Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Prvý 17,3″ skladateľný OLED notebook s certifikáciou Intel Evo na svete ponúka unikátny používateľský zážitok a je v predaji za cenu 3 691 eur

KĽÚČOVÉ BODY

 

ASUS už čoskoro odštartuje predaj prvého[1] 17,3-palcového skladateľného OLED[2] notebooku na svete – Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) za cenu 3 619 eur v predaji aj na Slovensku. Aby vzniklo toto futuristické zariadenie, ASUS a Intel vyvinuli prvé riešenie na trhu a posunuli inovácie v segmente skladateľných zariadení a spoluprácu s viacerými expertmi a partnermi na novú úroveň.

Zenbook 17 Fold OLED je reakciou na potreby používateľov, ktorí chcú dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi mobilitou a produktivitou. Inžinieri a dizajnéri spoločnosti ASUS neúnavne pracovali, aby vytvorili zariadenie, ktoré ponúka bezproblémovú efektivitu s moderným minimalistickým dizajnom. Toto zariadenie eliminuje potrebu robiť kompromisy pri práci v rôznych prostrediach, ako je kancelária alebo domov, počas cestovania alebo vo chvíľach oddychu, keďže elegantne kombinuje dve veľkosti obrazovky a viacero spôsobov používania v jednom vysoko prenosnom zariadení.

Tento revolučný notebook s certifikáciou Intel® Evo ponúka dve veľkosti OLED displeja v jednom zariadení: veľký 17,3-palcový dotykový displej s pomerom strán 4 : 3 a rozlíšením 2,5K, ktorý je možné zložiť na dva displeje s pomerom strán 3 : 2, uhlopriečkou 12,5 palca a rozlíšením 1 920 × 1 280 pixelov[3]. V zatvorenom stave, vďaka precízne skonštruovanému 180° pántu, ktorý je testovaný, aby vydržal minimálne 30 000 otvorení a zatvorení, ide o ultrakompaktné a prenosné 12,5-palcové zariadenie, ktoré je menšie ako hárok papiera do kopírky. Skladateľný dizajn v kombinácii s plnohodnotnou ASUS ErgoSense Bluetooth klávesnicou a touchpadom umožňuje viacero režimov používania. Aj napriek všestrannosti a veľkej obrazovke má zariadenie hmotnosť iba 1,5 kg bez klávesnice, resp. 1,8 kg s ňou.

Rozložte neuveriteľné

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený plnohodnotnou ErgoSense Bluetooth klávesnicou s touchpadom, ktorá výrazne zvyšuje jeho všestrannosť a umožňuje používanie v režimoch Desktop, Laptop (s Bluetooth klávesnicou), Laptop (s virtuálnou klávesnicou), Tablet, Reader alebo Extended. V každom režime je možné využívať nástroje na správu okien, ako je Mode Switcher, alebo aplikáciu ScreenXpert 3, ktorá umožňuje vytvoriť viaceré konfigurácie s rozložením viacerých okien pre zvýšenú produktivitu.

V režime Desktop je k dispozícii rozložená 17,3-palcová obrazovka so zabudovaným stojanom, ktorú je možné používať s bezdrôtovo pripojenou ErgoSense klávesnicou s touchpadom. Režim Laptop (s Bluetooth klávesnicou) je ideálny na cestách, keď je klávesnica magneticky prichytená o spodnú časť pootvoreného displeja. Alternatívne je možné používať režim Laptop (s virtuálnou klávesnicou), keď sa spodná časť displeja premení na virtuálnu klávesnicu na obrazovke.

Režim Tablet umožňuje naplno využiť dotykové ovládanie rozloženého 17,3-palcového dotykového displeja. Režim Reader, s orientáciou na výšku, premení Zenbook 17 Fold OLED na ideálne zariadenie na čítanie. A režim Extended, s orientáciou na výšku, umožňuje využívať dva 12,5-palcové displeje na scrollovanie obsahu medzi nimi. Zenbook 17 Fold OLED takisto umožňuje pripojenie k externému monitoru prostredníctvom jedného z dvojice USB-C® Thunderbolt 4 portov.

