Najnovší rad OPPO Reno10 sa pýši nebývalou kvalitou fotografií 

Zaostrené na krásu

Ako fotografický a video obsah čím viac mení spôsob našej komunikácie, očakávajú dnešní používatelia smartfónov od fotoaparátu vo svojom telefóne stále viac.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

V reakcii na to výrobcovia inteligentných telefónov neustále skúmajú nové spôsoby, ako vytvoriť výkonné a inteligentné funkcie pre každého, kto chce dosiahnuť výsledkov hodných fotografického majstra.

Prielomy na poli hardvéru objektívov, sofistikované algoritmy na spracovanie obrazu a mnoho ďalších drobných zmien, úprav a vylepšení stojí za tým, že fotky vytvorené mobilnými telefónmi vyzerajú s každým novým modelom rôznych značiek lepšie a lepšie. Výnimkou nie je ani OPPO, ktoré spoločne s týmto úsilím vykonáva tiež hĺbkový výskum profesionálnej fotografie a úzko spolupracuje s renomovanými odborníkmi z celého sveta v oblastiach, akými sú portrétne fotografie, spôsoby nasvietenia a postprodukčné efekty. Na ceste k nadčasovej estetike fotografie sú pre OPPO zásadné diskusie s týmito profesionálmi v odvetví a podrobné štúdium ich umenia, špecifického tónu a štýlu.

OPPO sa nespolieha len na algoritmy, ale spolupracuje aj s odborníkmi na klasickú fotografiu 

Algoritmy na spracovanie obrazu v inteligentných telefónoch síce môžu znížiť bariéru pre vytvorenie  dobrej fotografie, ale spoliehať sa na nich príliš môže poškodiť výsledný vzťah medzi svetlom a tieňom. S cieľom vytvárať kvalitné a nadčasové fotky začalo OPPO hľadať odpoveď na otázku, ako s tým používateľom čo najviac pomôcť. I keď je tradičná fotografia oproti tej digitálnej náročnejšia na vybavenie aj skúsenosti, vždy priťahovala ľudí ochotných stráviť hodiny v temnej komore alebo pred zrkadlovkou. Práve ich skúseností a znalostí sa OPPO rozhodlo využiť, prepojiť ich s inteligentnými technikami výpočtovej fotografie a tým vytvoriť zobrazovací systém schopný reprodukovať ultra-realistické prepojenie svetla a tieňa, priestoru a verných farieb.

OPPO má tím viac ako 1 000 špecializovaných odborníkov na spracovanie obrazu a vytvára technológie potrebné k tomu, aby používatelia mohli na svojich mobilných telefónoch zadovážiť kvalitné fotografie. Okrem vlastného interného úsilia OPPO často spolupracuje s uznávanými fotografmi, osvetľovačmi a postprodukčnými špecialistami, aby ich poznatky a skúsenosti začlenila do svojich produktov.

Komplexné vylepšenia umožňujú zadovážiť si portrétne fotografie na profesionálnej úrovni

OPPO uskutočnilo u nového radu Reno10 komplexné vylepšenie naprieč celým spracovaním obrazu – od fotografovania cez spracovanie až po jeho zobrazenie. Kvalita objektívu fotoaparátu, ako prvou súčasťou v reťazci snímania obrazu a mostu medzi snímačom fotoaparátu a svetlom vonkajšieho sveta, v konečnom dôsledku určuje výslednú kvalitu obrazu. V smartfónoch Reno10 5G a Reno10 Pro 5G preto OPPO prvýkrát v histórii radu Reno predstavilo nezávislý portrétny teleobjektív s dvojnásobným zoomom, ktorý od samého počiatku zlepšuje čistotu a kvalitu snímok.

Približujte bez obáv s dvojnásobným optickým zoomom

Za objektívom sa skrýva veľký, 32MPx snímač s uhlopriečkou 1/2,74 palca, ktorý dokáže zachytiť viac svetla s vyššou citlivosťou na farby. Fotoaparát je vybavený dvojnásobným optickým zoomom s veľkou svetelnosťou f/2.0 a minimálnou zaostrovanou vzdialenosťou iba 25 cm. To pri použití optického zoomu s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 47 mm ponúka väčšiu voľnosť kompozície. Zväčšením krajiny v diaľke bez zväčšenia objektu v popredí možno pritiahnuť pozornosť diváka k objektu aj pozadiu a spojiť ich do jedného celku. Pokiaľ potrebujete ďalšie zväčšenie, ponúka Reno10 Pro 5G taktiež kvalitný päťnásobný zoom postavený na technológii OPPO In-sensor Zoom.

Portrétny režim predstavuje novinky

Okrem týchto vlastností je objektív potiahnutý procesom BG spin-coating, ktorý znižuje farebné odlesky a odlesky objektívu spôsobené komplexným osvetlením, napríklad bodovými zdrojmi svetla. I keď konštrukcia fotoaparátu smartfónov radu Reno10 kladie dôraz na zachytenie vysoko kvalitných snímok zo zdroja, spracovanie obrazu stále hrá kľúčovú úlohu pri zaistení, aby boli tieto zdrojové informácie zachytené a prezentované tým najlepším možným spôsobom.

Do fotoaparátu Reno10 Pro 5G sa vracia tiež portrétny režim smartfónov radu Reno s niekoľkými novinkami. Portrétny režim využíva možnosti spracovania obrazu telefónu a prináša aktualizovaný bokeh efekt s odleskami a vytvára vysoko realistickú úroveň bokeh efektu, vrstvenia a vzorov odleskov. Vylepšené spracovanie portrétov zahŕňa aj pokročilé kľúčové algoritmy, ktoré presnejšie oddeľujú obraz objektu od vrstvy pozadia. Súčasťou je aj vylepšenie presnosti algoritmov umelej inteligencie vďaka špeciálnemu tréningu pre fotografovanie portrétov, ktorý im umožňuje lepšie rozpoznať napríklad objekty držané rukou, gestá a ďalšie.

Displej rozpozná až miliardu farieb

Ďalej bola implementovaná multi-sémantická segmentácia, ktorá zlepšuje presnosť detekcie opakujúcich sa textúr a ďalších scén a algoritmy na zjemňovanie hrán, ktoré optimalizujú vzhľad hrán v obrazoch na základe údajov o hĺbke. Počas poslednej fázy fotografovania a prezerania snímok je obrazovka v mnohých ohľadoch rovnako dôležitá ako všetky ostatné predchádzajúce kroky. Bez kvalitnej obrazovky na prezeranie fotografií vyjdú všetky ostatné vylepšenia nazmar. Aby sa fotografiám a videám dostalo zaslúženého priestoru, sú fotoaparáty smartfónov Reno10 a Reno10 Pro vybavené displejom s miliardou farieb.

 

 

 

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Mimo tých poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softvérovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Po celom svete má tiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Po celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022