Najnovší rad OPPO Reno10 sa pýši nebývalou kvalitou fotografií 

Zaostrené na krásu

Ako fotografický a video obsah čím viac mení spôsob našej komunikácie, očakávajú dnešní používatelia smartfónov od fotoaparátu vo svojom telefóne stále viac.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

V reakcii na to výrobcovia inteligentných telefónov neustále skúmajú nové spôsoby, ako vytvoriť výkonné a inteligentné funkcie pre každého, kto chce dosiahnuť výsledkov hodných fotografického majstra.

Prielomy na poli hardvéru objektívov, sofistikované algoritmy na spracovanie obrazu a mnoho ďalších drobných zmien, úprav a vylepšení stojí za tým, že fotky vytvorené mobilnými telefónmi vyzerajú s každým novým modelom rôznych značiek lepšie a lepšie. Výnimkou nie je ani OPPO, ktoré spoločne s týmto úsilím vykonáva tiež hĺbkový výskum profesionálnej fotografie a úzko spolupracuje s renomovanými odborníkmi z celého sveta v oblastiach, akými sú portrétne fotografie, spôsoby nasvietenia a postprodukčné efekty. Na ceste k nadčasovej estetike fotografie sú pre OPPO zásadné diskusie s týmito profesionálmi v odvetví a podrobné štúdium ich umenia, špecifického tónu a štýlu.

OPPO sa nespolieha len na algoritmy, ale spolupracuje aj s odborníkmi na klasickú fotografiu 

Algoritmy na spracovanie obrazu v inteligentných telefónoch síce môžu znížiť bariéru pre vytvorenie  dobrej fotografie, ale spoliehať sa na nich príliš môže poškodiť výsledný vzťah medzi svetlom a tieňom. S cieľom vytvárať kvalitné a nadčasové fotky začalo OPPO hľadať odpoveď na otázku, ako s tým používateľom čo najviac pomôcť. I keď je tradičná fotografia oproti tej digitálnej náročnejšia na vybavenie aj skúsenosti, vždy priťahovala ľudí ochotných stráviť hodiny v temnej komore alebo pred zrkadlovkou. Práve ich skúseností a znalostí sa OPPO rozhodlo využiť, prepojiť ich s inteligentnými technikami výpočtovej fotografie a tým vytvoriť zobrazovací systém schopný reprodukovať ultra-realistické prepojenie svetla a tieňa, priestoru a verných farieb.

OPPO má tím viac ako 1 000 špecializovaných odborníkov na spracovanie obrazu a vytvára technológie potrebné k tomu, aby používatelia mohli na svojich mobilných telefónoch zadovážiť kvalitné fotografie. Okrem vlastného interného úsilia OPPO často spolupracuje s uznávanými fotografmi, osvetľovačmi a postprodukčnými špecialistami, aby ich poznatky a skúsenosti začlenila do svojich produktov.

Komplexné vylepšenia umožňujú zadovážiť si portrétne fotografie na profesionálnej úrovni

OPPO uskutočnilo u nového radu Reno10 komplexné vylepšenie naprieč celým spracovaním obrazu – od fotografovania cez spracovanie až po jeho zobrazenie. Kvalita objektívu fotoaparátu, ako prvou súčasťou v reťazci snímania obrazu a mostu medzi snímačom fotoaparátu a svetlom vonkajšieho sveta, v konečnom dôsledku určuje výslednú kvalitu obrazu. V smartfónoch Reno10 5G a Reno10 Pro 5G preto OPPO prvýkrát v histórii radu Reno predstavilo nezávislý portrétny teleobjektív s dvojnásobným zoomom, ktorý od samého počiatku zlepšuje čistotu a kvalitu snímok.

Približujte bez obáv s dvojnásobným optickým zoomom

Za objektívom sa skrýva veľký, 32MPx snímač s uhlopriečkou 1/2,74 palca, ktorý dokáže zachytiť viac svetla s vyššou citlivosťou na farby. Fotoaparát je vybavený dvojnásobným optickým zoomom s veľkou svetelnosťou f/2.0 a minimálnou zaostrovanou vzdialenosťou iba 25 cm. To pri použití optického zoomu s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 47 mm ponúka väčšiu voľnosť kompozície. Zväčšením krajiny v diaľke bez zväčšenia objektu v popredí možno pritiahnuť pozornosť diváka k objektu aj pozadiu a spojiť ich do jedného celku. Pokiaľ potrebujete ďalšie zväčšenie, ponúka Reno10 Pro 5G taktiež kvalitný päťnásobný zoom postavený na technológii OPPO In-sensor Zoom.

Portrétny režim predstavuje novinky

Okrem týchto vlastností je objektív potiahnutý procesom BG spin-coating, ktorý znižuje farebné odlesky a odlesky objektívu spôsobené komplexným osvetlením, napríklad bodovými zdrojmi svetla. I keď konštrukcia fotoaparátu smartfónov radu Reno10 kladie dôraz na zachytenie vysoko kvalitných snímok zo zdroja, spracovanie obrazu stále hrá kľúčovú úlohu pri zaistení, aby boli tieto zdrojové informácie zachytené a prezentované tým najlepším možným spôsobom.

Do fotoaparátu Reno10 Pro 5G sa vracia tiež portrétny režim smartfónov radu Reno s niekoľkými novinkami. Portrétny režim využíva možnosti spracovania obrazu telefónu a prináša aktualizovaný bokeh efekt s odleskami a vytvára vysoko realistickú úroveň bokeh efektu, vrstvenia a vzorov odleskov. Vylepšené spracovanie portrétov zahŕňa aj pokročilé kľúčové algoritmy, ktoré presnejšie oddeľujú obraz objektu od vrstvy pozadia. Súčasťou je aj vylepšenie presnosti algoritmov umelej inteligencie vďaka špeciálnemu tréningu pre fotografovanie portrétov, ktorý im umožňuje lepšie rozpoznať napríklad objekty držané rukou, gestá a ďalšie.

Displej rozpozná až miliardu farieb

Ďalej bola implementovaná multi-sémantická segmentácia, ktorá zlepšuje presnosť detekcie opakujúcich sa textúr a ďalších scén a algoritmy na zjemňovanie hrán, ktoré optimalizujú vzhľad hrán v obrazoch na základe údajov o hĺbke. Počas poslednej fázy fotografovania a prezerania snímok je obrazovka v mnohých ohľadoch rovnako dôležitá ako všetky ostatné predchádzajúce kroky. Bez kvalitnej obrazovky na prezeranie fotografií vyjdú všetky ostatné vylepšenia nazmar. Aby sa fotografiám a videám dostalo zaslúženého priestoru, sú fotoaparáty smartfónov Reno10 a Reno10 Pro vybavené displejom s miliardou farieb.

 

 

 

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Mimo tých poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softvérovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Po celom svete má tiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Po celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024