Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

Autor
Dátum zverejnenia 28. marca 2024
Obsahuje nasledovné témy , ,

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow, ktorá prináša nové funkcie zvyšujúce produktivitu. FLXflow ponúka nielen pôvodnú funkciu „Hold“, ktorá pomáha držať médiá na bezzónovom vákuovom stole (flatbed), ale aj nové voliteľné funkcie „Float“ a „Instant Switch“, ktoré uľahčujú manipuláciu s médiami. Ďalšie funkcie ako sú režimy kvality, ovládanie rozloženia obrazu a vylepšená integrácia pracovného postupu, spolu s rozhraním, ktoré umožňuje prepojenie automatizačných systémov pre priebežné nakladanie a odoberanie médií, prinášajú vyššiu efektivitu pracovného postupu.

 Optimalizovaná funkčnosť

Tlačiareň Arizona 2300 FLXflow je určená pre stredný až veľkoobjemový trh veľkoformátovej grafiky a podporuje širokú škálu substrátov a aplikácií. To umožňuje zákazníkom, či už interným alebo komerčným poskytovateľom tlačových služieb (PSP), neustále sa prispôsobovať vyvíjajúcim sa spotrebiteľským trendom, ako je rastúci dopyt po personalizovaných aplikáciách a aplikáciách na objednávku. Zároveň zabezpečuje, aby personalizácia zostala ekonomicky výhodná aj pre vzorky a jednorazové. zákazky.

Canon Arizona 2300 FLXflow prináša nové funkcie,
ktoré operátorom uľahčujú manipuláciu s ťažkými substrátmi.

Systém FLXflow ponúka jedinečnú patentovanú funkciu, ktorá používateľom umožňuje médiá nielen pridržiavať, ale aj nadnášať, a je vybavený tromi funkciami – Hold, Float a Instant Switch – ktoré používateľom umožňujú rýchlejší a jednoduchší presun ťažších a nepravidelných médií po stole. Funkcia Hold, ktorá je súčasťou pôvodnej technológie FLOW, funguje tak, že udržuje médium na mieste pomocou patentovanej techniky prúdenia vzduchu. Vďaka automatickému meraniu a nastaveniu úrovne prúdenia vzduchu, ktoré pevne a presne drží rôzne typy médií na mieste, je výsledkom tejto funkcie flexibilné polohovanie s oveľa menším množstvom maskovania a lepenia, čo umožňuje obsluhe rýchlejšie dokončiť prácu.

Canon Arizona 2300 FLXflow ponúka nové funkcie „Float“ a „Instant Switch“,
ktoré zlepšujú manipuláciu s médiami.

Nová funkcia Float je voliteľná funkcia, ktorá ženie vzduch smerom nahor a vytvára tak vzduchový vankúš, ktorý umožňuje ľahké umiestnenie ťažkých alebo náročných substrátov, ako je sklo alebo veľké dosky z dibondu a preglejky, a znižuje riziko poškodenia alebo odpadu médií. Výsledkom je aj hladšia registrácia všetkých typov médií, pričom funkcia „floating without drifting“ umožňuje presné umiestnenie niekoľkých médií naraz. Funkcia Instant Switch umožňuje obsluhe jednoducho prejsť z režimu Hold na režim Float pomocou nožných pedálov pre jednoduchú obsluhu tlačiarne. To uľahčuje sňatie médií zo stola a znižuje riziko ich poškodenia.

Reliéfna a textúrovaná tlač pre neutíchajúcu kreativitu

Najnovšia verzia 2.1 aplikácie PRISMAelevate XL zdvojnásobuje výšku tlače na 4 mm a pomáha používateľom vytvárať výrazné, na dotyk príjemné grafické prvky pre aplikácie s vyvýšenou tlačou, ktoré zlepšujú a rozširujú ich ponuku produktov. Umožňuje používateľom preskúmať nové aplikácie, ako sú vysoko hodnotné, texturované, trvalé nápisy, dekorácie výrobkov, ocenenia, dekoračné materiály a prototypy obalov, rovnako ako aplikácie pre zrakovo postihnutých. Výtlačky sú trvanlivé bez nutnosti ďalších dokončovacích krokov, ako je laminácia, poťahovanie alebo lakovanie striekaním, čo vedie k menšiemu množstvu odpadu a vyššej efektivite výroby.

Maximalizácia doby prevádzky

Používatelia tlačiarne Arizona 2300 FLXflow môžu taktiež využiť nové pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu, ktoré umožňuje úpravy na poslednú chvíľu priamo v tlačiarni, čo poskytuje dodatočnú flexibilitu pri umiestňovaní substrátov na stôl a obmedzuje plytvanie drahými materiálmi. Produktivitu ďalej zvyšujú nástroje servisnej podpory, ako je PRISMAservice, ktorý zaisťuje prediktívnu údržbu a uľahčuje autorizovanú vzdialenú podporu kvalifikovaných servisných technikov. Tým sa maximalizuje doba prevádzky.

PRISMAelevate XL teraz dosahuje eleváciu tlače 4 mm

 

Možnosť aktualizácie priamo v prevádzke

Zákazníci existujúcej tlačiarne Arizona 2300 s technológiou FLOW môžu svoju tlačiareň upgradovať na najnovšiu verziu s funkciami FLXflow, vrátane voliteľných funkcií Float a Instant Switch. Upgrade zahŕňa aj nové funkcie, ako je pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu (Advanced Image Layout Controls). Alebo môžu doplniť softvér pre pracovné postupy PRISMA XL Suite, ktorý poskytuje funkciu náhľadu, vďaka ktorej používatelia vidia, ako bude vyzerať finálny produkt pred jeho vytlačením, a zároveň môžu vykonať potrebné úpravy. Vďaka úspore času je tak možné zobraziť náhľad zložitých, viacvrstvových a textúrovaných úloh a poskytnúť odhad nákladov pred tlačou.

