Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Prvý 17,3″ skladateľný OLED notebook s certifikáciou Intel Evo na svete ponúka unikátny používateľský zážitok a je v predaji za cenu 3 691 eur

KĽÚČOVÉ BODY

 

ASUS už čoskoro odštartuje predaj prvého[1] 17,3-palcového skladateľného OLED[2] notebooku na svete – Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) za cenu 3 619 eur v predaji aj na Slovensku. Aby vzniklo toto futuristické zariadenie, ASUS a Intel vyvinuli prvé riešenie na trhu a posunuli inovácie v segmente skladateľných zariadení a spoluprácu s viacerými expertmi a partnermi na novú úroveň.

Zenbook 17 Fold OLED je reakciou na potreby používateľov, ktorí chcú dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi mobilitou a produktivitou. Inžinieri a dizajnéri spoločnosti ASUS neúnavne pracovali, aby vytvorili zariadenie, ktoré ponúka bezproblémovú efektivitu s moderným minimalistickým dizajnom. Toto zariadenie eliminuje potrebu robiť kompromisy pri práci v rôznych prostrediach, ako je kancelária alebo domov, počas cestovania alebo vo chvíľach oddychu, keďže elegantne kombinuje dve veľkosti obrazovky a viacero spôsobov používania v jednom vysoko prenosnom zariadení.

Tento revolučný notebook s certifikáciou Intel® Evo ponúka dve veľkosti OLED displeja v jednom zariadení: veľký 17,3-palcový dotykový displej s pomerom strán 4 : 3 a rozlíšením 2,5K, ktorý je možné zložiť na dva displeje s pomerom strán 3 : 2, uhlopriečkou 12,5 palca a rozlíšením 1 920 × 1 280 pixelov[3]. V zatvorenom stave, vďaka precízne skonštruovanému 180° pántu, ktorý je testovaný, aby vydržal minimálne 30 000 otvorení a zatvorení, ide o ultrakompaktné a prenosné 12,5-palcové zariadenie, ktoré je menšie ako hárok papiera do kopírky. Skladateľný dizajn v kombinácii s plnohodnotnou ASUS ErgoSense Bluetooth klávesnicou a touchpadom umožňuje viacero režimov používania. Aj napriek všestrannosti a veľkej obrazovke má zariadenie hmotnosť iba 1,5 kg bez klávesnice, resp. 1,8 kg s ňou.

Rozložte neuveriteľné

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený plnohodnotnou ErgoSense Bluetooth klávesnicou s touchpadom, ktorá výrazne zvyšuje jeho všestrannosť a umožňuje používanie v režimoch Desktop, Laptop (s Bluetooth klávesnicou), Laptop (s virtuálnou klávesnicou), Tablet, Reader alebo Extended. V každom režime je možné využívať nástroje na správu okien, ako je Mode Switcher, alebo aplikáciu ScreenXpert 3, ktorá umožňuje vytvoriť viaceré konfigurácie s rozložením viacerých okien pre zvýšenú produktivitu.

V režime Desktop je k dispozícii rozložená 17,3-palcová obrazovka so zabudovaným stojanom, ktorú je možné používať s bezdrôtovo pripojenou ErgoSense klávesnicou s touchpadom. Režim Laptop (s Bluetooth klávesnicou) je ideálny na cestách, keď je klávesnica magneticky prichytená o spodnú časť pootvoreného displeja. Alternatívne je možné používať režim Laptop (s virtuálnou klávesnicou), keď sa spodná časť displeja premení na virtuálnu klávesnicu na obrazovke.

Režim Tablet umožňuje naplno využiť dotykové ovládanie rozloženého 17,3-palcového dotykového displeja. Režim Reader, s orientáciou na výšku, premení Zenbook 17 Fold OLED na ideálne zariadenie na čítanie. A režim Extended, s orientáciou na výšku, umožňuje využívať dva 12,5-palcové displeje na scrollovanie obsahu medzi nimi. Zenbook 17 Fold OLED takisto umožňuje pripojenie k externému monitoru prostredníctvom jedného z dvojice USB-C® Thunderbolt 4 portov.

