Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

Ak radi zveľaďujete svoju technologickú výbavu, ktorá vám pomáha robiť svoju prácu lepšie, máme pre vás nový tip: prenosný Full HD monitor Philips 16B1P3302, ktorý nepotrebuje napájanie, stačí ho pripojiť k počítaču alebo tabletu s konektorom USB-C. Tenký kúsok techniky, ktorý posunie efektivitu vašej práce o úroveň vyššie.

Hybridná práca ako nový štandard

Pracovné prostredie sa v uplynulých rokoch výrazným spôsobom menilo a nie je to len dôsledok pandémie. Totiž, ľudia, ktorí pracujú z domu, na cestách alebo hybridne, tu vždy boli, len charakteristiky takejto práce boli vtedy vnímané predovšetkým ako benefit. Počas lockdownov a bezpečnostných opatrení sa práca z domu stala celkom bežnou a dôsledkom čoho vyvstali aj nové požiadavky na hardvérové vybavenie jednotlivých pracovníkov, zamestnancov i freelancerov. Ukázalo sa, že každý doma jednoducho nemá dostatočné vybavenie na to, aby mohol spoľahlivo vykonávať svoju prácu. Zamestnanci i zamestnávatelia tak začali vo veľkom nakupovať novú elektroniku, čo napokon vyústilo do toho, čo dnes voláme polovodičová kríza a prejavuje sa nedostatkom elektronických komponentov vo výrobe automobilov. Nakoniec, táto doba priniesla aj mnoho iných zmien a parkovanie v Bratislave bola jednou z nich…

Po covide sa títo ľudia vrátili späť do kancelárií, avšak častokrát práve so zachovaním hybridnej koncepcie výkonu práce. Jeden notebook na všetko je fajn, ale všetci vieme aj to, že jeden 15-palcový displej na všetky druhy prác nestačí a druhé zobrazovacie zariadenie nachádza obrovské uplatnenie. Niekedy je druhý monitor priam nevyhnutný. Ako však pracovať s druhým monitorom na cestách? Alebo pri neustále sa meniacom pracovnom prostredí? Nie je potrebné kupovať hneď dva monitory alebo sa zmieriť s obmedzeniami. Vďaka technologickému pokroku takéto riešenie existuje a každý zamestnávateľ by sa mal zamyslieť nad tým, či svojím zamestnancom nezabezpečiť práve prenosný monitor – ako Philips 16B1P3302.

Recenzia Philips 16B1P3302

Philips 16B1P3302 je tenký monitor so vstavaným stojanom, ktorý umožňuje ľubovoľné naklonenie v rozsahu 0 až 90 stupňov. Keď ho chytíte do rúk, prekvapí vás jeho odolné vyhotovenie a pritom nízka hmotnosť iba 1 kilogram. Vďaka tomu, že podstatná časť hmotnosti je tvorená stojanom, je rozložený monitor stabilný a nehrozí jeho prevrátenie.

Keď je monitor postavený na stole, má rozmery 359 x 232 x 119 mm, avšak samotná obrazovka so sklopeným stojanom má asi len jeden centimeter, hrúbkou sa teda nelíši od bežného tabletu.

Žiadne komplikácie: jednoducho pripojíte jeden kábel a o všetko ostatné sa postará automatika. Pripojenie k počítaču je možné cez konektor USB-C, prípadne cez USB-A – redukcia je súčasťou kábla dodaného v krabici s monitorom.

Obrazovka je nedotykové IPS LCD so systémom podsvietenia W-LED, uhlopriečka je 15,6 palca (39,6 cm). Pri pomere strán 16:9 a s rozlíšením FullHD (1920×1080 px) tak ide o solídny priestor pre zobrazenie webových stránok, webových aplikácií, tabuliek i multimediálneho obsahu.

