Ďalšie podrobnosti o bezzrkadlovke Canon EOS R3

Automatické ostrenie so sledovaním objektu pre automobilové alebo motocyklové preteky

Spoločnosť Canon dnes zverejnila ďalšie podrobnosti o pripravovanom modeli EOS R3 – najnovšom vysoko výkonnom a rýchlom profesionálnom bezzrkadlovom fotoaparáte – ktorý potvrdzuje príchod novej éry pre fotografov zameraných na šport, prírodu alebo spravodajstvo

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Spoločnosť Canon sa vždy snaží dosiahnuť nemožné a tento fotoaparát nie je výnimkou. Dnes zverejnené špecifikácie dokazujú, že bezzrkadlovka EOS R3 posunie sledovanie objektov na novú úroveň. Ponúkne automatické zaostrovanie (AF) so sledovaním pre motoristické športy. Okrem toho bude nahrávať prevzorkované 4K video, takže bude rovnako ideálnym nástrojom aj pre filmárov.

EOS R3 ponúka novú úroveň výkonu a vylepšenú obrazovú kvalitu inovatívneho systému Canon EOS R. V spojení s objektívmi Canon RF ponúka EOS R3 možnosti ako žiadna iná kombinácia tela a objektívu. Výsledkom sú neuveriteľné schopnosti a nevídaná obrazová kvalita. Profesionálni fotografi zaoberajúci sa športom, prírodou alebo spravodajstvom môžu pohotovo zaznamenávať okamihy takým spôsobom, aký doteraz považovali za nemožný.

Po aprílovom oznámení o vývoji fotoaparátu EOS R3 spoločnosť Canon teraz predstavila ďalšie špecifikácie:

Jednoduché zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov s dokonalým zaostrením

Vďaka technológii automatického ostrenia Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržiavať pohybujúci sa objekt v zábere dokonale zaostrený, a to pri snímaní vo formáte RAW rýchlosťou 30 sn./s. K automatickému ostreniu so sledovaním objektu pri fotografovaní ľudí a zvierat (vrátane vtákov), ktorým sú vybavené modely EOS R5 a EOS R6, pridáva EOS R3 aj schopnosť sledovať pretekárske automobily a motocykle. Ide tak o ideálnu voľbu pre fotografov motoristických športov. Bezzrkadlovke EOS R3 neprekážajú ani zhoršené svetelné podmienky – dokáže ostriť v extrémnej tme pri úrovni osvetlenia -7 EV a nižšie[1].

EOS R3 podporuje kreativitu fotografa aj tým, že mu umožňuje okamžite reagovať na situáciu pred objektívom, a to vďaka unikátnej technológii výberu bodu zaostrenia jednoduchým pohybom oka v hľadáčiku. Pri nízkej úrovni osvetlenia ponúka EOS R3 ochranu pred chvením až o 8 EV[2] použitím revolučnej kombinovanej technológii stabilizácie obrazu. Systém stabilizácie snímača spolupracuje s optickou stabilizáciou, ktorou sú vybavené niektoré objektívy RF. Fotografovať je preto možné z ruky aj za veľmi zlého osvetlenia alebo pri dlhých časoch, kedy je cieľom dosiahnuť rozmazaný pohyb.

Špičkový RAW pri 30 sn./s

Srdcom bezzrkadlovky EOS R3 je úplne nový vrstvený snímač CMOS so zadným prisvietením, ktorý spolupracuje s vysoko výkonným obrazovým procesorom Canon DIGIC X. Spoločnosť Canon dnes potvrdila, že nový fotoaparát bude schopný snímať vo formáte RAW s vysokou snímkovou frekvenciou 30 sn./s pri plnej automatike ostrenia a expozície so sledovaním objektu. Mimoriadna rýchlosť nového snímača prináša aj celkom nové možnosti pri použití elektronickej uzávierky, akou je možnosť synchronizácie blesku pri použití externých zariadení Speedlite. Obmedzené je aj skreslenie, ktoré vzniká vplyvom pohybu uzávierky pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Možnosť záznamu v prevzorkovanom 4K a RAW