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED bol testovaný, aby spĺňal náročné požiadavky vojenských štandardov MIL-STD-810H US z hľadiska odolnosti a spoľahlivosti. Precízne skonštruovaný 180° pánt je hĺbkovo testovaný 30 000 cyklami otvorenia a zatvorenia, aby bola zabezpečená jeho maximálna spoľahlivosť. V praxi to znamená, že pokiaľ používateľ otvorí a zatvorí Zenbook 17 Fold OLED šesťkrát denne, životnosť pántu bude viac ako 9 rokov. Pánt je navrhnutý, aby udržal hornú časť displeja otvorenú pod ľubovoľným uhlom, čo používatelia ocenia v režime 12,5-palcového notebooku alebo počas používania jednou rukou v režime Reader. Tento produkt by sme nemali problem ponúknúť pracovníkom v teréne – hoc aj pracovníkom, ktorí majú na starosti parkovanie v Bratislave

Pohlcujúca zábava

Zenbook 17 Fold OLED je vytvorený, aby poskytoval skutočne pohlcujúci audio a vizuálny zážitok. Dôkazom je jeho výnimočný 17,3-palcový 2,5K skladateľný OLED (FOLED) dotykový displej[4] s frekvenciou 60 Hz a odozvou 0,2 ms. Spĺňa certifikácie Dolby Vision pre realistické HDR vizuály, PANTONE® Validated pre verné podanie farieb a disponuje 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3. Nechýba ani certifikácia TÜV Rheinland pre tlmenie modrého svetla a obraz bez blikania.

Filmy, videá a hudbu zlepšuje priestorový zvuk, ktorý reprodukujú štyri Dolby Atmos reproduktory s certifikáciou Harman Kardon. Reproduktory využívajú technológiu inteligentného zosilňovača, ktorý zabezpečuje až 3,5-násobnú maximálnu hlasitosť v porovnaní s tradičným zosilňovačom a minimalizuje skreslenie pre čistý zvuk počas zábavy aj komunikácie.

Pohodlné používanie

Zenbook 17 Fold OLED je vybavený najnovšími inteligentnými a bezpečnostnými funkciami, aby bol život používateľov ľahší, bezpečnejší a produktívnejší.

HD infračervená (IR) kamera funguje s technológiou ASUS AdaptiveLock a novým čipom Intel Visual Sensing Controller, aby umožnila rýchle odomykanie tvárou alebo rozpoznala, keď sa používateľ vzdiali od notebooku. Keď sa tak stane, obrazovka stmavne s cieľom šetriť batériu a notebook sa uzamkne pre zvýšenú bezpečnosť. Keď sa používateľ vráti, obrazovka sa automaticky rozsvieti a notebook sa odomkne vďaka rozpoznaniu tváre.

Zabudovaný farebný senzor dokáže rozpoznať okolité osvetlenie a automaticky prispôsobí jas a teplotu farieb displeja pre najlepší vizuálny zážitok. 5 Mpx AI webkamera využíva technológiu ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) pre dokonale čisté videohovory. Unikátny algoritmus dokáže zvýšiť ostrosť obrazu a v reálnom čase odstráni šum.

Bezproblémový výkon

Zenbook 17 Fold OLED spĺňa certifikáciu Intel Evo. Poháňajú ho vysokovýkonné komponenty, ako je procesor 12. generácie Intel Core i7-1250U, grafická karta Intel Iris Xe, 16 GB RAM a 1 TB PCIe SSD úložisko. 75 Wh batéria ponúka dlhú výdrž a podporuje technológiu USB-C Easy Charge[5], takže ju môžete rýchlo nabiť pomocou väčšiny USB-C nabíjačiek alebo powerbánk alebo ľubovoľným Power Delivery adaptérom vrátane priloženej 65 W rýchlej nabíjačky.

Zenbook 17 Fold OLED môžete jednoducho pripojiť aj k príslušenstvu. K dispozícii sú dva USB-C® Thunderbolt 4 porty, ktoré sú až 8x rýchlejšie v porovnaní s USB 3.2 Gen 1 portami a podporujú rýchle nabíjanie a pripojenie k externým displejom. Súčasťou balenia je adaptér USB-C na USB Type-A.

Zenbook 17 Fold OLED obsahuje aj Bluetooth verziu klávesnice ErgoSense s touchpadom. Klávesnica má plnú veľkosť, 19,05 mm vzdialenosť medzi stredmi klávesov a 1,4 mm aktivačnú vzdialenosť. Je to naša najlepšia klávesnica doteraz a ponúka zlepšenú presnosť a pohodlie pri písaní. Klávesnicu je možné pripojiť k dvom zariadeniam cez Bluetooth[6] a prepínať sa medzi nimi pomocou dedikovaného klávesu. Súčasťou klávesnice je veľký ErgoSense touchpad s novým hladkým povrchom a odolnou vrstvou proti odtlačkom prstov.

