Ďalšie podrobnosti o bezzrkadlovke Canon EOS R3

Automatické ostrenie so sledovaním objektu pre automobilové alebo motocyklové preteky

Spoločnosť Canon dnes zverejnila ďalšie podrobnosti o pripravovanom modeli EOS R3 – najnovšom vysoko výkonnom a rýchlom profesionálnom bezzrkadlovom fotoaparáte – ktorý potvrdzuje príchod novej éry pre fotografov zameraných na šport, prírodu alebo spravodajstvo

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Spoločnosť Canon sa vždy snaží dosiahnuť nemožné a tento fotoaparát nie je výnimkou. Dnes zverejnené špecifikácie dokazujú, že bezzrkadlovka EOS R3 posunie sledovanie objektov na novú úroveň. Ponúkne automatické zaostrovanie (AF) so sledovaním pre motoristické športy. Okrem toho bude nahrávať prevzorkované 4K video, takže bude rovnako ideálnym nástrojom aj pre filmárov.

EOS R3 ponúka novú úroveň výkonu a vylepšenú obrazovú kvalitu inovatívneho systému Canon EOS R. V spojení s objektívmi Canon RF ponúka EOS R3 možnosti ako žiadna iná kombinácia tela a objektívu. Výsledkom sú neuveriteľné schopnosti a nevídaná obrazová kvalita. Profesionálni fotografi zaoberajúci sa športom, prírodou alebo spravodajstvom môžu pohotovo zaznamenávať okamihy takým spôsobom, aký doteraz považovali za nemožný.

Po aprílovom oznámení o vývoji fotoaparátu EOS R3 spoločnosť Canon teraz predstavila ďalšie špecifikácie:

Jednoduché zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov s dokonalým zaostrením

Vďaka technológii automatického ostrenia Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržiavať pohybujúci sa objekt v zábere dokonale zaostrený, a to pri snímaní vo formáte RAW rýchlosťou 30 sn./s. K automatickému ostreniu so sledovaním objektu pri fotografovaní ľudí a zvierat (vrátane vtákov), ktorým sú vybavené modely EOS R5 a EOS R6, pridáva EOS R3 aj schopnosť sledovať pretekárske automobily a motocykle. Ide tak o ideálnu voľbu pre fotografov motoristických športov. Bezzrkadlovke EOS R3 neprekážajú ani zhoršené svetelné podmienky – dokáže ostriť v extrémnej tme pri úrovni osvetlenia -7 EV a nižšie[1].

EOS R3 podporuje kreativitu fotografa aj tým, že mu umožňuje okamžite reagovať na situáciu pred objektívom, a to vďaka unikátnej technológii výberu bodu zaostrenia jednoduchým pohybom oka v hľadáčiku. Pri nízkej úrovni osvetlenia ponúka EOS R3 ochranu pred chvením až o 8 EV[2] použitím revolučnej kombinovanej technológii stabilizácie obrazu. Systém stabilizácie snímača spolupracuje s optickou stabilizáciou, ktorou sú vybavené niektoré objektívy RF. Fotografovať je preto možné z ruky aj za veľmi zlého osvetlenia alebo pri dlhých časoch, kedy je cieľom dosiahnuť rozmazaný pohyb.

Špičkový RAW pri 30 sn./s

Srdcom bezzrkadlovky EOS R3 je úplne nový vrstvený snímač CMOS so zadným prisvietením, ktorý spolupracuje s vysoko výkonným obrazovým procesorom Canon DIGIC X. Spoločnosť Canon dnes potvrdila, že nový fotoaparát bude schopný snímať vo formáte RAW s vysokou snímkovou frekvenciou 30 sn./s pri plnej automatike ostrenia a expozície so sledovaním objektu. Mimoriadna rýchlosť nového snímača prináša aj celkom nové možnosti pri použití elektronickej uzávierky, akou je možnosť synchronizácie blesku pri použití externých zariadení Speedlite. Obmedzené je aj skreslenie, ktoré vzniká vplyvom pohybu uzávierky pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Možnosť záznamu v prevzorkovanom 4K a RAW

Okrem špičkových fotografických schopností prináša bezzrkadlovka EOS R3 video záznam vo vysokej kvalite. K dispozícii je záznam v prevzorkovanom 4K alebo interný záznam v RAW, či gamma krivka Canon Log 3, ktorá poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradácie farieb. Podobne ako je to pri fotení, tak aj v prípade záznamu videa je systém schopný rozoznať objekt a udržať ho dokonale ostrý.

Určená profesionálom

Bezzrkadlovka EOS R3 je skonštruovaná tak, aby odolávala náročným podmienkam každodenného profesionálneho používania aj v mimoriadne nepriaznivom počasí. Pevné telo zo zliatiny horčíka je izolované proti prachu a vode rovnako, ako je to v prípade legendárnej zrkadlovky Canon EOS-1D X. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov na pamäťové karty SD alebo CFexpress. Fotoaparát napája vysokokapacitná batéria LP-E19 (ako pri modeli Canon EOS-1D X Mark III) čo znamená, že fotograf môže batérie medzi prístrojmi zamieňať alebo používať náhradné, ktoré už má vo svojej výbave. Fotoaparát bude vybavený radom ovládacích prvkov vrátane viacfunkčného ovládača a inteligentného ovládače, ktoré zabezpečia úplne intuitívnu obsluhu. Vďaka používateľsky prispôsobiteľným ovládacím prvkom na tele spolu s kruhovým voličom na každom objektíve RF môže fotograf ľahko nastavovať čas, clonu, citlivosť a kompenzáciu expozície s fotoaparátom priloženom pri oku. EOS R3 je takisto vybavená otočným displejom Vari-Angle, ktorý umožňuje ľahko komponovať kreatívne zábery z rôznej perspektívy.

Vylepšená konektivita

Konektivita je pri prístroji určenom pre profesionálnych športových a spravodajských fotografov úplne zásadná. Káblový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi[3] pre pripojenie do počítačovej siete a komunikáciu s notebookmi a mobilnými zariadeniami umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie snímok. Ako už bolo oznámené, bezzrkadlovka EOS R3 kompatibilná s mobilnou aplikáciou Canon Mobile File Transfer. Navyše bude vybavená novými sánkami s napájaním a dátovou komunikáciou pre pripojenie nového príslušenstva.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R3 (ku dňu 2. júna 2021):

 

[1] Len pri statických snímkoch s objektívom o svetelnosti f/1.2, okrem objektívov RF s vrstvou Defocus Smoothing (DS), s automatickým zaostrovaním na stred a jednorazovým zaostrením pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100.

[2] Podľa štandardov CIPA s použitím objektívu RF 24-105mm F4 L IS USM, merané na horizontálnej a vertikálnej osi pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.

[3] Iba modely podporujúce 5GHz Wi-Fi. Špecifikácia sa môže líšiť podľa krajiny a regiónu.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022