Okrem špičkových fotografických schopností prináša bezzrkadlovka EOS R3 video záznam vo vysokej kvalite. K dispozícii je záznam v prevzorkovanom 4K alebo interný záznam v RAW, či gamma krivka Canon Log 3, ktorá poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradácie farieb. Podobne ako je to pri fotení, tak aj v prípade záznamu videa je systém schopný rozoznať objekt a udržať ho dokonale ostrý.

Určená profesionálom

Bezzrkadlovka EOS R3 je skonštruovaná tak, aby odolávala náročným podmienkam každodenného profesionálneho používania aj v mimoriadne nepriaznivom počasí. Pevné telo zo zliatiny horčíka je izolované proti prachu a vode rovnako, ako je to v prípade legendárnej zrkadlovky Canon EOS-1D X. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov na pamäťové karty SD alebo CFexpress. Fotoaparát napája vysokokapacitná batéria LP-E19 (ako pri modeli Canon EOS-1D X Mark III) čo znamená, že fotograf môže batérie medzi prístrojmi zamieňať alebo používať náhradné, ktoré už má vo svojej výbave. Fotoaparát bude vybavený radom ovládacích prvkov vrátane viacfunkčného ovládača a inteligentného ovládače, ktoré zabezpečia úplne intuitívnu obsluhu. Vďaka používateľsky prispôsobiteľným ovládacím prvkom na tele spolu s kruhovým voličom na každom objektíve RF môže fotograf ľahko nastavovať čas, clonu, citlivosť a kompenzáciu expozície s fotoaparátom priloženom pri oku. EOS R3 je takisto vybavená otočným displejom Vari-Angle, ktorý umožňuje ľahko komponovať kreatívne zábery z rôznej perspektívy.

Vylepšená konektivita

Konektivita je pri prístroji určenom pre profesionálnych športových a spravodajských fotografov úplne zásadná. Káblový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi[3] pre pripojenie do počítačovej siete a komunikáciu s notebookmi a mobilnými zariadeniami umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie snímok. Ako už bolo oznámené, bezzrkadlovka EOS R3 kompatibilná s mobilnou aplikáciou Canon Mobile File Transfer. Navyše bude vybavená novými sánkami s napájaním a dátovou komunikáciou pre pripojenie nového príslušenstva.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R3 (ku dňu 2. júna 2021):

 

[1] Len pri statických snímkoch s objektívom o svetelnosti f/1.2, okrem objektívov RF s vrstvou Defocus Smoothing (DS), s automatickým zaostrovaním na stred a jednorazovým zaostrením pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100.

[2] Podľa štandardov CIPA s použitím objektívu RF 24-105mm F4 L IS USM, merané na horizontálnej a vertikálnej osi pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.

[3] Iba modely podporujúce 5GHz Wi-Fi. Špecifikácia sa môže líšiť podľa krajiny a regiónu.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Ste SAFE?

Dnes je Európsky deň proti vlámaniu

Na dnešný deň, 16. júna 2021, pripadá Európsky deň proti vlámaniu. Európska únia, respektíve Európska sieť na prevenciu kriminality (EUCPN), sa nechala inšpirovať v Belgicku, kde má „deň proti vlámaniu“ dlhoročnú tradíciu. Tento rok si ho pripomíname vo chvíli, keď pod vplyvom postupného uvolňovania protiepidemických opatrení ľudia opúšťa svoje domovy a chystajú sa na dovolenky.

16. júna 2021

herná myš

Rozsvieťte svoj hráčsky brloh s tromi druhmi myší SureFire

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, uviedla na trh tri nové gamingové myši, čím ďalej rozširuje svoju ponuku periférií pre milovníkov počítačových hier.

