Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

Autor
Dátum zverejnenia 8. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Prázdninová sezóna a oslavy sú za dverami a je ideálny čas zaobstarať si nový monitor alebo herné príslušenstvo pre bojovú stanicu. AGON by AOC dal dokopy niekoľko návrhov pre hráčov, ako si môžu vylepšiť svoje herné zostavy. Či už hráči myslia na akékoľvek novoročné predsavzatie, tak pre tých, ktorí prahnú po novom monitore, bude novoročné predsavzatie „vysoké“ a „ostré“ a farebné až tak, ako farby na batikovanie.

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

Získajte navrch vďaka vysokej obnovovacej frekvencii
AGON by AOC je skutočná hráčska značka, čo dokazuje ich spolupráca s popredným športovým tímom G2 Esports. AGON by AOC má monitor alebo herné príslušenstvo pre každého hráča – od príležitostného hráča, ktorý si po práci zahrá Battle Royale, zajazdí na závodnom simulátore alebo sa stretne so svojimi kamarátmi v rámci futbalových titulov, až po športovcov, ktorí súťažia na najvyššej úrovni a hrajú o svoje živobytie.

Hranie s obmedzeným rozpočtom
S 24” AOC 24G2SAE (koncová cena: 5079 Kč/209 Eur) alebo 27” AOC 27G2SAE (koncová cena: 6780 Kč/279 Eur) prináša AGON by AOC cenovo dostupnú, ale výkonnú ponuku v podobe dvoch Full HD monitorov, ktoré sa môžu pochváliť obnovovacou frekvenciou 165 Hz a panelmi s vysokým kontrastom, ktoré hravo pokryjú úlohy v domácej kancelárii a konkurenčné hranie zároveň. S dobou odozvy 4 ms GtG a 1 ms MPRT v spojení s podporou AMD FreeSync Premium a Adaptive-Sync je rýchla herná akcia vždy ostrá a plynulá, zatiaľ čo vysoká obnovovacia frekvencia umožňuje hráčom skôr zachytiť pohyby nepriateľov a následne rýchlejšie reagovať. Robustný stojan s možnosťou naklonenia a možnosťou upevnenia pomocou VESA poskytujú veľkú všestrannosť takmer pre každú príležitosť. Hráči, ktorí hľadajú monitory s farebne presnými IPS panelmi pre tvorbu obsahu, streamovanie a ďalší, sa naopak môžu rozhodnúť pre AOC 24G2SPU (koncová cena: 5322 Kč/219 Eur) a AOC 27G2SPU (koncová cena: 5808 Kč/239 Eur) s obnovovací frekvenciou 165 Hz, 4 ms GtG, 1 ms MPRT a taktiež ergonomickým stojanom.

Rýchlejšie a múdrejšie
Hráči súťažiaci v športových tituloch možno budú musieť používať vyššiu obnovovaciu frekvenciu. AOC GAMING 25G3ZM/BK (koncová cena: 239 Eur) je vybavený rýchlym VA panelom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, dobou odozvy 1 ms GtG a dobou odozvy iba 0,5 ms MPRT, takže hráči získajú najaktuálnejšie a môžu tieto informácie kombinovať so svojimi rýchlymi reflexmi, aby čelili útokom svojich protivníkov. Dokonale ladí s náhlavnou súpravou AOC GAMING GH401 (koncová cena: 1990 Kč/82 Eur). Táto náhlavná súprava je ľahká, má vynikajúcu kvalitu zvuku a je vybavená bezdrôtovým pripojením 2,4 GHz. Umožňuje používateľom počuť viac z hry s presnými 50mm meničmi, ktoré poskytujú vzrušujúci zvukový zážitok pre všetky žánre hier. Náhlavná súprava je pohodlná a odolná, s odnímateľným mikrofónom s potlačením hluku a komfortnou multiplatformovou kompatibilitou prostredníctvom bezdrôtového 2,4 GHz a 3,5 mm káblového pripojenia.

