Ďalšie podrobnosti o bezzrkadlovke Canon EOS R3

Automatické ostrenie so sledovaním objektu pre automobilové alebo motocyklové preteky

Spoločnosť Canon dnes zverejnila ďalšie podrobnosti o pripravovanom modeli EOS R3 – najnovšom vysoko výkonnom a rýchlom profesionálnom bezzrkadlovom fotoaparáte – ktorý potvrdzuje príchod novej éry pre fotografov zameraných na šport, prírodu alebo spravodajstvo

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Spoločnosť Canon sa vždy snaží dosiahnuť nemožné a tento fotoaparát nie je výnimkou. Dnes zverejnené špecifikácie dokazujú, že bezzrkadlovka EOS R3 posunie sledovanie objektov na novú úroveň. Ponúkne automatické zaostrovanie (AF) so sledovaním pre motoristické športy. Okrem toho bude nahrávať prevzorkované 4K video, takže bude rovnako ideálnym nástrojom aj pre filmárov.

EOS R3 ponúka novú úroveň výkonu a vylepšenú obrazovú kvalitu inovatívneho systému Canon EOS R. V spojení s objektívmi Canon RF ponúka EOS R3 možnosti ako žiadna iná kombinácia tela a objektívu. Výsledkom sú neuveriteľné schopnosti a nevídaná obrazová kvalita. Profesionálni fotografi zaoberajúci sa športom, prírodou alebo spravodajstvom môžu pohotovo zaznamenávať okamihy takým spôsobom, aký doteraz považovali za nemožný.

Po aprílovom oznámení o vývoji fotoaparátu EOS R3 spoločnosť Canon teraz predstavila ďalšie špecifikácie:

Jednoduché zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov s dokonalým zaostrením

Vďaka technológii automatického ostrenia Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržiavať pohybujúci sa objekt v zábere dokonale zaostrený, a to pri snímaní vo formáte RAW rýchlosťou 30 sn./s. K automatickému ostreniu so sledovaním objektu pri fotografovaní ľudí a zvierat (vrátane vtákov), ktorým sú vybavené modely EOS R5 a EOS R6, pridáva EOS R3 aj schopnosť sledovať pretekárske automobily a motocykle. Ide tak o ideálnu voľbu pre fotografov motoristických športov. Bezzrkadlovke EOS R3 neprekážajú ani zhoršené svetelné podmienky – dokáže ostriť v extrémnej tme pri úrovni osvetlenia -7 EV a nižšie[1].

EOS R3 podporuje kreativitu fotografa aj tým, že mu umožňuje okamžite reagovať na situáciu pred objektívom, a to vďaka unikátnej technológii výberu bodu zaostrenia jednoduchým pohybom oka v hľadáčiku. Pri nízkej úrovni osvetlenia ponúka EOS R3 ochranu pred chvením až o 8 EV[2] použitím revolučnej kombinovanej technológii stabilizácie obrazu. Systém stabilizácie snímača spolupracuje s optickou stabilizáciou, ktorou sú vybavené niektoré objektívy RF. Fotografovať je preto možné z ruky aj za veľmi zlého osvetlenia alebo pri dlhých časoch, kedy je cieľom dosiahnuť rozmazaný pohyb.

Špičkový RAW pri 30 sn./s

Srdcom bezzrkadlovky EOS R3 je úplne nový vrstvený snímač CMOS so zadným prisvietením, ktorý spolupracuje s vysoko výkonným obrazovým procesorom Canon DIGIC X. Spoločnosť Canon dnes potvrdila, že nový fotoaparát bude schopný snímať vo formáte RAW s vysokou snímkovou frekvenciou 30 sn./s pri plnej automatike ostrenia a expozície so sledovaním objektu. Mimoriadna rýchlosť nového snímača prináša aj celkom nové možnosti pri použití elektronickej uzávierky, akou je možnosť synchronizácie blesku pri použití externých zariadení Speedlite. Obmedzené je aj skreslenie, ktoré vzniká vplyvom pohybu uzávierky pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Možnosť záznamu v prevzorkovanom 4K a RAW

Okrem špičkových fotografických schopností prináša bezzrkadlovka EOS R3 video záznam vo vysokej kvalite. K dispozícii je záznam v prevzorkovanom 4K alebo interný záznam v RAW, či gamma krivka Canon Log 3, ktorá poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradácie farieb. Podobne ako je to pri fotení, tak aj v prípade záznamu videa je systém schopný rozoznať objekt a udržať ho dokonale ostrý.

Určená profesionálom

Bezzrkadlovka EOS R3 je skonštruovaná tak, aby odolávala náročným podmienkam každodenného profesionálneho používania aj v mimoriadne nepriaznivom počasí. Pevné telo zo zliatiny horčíka je izolované proti prachu a vode rovnako, ako je to v prípade legendárnej zrkadlovky Canon EOS-1D X. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov na pamäťové karty SD alebo CFexpress. Fotoaparát napája vysokokapacitná batéria LP-E19 (ako pri modeli Canon EOS-1D X Mark III) čo znamená, že fotograf môže batérie medzi prístrojmi zamieňať alebo používať náhradné, ktoré už má vo svojej výbave. Fotoaparát bude vybavený radom ovládacích prvkov vrátane viacfunkčného ovládača a inteligentného ovládače, ktoré zabezpečia úplne intuitívnu obsluhu. Vďaka používateľsky prispôsobiteľným ovládacím prvkom na tele spolu s kruhovým voličom na každom objektíve RF môže fotograf ľahko nastavovať čas, clonu, citlivosť a kompenzáciu expozície s fotoaparátom priloženom pri oku. EOS R3 je takisto vybavená otočným displejom Vari-Angle, ktorý umožňuje ľahko komponovať kreatívne zábery z rôznej perspektívy.

Vylepšená konektivita

Konektivita je pri prístroji určenom pre profesionálnych športových a spravodajských fotografov úplne zásadná. Káblový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi[3] pre pripojenie do počítačovej siete a komunikáciu s notebookmi a mobilnými zariadeniami umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie snímok. Ako už bolo oznámené, bezzrkadlovka EOS R3 kompatibilná s mobilnou aplikáciou Canon Mobile File Transfer. Navyše bude vybavená novými sánkami s napájaním a dátovou komunikáciou pre pripojenie nového príslušenstva.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R3 (ku dňu 2. júna 2021):

 

[1] Len pri statických snímkoch s objektívom o svetelnosti f/1.2, okrem objektívov RF s vrstvou Defocus Smoothing (DS), s automatickým zaostrovaním na stred a jednorazovým zaostrením pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100.

[2] Podľa štandardov CIPA s použitím objektívu RF 24-105mm F4 L IS USM, merané na horizontálnej a vertikálnej osi pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.

[3] Iba modely podporujúce 5GHz Wi-Fi. Špecifikácia sa môže líšiť podľa krajiny a regiónu.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021