinácia tela Canon EOS R a objektívu RF umožňuje využívať rad korekčných funkcií, ktoré pomôžu začínajúcim fotografom a tvorcom videa. Efektívne umiestnenie troch vysoko presných plastových lisovaných asférických prvkov produkuje vynikajúcu kresbu pri kompaktných rozmeroch a s minimálnym počtom optických členov.

Ako superkompaktná, ľahká a cenovo dostupná voľba rozširuje RF 28mm F2.8 STM ponuku pokročilých objektívov Canon s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre používateľov systému EOS R, ktorá ďalej zahŕňa:

Väčšia flexibilita s novým káblom Canon OC-E4A

OC-E4A je nový kábel Canon pre multifunkčnú päticu, ktorý je súčasťou niekoľkých fotoaparátov systému EOS R a umožňuje použitie nového pokročilého radu príslušenstva mimo integrovanej pätice. Umožňuje použitie multifunkčného príslušenstva, ako sú blesky Speedlite, pre správne osvetlenie pri fotografovaní na výšku, aby sa zabránilo vzniku tieňov a obmedzil efekt červených očí. OC-E4A môže tiež napájať zariadenia, ako sú mikrofóny a bol navrhnutý tak, aby umožňoval použitie s objektívom RF 5,2 mm F2.8L DUAL FISHEYE.

Kľúčové vlastnosti bezzrkadlovky Canon R100:

 

Kľúčové vlastnosti objektívu Canon RF 28mm F2.8 STM:

 

[1] Pri použití sériového snímania v režime tichej uzávierky sa na súbory RAW použije 12-bitový A/D prevod.

[2] Pri použití rozlíšenia 3840 x 2160 sa obraz oreže okolo stredu obrazového snímača.

[3] Iba telo.

[4] Vybavené technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou energie. Značka, slovo a logá Bluetooth® sú ochrannými známkami spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. Všetky ich použitia spoločnosťou Canon Europe Ltd sú na základe licencie. Ostatné ochranné známky a registrované ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. Wi-Fi® je registrovanou ochrannou známkou Wi-Fi Alliance. Značka, slovo a logá Bluetooth® sú ochrannými známkami spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. Všetky ich použitia spoločnosťou Canon Inc. sú na základe licencie. Ostatné ochranné známky a registrované ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov.

[5] AF deaktivovaný počas záznamu.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022