5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie. Logitech G305 Je bezdrôtová, hráčska a zároveň dostupná v rôznych farbách (teraz dokonca i v špeciálnej edícii K/DA s motívom League of Legend). […]

Autor
Dátum zverejnenia 2. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

Logitech G305
Je bezdrôtová, hráčska a zároveň dostupná v rôznych farbách (teraz dokonca i v špeciálnej edícii K/DA s motívom League of Legend). Pohodlne sadne do menšej aj väčšej ruky. Dokáže pracovať v eko režime (pre šetrenie batérie), no v prípade potreby vie komunikovať aj tisíckrátr za sekundu pri rozlíšení od 200 do 12 000 DPI a vydrží tak nonstop viac ako 250 hodín s jedinou batériou (9 mesiacov v eko režime). Trafíte sa ňou na každý pixel a vydrží aj menej šetrné zaobchádzanie. Ak by sa existovala univerzálna myš, G305 by bola jedným z vážnych kandidátov.
Cena: 42,82€


Kingston DataTraveler MAX
Nikomu sa nechce čakať kým sa skopírujú všetky súbory. Nový USB C flash disk Kingston DataTraveler Max, s podporou najnovšieho štandardu USB 3.2 Gen 2, ponúka rýchlosti až 1 000 MB/s pri čítaní a 900 MB/s pri zápise, čo je často viac ako bežné disky vo vnútri PC. Je jedným z najrýchlejších USB diskov na trhu a prvým svojho druhu. Dodáva sa v kapacitách od 256 GB až do 1 TB a tam sa vám už teda určite vmestia všetky „domáce úlohy“.
Cena: od 65,90€ (podľa kapacity)


D-Link COVR-X1862
Pomalá, slabá Wi-Fi sa doma zvyčajne rieši výmenou routeru za silnejší. Ako ďalší krok je vhodné uvažovať nad mesh systémom, ktorý je modulárny. Nové Covr AX1800 podporujú Wi-Fi 6 a okrem obsluhy veľkého počtu zariadení ponúkajú celkovú rýchlosť až 1,8 Gb/s a pre väčšiu bezpečnosť šifrovanie WPA3. Sú ideálne pre nerušené on-line aktivity ako je streamovanie v 4K, hry alebo plynulé videohovory. V predaji sú v balení po 2 a 3 kusoch, ktoré dokážu zabezpečiť pokrytie Wi-Fi na ploche až 420/600 m2. Pri potrebe väčšieho pokrytia sa dá sieť ľahko rozšíriť pridaním ďalších prístupových bodov Covr.
Cena: 183,20€


Logitech G333
Pod označením G333 nájdete prvé slúchadlá do uší od značky Logitech G. Sú navrhnuté špeciálne pre hráčov a prispôsobené univerzálnemu použitiu s hernými konzolami, počítačmi a notebookmi, ale aj telefónmi a tabletmi s 3.5mm jack konektorom, alebo (s priloženým adaptérom) aj USB-C konektorom. Vďaka duálnym zvukovým meničom v každom špunte – jeden pre hlboké basy, druhý pre stredné a vysoké tóny – prinášajú zvukový zážitok s bohatou zvukovou scénou, ktorá odhalí každý detail herného prostredia a jasne oddelí hlasový chat. Môžete ich použiť samozrejme aj na hudbu alebo ako headset pri dištančnej výučbe. Sú malé, veľmi pohodlné ľahko sa prenášajú a perfektne izolujú hluk okolia, takže s nimi budete doslova zatvorený vo svojej audio bubline, kde vás nič nebude rušiť.
Cena: 37,90€


D-Link DCS-6100LH
Počkať, nepomýlili sme sa? Nemala tu byť webkamera, ktorá sa hodí napr. na dištančnú výučbu? Nie, kamera je správna. Ide o malú „domácu“ bezpečnostnú kameru, ktorá slúži na bežné monitorovanie domácností. Je bezdrôtová, má veľmi zaujímavú cenovku a postráži váš dom počas vašej neprítomnosti. A práve o to ide. Rodičia musia chodiť do práce, no zároveň chcú vedieť, či už sa deti vrátili zo školy a či je doma všetko v poriadku. Kamera keď zaregistruje pohyb, tak vám pošle správu, takže viete, kedy presne príde dieťa domov a nemusíte mu volať kde je a čo robí. Existujú aj modely s reproduktorom, cez ktorý môžete pomocou mobilnej aplikácie spolu komunikovať. Aj toto sú benefity Smart domácností.
Cena: 29,90€

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie. Logitech G305 Je bezdrôtová, hráčska a zároveň dostupná v rôznych farbách (teraz dokonca i v špeciálnej edícii K/DA s motívom League of Legend). […]

2. septembra 2021