Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých ruchov (ANC ), ponúka vylepšenú reprodukciu zvuku, vyššiu výdrž na batérie, lepšie ANC a pridáva zrozumiteľnejšie handsfree hovory v rušnom prostredí aj vo vetre.

Americká spoločnosť Bose je najväčším historickým priekopníkom slúchadiel s ANC a jej profesionálne modely používajú už mnoho rokov piloti veľkých lietadiel pre zrozumiteľnú komunikáciu v extrémne hlučnom prostredí. Začiatkom októbra tohto roku prichádza na náš trh prvý zástupca najnovšej generácie bezdrôtových ANC slúchadiel Bose s označením QuietComfort Headphones, skrátene QC Headphones. Jedná sa o priameho nástupcu modelu QC 45 a ako je z názvu zrejmé, Bose prerušuje s uvedením najnovšej generácie rad označovaný číslami (QC 25, 35 a 45). Teraz jednoducho „Headphones“.

Vylepšený zvuk aj potlačenie nežiaducich ruchov
Základná zručnosť, ktorú by mali slúchadlá spĺňať, je kvalitný a verný zvuk. V tomto ohľade sa všetky audio produkty Bose už viac ako 50 rokov radia medzi najlepšie produkty na celosvetovom trhu. QuietComfort Headphones ponúka oproti svojmu predchodcovi opäť vylepšený zvuk a pokrokovejšiu automatickú optimalizáciu ekvalizácie podľa žánru prehrávanej hudby. Základom pôsobivého zvuku sú špičkové meniče a nenahraditeľné skúsenosti vývojárov Bose. Podľa vlastných preferencií je možné v aplikácii Bose Music upravovať reprodukciu pomocou ekvalizéra.

Ideálne podmienky na počúvanie alebo vytvorenie osobnej bubliny pokoja v rušnom prostredí zaisťuje vynikajúce aktívne potlačenie okolitých ruchov, ktoré bolo tiež medzigeneračne vylepšené. Nové mikrofóny snímajú zvuky zo všetkých strán okolo slúchadiel (napríklad na rušnej ulici) a výkonná elektronika ich pri reprodukcii dokáže veľmi efektívne „vymazať“. Rovnakým spôsobom vedia slúchadlá odfiltrovať ruch v kancelárii a užívatelia ich môžu účinne využiť na zvýšenie sústredenia pri práci – či už „nasucho“ bez pustenej hudby alebo s vhodne zvolenou zvukovou kulisou.
Pri komunikácii s ľuďmi v najbližšom okolí bez nutnosti skladania slúchadiel môžu používatelia spustiť pomocou stlačenia tlačidla Aware mód, ktorý naopak vpustí do uší zvuky zvonku vrátane vlastného hlasu, čo umožňuje prirodzenú komunikáciu a predchádza aj neprirodzenému zvyšovaniu hlasitosti pri rozhovore.

Veterný štít pri handsfree hovoroch
V poradí druhou najdôležitejšou vlastnosťou moderných bezdrôtových slúchadiel je kvalita handsfree hovorov. Aj tá doznala vďaka novo použitým mikrofónom a elektronike zlepšenie. A navyše, Bose QC Headphones sú prvýkrát vybavené technológiou označovanou ako „Wind Block“, ktorá zlepšuje počúvanie aj hovory nielen vo vetre, ale aj všeobecne v rušnom prostredí. Vďaka tomu je zrozumiteľnosť pri telefonovaní opäť lepšia.
Čo sa týka konštrukcie, QC Headphones zachovávajú nezameniteľný dizajn slúchadiel ikonického radu QuietComfort, ktorý je dlhodobo oceňovaný pre pohodlné prevedenie a ideálne vyladenie komfortu nosenia počas celého dňa a bezpečného držania na ušiach.

24 hodín hudby
Užívateľov, ktorí občas zabudnú svoje zariadenia dobiť, poteší zvýšená výdrž na vstavané batérie, ktorá poskytuje slúchadlám na jedno plné nabitie energiu až na 24 hodín hlasného počúvania a telefonovania, čo reálne predstavuje dvojdňový posluchový maratón. Dobíjanie je vyriešené pomocou dnes najuniverzálnejšieho konektora USB-C a doba nabíjania pri úplne vybitej batérii je 2,5 hodiny. Pokiaľ by energia predsa len došla, umožňujú slúchadlá tiež počúvanie pomocou dodaného kábla (stereo jack 2,5 mm na stereo jack 3,5 mm). Na bezpečné prenášanie bez rizika poškodenia slúchadiel je súčasťou dodávky pevné kožené puzdro. Bezdrôtovú komunikáciu QC Headphones s telefónom, tabletom, počítačom alebo iným zdrojom hudby zaisťuje technológia Bluetooth 5.1.

Prvá dodávka nových slúchadiel Bose QuietComfort Headphones sa na našom trhu začne predávať už 10. októbra tohto roku. Na výber bude štandardne čierne a dymovo biele prevedenie, zároveň sa očakáva aj limitovaná edícia v cyprusovo zelenej farbe. Odporúčaná koncová cena slúchadiel Bose QC Headpholes bude pri uvedení na trh 409 Kč.

 

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022