Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

Ak radi zveľaďujete svoju technologickú výbavu, ktorá vám pomáha robiť svoju prácu lepšie, máme pre vás nový tip: prenosný Full HD monitor Philips 16B1P3302, ktorý nepotrebuje napájanie, stačí ho pripojiť k počítaču alebo tabletu s konektorom USB-C. Tenký kúsok techniky, ktorý posunie efektivitu vašej práce o úroveň vyššie.

Hybridná práca ako nový štandard

Pracovné prostredie sa v uplynulých rokoch výrazným spôsobom menilo a nie je to len dôsledok pandémie. Totiž, ľudia, ktorí pracujú z domu, na cestách alebo hybridne, tu vždy boli, len charakteristiky takejto práce boli vtedy vnímané predovšetkým ako benefit. Počas lockdownov a bezpečnostných opatrení sa práca z domu stala celkom bežnou a dôsledkom čoho vyvstali aj nové požiadavky na hardvérové vybavenie jednotlivých pracovníkov, zamestnancov i freelancerov. Ukázalo sa, že každý doma jednoducho nemá dostatočné vybavenie na to, aby mohol spoľahlivo vykonávať svoju prácu. Zamestnanci i zamestnávatelia tak začali vo veľkom nakupovať novú elektroniku, čo napokon vyústilo do toho, čo dnes voláme polovodičová kríza a prejavuje sa nedostatkom elektronických komponentov vo výrobe automobilov. Nakoniec, táto doba priniesla aj mnoho iných zmien a parkovanie v Bratislave bola jednou z nich…

Po covide sa títo ľudia vrátili späť do kancelárií, avšak častokrát práve so zachovaním hybridnej koncepcie výkonu práce. Jeden notebook na všetko je fajn, ale všetci vieme aj to, že jeden 15-palcový displej na všetky druhy prác nestačí a druhé zobrazovacie zariadenie nachádza obrovské uplatnenie. Niekedy je druhý monitor priam nevyhnutný. Ako však pracovať s druhým monitorom na cestách? Alebo pri neustále sa meniacom pracovnom prostredí? Nie je potrebné kupovať hneď dva monitory alebo sa zmieriť s obmedzeniami. Vďaka technologickému pokroku takéto riešenie existuje a každý zamestnávateľ by sa mal zamyslieť nad tým, či svojím zamestnancom nezabezpečiť práve prenosný monitor – ako Philips 16B1P3302.

Recenzia Philips 16B1P3302

Philips 16B1P3302 je tenký monitor so vstavaným stojanom, ktorý umožňuje ľubovoľné naklonenie v rozsahu 0 až 90 stupňov. Keď ho chytíte do rúk, prekvapí vás jeho odolné vyhotovenie a pritom nízka hmotnosť iba 1 kilogram. Vďaka tomu, že podstatná časť hmotnosti je tvorená stojanom, je rozložený monitor stabilný a nehrozí jeho prevrátenie.

Keď je monitor postavený na stole, má rozmery 359 x 232 x 119 mm, avšak samotná obrazovka so sklopeným stojanom má asi len jeden centimeter, hrúbkou sa teda nelíši od bežného tabletu.

Žiadne komplikácie: jednoducho pripojíte jeden kábel a o všetko ostatné sa postará automatika. Pripojenie k počítaču je možné cez konektor USB-C, prípadne cez USB-A – redukcia je súčasťou kábla dodaného v krabici s monitorom.

Obrazovka je nedotykové IPS LCD so systémom podsvietenia W-LED, uhlopriečka je 15,6 palca (39,6 cm). Pri pomere strán 16:9 a s rozlíšením FullHD (1920×1080 px) tak ide o solídny priestor pre zobrazenie webových stránok, webových aplikácií, tabuliek i multimediálneho obsahu.

Výhodou je, že monitor vie pracovať v horizontálnom aj vertikálnom režime, takže ho môžete používať aj na stojato – vtedy využijete rovnú bočnú hranu stojana (druhá je zošikmená a monitor na nej stáť nevie, sú na nej konektory a vypínač).