 

Mathew Faulkner, riaditeľ marketingu a inovácií divízie Wide Format Printing Group pre región EMEA spoločnosti Canon Europe, uviedol: „V spoločnosti Canon sa zameriavame na neustály vývoj našej technológie flatbed tlačiarní a úzko spolupracujeme s trhom a našimi zákazníkmi na vývoji produktov, od radu tlačiarní až po softvér, ktorý ich podporuje. Práve preto sme navrhli našu tlačiareň Arizona 2300 FLXflow tak, aby bola všestranná a poskytovala vysoko kvalitné aplikácie s vyššou efektivitou a produktivitou pracovného procesu. Nástroje servisnej podpory, ako je napríklad PRISMAservice, zase pomáhajú udržiavať čo najvyššiu prevádzkyschopnosť našich zákazníkov na dosiahnutie maximálnej produktivity. A vďaka novým funkciám technológie FLXflow s pridanou funkciou „Float“ uľahčuje obsluhe život pri manipulácii s nepravidelnými alebo ťažkými substrátmi, čím sa otvárajú možnosti výroby širšieho spektra vysoko hodnotných aplikácií.

 

V kombinácii s našou najnovšou verziou systému PRISMAelevate XL, ktorý dokáže tlačiť s eleváciou 4 mm, sa otvára ešte viac možností. Zákazníci nás neustále prekvapujú kreatívnymi aplikáciami a my sa nemôžeme dočkať, až uvidíme, čo vďaka týmto novým funkciám vytvoria.“

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Vďaka menšiemu množstvu odpadu a nižšej spotrebe energie, ako v prípade predchádzajúcich modelov, predstavuje stroj Arizona 2300 FLXflow ešte udržateľnejšie riešenie. Technológia FLXflow vyžaduje menej maskovania a podkladových vrstiev na udržanie médií na mieste. Výsledkom je menšie množstvo odpadu. Tento rad tiež spotrebuje minimálne o 15% menej energie v porovnaní s predchodcami s UV výbojkami a ponúka funkcie pre úsporu energie, ako je tlač na prvú dobrú a funkciu okamžitého zapnutia. Atramenty majú certifikáciu GREENGUARD Gold, ktorá zaručuje, že výtlačky sú bezpečné na použitie v citlivých prostrediach, ako sú nemocnice, školy a ďalšie verejné miesta.

Tlačiareň Arizona 2300 s technológiou FLXflow je modulárna a ponúka možnosť upgradu priamo na mieste voliteľným príslušenstvom Roll Media Option a technológiou FLXflow. Modulárna konštrukcia je v súlade s ďalšími nedávnymi inováciami v oblasti flatbed a roll-to-roll produktov Canon, ako je napríklad rad Colorado M, a zvyšuje životnosť zariadenia a poskytuje šikovný a udržateľnejší spôsob, ako investovať do technológie podľa toho, ako sa firma rozrastá bez toho, aby bolo nutné investovať do nového zariadenia.

Zákazníci môžu tiež využiť repasný program spoločnosti Canon, ktorý im umožní odpredať svoje obľúbené používané tlačiarne Arizona pri nákupe novej tlačiarne. Tieto staršie systémy sú skontrolované, opravené a pripravené na predaj ako repasované tlačiarne, čo ďalej predlžuje životnosť tlačiarní Arizona.

Arizona 2300 FLXflow bude k dispozícii od júna 2024 a svoju živú premiéru bude mať na veľtrhu ISA v Orlande (FL), USA, v dňoch 10. – 12. apríla 2024. Pri svojom prvom verejnom predstavení v Európe bude Arizona 2300 FLXflow tlačiť na veľtrhu drupa 2024 na stánku spoločnosti Canon v hale 8a, stánok B41-1 až B41-8. PRISMAelevate XL 2.1 bude v predaji od 10. apríla u akreditovaných partnerov aj priamych predajcov spoločnosti Canon.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Pokročilá technológia pre plynulé snímanie obrazu

Najnovší transfokátorový televízny objektív

Canon predstavuje nový BCTV objektív a prináša aktualizáciu firmvéru referenčného monitoru, vďaka čomu sa ešte viac zjednodušia výrobné postupy vysielania v 4K

12. apríla 2022

Canon rozširuje ponuku, aby napĺňala celé spektrum potrieb filmárov

Prémiové plnoformátové objektívy série Flex Zoo

Canon rozširuje ponuku kinematografického vybavenia o svoje prvé plnoformátové filmové objektívy s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou

12. apríla 2022

Prečo je Canon R3 kráľom športovej fotografie ?

Online Masterclass s lokálnymi ambasádormi

Chceš vidieť Canon EOS R3 v akcii a dozvedieť sa viac o fotení športu? Alebo si skôr fanúšikom videa a chceš posunúť svoju tvorbu na vyšší level? Tak práve pre teba sme pripravili v poradí už druhý Canon Masterclass s našimi lokálnymi ambasádormi!

14. decembra 2021

Kompaktný objektív so širokým uhlom záberu

Canon predstavuje RF objektív s doposiaľ najkratšou ohniskovou vzdialenosťou iba 14 mm

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila, že uvádza na trh objektív RF 14-35 mm F4L IS USM, ktorý ponúka zatiaľ najkratšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov radu RF. Novinka je posledná z trojice ľahkých a kompaktných objektívov RF so svetelnosťou f/4, ktoré spoločne poskytujú fotografickým nadšencom a profesionálnym fotografom univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností od 14 do 200 mm.

29. júna 2021

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024