Ako na to

Ako si zariadiť zdravú a štýlovú hráčsku zónu?

Hranie hier na počítači patrí pre zvýšený adrenalín a zábavu k rýchlo návykovým aktivitám. Hraniu sa venujú rovnako mladší aj starší pre chvíľkové uvoľnenie a zároveň aj pre získavanie nových vedomostí a zručností. V jednom momente relaxujete a zároveň sa učíte. Hráčsku zónu si jednoducho vytvoríte aj doma! Výhodou sú minimálne nároky na priestor a kancelárske vybavenie. Dlhodobé sedenie za počítačom […]

Autor
Dátum zverejnenia 24. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Hranie hier na počítači patrí pre zvýšený adrenalín a zábavu k rýchlo návykovým aktivitám. Hraniu sa venujú rovnako mladší aj starší pre chvíľkové uvoľnenie a zároveň aj pre získavanie nových vedomostí a zručností. V jednom momente relaxujete a zároveň sa učíte. Hráčsku zónu si jednoducho vytvoríte aj doma! Výhodou sú minimálne nároky na priestor a kancelárske vybavenie.

Dlhodobé sedenie za počítačom ohrozuje naše zdravie

Je rozdiel, či sa hraniu venujete len v rámci svojho voľného času, alebo sa profesionálne pripravujete na rôzne online hry a turnaje. Rizikové je, keď sedeniu za počítačom venujeme viac ako 8 hodín denne. Svaly chrbtice, panvy, bedier, horných a dolných končatín ako aj očné a ostatné tvárové svaly potrebujú pravidelne zrelaxovať.

Hráme a súčasne doprajeme svojmu telu relax

Zle pôsobí jednostranné vytáčanie hlavou, príliš strnulý bočný pohľad a absencia kontaktu chrbtice s operadlom. Svaly si dobre uvoľníte pri masážach, cvičeniach pre najviac, ale aj pre minimálne namáhané body na tele. Svoj krátkodobý relax po náročnom hraní zameriavajte na pohodlný polohovací gauč alebo pohovku, kde si ležmo ponaťahujete a uvoľníte svaly dobrým strečingom. Ten je nevyhnutný nielen po zvýšenej fyzickej aktivite, ale aj pri takýchto monotónnych pohyboch.

Zdroj obrázka: WeAre / Shutterstock.com

Viete, že zdravé sedenie vám poskytujú nielen herné stoličky, ale aj sedacie súpravy zvlášť upravené s pohodlným, nie príliš hlbokým a skôr tvrdším sedákom, s nastaviteľnými ergonomickými opierkami rúk, chrbta a aspoň s minimálnym hojdacím mechanizmom? To vám poskytne dynamické sedenie, častejšie zmeny v polohe a namáhanie rôznych skupín svalov.

V momente, keď sa naplno venujete hre

Nezabúdajte kontrolovať ergonómiu pracovnej plochy, jej vybavenie a doplnky, ktoré by mohli ohroziť vaše zdravie za počítačom. Používať môžete špeciálny herný alebo iný pracovný stolík s výškou od 60 – 80 cm a s dostatočným priestorom na uloženie lakťov na doske stola, nie po jeho hranách. Veľmi praktické sú aj modely s výsuvnou príručnou doskou. Jeho odkladacia časť vyhovie všetkým vašim hráčskym, ale aj osobným požiadavkám. Práve sme za vás vyriešili problém, kam so všetkými nepotrebnými káblami a náhradnými doplnkami pre váš počítač. Tak zabraňujeme negatívnemu vplyvu z chaosu na stole, čo sa rovnako zle môže prejaviť aj na vašich výkonoch. Na monitor sa vždy pozeráme priamo vo svojom zornom poli zo vzdialenosti 60 – 70 cm.

Zdroj obrázka: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

Nevyhnutné doplnky v domácej hráčskej zóne

Za počítačom si chránime nielen svoj pohybový aparát, ale rovnako aj zdravie očí. Dobrý zrak je pre hráča nevyhnutný, preto nezabúdame ani na doplnkové osvetlenie s nastaviteľnou výškou a náklonom. Menšie vizuálne detaily a zmeny na monitore tak oveľa lepšie vyniknú. Hlavné svietenie navyše viac ťahá oči a vytvára množstvo rušivých odrazov od obrazovky. Podvečer odporúčame používať menšiu stolovú lampu alebo si zabezpečiť nepriame, tlmené svetlo z vedľajšej miestnosti. Na to je vhodná zarážka na dvere, ktorá zabráni ich zatváraniu. Môžete si vybrať z neutrálnych alebo veľmi nápaditých dizajnov.

Svetlo, ticho a relax sú nevyhnutné predpoklady pre úspešné hranie hier. Pozná to takmer každý zanietený hráč, ktorý si radšej takto zdravšie a štýlovejšie zariadi svoj kútik, než by mal v cieli len zlostne búchať päsťami do stola.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022