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED bol testovaný, aby spĺňal náročné požiadavky vojenských štandardov MIL-STD-810H US z hľadiska odolnosti a spoľahlivosti. Precízne skonštruovaný 180° pánt je hĺbkovo testovaný 30 000 cyklami otvorenia a zatvorenia, aby bola zabezpečená jeho maximálna spoľahlivosť. V praxi to znamená, že pokiaľ používateľ otvorí a zatvorí Zenbook 17 Fold OLED šesťkrát denne, životnosť pántu bude viac ako 9 rokov. Pánt je navrhnutý, aby udržal hornú časť displeja otvorenú pod ľubovoľným uhlom, čo používatelia ocenia v režime 12,5-palcového notebooku alebo počas používania jednou rukou v režime Reader. Tento produkt by sme nemali problem ponúknúť pracovníkom v teréne – hoc aj pracovníkom, ktorí majú na starosti parkovanie v Bratislave

Pohlcujúca zábava

Zenbook 17 Fold OLED je vytvorený, aby poskytoval skutočne pohlcujúci audio a vizuálny zážitok. Dôkazom je jeho výnimočný 17,3-palcový 2,5K skladateľný OLED (FOLED) dotykový displej[4] s frekvenciou 60 Hz a odozvou 0,2 ms. Spĺňa certifikácie Dolby Vision pre realistické HDR vizuály, PANTONE® Validated pre verné podanie farieb a disponuje 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3. Nechýba ani certifikácia TÜV Rheinland pre tlmenie modrého svetla a obraz bez blikania.

Filmy, videá a hudbu zlepšuje priestorový zvuk, ktorý reprodukujú štyri Dolby Atmos reproduktory s certifikáciou Harman Kardon. Reproduktory využívajú technológiu inteligentného zosilňovača, ktorý zabezpečuje až 3,5-násobnú maximálnu hlasitosť v porovnaní s tradičným zosilňovačom a minimalizuje skreslenie pre čistý zvuk počas zábavy aj komunikácie.

Pohodlné používanie

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený najnovšími inteligentnými a bezpečnostnými funkciami, aby bol život používateľov ľahší, bezpečnejší a produktívnejší.

HD infračervená (IR) kamera funguje s technológiou ASUS AdaptiveLock a novým čipom Intel Visual Sensing Controller, aby umožnila rýchle odomykanie tvárou alebo rozpoznala, keď sa používateľ vzdiali od notebooku. Keď sa tak stane, obrazovka stmavne s cieľom šetriť batériu a notebook sa uzamkne pre zvýšenú bezpečnosť. Keď sa používateľ vráti, obrazovka sa automaticky rozsvieti a notebook sa odomkne vďaka rozpoznaniu tváre.

Zabudovaný farebný senzor dokáže rozpoznať okolité osvetlenie a automaticky prispôsobí jas a teplotu farieb displeja pre najlepší vizuálny zážitok. 5 Mpx AI webkamera využíva technológiu ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) pre dokonale čisté videohovory. Unikátny algoritmus dokáže zvýšiť ostrosť obrazu a v reálnom čase odstráni šum.

Bezproblémový výkon

Zenbook 17 Fold OLED spĺňa certifikáciu Intel Evo. Poháňajú ho vysokovýkonné komponenty, ako je procesor 12. generácie Intel Core i7-1250U, grafická karta Intel Iris Xe, 16 GB RAM a 1 TB PCIe SSD úložisko. 75 Wh batéria ponúka dlhú výdrž a podporuje technológiu USB-C Easy Charge[5], takže ju môžete rýchlo nabiť pomocou väčšiny USB-C nabíjačiek alebo powerbánk alebo ľubovoľným Power Delivery adaptérom vrátane priloženej 65 W rýchlej nabíjačky.

Zenbook 17 Fold OLED môžete jednoducho pripojiť aj k príslušenstvu. K dispozícii sú dva USB-C® Thunderbolt 4 porty, ktoré sú až 8x rýchlejšie v porovnaní s USB 3.2 Gen 1 portami a podporujú rýchle nabíjanie a pripojenie k externým displejom. Súčasťou balenia je adaptér USB-C na USB Type-A.

Zenbook 17 Fold OLED obsahuje aj Bluetooth verziu klávesnice ErgoSense s touchpadom. Klávesnica má plnú veľkosť, 19,05 mm vzdialenosť medzi stredmi klávesov a 1,4 mm aktivačnú vzdialenosť. Je to naša najlepšia klávesnica doteraz a ponúka zlepšenú presnosť a pohodlie pri písaní. Klávesnicu je možné pripojiť k dvom zariadeniam cez Bluetooth[6] a prepínať sa medzi nimi pomocou dedikovaného klávesu. Súčasťou klávesnice je veľký ErgoSense touchpad s novým hladkým povrchom a odolnou vrstvou proti odtlačkom prstov.