CENA A DOSTUPNOSŤ

Inovatívna novinka ASUS Zenbook 17 Fold OLED – UX9702 bude na slovenskom trhu dostupná koncom októbra za cenu 3 619 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE [7]

ASUS Zenbook 17 Fold OLED (UX9702)

Procesor 12. generácia, Intel® Core i7-1250U
Displej [Rozložený] 17,3″ skladateľný OLED 2,5K (2 560 x 1 920), 4 : 3 pomer strán, LED podsvietený, 350 nitov, dotykový displej

[Zložený] 2 x 12,5″ (1 920 x 1 280), 3 : 2 pomer strán

Operačný systém Windows 11 Pro / Home
 Grafická karta Intel® Iris® Xe
Operačná pamäť 16 GB LPDDR5 na doske
Úložisko 1 TB M.2 NVMe PCIe® 4.0 SSD
Konektivita Intel® WiFi 6E[8], Bluetooth® 5.2
Kamera 5 MP AI kamera s technológiou 3D Noise Reduction

HD IR kamera s čipom Intel® Visual Sensing Controller

Farebný senzor pre automatické nastavenie teploty farieb a jasu

I/O porty 2x Thunderbolt 4 USB-C® (až do 40 Gbps)

1x audio combo jack

Touchpad Áno
Audio Štyri reproduktory s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos®

Zabudovaný mikrofón s podporou technológií Cortana a Alexa

Batéria 75 Wh

Až do 9,5 hodiny (12,5″ režim Laptop); až do 8,5 hodiny (17,3″ režim Desktop)

AC adaptér Type-C®, 65 W AC adaptér,

Výstup: 20 V DC, 3.25 A, 65 W, Vstup: 100-240 V AC 50/60 Hz univerzálne

Rozmery V rozloženom stave: 378,5 x 287,6 x 8,7~12,9 mm

V zloženom stave: 287,6 x 189,3 x 17,4~34,4 mm

ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnica a touchpad: 285 x 182 x 5,5 mm

Hmotnosť Bez ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnice: 1,5 kg

S ASUS ErgoSense Bluetooth® klávesnicou a touchpadom: 1,8 kg

 

[1] K aprílu 2022, založené na internej analýze trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook 17 Fold OLED s konkurenčnými skladateľnými notebookmi s OLED displejom s veľkosťou 17,3 palca od výrobcov ako Acer, Apple, HP, Huawei, Dell, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[2] Vizuálny vzhľad OLED displejov sa môže počas životnosti výrobku meniť. Ide o očakávané správanie, ktoré môže zahŕňať pretrvávanie obrazu alebo vypálenie, keď displej zobrazuje slabý zvyšok obrazu aj po tom, čo sa na obrazovke objaví nový obraz. Toto sa zvyčajne vyskytuje len v extrémnych prípadoch používania, napríklad keď sa statický, vysoko kontrastný obraz zobrazuje nepretržite dlhší čas. Notebooky ASUS s OLED displejom minimalizujú toto riziko predvoleným nastavením tmavého režimu systému Windows, ako aj skrátením času nečinnosti pred vypnutím obrazovky – pri napájaní zo siete (AC) aj z batérie (DC). Tento dvojitý prístup minimalizuje riziko vypálenia, aby sa maximalizovala životnosť vášho OLED displeja, a tiež znižuje zbytočné čerpanie energie pre optimálnu výdrž batérie. Odporúčame tiež nastaviť jas OLED displeja tak, aby dopĺňal okolité osvetlenie vo vašom prostredí, namiesto toho, aby ste obrazovku neustále udržiavali na maximálnom jase. Mali by ste sa tiež uistiť, že máte v nastaveniach systému Windows zapnutý animovaný šetrič obrazovky s tmavým pozadím.

[3] V 12,5″ režime Laptop je rozlíšenie displeja 1 920 x 1 280.

[4] Pri používaní zariadenia by sa používatelia nemali dotýkať displeja stylusom alebo ostrými predmetmi, pretože by mohli poškodiť displej.

[5] Funkcia USB-C Easy Charge zaisťuje nabíjanie s výkonom 4,5 W pri pripojení k nabíjačkám, ktoré nevyužívajú technológiu Power Delivery, a to vrátane prenosných nabíjačiek alebo nabíjačiek USB typu A na USB-C. Pri použití nabíjačky Power Delivery bude rýchlosť nabíjania zodpovedať výstupnému výkonu pripojeného adaptéra, a to až do maximálnej hodnoty 65 wattov.

[6] Činnosť funkčných klávesov závisí od prostredia systému. Funkcie klávesnice sú navrhnuté pre Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) a nemusia podporovať iné druhy zariadení.

[7] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

[8] Dostupnosť WiFi 6E sa môže líšiť v závislosti od krajiny a jej špecifických predpisov. Funkcia je podporovaná len v systéme Windows 11 alebo novšom.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022