Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Prvý 17,3″ skladateľný OLED notebook s certifikáciou Intel Evo na svete ponúka unikátny používateľský zážitok a je v predaji za cenu 3 691 eur

KĽÚČOVÉ BODY

 

ASUS už čoskoro odštartuje predaj prvého[1] 17,3-palcového skladateľného OLED[2] notebooku na svete – Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) za cenu 3 619 eur v predaji aj na Slovensku. Aby vzniklo toto futuristické zariadenie, ASUS a Intel vyvinuli prvé riešenie na trhu a posunuli inovácie v segmente skladateľných zariadení a spoluprácu s viacerými expertmi a partnermi na novú úroveň.

Zenbook 17 Fold OLED je reakciou na potreby používateľov, ktorí chcú dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi mobilitou a produktivitou. Inžinieri a dizajnéri spoločnosti ASUS neúnavne pracovali, aby vytvorili zariadenie, ktoré ponúka bezproblémovú efektivitu s moderným minimalistickým dizajnom. Toto zariadenie eliminuje potrebu robiť kompromisy pri práci v rôznych prostrediach, ako je kancelária alebo domov, počas cestovania alebo vo chvíľach oddychu, keďže elegantne kombinuje dve veľkosti obrazovky a viacero spôsobov používania v jednom vysoko prenosnom zariadení.

Tento revolučný notebook s certifikáciou Intel® Evo ponúka dve veľkosti OLED displeja v jednom zariadení: veľký 17,3-palcový dotykový displej s pomerom strán 4 : 3 a rozlíšením 2,5K, ktorý je možné zložiť na dva displeje s pomerom strán 3 : 2, uhlopriečkou 12,5 palca a rozlíšením 1 920 × 1 280 pixelov[3]. V zatvorenom stave, vďaka precízne skonštruovanému 180° pántu, ktorý je testovaný, aby vydržal minimálne 30 000 otvorení a zatvorení, ide o ultrakompaktné a prenosné 12,5-palcové zariadenie, ktoré je menšie ako hárok papiera do kopírky. Skladateľný dizajn v kombinácii s plnohodnotnou ASUS ErgoSense Bluetooth klávesnicou a touchpadom umožňuje viacero režimov používania. Aj napriek všestrannosti a veľkej obrazovke má zariadenie hmotnosť iba 1,5 kg bez klávesnice, resp. 1,8 kg s ňou.

Rozložte neuveriteľné

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený plnohodnotnou ErgoSense Bluetooth klávesnicou s touchpadom, ktorá výrazne zvyšuje jeho všestrannosť a umožňuje používanie v režimoch Desktop, Laptop (s Bluetooth klávesnicou), Laptop (s virtuálnou klávesnicou), Tablet, Reader alebo Extended. V každom režime je možné využívať nástroje na správu okien, ako je Mode Switcher, alebo aplikáciu ScreenXpert 3, ktorá umožňuje vytvoriť viaceré konfigurácie s rozložením viacerých okien pre zvýšenú produktivitu.

V režime Desktop je k dispozícii rozložená 17,3-palcová obrazovka so zabudovaným stojanom, ktorú je možné používať s bezdrôtovo pripojenou ErgoSense klávesnicou s touchpadom. Režim Laptop (s Bluetooth klávesnicou) je ideálny na cestách, keď je klávesnica magneticky prichytená o spodnú časť pootvoreného displeja. Alternatívne je možné používať režim Laptop (s virtuálnou klávesnicou), keď sa spodná časť displeja premení na virtuálnu klávesnicu na obrazovke.

Režim Tablet umožňuje naplno využiť dotykové ovládanie rozloženého 17,3-palcového dotykového displeja. Režim Reader, s orientáciou na výšku, premení Zenbook 17 Fold OLED na ideálne zariadenie na čítanie. A režim Extended, s orientáciou na výšku, umožňuje využívať dva 12,5-palcové displeje na scrollovanie obsahu medzi nimi. Zenbook 17 Fold OLED takisto umožňuje pripojenie k externému monitoru prostredníctvom jedného z dvojice USB-C® Thunderbolt 4 portov.

