Ďalšie podrobnosti o bezzrkadlovke Canon EOS R3

Automatické ostrenie so sledovaním objektu pre automobilové alebo motocyklové preteky

Spoločnosť Canon dnes zverejnila ďalšie podrobnosti o pripravovanom modeli EOS R3 – najnovšom vysoko výkonnom a rýchlom profesionálnom bezzrkadlovom fotoaparáte – ktorý potvrdzuje príchod novej éry pre fotografov zameraných na šport, prírodu alebo spravodajstvo

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Spoločnosť Canon sa vždy snaží dosiahnuť nemožné a tento fotoaparát nie je výnimkou. Dnes zverejnené špecifikácie dokazujú, že bezzrkadlovka EOS R3 posunie sledovanie objektov na novú úroveň. Ponúkne automatické zaostrovanie (AF) so sledovaním pre motoristické športy. Okrem toho bude nahrávať prevzorkované 4K video, takže bude rovnako ideálnym nástrojom aj pre filmárov.

EOS R3 ponúka novú úroveň výkonu a vylepšenú obrazovú kvalitu inovatívneho systému Canon EOS R. V spojení s objektívmi Canon RF ponúka EOS R3 možnosti ako žiadna iná kombinácia tela a objektívu. Výsledkom sú neuveriteľné schopnosti a nevídaná obrazová kvalita. Profesionálni fotografi zaoberajúci sa športom, prírodou alebo spravodajstvom môžu pohotovo zaznamenávať okamihy takým spôsobom, aký doteraz považovali za nemožný.

Po aprílovom oznámení o vývoji fotoaparátu EOS R3 spoločnosť Canon teraz predstavila ďalšie špecifikácie:

Jednoduché zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov s dokonalým zaostrením

Vďaka technológii automatického ostrenia Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržiavať pohybujúci sa objekt v zábere dokonale zaostrený, a to pri snímaní vo formáte RAW rýchlosťou 30 sn./s. K automatickému ostreniu so sledovaním objektu pri fotografovaní ľudí a zvierat (vrátane vtákov), ktorým sú vybavené modely EOS R5 a EOS R6, pridáva EOS R3 aj schopnosť sledovať pretekárske automobily a motocykle. Ide tak o ideálnu voľbu pre fotografov motoristických športov. Bezzrkadlovke EOS R3 neprekážajú ani zhoršené svetelné podmienky – dokáže ostriť v extrémnej tme pri úrovni osvetlenia -7 EV a nižšie[1].

EOS R3 podporuje kreativitu fotografa aj tým, že mu umožňuje okamžite reagovať na situáciu pred objektívom, a to vďaka unikátnej technológii výberu bodu zaostrenia jednoduchým pohybom oka v hľadáčiku. Pri nízkej úrovni osvetlenia ponúka EOS R3 ochranu pred chvením až o 8 EV[2] použitím revolučnej kombinovanej technológii stabilizácie obrazu. Systém stabilizácie snímača spolupracuje s optickou stabilizáciou, ktorou sú vybavené niektoré objektívy RF. Fotografovať je preto možné z ruky aj za veľmi zlého osvetlenia alebo pri dlhých časoch, kedy je cieľom dosiahnuť rozmazaný pohyb.

Špičkový RAW pri 30 sn./s

Srdcom bezzrkadlovky EOS R3 je úplne nový vrstvený snímač CMOS so zadným prisvietením, ktorý spolupracuje s vysoko výkonným obrazovým procesorom Canon DIGIC X. Spoločnosť Canon dnes potvrdila, že nový fotoaparát bude schopný snímať vo formáte RAW s vysokou snímkovou frekvenciou 30 sn./s pri plnej automatike ostrenia a expozície so sledovaním objektu. Mimoriadna rýchlosť nového snímača prináša aj celkom nové možnosti pri použití elektronickej uzávierky, akou je možnosť synchronizácie blesku pri použití externých zariadení Speedlite. Obmedzené je aj skreslenie, ktoré vzniká vplyvom pohybu uzávierky pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Možnosť záznamu v prevzorkovanom 4K a RAW

Okrem špičkových fotografických schopností prináša bezzrkadlovka EOS R3 video záznam vo vysokej kvalite. K dispozícii je záznam v prevzorkovanom 4K alebo interný záznam v RAW, či gamma krivka Canon Log 3, ktorá poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradácie farieb. Podobne ako je to pri fotení, tak aj v prípade záznamu videa je systém schopný rozoznať objekt a udržať ho dokonale ostrý.

Určená profesionálom

Bezzrkadlovka EOS R3 je skonštruovaná tak, aby odolávala náročným podmienkam každodenného profesionálneho používania aj v mimoriadne nepriaznivom počasí. Pevné telo zo zliatiny horčíka je izolované proti prachu a vode rovnako, ako je to v prípade legendárnej zrkadlovky Canon EOS-1D X. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov na pamäťové karty SD alebo CFexpress. Fotoaparát napája vysokokapacitná batéria LP-E19 (ako pri modeli Canon EOS-1D X Mark III) čo znamená, že fotograf môže batérie medzi prístrojmi zamieňať alebo používať náhradné, ktoré už má vo svojej výbave. Fotoaparát bude vybavený radom ovládacích prvkov vrátane viacfunkčného ovládača a inteligentného ovládače, ktoré zabezpečia úplne intuitívnu obsluhu. Vďaka používateľsky prispôsobiteľným ovládacím prvkom na tele spolu s kruhovým voličom na každom objektíve RF môže fotograf ľahko nastavovať čas, clonu, citlivosť a kompenzáciu expozície s fotoaparátom priloženom pri oku. EOS R3 je takisto vybavená otočným displejom Vari-Angle, ktorý umožňuje ľahko komponovať kreatívne zábery z rôznej perspektívy.

Vylepšená konektivita

Konektivita je pri prístroji určenom pre profesionálnych športových a spravodajských fotografov úplne zásadná. Káblový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi[3] pre pripojenie do počítačovej siete a komunikáciu s notebookmi a mobilnými zariadeniami umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie snímok. Ako už bolo oznámené, bezzrkadlovka EOS R3 kompatibilná s mobilnou aplikáciou Canon Mobile File Transfer. Navyše bude vybavená novými sánkami s napájaním a dátovou komunikáciou pre pripojenie nového príslušenstva.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R3 (ku dňu 2. júna 2021):

 

[1] Len pri statických snímkoch s objektívom o svetelnosti f/1.2, okrem objektívov RF s vrstvou Defocus Smoothing (DS), s automatickým zaostrovaním na stred a jednorazovým zaostrením pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100.

[2] Podľa štandardov CIPA s použitím objektívu RF 24-105mm F4 L IS USM, merané na horizontálnej a vertikálnej osi pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.

[3] Iba modely podporujúce 5GHz Wi-Fi. Špecifikácia sa môže líšiť podľa krajiny a regiónu.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022