Výhodou je, že monitor vie pracovať v horizontálnom aj vertikálnom režime, takže ho môžete používať aj na stojato – vtedy využijete rovnú bočnú hranu stojana (druhá je zošikmená a monitor na nej stáť nevie, sú na nej konektory a vypínač).

Potešilo nás, že monitor funguje spoľahlivo aj po pripojení tabletu, v našom prípade sme ho vyskúšali s Apple iPad Pro, na ktorom sa pripojenie rozbehlo automaticky v priebehu zopár sekúnd.

Výhodou vlastnosťou, ktorú Philips svojmu monitoru zabezpečil, je matná povrchová úprava obrazovky. Zmatnenie dosahuje 25%, takže odlesky síce ešte uvidíte, no veľmi rozptýlené, do popredia vystupuje obraz, dokonca aj ten celkom tmavý. Na cestách je táto vlastnosť na nezaplatenie, navyše sa displej vyhne drobným škrabancom, na ktoré sú lesklé povrchy náchylné.

Jas displeja dosahuje 250 cd/m² a kontrast 700:1, pričom pozorovacie uhly sú 170° v každom smere – to aspoň tvrdí výrobca. Naživo je možné pri veľkom náklone pozorovať zmenu farebnosti, ale keďže sa na monitor budete pozerať predovšetkým spredu, týmto by sme sa vôbec nezaoberali.

Čo nás trocha sklamalo, bola sýtosť zobrazených farieb, akoby boli v každom nastavení mierne podsaturované.

Niektoré obrazové charakteristiky si viete nastaviť prostredníctvom vstavaného menu, ponuka je v porovnaní s konvenčnými monitormi slabšia, no stále praktická. Škoda, že prostredie nie je lokalizované do slovenčiny, na výber však je čeština aj angličtina.

Ide o vskutku šikovné zariadenie, pretože popri dobrej kvalite obrazu nepotrebuje žiadne napájanie vyhradeným káblom. Nepotrebujete elektrickú zásuvku, namiesto toho si vystačíte s priloženým USB-C káblom:

Počas nášho testu sme zistili, že Philips 16B1P3302 nespolupracuje s telefónmi. Testovali sme to na powerphone Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, teda na technologickej špičke, ktorú pripájame ku konvenčným monitorom bežne. Philips totiž potrebuje cez USB kábel z napájaného zariadenia čerpať nielen signál obrazu, ale aj energiu pre spustenie obrazovky, čo ani výkonný mobil neumožňuje. Philips na svojich stránkach avizuje, že takáto možnosť je dispozícii v sérii 3000 vďaka vstavanej batérii, teda zrejme vo variante 16B1P3302.

 

Na záver pochvala pre Philips: priamo v balení s monitorom nájdete aj takýto praktický cestovný obal presne vo veľkosti monitora. Je úžasne mäkký a šedé vypracovanie je superodolné pred poškodením a znečistením, takže veľmi dlho vydrží ako nový. Na monitor tak nemusíte hľadať žiadne alternatívne ochranné obaly či kryty, všetko dostanete už v cene. Na obale chýba snáď len miesto pre uloženie USB kábla.

 

Philips 16B1P3302: Zhodnotenie

Philips 16B1P3302 je praktický a kvalitne vyrobený prenosný monitor, ktorý má potenciál zlepšiť váš pracovný výkon a aj na cestách vniesť do improvizovaného pracovného prostredia poriadok. 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022

Philips B Line 243B9H

Pokročilé zabezpečenie pre elegantnú pracovnú stanicu

Tí, ktorí pracujú pred monitorom veľa hodín, či už doma alebo v kancelárii, majú špecifické potreby na jednoduché používanie monitora a svoje pohodlie. Produktový rad Philips B Line je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám profesionálov, ktorí hľadajú pohodlný, spoľahlivý a bezpečný monitor. Najnovší 24 „(uhlopriečka 23,8“ / 60,5 cm) FullHD model tejto rady, Philips 243B9H, […]

3. júna 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023