Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh dva cenovo dostupné plnoformátové objektívy radu RF – RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM. RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM je ľahký objektív s vysokou svetelnosťou f/1.8 a ohniskovou vzdialenosťou 24 mm. RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM je ultra širokouhlý objektív s premenlivým ohniskom v rozsahu 15 až 30 mm. Objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM rozširujú rad RF a vyznačujú sa pokročilou optickou technológiou aj ľahkým ovládaním. Sú zárukou ostrých a špičkových záberov, a to aj pri fotografovaní za pohybu. Všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM sú vhodné pre rôzne fotografické žánre aj vloggovanie – používateľom umožnia dať priechod svojej kreativite a inštinktívne zachytiť každú snímku. 

Ostrý, ľahký, širokouhlý – predstavujeme objektív RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

Objektív RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM je kompaktný a všestranný širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, ktorý využíva možnosti inteligentného dizajnu bajonetu RF spoločnosti Canon. Vďaka svetelnosti f/1.8 s deväťlamelovou kruhovou clonou a stabilizáciou obrazu podáva vynikajúce výsledky aj pri nízkej hladine osvetlenia. Zároveň mäkko vykresľuje pozadie, na ktorom ostro vyniká fotografovaný objekt. Pri použití s ​​fotoaparátom so snímačom APS-C poskytuje tento objektív efektívnu ohniskovú vzdialenosť blízku 35 mm.

S hmotnosťou iba 270 g a motorom typu STM s prevodmi, ktorý umožňuje rýchle a tiché ostrenie v malom prevedení, je objektív RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ideálny pre cestovnú a krajinársku fotografiu. S minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 14 cm (zväčšenie 0,5x) ponúka tento objektív značný tvorivý potenciál – umožňuje fotografom a vloggerom zaostriť na veľmi blízky objekt a zároveň zachytiť jeho širšie okolie.

RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ponúka vynikajúci optický výkon a vylepšené ovládanie. Prispôsobiteľný ovládací prstenec umožňuje ľahko upravovať citlivosť alebo clonu a prepínať medzi režimami automatického ostrenia. Vďaka samostatnému zaostrovaciemu prstencu má používateľ taktiež lepšiu kontrolu pri manuálnom ostrení. Pri použití s ​​kompatibilnými fotoaparátmi sa zobrazujú informácie o nastavení objektívu, vďaka čomu je ostrenie ešte jednoduchšie. Optická zostava objektívu RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM sa skladá z 11 prvkov v 9 skupinách, pričom povrchová úprava Super Spectra eliminujúca závoj a odlesky prispieva k vysokej kvalite snímok za všetkých okolností. Objektív je vybavený optickou stabilizáciou obrazu až o 5 expozičných hodnôt, pričom pri použití s ​​telom radu EOS R s internou stabilizáciou sa účinnosť zvyšuje až na 6,5 ​​EV. Vďaka tomu ponúka dokonale stabilné statické snímky aj videozáznam.

Rozšírte svoj pohľad na svet s ultra širokouhlým objektívom RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM

Objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM sa chváli mimoriadne flexibilným rozsahom ohniskových vzdialeností 15-30 mm, ktorý pokrýva rad obľúbených hodnôt a je ideálny pre cestovateľov, fotografovanie krajiny alebo natáčanie vlogov. Ultra krátka ohnisková vzdialenosť znamená, že fotografi a vloggeri môžu do každého záberu dostať viac a zachytiť celý kontext a snímaný objekt, vrátane architektúry alebo krajiny. Objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM je vybavený optickou stabilizáciou obrazu o 5,5 EV, ktorá umožňuje dlhšiu expozíciu pri fotografovaní z ruky a zaisťuje neroztrasený obraz pri filmovaní. Pri použití s ​​telom radu EOS R s interným stabilizačným systémom IBIS dosahuje stabilizácia neuveriteľných 7 EV. Kompaktný objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM s robustnou konštrukciou a hmotnosťou iba 390 g je ideálny pre fotografovanie na cestách. Vďaka motoru typu STM s vodiacou skrutkou dokáže pohotovo zaostriť aj na rýchlo sa pohybujúce objekty. Tento mimoriadne tichý ostriaci motor je tiež vhodný na záznam videa. Tvorcovia video blogov a iného video obsahu tak získavajú nástroj, s ktorým môžu filmovať ako profesionáli.

K všestrannosti objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM prispievajú aj vynikajúce schopnosti pre makrofotografiu. Fotografi môžu experimentovať s manuálnym zaostrovaním a skúmať svet zblízka a v neuveriteľných detailoch vďaka 0,52x zväčšeniu. Nová optická konštrukcia objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM obsahuje asférické a presne odlievané členy a špeciálne povrchové úpravy šošoviek, takže zachytí každý detail. Kombinovaný prstenec na ostrenie a ovládanie objektívu umožňuje upravovať nastavenia bez toho, aby používateľ musel prestať sledovať scénu alebo objekt.

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM vychádzajú zo sofistikovaného dizajnu radu RF a sú vybavené pokročilými technológiami v ľahko prenosnom prevedení, takže umožňujú zachytiť výnimočne ostrý obraz skutočne kdekoľvek. Vďaka širokému uhlu záberu a vysokej svetelnosti, ktorá umožňuje zhotovovať vysoko kvalitné fotografie a videonahrávky aj pri slabom osvetlení, je RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú pozorovať svet okolo seba cez objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Tým, ktorí si želajú väčšiu tvorivú slobodu, ponúka ultra širokouhlý objektív RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM popri premenlivom ohnisku aj možnosť ostrenia na veľmi krátku vzdialenosť. To znamená, že umožňuje fotografovať všetko od šírej krajiny až po nepatrné detaily.

Viac informácií nájdete na stránkach Canon:

https://www.canon.sk/lenses/rf-24mm-f1-8-macro-is-stm/

https://www.canon.sk/lenses/rf-15-30mm-f4-5-6-3-is-stm/

 

Hlavné funkcie a vlastnosti  objektívu RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM:

[1] Pri ohniskovej vzdialenosti 15 mm v režime MF.

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022