Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

Ak radi zveľaďujete svoju technologickú výbavu, ktorá vám pomáha robiť svoju prácu lepšie, máme pre vás nový tip: prenosný Full HD monitor Philips 16B1P3302, ktorý nepotrebuje napájanie, stačí ho pripojiť k počítaču alebo tabletu s konektorom USB-C. Tenký kúsok techniky, ktorý posunie efektivitu vašej práce o úroveň vyššie.

Hybridná práca ako nový štandard

Pracovné prostredie sa v uplynulých rokoch výrazným spôsobom menilo a nie je to len dôsledok pandémie. Totiž, ľudia, ktorí pracujú z domu, na cestách alebo hybridne, tu vždy boli, len charakteristiky takejto práce boli vtedy vnímané predovšetkým ako benefit. Počas lockdownov a bezpečnostných opatrení sa práca z domu stala celkom bežnou a dôsledkom čoho vyvstali aj nové požiadavky na hardvérové vybavenie jednotlivých pracovníkov, zamestnancov i freelancerov. Ukázalo sa, že každý doma jednoducho nemá dostatočné vybavenie na to, aby mohol spoľahlivo vykonávať svoju prácu. Zamestnanci i zamestnávatelia tak začali vo veľkom nakupovať novú elektroniku, čo napokon vyústilo do toho, čo dnes voláme polovodičová kríza a prejavuje sa nedostatkom elektronických komponentov vo výrobe automobilov. Nakoniec, táto doba priniesla aj mnoho iných zmien a parkovanie v Bratislave bola jednou z nich…

Po covide sa títo ľudia vrátili späť do kancelárií, avšak častokrát práve so zachovaním hybridnej koncepcie výkonu práce. Jeden notebook na všetko je fajn, ale všetci vieme aj to, že jeden 15-palcový displej na všetky druhy prác nestačí a druhé zobrazovacie zariadenie nachádza obrovské uplatnenie. Niekedy je druhý monitor priam nevyhnutný. Ako však pracovať s druhým monitorom na cestách? Alebo pri neustále sa meniacom pracovnom prostredí? Nie je potrebné kupovať hneď dva monitory alebo sa zmieriť s obmedzeniami. Vďaka technologickému pokroku takéto riešenie existuje a každý zamestnávateľ by sa mal zamyslieť nad tým, či svojím zamestnancom nezabezpečiť práve prenosný monitor – ako Philips 16B1P3302.

Recenzia Philips 16B1P3302

Philips 16B1P3302 je tenký monitor so vstavaným stojanom, ktorý umožňuje ľubovoľné naklonenie v rozsahu 0 až 90 stupňov. Keď ho chytíte do rúk, prekvapí vás jeho odolné vyhotovenie a pritom nízka hmotnosť iba 1 kilogram. Vďaka tomu, že podstatná časť hmotnosti je tvorená stojanom, je rozložený monitor stabilný a nehrozí jeho prevrátenie.

Keď je monitor postavený na stole, má rozmery 359 x 232 x 119 mm, avšak samotná obrazovka so sklopeným stojanom má asi len jeden centimeter, hrúbkou sa teda nelíši od bežného tabletu.

Žiadne komplikácie: jednoducho pripojíte jeden kábel a o všetko ostatné sa postará automatika. Pripojenie k počítaču je možné cez konektor USB-C, prípadne cez USB-A – redukcia je súčasťou kábla dodaného v krabici s monitorom.

Obrazovka je nedotykové IPS LCD so systémom podsvietenia W-LED, uhlopriečka je 15,6 palca (39,6 cm). Pri pomere strán 16:9 a s rozlíšením FullHD (1920×1080 px) tak ide o solídny priestor pre zobrazenie webových stránok, webových aplikácií, tabuliek i multimediálneho obsahu.

Výhodou je, že monitor vie pracovať v horizontálnom aj vertikálnom režime, takže ho môžete používať aj na stojato – vtedy využijete rovnú bočnú hranu stojana (druhá je zošikmená a monitor na nej stáť nevie, sú na nej konektory a vypínač).