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED bol testovaný, aby spĺňal náročné požiadavky vojenských štandardov MIL-STD-810H US z hľadiska odolnosti a spoľahlivosti. Precízne skonštruovaný 180° pánt je hĺbkovo testovaný 30 000 cyklami otvorenia a zatvorenia, aby bola zabezpečená jeho maximálna spoľahlivosť. V praxi to znamená, že pokiaľ používateľ otvorí a zatvorí Zenbook 17 Fold OLED šesťkrát denne, životnosť pántu bude viac ako 9 rokov. Pánt je navrhnutý, aby udržal hornú časť displeja otvorenú pod ľubovoľným uhlom, čo používatelia ocenia v režime 12,5-palcového notebooku alebo počas používania jednou rukou v režime Reader. Tento produkt by sme nemali problem ponúknúť pracovníkom v teréne – hoc aj pracovníkom, ktorí majú na starosti parkovanie v Bratislave

Pohlcujúca zábava

Zenbook 17 Fold OLED je vytvorený, aby poskytoval skutočne pohlcujúci audio a vizuálny zážitok. Dôkazom je jeho výnimočný 17,3-palcový 2,5K skladateľný OLED (FOLED) dotykový displej[4] s frekvenciou 60 Hz a odozvou 0,2 ms. Spĺňa certifikácie Dolby Vision pre realistické HDR vizuály, PANTONE® Validated pre verné podanie farieb a disponuje 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3. Nechýba ani certifikácia TÜV Rheinland pre tlmenie modrého svetla a obraz bez blikania.

Filmy, videá a hudbu zlepšuje priestorový zvuk, ktorý reprodukujú štyri Dolby Atmos reproduktory s certifikáciou Harman Kardon. Reproduktory využívajú technológiu inteligentného zosilňovača, ktorý zabezpečuje až 3,5-násobnú maximálnu hlasitosť v porovnaní s tradičným zosilňovačom a minimalizuje skreslenie pre čistý zvuk počas zábavy aj komunikácie.

Pohodlné používanie

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený najnovšími inteligentnými a bezpečnostnými funkciami, aby bol život používateľov ľahší, bezpečnejší a produktívnejší.

HD infračervená (IR) kamera funguje s technológiou ASUS AdaptiveLock a novým čipom Intel Visual Sensing Controller, aby umožnila rýchle odomykanie tvárou alebo rozpoznala, keď sa používateľ vzdiali od notebooku. Keď sa tak stane, obrazovka stmavne s cieľom šetriť batériu a notebook sa uzamkne pre zvýšenú bezpečnosť. Keď sa používateľ vráti, obrazovka sa automaticky rozsvieti a notebook sa odomkne vďaka rozpoznaniu tváre.

Zabudovaný farebný senzor dokáže rozpoznať okolité osvetlenie a automaticky prispôsobí jas a teplotu farieb displeja pre najlepší vizuálny zážitok. 5 Mpx AI webkamera využíva technológiu ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) pre dokonale čisté videohovory. Unikátny algoritmus dokáže zvýšiť ostrosť obrazu a v reálnom čase odstráni šum.

Bezproblémový výkon

Zenbook 17 Fold OLED spĺňa certifikáciu Intel Evo. Poháňajú ho vysokovýkonné komponenty, ako je procesor 12. generácie Intel Core i7-1250U, grafická karta Intel Iris Xe, 16 GB RAM a 1 TB PCIe SSD úložisko. 75 Wh batéria ponúka dlhú výdrž a podporuje technológiu USB-C Easy Charge[5], takže ju môžete rýchlo nabiť pomocou väčšiny USB-C nabíjačiek alebo powerbánk alebo ľubovoľným Power Delivery adaptérom vrátane priloženej 65 W rýchlej nabíjačky.

Zenbook 17 Fold OLED môžete jednoducho pripojiť aj k príslušenstvu. K dispozícii sú dva USB-C® Thunderbolt 4 porty, ktoré sú až 8x rýchlejšie v porovnaní s USB 3.2 Gen 1 portami a podporujú rýchle nabíjanie a pripojenie k externým displejom. Súčasťou balenia je adaptér USB-C na USB Type-A.

Zenbook 17 Fold OLED obsahuje aj Bluetooth verziu klávesnice ErgoSense s touchpadom. Klávesnica má plnú veľkosť, 19,05 mm vzdialenosť medzi stredmi klávesov a 1,4 mm aktivačnú vzdialenosť. Je to naša najlepšia klávesnica doteraz a ponúka zlepšenú presnosť a pohodlie pri písaní. Klávesnicu je možné pripojiť k dvom zariadeniam cez Bluetooth[6] a prepínať sa medzi nimi pomocou dedikovaného klávesu. Súčasťou klávesnice je veľký ErgoSense touchpad s novým hladkým povrchom a odolnou vrstvou proti odtlačkom prstov.

