Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila bezzrkadlovku EOS R100, šitú na mieru všetkým, ktorí chcú zaznamenať kvalitný čas strávený s rodinou a priateľmi. Je to ideálny prístroj na zachytenie unikátnych príležitostí a spomienok. Vďaka snímaču APS-C s rozlíšením 24,1 megapixela a Dual Pixel CMOS AF v kompaktnom a ľahkom tele, ponúka EOS R100 ohromujúcu a ľahko dosiahnuteľnú kvalitu obrazu, ideálnu pre fotografovanie na cestách. Spoločne s Canon EOS R100 je na trh uvedený najmenší a najľahší RF objektív – RF 28mm F2.8 STM, a tiež nový kábel na pripojenie príslušenstva mimo pätice fotoaparátu OC-E4A.

Zachytiť moment

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa. To prináša nielen dokonalé farby a neuveriteľné detaily, ale taktiež dáva používateľom možnosť fotografovať za zlých svetelných podmienok a dosiahnuť krásny, autentický bokeh, kde je pozadie hladko zmäkčené, čo umožňuje objektu vyniknúť.

Vďaka inteligentnému automatickému zaostrovaniu radu EOS R je EOS R100 vybavený systémom Dual Pixel CMOS AF s rýchlou a presnou detekciou objektu, sleduje oči ľudí pri použití hľadáčika alebo LCD displeja, drží krok s akciou a zaostruje na to, čo je skutočne dôležité. S možnosťou kontinuálneho snímania rýchlosťou až 6,5 fps s One Shot AF a 3,5 fps s Continuous AF[1] pomáha EOS R100 zachytiť každý výnimočný okamih.

EOS R100 produkuje oproti smartfónu či digitálnej zrkadlovke lepší videozáznam v kvalite 4K 25p[2], čo prináša ďalšie výhody systému EOS R, do tohto ľahko použiteľného fotoaparátu základnej úrovne. Je možné natáčať aj video Full HD pri 60 fps a 120 fps v rozlíšení 720p, čo je ideálne pre kreatívne plynulé spomalené videá napríklad z dovolenky. Spoľahlivý Dual Pixel CMOS AF taktiež umožňuje detekciu tváre a sledovanie očí pri zázname vo Full HD.

Odomknite svoj potenciál

Kompaktná bezzrkadlovka EOS R100, ktorá váži iba 356 g[3], je menšia a ľahšia ako tradičná digitálna zrkadlovka. Jej pohodlný úchop, elektronický hľadáčik, intuitívne ovládanie a asistované užívateľské rozhranie poskytujú používateľom nástroje na to, aby sa mohli stať rodinnými fotografmi bez toho, aby museli byť profesionáli. Navyše je tu režim Creative Assist uľahčujúci nastavenie rozostrenia pozadia, jasu, kontrastu a vyváženia farieb.

Používatelia majú tiež možnosť experimentovať s radom všestranného príslušenstva, ako sú inovatívne RF objektívy, mikrofóny a blesky Speedlite, vďaka čomu sú kreatívne možnosti prakticky neobmedzené. Najmä kompatibilita s objektívmi Canon RF a RF-S znamená, že používatelia môžu rozširovať svoje pole pôsobnosti a kreatívne pracovať vďaka objektívom s vysokou svetelnosťou.

Bezproblémové pripojenie a zdieľanie

Wi-Fi® a trvalo zapnuté pripojenie Bluetooth®[4] umožňujú používateľom bezproblémový prenos snímok a videí do smartfónu pomocou aplikácie Canon Camera Connect pre okamžité zdieľanie. S aplikáciou je možné tiež ovládať fotoaparát na diaľku, zatiaľ čo pripojenie Bluetooth umožňuje jednoduché ovládanie pomocou diaľkového ovládača BR-E1 alebo smartfónu, čo je ideálne pre skupinové fotografie a videá.

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

RF 28mm F2.8 STM je extrémne kompaktný a ľahký RF objektív typu pancake s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Bol starostlivo navrhnutý tak, aby bol dokonalou kombináciou pre fotoaparáty, ako je nedávno uvedený EOS R8. Ľahko sa zmestí do každej tašky a poslúži aj ako kryt tela. Je ideálny na cestovanie a street fotografiu.

Vďaka všestrannej ohniskovej vzdialenosti 28 mm a veľkej maximálnej svetelnosti F2.8 je vhodný pre rôzne fotografické situácie. Vysoká svetelnosť umožňuje fotografovanie za slabého osvetlenia a s malou hĺbkou ostrosti, čím je možné dosiahnuť rozmazané pozadie, aby objekt vynikol. RF 28mm F2.8 STM obsahuje kombinovaný ovládací a zaostrovací krúžok, ktorý používateľom umožňuje ľahko upraviť nastavenia a v prípade potreby rýchlo prepnúť na ručné zaostrovanie. A čo viac, motor STM zaisťuje tiché automatické ostrenie a plynulé prechody medzi objektmi.

Kombinácia tela Canon EOS R a objektívu RF umožňuje využívať rad korekčných funkcií, ktoré pomôžu začínajúcim fotografom a tvorcom videa. Efektívne umiestnenie troch vysoko presných plastových lisovaných asférických prvkov produkuje vynikajúcu kresbu pri kompaktných rozmeroch a s minimálnym počtom optických členov.

Ako superkompaktná, ľahká a cenovo dostupná voľba rozširuje RF 28mm F2.8 STM ponuku pokročilých objektívov Canon s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre používateľov systému EOS R, ktorá ďalej zahŕňa:

Väčšia flexibilita s novým káblom Canon OC-E4A

OC-E4A je nový kábel Canon pre multifunkčnú päticu, ktorý je súčasťou niekoľkých fotoaparátov systému EOS R a umožňuje použitie nového pokročilého radu príslušenstva mimo integrovanej pätice. Umožňuje použitie multifunkčného príslušenstva, ako sú blesky Speedlite, pre správne osvetlenie pri fotografovaní na výšku, aby sa zabránilo vzniku tieňov a obmedzil efekt červených očí. OC-E4A môže tiež napájať zariadenia, ako sú mikrofóny a bol navrhnutý tak, aby umožňoval použitie s objektívom RF 5,2 mm F2.8L DUAL FISHEYE.

Kľúčové vlastnosti bezzrkadlovky Canon R100:

 

Kľúčové vlastnosti objektívu Canon RF 28mm F2.8 STM:

 

[1] Pri použití sériového snímania v režime tichej uzávierky sa na súbory RAW použije 12-bitový A/D prevod.

[2] Pri použití rozlíšenia 3840 x 2160 sa obraz oreže okolo stredu obrazového snímača.

[3] Iba telo.

[4] Vybavené technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou energie. Značka, slovo a logá Bluetooth® sú ochrannými známkami spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. Všetky ich použitia spoločnosťou Canon Europe Ltd sú na základe licencie. Ostatné ochranné známky a registrované ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. Wi-Fi® je registrovanou ochrannou známkou Wi-Fi Alliance. Značka, slovo a logá Bluetooth® sú ochrannými známkami spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. Všetky ich použitia spoločnosťou Canon Inc. sú na základe licencie. Ostatné ochranné známky a registrované ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov.

[5] AF deaktivovaný počas záznamu.

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024