Icona Neo, subkompaktný mestský elektromobil

Automobilka Icona ešte minulý rok predviedla svoj koncepčný automobil Neo. Tento hatchback bez zadných dverí má odvážny dizajn a útle rozmery. Detaily o vozidle spoločnosť predstavila až na 2016 Festival International Automobile Paris.   Icona Neo je elektromobil určený pre štyroch pasažierov vrátane vodiča a elektromotory má zabudované priamo v kolesách. Doteraz sme podobné riešenia videli […]

Automobilka Icona ešte minulý rok predviedla svoj koncepčný automobil Neo. Tento hatchback bez zadných dverí má odvážny dizajn a útle rozmery. Detaily o vozidle spoločnosť predstavila až na 2016 Festival International Automobile Paris.

 
Icona Neo je elektromobil určený pre štyroch pasažierov vrátane vodiča a elektromotory má zabudované priamo v kolesách. Doteraz sme podobné riešenia videli iba pri elektrických motocykloch. Napriek inovatívnemu pohonu majú elektromobily celkový výkon dovedna iba 28 koní, čo by však malo stačiť na bežnú prevádzku v meste.
Spoločnosť Icona zatiaľ neupresňuje, či sa koncept Neo dostane do sériovej alebo aspoň obmedzenej výroby.
Icona je automobilová značka si necháva navrhovať dizajn z čínskeho Šanghaja, avšak korene spoločnosti sú v Taliansku. Má tiež veľmi blízke vzťahy so spoločnosťou Cecomp z Talianska, ktorá už celé dekády vyrába koncepty a predprodukčné prototypy vozidiel pre významné automobilky.

Icona Neo (koncept, 2016)

Icona Neo (koncept, 2016)


Icona Neo (koncept, 2016)

Icona Neo (koncept, 2016)


 
 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

TEST

Videotest lacného elektromobilu VXT e-Choice VAN XL

11. decembra 2018

Slovensko otvorilo prvú ultrarýchlu nabíjačku v strednej Európe

22. novembra 2018

Elektrifikáciu vozidiel Mercedes-Benz urýchli vyše 11-miliárd eur

17. októbra 2018

BMW iNEXT – odvážny koncept elektrického SUV

17. septembra 2018

Iba 18-ročný Američan prestaval Toyotu Celicu 1980 na elektrinu, prejde do 210 km

29. januára 2018