Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

Autor
Dátum zverejnenia 30. januára 2024
Obsahuje nasledovné témy ,

AGON by AOC – jedna z popredných svetových značiek herných monitorov a IT príslušenstva – začína tento rok predstavením úplne nového radu herných monitorov AOC GAMING. Nový rad G4, ktorý je nástupcom oceňovaného radu G2, sa môže pochváliť úplne novým elegantným dizajnom. Modely AOC GAMING 24G4X s uhlopriečkou 23,8″ (60 cm) a 27″ (68 cm) 27G4X sú vybavené panelmi Fast IPS pre presné farby a široké pozorovacie uhly, ešte rýchlejšou obnovovacou frekvenciou 180 Hz, dobou odozvy GtG až 1 s NVIDIA G-SYNC. Vďaka špičkovým funkciám a odvážnemu vzhľadu sú nové modely pripravené zvýšiť herný zážitok nadšencov aj športovcov.

Elegancia a rýchlosť: AOC GAMING 24G4X a 27G4X s obnovovacou frekvenciou 180 Hz a moderným dizajnom

Stále sa zlepšujúci výkon

Oba monitory, ktoré zvyšujú latku základných herných monitorov, sú vybavené obnovovacou frekvenciou 180 Hz, ktorá zaisťuje plynulé hranie s citom pre každý detail. Rozlíšenie Full HD (1920×1080) v súlade s veľkosťou displeja 24″ a 27″ umožňuje hráčom dosahovať vysoké snímkové frekvencie s väčšinou bežných grafických procesorov. Vďaka použitiu farebne presných panelov Fast IPS so širokými pozorovacími uhlami si monitory poradia aj s nenáročnými úlohami súvisiacimi s úpravou obrazu/videa alebo živým vysielaním mimo hrania hier. S dobou odozvy až 1 ms GtG vďaka použitiu panelov Fast IPS sú tieto modely určené pre hráčov, ktorí vyžadujú maximálnu presnosť a čistotu, a umožňujú im rozdrviť svojich súperov v FPS, battle royale alebo podobných rýchlych tituloch bez toho, aby ste na monitore kedy zaznamenali ‚duchy ‚. Monitory tiež podporujú HDR10, takže prijímajú signály HDR pre živý a dynamický obraz. Oba modely sú kompatibilné so systémom NVIDIA G-SYNC, ktorý eliminuje trhanie a zadrhávanie pre plynulú hernú akciu pomocou premenlivej obnovovacej frekvencie.

Výrazný dizajn zameraný na esport na základnej úrovni
Modely 24G4X a 27G4X sa môžu pochváliť úplne novým dizajnom inšpirovaným ostrými líniami a neobvyklou estetikou lietadla stealth. Modely sú vybavené kompaktnejšou základňou ako predtým, ktorá je štýlová aj funkčná a poskytuje dostatok priestoru pre klávesnice a myši počas intenzívnych športových akcií.

Vďaka univerzálnym tmavo šedým akcentom a trojuholníkovým tvarom na zadnej strane predstavujú tieto monitory moderný vzhľad, ktorý sa bez problémov hodí k rôznym herným systémom.

Revolúcia naruby
Rovnako ako majú modely 24G4X a 27G4X už na prvý pohľad nový vzhľad, aj vo vnútri sa menia. Majú svieži, intuitívny a citlivý On-Screen Display, ktorý hráčom uľahčuje prispôsobenie zážitku zo sledovania. Prípadne elegantný a ľahký softvér AOC G-Menu umožňuje používateľom meniť nastavenia monitora podľa svojich preferencií. OSD umožňuje používateľom zapnúť herné funkcie, ako je napríklad nový inteligentný zameriavací kríž, ktorý dokáže meniť farbu zameriavacieho bodu na pozadí, čím zvyšuje presnosť mierenia a dáva hráčom výhodu v súťažných hrách.

Ekologicky šetrný, ergonomicky výnimočný
Tieto monitory, vylepšené oproti minulým generáciám modelov AOC GAMING, sú teraz balené s papierovým polstrovaním, čo znižuje dopad na životné prostredie. Oba modely sú vybavené ergonomickým stojanom, ktorý umožňuje nastavenie výšky, natočenia, náklonu a otočenia pre pohodlné hranie hier. Ergonomický stojan umožňuje používateľom sedieť so zdravým držaním tela a umožňuje im používať monitory nielen na hranie hier, ale rovnako tak na štúdium alebo prácu po celý deň. Vďaka elegantnému dizajnu základne sedia pevne a na stole zaberajú menšiu plochu. Vzhľadom na to, že monitory sú vybavené režimom LowBlue a neblikajú, umožňujú používateľom pohodlne hrať aj v neskorých hodinách. A pre hráčov, ktorí používajú rameno monitora, ponúkajú tieto modely možnosť uchytenia pomocou VESA. Vďaka svojmu z troch strán bezokrajovému prevedeniu sú vhodné najmä pre inštalácie s viacerými monitormi. Vstavané reproduktory a výstup na slúchadlá umožňujú používateľom dosiahnuť kompletnú hernú zostavu v priebehu niekoľkých minút.

Cena a dostupnosť
Monitory AOC GAMING 24G4X a 27G4X zvyšujú latku základnej úrovne herných monitorov. Oba monitory 24G4X a 27G4X sa dodávajú s trojročnou zárukou a budú k dispozícii od konca januára 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 4179 Kč (169,00 €), resp. 4921 Kč (199,00 €).

Čítajte aj ďalšie podobné články:

TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022

Philips B Line 243B9H

Pokročilé zabezpečenie pre elegantnú pracovnú stanicu

Tí, ktorí pracujú pred monitorom veľa hodín, či už doma alebo v kancelárii, majú špecifické potreby na jednoduché používanie monitora a svoje pohodlie. Produktový rad Philips B Line je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám profesionálov, ktorí hľadajú pohodlný, spoľahlivý a bezpečný monitor. Najnovší 24 „(uhlopriečka 23,8“ / 60,5 cm) FullHD model tejto rady, Philips 243B9H, […]

3. júna 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023