15. júna 2021

Používajú staré verzie softvéru

Takmer dve tretiny zamestnancov si v IT oddelení presadí odloženie aktualizácií

Skoro štvrtina zamestnancov (23%) pripúšťa, že mala nedávno rozpor s IT oddelením firmy ohľadom dôležitosti alebo početnosti aktualizácií softvéru na svojich pracovných počítačoch a ďalších zariadeniach. Na tom by nebolo nič tak prekvapivého, keby si však podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky väčšina zamestnancov nakoniec nepresadila svoje a mohla inštaláciu aktualizácií softvéru alebo operačného systému oddialiť alebo […]

15. júna 2021

Nová éra estetiky

V Huawei Next Design môžu umelci zabojovať o ceny za 200 000 dolárov

Spoločnosť Huawei spustila globálnu súťaž Next Design Awards, určenú komunite digitálnych umelcov a grafických dizajnérov. Súťaž dáva tvorcom možnosť prejaviť svoj talent a prostredníctvom digitálnych technológií sa zviditeľniť pred globálnym publikom. Umelci môžu zároveň zabojovať o atraktívne finančné výhry a ďalšie hodnotné ceny.

14. júna 2021

Častým omylom je, že slaná voda v bazéne je voda bez chlóru. To nie je pravda.

Bazén – je lepšia slaná alebo sladká voda?

S rastúcimi teplotami vzduchu sa zvyšuje teplota bazénovej vody a mení sa alkalita a hodnoty pH. A žiadny majiteľ bazéna netúži po tom, aby sa mu krásne čistá voda zakalila alebo zozelenala.

10. júna 2021

Aké aplikácie by vám v mobile nemali chýbať?

5 aplikácií, ktoré oceníte na horských túrach

Vždy nájdite tú správnu a bezpečnú cestu.

10. júna 2021

Smart kamery za super cenu

Testovali sme nové smart kamery od D-Link

Mám doma nového diskrétneho spoločníka. Nie, nebojte sa, nejde o to, na čo myslíte. Mám nový kamerový systém D-Link, ktorý testujem ako súčasť nového bezpečnostného systému a súčasť smarthome riešenia.

10. júna 2021

TP-Link Tapo C210 a 110

Ochrana domova vo vyššom rozlíšení

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu dve nové bezpečnostné kamery, ktoré patria do jeho radu zariadení pre inteligentnú domácnosť Tapo. Konkrétne sa jedná o modely Tapo C210 a Tapo C110, ktoré sa oproti svojim predchodcom (Tapo C200, respektíve Tapo C100) líšia predovšetkým vyšším rozlíšením obrazu.

10. júna 2021

Ako ich v lete využiť naplno a vyhnúť sa nepríjemnostiam?

Drony rastú na popularite aj medzi Slovákmi

Hitom tohtoročnej letnej sezóny sú drony a outdoorové kamery. Značka DJI, globálny líder v oblasti akčných gadgetov, prináša užitočné tipy, aby fanúšikov tejto novodobej zábavy neprekvapila pokuta a využili potenciál produktov naplno.

9. júna 2021

Prvá sieťová kamera na svete

HiSTÓRIA: Axis NetEye 200

Píše sa rok 1996. Počítače a internet po uvedení Windows 95 zažívajú obrovský boom. Moderným trendom sú siete, ktoré spájajú počítače – na komunikáciu sa používajú prevažne telefónne linky a analógové modemy. Prenos pár kilobajtov dát trvá minútku, takže prehrávať video cez modem nie je reálne. Existujú už síce webové kamery, no ich kvalita a […]

8. júna 2021

Odporúčané

Nie príliš smart zariadenia?

Najväčšie smart útoky na smart domácnosti

Hackeri v oblasti chytrých domácností sú neustále odvážnejší a prefíkanejší. Aby sme vám pomohli zorientovať sa, spísali sme pre vás najznámejšie útoky na smart domácnosti za ostatné roky.

16. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020