Potešilo nás, že monitor funguje spoľahlivo aj po pripojení tabletu, v našom prípade sme ho vyskúšali s Apple iPad Pro, na ktorom sa pripojenie rozbehlo automaticky v priebehu zopár sekúnd.

Výhodou vlastnosťou, ktorú Philips svojmu monitoru zabezpečil, je matná povrchová úprava obrazovky. Zmatnenie dosahuje 25%, takže odlesky síce ešte uvidíte, no veľmi rozptýlené, do popredia vystupuje obraz, dokonca aj ten celkom tmavý. Na cestách je táto vlastnosť na nezaplatenie, navyše sa displej vyhne drobným škrabancom, na ktoré sú lesklé povrchy náchylné.

Jas displeja dosahuje 250 cd/m² a kontrast 700:1, pričom pozorovacie uhly sú 170° v každom smere – to aspoň tvrdí výrobca. Naživo je možné pri veľkom náklone pozorovať zmenu farebnosti, ale keďže sa na monitor budete pozerať predovšetkým spredu, týmto by sme sa vôbec nezaoberali.

Čo nás trocha sklamalo, bola sýtosť zobrazených farieb, akoby boli v každom nastavení mierne podsaturované.

Niektoré obrazové charakteristiky si viete nastaviť prostredníctvom vstavaného menu, ponuka je v porovnaní s konvenčnými monitormi slabšia, no stále praktická. Škoda, že prostredie nie je lokalizované do slovenčiny, na výber však je čeština aj angličtina.

Ide o vskutku šikovné zariadenie, pretože popri dobrej kvalite obrazu nepotrebuje žiadne napájanie vyhradeným káblom. Nepotrebujete elektrickú zásuvku, namiesto toho si vystačíte s priloženým USB-C káblom:

Počas nášho testu sme zistili, že Philips 16B1P3302 nespolupracuje s telefónmi. Testovali sme to na powerphone Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, teda na technologickej špičke, ktorú pripájame ku konvenčným monitorom bežne. Philips totiž potrebuje cez USB kábel z napájaného zariadenia čerpať nielen signál obrazu, ale aj energiu pre spustenie obrazovky, čo ani výkonný mobil neumožňuje. Philips na svojich stránkach avizuje, že takáto možnosť je dispozícii v sérii 3000 vďaka vstavanej batérii, teda zrejme vo variante 16B1P3302.

 

Na záver pochvala pre Philips: priamo v balení s monitorom nájdete aj takýto praktický cestovný obal presne vo veľkosti monitora. Je úžasne mäkký a šedé vypracovanie je superodolné pred poškodením a znečistením, takže veľmi dlho vydrží ako nový. Na monitor tak nemusíte hľadať žiadne alternatívne ochranné obaly či kryty, všetko dostanete už v cene. Na obale chýba snáď len miesto pre uloženie USB kábla.

 

Philips 16B1P3302: Zhodnotenie

Philips 16B1P3302 je praktický a kvalitne vyrobený prenosný monitor, ktorý má potenciál zlepšiť váš pracovný výkon a aj na cestách vniesť do improvizovaného pracovného prostredia poriadok. 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022

Philips B Line 243B9H

Pokročilé zabezpečenie pre elegantnú pracovnú stanicu

Tí, ktorí pracujú pred monitorom veľa hodín, či už doma alebo v kancelárii, majú špecifické potreby na jednoduché používanie monitora a svoje pohodlie. Produktový rad Philips B Line je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám profesionálov, ktorí hľadajú pohodlný, spoľahlivý a bezpečný monitor. Najnovší 24 „(uhlopriečka 23,8“ / 60,5 cm) FullHD model tejto rady, Philips 243B9H, […]

3. júna 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021
TEST

Recenzia

Absolútna špička. AOC G Line 2nd Gen (CU34G2X 34)

Úchvatný obraz je pri tejto cene samozrejmosť, no AOC zachádza oveľa ďalej a ponúka aj pokročilé funkcie pre náročných.

9. septembra 2020

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022