Potešilo nás, že monitor funguje spoľahlivo aj po pripojení tabletu, v našom prípade sme ho vyskúšali s Apple iPad Pro, na ktorom sa pripojenie rozbehlo automaticky v priebehu zopár sekúnd.

Výhodou vlastnosťou, ktorú Philips svojmu monitoru zabezpečil, je matná povrchová úprava obrazovky. Zmatnenie dosahuje 25%, takže odlesky síce ešte uvidíte, no veľmi rozptýlené, do popredia vystupuje obraz, dokonca aj ten celkom tmavý. Na cestách je táto vlastnosť na nezaplatenie, navyše sa displej vyhne drobným škrabancom, na ktoré sú lesklé povrchy náchylné.

Jas displeja dosahuje 250 cd/m² a kontrast 700:1, pričom pozorovacie uhly sú 170° v každom smere – to aspoň tvrdí výrobca. Naživo je možné pri veľkom náklone pozorovať zmenu farebnosti, ale keďže sa na monitor budete pozerať predovšetkým spredu, týmto by sme sa vôbec nezaoberali.

Čo nás trocha sklamalo, bola sýtosť zobrazených farieb, akoby boli v každom nastavení mierne podsaturované.

Niektoré obrazové charakteristiky si viete nastaviť prostredníctvom vstavaného menu, ponuka je v porovnaní s konvenčnými monitormi slabšia, no stále praktická. Škoda, že prostredie nie je lokalizované do slovenčiny, na výber však je čeština aj angličtina.

Ide o vskutku šikovné zariadenie, pretože popri dobrej kvalite obrazu nepotrebuje žiadne napájanie vyhradeným káblom. Nepotrebujete elektrickú zásuvku, namiesto toho si vystačíte s priloženým USB-C káblom:

Počas nášho testu sme zistili, že Philips 16B1P3302 nespolupracuje s telefónmi. Testovali sme to na powerphone Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, teda na technologickej špičke, ktorú pripájame ku konvenčným monitorom bežne. Philips totiž potrebuje cez USB kábel z napájaného zariadenia čerpať nielen signál obrazu, ale aj energiu pre spustenie obrazovky, čo ani výkonný mobil neumožňuje. Philips na svojich stránkach avizuje, že takáto možnosť je dispozícii v sérii 3000 vďaka vstavanej batérii, teda zrejme vo variante 16B1P3302.

 

Na záver pochvala pre Philips: priamo v balení s monitorom nájdete aj takýto praktický cestovný obal presne vo veľkosti monitora. Je úžasne mäkký a šedé vypracovanie je superodolné pred poškodením a znečistením, takže veľmi dlho vydrží ako nový. Na monitor tak nemusíte hľadať žiadne alternatívne ochranné obaly či kryty, všetko dostanete už v cene. Na obale chýba snáď len miesto pre uloženie USB kábla.

 

Philips 16B1P3302: Zhodnotenie

Philips 16B1P3302 je praktický a kvalitne vyrobený prenosný monitor, ktorý má potenciál zlepšiť váš pracovný výkon a aj na cestách vniesť do improvizovaného pracovného prostredia poriadok. 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022

Philips B Line 243B9H

Pokročilé zabezpečenie pre elegantnú pracovnú stanicu

Tí, ktorí pracujú pred monitorom veľa hodín, či už doma alebo v kancelárii, majú špecifické potreby na jednoduché používanie monitora a svoje pohodlie. Produktový rad Philips B Line je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám profesionálov, ktorí hľadajú pohodlný, spoľahlivý a bezpečný monitor. Najnovší 24 „(uhlopriečka 23,8“ / 60,5 cm) FullHD model tejto rady, Philips 243B9H, […]

3. júna 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021
TEST

Recenzia

Absolútna špička. AOC G Line 2nd Gen (CU34G2X 34)

Úchvatný obraz je pri tejto cene samozrejmosť, no AOC zachádza oveľa ďalej a ponúka aj pokročilé funkcie pre náročných.

9. septembra 2020

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022