Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh dva cenovo dostupné plnoformátové objektívy radu RF – RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM. RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM je ľahký objektív s vysokou svetelnosťou f/1.8 a ohniskovou vzdialenosťou 24 mm. RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM je ultra širokouhlý objektív s premenlivým ohniskom v rozsahu 15 až 30 mm. Objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM rozširujú rad RF a vyznačujú sa pokročilou optickou technológiou aj ľahkým ovládaním. Sú zárukou ostrých a špičkových záberov, a to aj pri fotografovaní za pohybu. Všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM sú vhodné pre rôzne fotografické žánre aj vloggovanie – používateľom umožnia dať priechod svojej kreativite a inštinktívne zachytiť každú snímku. 

Ostrý, ľahký, širokouhlý – predstavujeme objektív RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

Objektív RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM je kompaktný a všestranný širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, ktorý využíva možnosti inteligentného dizajnu bajonetu RF spoločnosti Canon. Vďaka svetelnosti f/1.8 s deväťlamelovou kruhovou clonou a stabilizáciou obrazu podáva vynikajúce výsledky aj pri nízkej hladine osvetlenia. Zároveň mäkko vykresľuje pozadie, na ktorom ostro vyniká fotografovaný objekt. Pri použití s ​​fotoaparátom so snímačom APS-C poskytuje tento objektív efektívnu ohniskovú vzdialenosť blízku 35 mm.

S hmotnosťou iba 270 g a motorom typu STM s prevodmi, ktorý umožňuje rýchle a tiché ostrenie v malom prevedení, je objektív RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ideálny pre cestovnú a krajinársku fotografiu. S minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 14 cm (zväčšenie 0,5x) ponúka tento objektív značný tvorivý potenciál – umožňuje fotografom a vloggerom zaostriť na veľmi blízky objekt a zároveň zachytiť jeho širšie okolie.

RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ponúka vynikajúci optický výkon a vylepšené ovládanie. Prispôsobiteľný ovládací prstenec umožňuje ľahko upravovať citlivosť alebo clonu a prepínať medzi režimami automatického ostrenia. Vďaka samostatnému zaostrovaciemu prstencu má používateľ taktiež lepšiu kontrolu pri manuálnom ostrení. Pri použití s ​​kompatibilnými fotoaparátmi sa zobrazujú informácie o nastavení objektívu, vďaka čomu je ostrenie ešte jednoduchšie. Optická zostava objektívu RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM sa skladá z 11 prvkov v 9 skupinách, pričom povrchová úprava Super Spectra eliminujúca závoj a odlesky prispieva k vysokej kvalite snímok za všetkých okolností. Objektív je vybavený optickou stabilizáciou obrazu až o 5 expozičných hodnôt, pričom pri použití s ​​telom radu EOS R s internou stabilizáciou sa účinnosť zvyšuje až na 6,5 ​​EV. Vďaka tomu ponúka dokonale stabilné statické snímky aj videozáznam.

Rozšírte svoj pohľad na svet s ultra širokouhlým objektívom RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM

Objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM sa chváli mimoriadne flexibilným rozsahom ohniskových vzdialeností 15-30 mm, ktorý pokrýva rad obľúbených hodnôt a je ideálny pre cestovateľov, fotografovanie krajiny alebo natáčanie vlogov. Ultra krátka ohnisková vzdialenosť znamená, že fotografi a vloggeri môžu do každého záberu dostať viac a zachytiť celý kontext a snímaný objekt, vrátane architektúry alebo krajiny. Objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM je vybavený optickou stabilizáciou obrazu o 5,5 EV, ktorá umožňuje dlhšiu expozíciu pri fotografovaní z ruky a zaisťuje neroztrasený obraz pri filmovaní. Pri použití s ​​telom radu EOS R s interným stabilizačným systémom IBIS dosahuje stabilizácia neuveriteľných 7 EV. Kompaktný objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM s robustnou konštrukciou a hmotnosťou iba 390 g je ideálny pre fotografovanie na cestách. Vďaka motoru typu STM s vodiacou skrutkou dokáže pohotovo zaostriť aj na rýchlo sa pohybujúce objekty. Tento mimoriadne tichý ostriaci motor je tiež vhodný na záznam videa. Tvorcovia video blogov a iného video obsahu tak získavajú nástroj, s ktorým môžu filmovať ako profesionáli.

K všestrannosti objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM prispievajú aj vynikajúce schopnosti pre makrofotografiu. Fotografi môžu experimentovať s manuálnym zaostrovaním a skúmať svet zblízka a v neuveriteľných detailoch vďaka 0,52x zväčšeniu. Nová optická konštrukcia objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM obsahuje asférické a presne odlievané členy a špeciálne povrchové úpravy šošoviek, takže zachytí každý detail. Kombinovaný prstenec na ostrenie a ovládanie objektívu umožňuje upravovať nastavenia bez toho, aby používateľ musel prestať sledovať scénu alebo objekt.

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM vychádzajú zo sofistikovaného dizajnu radu RF a sú vybavené pokročilými technológiami v ľahko prenosnom prevedení, takže umožňujú zachytiť výnimočne ostrý obraz skutočne kdekoľvek. Vďaka širokému uhlu záberu a vysokej svetelnosti, ktorá umožňuje zhotovovať vysoko kvalitné fotografie a videonahrávky aj pri slabom osvetlení, je RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú pozorovať svet okolo seba cez objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Tým, ktorí si želajú väčšiu tvorivú slobodu, ponúka ultra širokouhlý objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM popri premenlivom ohnisku aj možnosť ostrenia na veľmi krátku vzdialenosť. To znamená, že umožňuje fotografovať všetko od šírej krajiny až po nepatrné detaily.

Viac informácií nájdete na stránkach Canon:

https://www.canon.sk/lenses/rf-24mm-f1-8-macro-is-stm/

https://www.canon.sk/lenses/rf-15-30mm-f4-5-6-3-is-stm/

 

Hlavné funkcie a vlastnosti  objektívu RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM:

[1] Pri ohniskovej vzdialenosti 15 mm v režime MF.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022