Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

Autor
Dátum zverejnenia 9. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

 

 

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie troch objektívov RF a dvoch nových adaptérov pre motorom ovládaný zoom, ktoré fotografom a filmmakerom všetkých úrovní ponúkajú širokú škálu funkcií a rozširujú ich kreatívne možnosti.

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Objektív RF 24-105mm F2.8L IS USM Z predstavuje významný míľnik v technológii objektívov, na ktorý čakalo mnoho fotografov a kameramanov. Tento objektív typu „všetko v jednom“ vlastne nahrádza niekoľko objektívov – možno ho používať na televízne vysielanie, natáčanie filmov aj ako štandardný fotografický objektív radu RF. Predstavuje teda skutočne univerzálnu koncepciu objektívu. Ide o prvý objektív radu RF s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý kombinuje špeciálny krúžok na ovládanie clony s funkciou servopohonu prostredníctvom voliteľných adaptérov pre motorový zoom.

Bol navrhnutý tak, aby uspokojil zvýšený dopyt v komunite profesionálnych tvorcov po hybridnom obsahu zahŕňajúcom statické snímky aj video. Profesionálny objektív s bohatými funkciami sa skvele hodí na natáčanie správ, dokumentov, korporátnych videí, svadieb, udalostí i obsahu na sociálne médiá.

Objektív RF 24-105mm F2.8L IS USM Z kombinuje praktickosť a široký rozsah ohniskových vzdialeností objektívu RF 24-105mm F4L IS USM s kreativitou a schopnosťou pracovať za slabého osvetlenia objektívu RF 24-70mm F2.8L IS USM – takže pri hľadaní dokonalého obrazu už nie je potrebné voliť medzi týmito dvoma parametrami. Objektív disponuje optickou stabilizáciou obrazu s výkonnosťou až 5,5 EV pre bezkonkurenčnú kvalitu obrazu (a až 8 EV v kombinácii so stabilizáciou obrazu integrovanou v tele fotoaparátu[1]), čo predstavuje extrémnu stabilitu pre natáčanie z ruky a vysokú kvalitu obrazu pri fotografovaní v dynamických situáciách , ako sú svadby alebo udalosti. Plynulé ovládanie clony krúžkom (pre video) umožňuje jemnú kontrolu nad zmenou expozície – to všetko v kombinácii s 11-lamelovou clonou pre nádherný bokeh.

Nový model vypĺňa medzeru na trhu hybridných objektívov a ponúka profesionálnym fotografom kvalitu, ktorú potrebujú pre statické snímky aj videá.

Kľúčové vlastnosti a funkcie objektívu RF 24-105mm F2.8L IS USM Z:

Funkcia objektívu RF 24-105mm F2.8L IS USM Z je možné ďalej rozšíriť pomocou novo uvedených adaptérov pre zoom s motorovým pohonom, ktoré ponúkajú filmárom väčšiu flexibilitu. Adaptéry s motorovým zoomom umožňujú plynulý zoom a diaľkové ovládanie prostredníctvom aplikácie Camera Connect alebo EOS Utility od spoločnosti Canon.

Adaptér pre motorový zoom PZ-E2B je navyše vybavený 20-kolíkovým konektorom pre diaľkové ovládanie zoomu/ostrenia, ktorý umožňuje pripojenie kompatibilného príslušenstva pre zoom/ostrenie pre použitie v štúdiu alebo veľkokapacitnom produkčnom prostredí – a je dokonca kompatibilný s gripom Zoom Servo Grip ZSG-C10 od spoločnosti Canon.

Kľúčové vlastnosti funkcie adaptérov PZ-E2 a PZ-E2B pre zoom s motorovým pohonom:

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou

RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM je ultraširokouhlý objektív pre fotografovanie aj natáčanie navrhnutý pre fotoaparáty formátu APS-C radu EOS R. S rozsahom ohniskových vzdialeností 10–18 mm je ideálny pre milovníkov cestovania, krajiny, panorám miest a vlogovanie.

Objektív ponúka vynikajúcu stabilizáciu obrazu – optickú stabilizáciu s výkonom až 4 EV a až 6 EV v kombinácii so vstavanou stabilizáciou obrazu v tele fotoaparátu[2]. Fotografi a tvorcovia videí môžu fotografovať a natáčať z ruky s istotou, a to aj za zlých svetelných podmienok. V kombinácii s digitálnym IS pri filmovaní je ideálny pre tvorcov obsahu bez statívu, ktorí potrebujú širokouhlý záber na zachytenie širšieho kontextu.

S hmotnosťou iba 150 g je tento neuveriteľne malý a ľahký objektív dokonalým spoločníkom na cesty. Tvorcovia už nemusia robiť kompromisy, pretože tento objektív je skvelý ako pre fotografie, tak aj pre video. Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu aj výkon a je ideálny pre ľahké zhotovovanie úžasných ultraširokouhlých snímok.

Kľúčové vlastnosti a funkcie objektívu RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM:

Teleobjektív so zoomom s najdlhším dosahom

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM je superteleobjektív so zoomom pre plný formát, ktorý prináša revolúciu do sveta fotografovania divokej prírody a športu. S neuveriteľným maximálnym dosahom ohniskovej vzdialenosti teleobjektívu 800 mm v porovnaní s maximom 600 mm pri iných objektívoch, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu, sa jedná o teleobjektív so zoomom s najdlhším dosahom pre bajonet RF[3].

Je odolný proti prachu a vode, aby vydržal náročné podmienky a fotografi mohli zhotovovať dych vyrážajúce snímky v akomkoľvek prostredí, vďaka čomu je bezkonkurenčne všestranný.

Tento objektív je určený pre tých, ktorí chcú rozvíjať svoje fotografické možnosti a dosiahnuť nedosiahnuteľné. Dokáže zachytiť dokonalú snímku z akejkoľvek pozície. Stabilizátor obrazu s výkonom 5,5 EV (alebo až 7,5 EV v kombinácii s fotoaparátmi EOS R so vstavanou stabilizáciou obrazu), rýchle automatické ostrenie, rozsah ohniskových vzdialeností a optická konštrukcia poskytujú vysoko kvalitné snímky a videá, zatiaľ čo zoom umožňuje vtiahnuť aj malé objekty priamo do centra diania.

Je ideálnou voľbou pre zapálených fotografov, ktorí chcú posunúť možnosti fotografovania divokej prírody a športu a zachytiť to, čo predtým nebolo možné.

 

Kľúčové vlastnosti a funkcie objektívu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM:

 

Ďalšie informácie o nových objektívoch Canon nájdete na www.canon.sk.

[1] Až 8 EV s kompatibilnými fotoaparátmi radu EOS R so vstavanou stabilizáciou obrazu (IBIS).

[2] Až 6 EV s kompatibilnými fotoaparátmi radu EOS R so vstavanou stabilizáciou obrazu (IBIS).

[3] Ako výmenný objektív AF pre bezzrkadlovky s plnoformátovým snímačom, ktoré už boli uvedené na trh od 1. novembra 2023. Na základe výskumu spoločnosti Canon.

[4] Až 7,5 EV s kompatibilnými fotoaparátmi radu EOS R so vstavanou stabilizáciou obrazu (IBIS) a pri použití s ohniskovou vzdialenosťou 200 mm.

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022