Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 23. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uviedla nový miniatúrny klopový senzor AXIS TW1201 nositeľný na tele, ktorý sa pripája ku kamere AXIS W100.  Vďaka odľahčenému a minimalistickému dizajnu je ideálny na uchytenie napr. na tričko z ľahkej tkaniny alebo košeľu. S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

 

Nový senzor AXIS TW1201 rozširuje nositeľný kamerový systém Axis, ktorý pozostáva z troch hlavných hardvérových komponentov: samotnej kamery AXIS W100, docku pre kamery AXIS W700/701 a systémového ovládača AXIS W800.

Už pred rokom uviedla spoločnosť Axis na trh kamery AXIS W100 nositeľné na tele s cieľom vytvoriť najflexibilnejšie riešenie v tejto kategórii na svete.  Pri jeho uvedení na trh bola hlavnou doménou tohto kamerového systému otvorená architektúra, ktorá umožňuje integráciu s akýmkoľvek softvérom na správu videa (VMS) alebo systémami na správu dôkazov (EMS). Flexibilita riešenia pritom spočíva aj vo všestrannosti príslušenstva, od dokovacích staníc cez rôzne varianty držiakov až po prídavné senzory.

Nový miniatúrny snímací senzor

Nový klopový senzor AXIS TW1201 má malé rozmery a nízku hmotnosť (spolu s držiakom váži len niečo vyše 50 g), čo umožňuje senzor nenápadne integrovať do menoviek alebo umiestniť ho na iné časti odevu či uniformy. Malá veľkosť snímača však neznamená kompromis vo výkone, pretože je rovnako výkonný ako hlavná kamera AXIS W100 Body Worn a poskytuje obraz vo Full HD rozlíšení pri rýchlosti 30 snímok za sekundu.

Diskrétny charakter nového snímača robí z kamery nositeľnej na tele atraktívnu príležitosť aj  mimo tradičné aplikácie z oblasti presadzovania práva a bezpečnosti. Odvetvia, v ktorých je bezpečnosť a ochrana zamestnancov prvoradá – napríklad priemyselné závody, ťažobný priemysel a spracovanie ropy alebo plynu – môžu využívať nositeľné kamery na zabezpečenie dodržiavania bezpečnostných predpisov a ochrany zdravia. Maloobchod, reštaurácie a pohostinstvá zas môžu zvážiť používanie kamier nositeľných na tele ako pomôcku pri školení zamestnancov alebo ako pomoc pri prešetrovaní sťažností zákazníkov.

Možnosti využitia sú nekonečné, čo je tiež významná príležitosť pre oveľa väčší počet partnerov spoločnosti Axis. Vďaka flexibilite a filozofii otvorenej platformy sú nositeľné kamery spoľahlivým doplnkom existujúcich dohľadových riešení.

 

Hlavné charakteristiky senzoru AXIS TW1201:

Nositeľný senzor AXIS TW1201 je možné zakúpiť prostredníctvom distribučných kanálov Axis za odporúčanú koncovú cenu 169 €. Ako alternatíva k TW1201 je v predaji aj model v bullet prevedení AXIS TW1200, ktorý je ideálny pre montáž na helmy alebo čiapky, napr. pre policajtov hliadkujúcich na koňoch alebo bicykloch.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022