CENA A DOSTUPNOSŤ

Inovatívna novinka ASUS Zenbook 17 Fold OLED – UX9702 bude na slovenskom trhu dostupná koncom októbra za cenu 3 619 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE [7]

ASUS Zenbook 17 Fold OLED (UX9702)

Procesor 12. generácia, Intel® Core i7-1250U
Displej [Rozložený] 17,3″ skladateľný OLED 2,5K (2 560 x 1 920), 4 : 3 pomer strán, LED podsvietený, 350 nitov, dotykový displej

[Zložený] 2 x 12,5″ (1 920 x 1 280), 3 : 2 pomer strán

Operačný systém Windows 11 Pro / Home
 Grafická karta Intel® Iris® Xe
Operačná pamäť 16 GB LPDDR5 na doske
Úložisko 1 TB M.2 NVMe PCIe® 4.0 SSD
Konektivita Intel® WiFi 6E[8], Bluetooth® 5.2
Kamera 5 MP AI kamera s technológiou 3D Noise Reduction

HD IR kamera s čipom Intel® Visual Sensing Controller

Farebný senzor pre automatické nastavenie teploty farieb a jasu

I/O porty 2x Thunderbolt 4 USB-C® (až do 40 Gbps)

1x audio combo jack

Touchpad Áno
Audio Štyri reproduktory s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos®

Zabudovaný mikrofón s podporou technológií Cortana a Alexa

Batéria 75 Wh

Až do 9,5 hodiny (12,5″ režim Laptop); až do 8,5 hodiny (17,3″ režim Desktop)

AC adaptér Type-C®, 65 W AC adaptér,

Výstup: 20 V DC, 3.25 A, 65 W, Vstup: 100-240 V AC 50/60 Hz univerzálne

Rozmery V rozloženom stave: 378,5 x 287,6 x 8,7~12,9 mm

V zloženom stave: 287,6 x 189,3 x 17,4~34,4 mm

ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnica a touchpad: 285 x 182 x 5,5 mm

Hmotnosť Bez ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnice: 1,5 kg

S ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnicou a touchpadom: 1,8 kg

 

[1] K aprílu 2022, založené na internej analýze trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook 17 Fold OLED s konkurenčnými skladateľnými notebookmi s OLED displejom s veľkosťou 17,3 palca od výrobcov ako Acer, Apple, HP, Huawei, Dell, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[2] Vizuálny vzhľad OLED displejov sa môže počas životnosti výrobku meniť. Ide o očakávané správanie, ktoré môže zahŕňať pretrvávanie obrazu alebo vypálenie, keď displej zobrazuje slabý zvyšok obrazu aj po tom, čo sa na obrazovke objaví nový obraz. Toto sa zvyčajne vyskytuje len v extrémnych prípadoch používania, napríklad keď sa statický, vysoko kontrastný obraz zobrazuje nepretržite dlhší čas. Notebooky ASUS s OLED displejom minimalizujú toto riziko predvoleným nastavením tmavého režimu systému Windows, ako aj skrátením času nečinnosti pred vypnutím obrazovky – pri napájaní zo siete (AC) aj z batérie (DC). Tento dvojitý prístup minimalizuje riziko vypálenia, aby sa maximalizovala životnosť vášho OLED displeja, a tiež znižuje zbytočné čerpanie energie pre optimálnu výdrž batérie. Odporúčame tiež nastaviť jas OLED displeja tak, aby dopĺňal okolité osvetlenie vo vašom prostredí, namiesto toho, aby ste obrazovku neustále udržiavali na maximálnom jase. Mali by ste sa tiež uistiť, že máte v nastaveniach systému Windows zapnutý animovaný šetrič obrazovky s tmavým pozadím.

[3] V 12,5″ režime Laptop je rozlíšenie displeja 1 920 x 1 280.

[4] Pri používaní zariadenia by sa používatelia nemali dotýkať displeja stylusom alebo ostrými predmetmi, pretože by mohli poškodiť displej.

[5] Funkcia USB-C Easy Charge zaisťuje nabíjanie s výkonom 4,5 W pri pripojení k nabíjačkám, ktoré nevyužívajú technológiu Power Delivery, a to vrátane prenosných nabíjačiek alebo nabíjačiek USB typu A na USB-C. Pri použití nabíjačky Power Delivery bude rýchlosť nabíjania zodpovedať výstupnému výkonu pripojeného adaptéra, a to až do maximálnej hodnoty 65 wattov.

[6] Činnosť funkčných klávesov závisí od prostredia systému. Funkcie klávesnice sú navrhnuté pre Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) a nemusia podporovať iné druhy zariadení.

[7] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

[8] Dostupnosť WiFi 6E sa môže líšiť v závislosti od krajiny a jej špecifických predpisov. Funkcia je podporovaná len v systéme Windows 11 alebo novšom.

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022