CENA A DOSTUPNOSŤ

Inovatívna novinka ASUS Zenbook 17 Fold OLED – UX9702 bude na slovenskom trhu dostupná koncom októbra za cenu 3 619 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE [7]

ASUS Zenbook 17 Fold OLED (UX9702)

Procesor 12. generácia, Intel® Core i7-1250U
Displej [Rozložený] 17,3″ skladateľný OLED 2,5K (2 560 x 1 920), 4 : 3 pomer strán, LED podsvietený, 350 nitov, dotykový displej

[Zložený] 2 x 12,5″ (1 920 x 1 280), 3 : 2 pomer strán

Operačný systém Windows 11 Pro / Home
 Grafická karta Intel® Iris® Xe
Operačná pamäť 16 GB LPDDR5 na doske
Úložisko 1 TB M.2 NVMe PCIe® 4.0 SSD
Konektivita Intel® WiFi 6E[8], Bluetooth® 5.2
Kamera 5 MP AI kamera s technológiou 3D Noise Reduction

HD IR kamera s čipom Intel® Visual Sensing Controller

Farebný senzor pre automatické nastavenie teploty farieb a jasu

I/O porty 2x Thunderbolt 4 USB-C® (až do 40 Gbps)

1x audio combo jack

Touchpad Áno
Audio Štyri reproduktory s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos®

Zabudovaný mikrofón s podporou technológií Cortana a Alexa

Batéria 75 Wh

Až do 9,5 hodiny (12,5″ režim Laptop); až do 8,5 hodiny (17,3″ režim Desktop)

AC adaptér Type-C®, 65 W AC adaptér,

Výstup: 20 V DC, 3.25 A, 65 W, Vstup: 100-240 V AC 50/60 Hz univerzálne

Rozmery V rozloženom stave: 378,5 x 287,6 x 8,7~12,9 mm

V zloženom stave: 287,6 x 189,3 x 17,4~34,4 mm

ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnica a touchpad: 285 x 182 x 5,5 mm

Hmotnosť Bez ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnice: 1,5 kg

S ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnicou a touchpadom: 1,8 kg

 

[1] K aprílu 2022, založené na internej analýze trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook 17 Fold OLED s konkurenčnými skladateľnými notebookmi s OLED displejom s veľkosťou 17,3 palca od výrobcov ako Acer, Apple, HP, Huawei, Dell, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[2] Vizuálny vzhľad OLED displejov sa môže počas životnosti výrobku meniť. Ide o očakávané správanie, ktoré môže zahŕňať pretrvávanie obrazu alebo vypálenie, keď displej zobrazuje slabý zvyšok obrazu aj po tom, čo sa na obrazovke objaví nový obraz. Toto sa zvyčajne vyskytuje len v extrémnych prípadoch používania, napríklad keď sa statický, vysoko kontrastný obraz zobrazuje nepretržite dlhší čas. Notebooky ASUS s OLED displejom minimalizujú toto riziko predvoleným nastavením tmavého režimu systému Windows, ako aj skrátením času nečinnosti pred vypnutím obrazovky – pri napájaní zo siete (AC) aj z batérie (DC). Tento dvojitý prístup minimalizuje riziko vypálenia, aby sa maximalizovala životnosť vášho OLED displeja, a tiež znižuje zbytočné čerpanie energie pre optimálnu výdrž batérie. Odporúčame tiež nastaviť jas OLED displeja tak, aby dopĺňal okolité osvetlenie vo vašom prostredí, namiesto toho, aby ste obrazovku neustále udržiavali na maximálnom jase. Mali by ste sa tiež uistiť, že máte v nastaveniach systému Windows zapnutý animovaný šetrič obrazovky s tmavým pozadím.

[3] V 12,5″ režime Laptop je rozlíšenie displeja 1 920 x 1 280.

[4] Pri používaní zariadenia by sa používatelia nemali dotýkať displeja stylusom alebo ostrými predmetmi, pretože by mohli poškodiť displej.

[5] Funkcia USB-C Easy Charge zaisťuje nabíjanie s výkonom 4,5 W pri pripojení k nabíjačkám, ktoré nevyužívajú technológiu Power Delivery, a to vrátane prenosných nabíjačiek alebo nabíjačiek USB typu A na USB-C. Pri použití nabíjačky Power Delivery bude rýchlosť nabíjania zodpovedať výstupnému výkonu pripojeného adaptéra, a to až do maximálnej hodnoty 65 wattov.

[6] Činnosť funkčných klávesov závisí od prostredia systému. Funkcie klávesnice sú navrhnuté pre Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) a nemusia podporovať iné druhy zariadení.

[7] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

[8] Dostupnosť WiFi 6E sa môže líšiť v závislosti od krajiny a jej špecifických predpisov. Funkcia je podporovaná len v systéme Windows 11 alebo novšom.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024