Skočte priamo do bitky s touto sadou herného vybavenia
Pri stavbe herného PC je skriňa s komponentmi len polovicou rovnice. Skutočný herný počítač musí byť spojený s herným monitorom, presnou hernou myšou, robustnou klávesnicou a pohodlným headsetom. AOC ponúka skvelú zbierku sád pre takmer každého hráča. AOC GAMING Q27G2E/BK je 27″ cenovo dostupný (koncová cena: 279 Eur) herný monitor QHD s VA panelom, ktorý zaručuje bohatý kontrast, obnovovacou frekvenciou 155 Hz a dobou odozvy 1 ms (MPRT) – čo z neho robí monitor pre budúcnosť, vďaka svojmu ostrému rozlíšeniu a rýchlemu panelu.

Hráči môžu tento monitor kombinovať so skutočnou mechanickou klávesnicou, ako je AOC GAMING GK500 (koncová cena: 71 Eur), na ktorej sa skvele hrá vďaka mechanickým červeným spínačom Outemu. GK500 je pohodlná vďaka magnetickej opierke zápästia, a pevná vďaka odolným materiálom. Myš AOC GAMING GM500 (koncová cena: 28 Eur) dopĺňa hernú zostavu a hodí sa pre ľavákov aj pravákov, a je vybavená presným snímačom Pixart 3325 s podporou 5000 DPI, 100 IPS a zrýchlením 20 g.

Zostavu skvele doplní káblová náhlavná súprava AOC GAMING GH300 (koncová cena: 1358 Kč/56 Eur) s USB pripojením. Tá predstavuje pohodlného spoločníka pre každého hráča. Vďaka 50mm meničom poskytuje čistý a ostrý zvuk s definovaným rozsahom basov a vďaka podpore virtuálneho 7.1 priestorového zvuku (na PC) umožňuje hráčom presne určiť polohu nepriateľov. Všetky štyri produkty dohromady umožňujú hráčom povýšiť ich vybavenie na konkurencieschopnú úroveň s celkovými nákladmi pod 500 EUR.

Stvorené pre rýchle reflexy
Hráči súťažiaci na najvyšších úrovniach nebudú spokojní s iba 144 Hz alebo 165 Hz, najmä keď ich protivníci „bežia“ na vyššej obnovovacej frekvencii a môžu ich vidieť a reagovať rýchlejšie. Z tohto dôvodu prichádza AGON by AOC na pomoc s modelmi s obnovovacou frekvenciou 240 Hz. AOC GAMING C27G2ZU (s ergonomickým výškovo nastaviteľným stojanom – koncová cena: 299 Eur) alebo AOC GAMING C27G2ZE (s naklápacím stojanom – koncová cena: 269 Eur) ponúka 27” zakriven 4 Ich zakrivenie 1500R obklopuje a vťahuje hráča hlbšie do herného sveta a ponorí ich do FPS, akčných alebo simulačných titulov. Pre ešte lepšie ponorenie ponúka AOC GAMING C32G2ZE (koncová cena: 319 Eur) obnovovaciu frekvenciu 240 Hz na väčšom 32” plátne. Všetky tri modely sa môžu pochváliť rozlíšením Full HD, vďaka čomu je možnosť reálne dosiahnuť počas hier 240 snímok za sekundu bez toho, aby ste potrebovali GPU najvyššej úrovne.

Sviatok pre ambicióznych hráčov
Najnovšia, piata, generácia monitorov radu AGON je ponukou pre náročnejších hráčov. Nedávno uvedený AGON AG275QZN/EU (koncová cena: 549 Eur) – plochý 27” QHD monitor s VA panelom – ponúka ostré rozlíšenie a zároveň exceluje v rýchlych akciách vďaka obnovovacej frekvencii 240 Hz a dobe odozvy 1 ms GtG a iba 0 5 ms MPRT. Robustný a ergonomický stojan má možnosť nastavenia výšky, sklonu a otáčania, zatiaľ čo jeho povrch z brúseného kovu vyžaruje „prémiové“ vibrácie.

K tomuto výkonnému monitoru sa najlepšie hodí príslušenstvo AGON by AOC radu 700. Klávesnica AGON AGK700 (koncová cena: 174 Eur) je vybavená spínačmi Cherry MX Red pre rýchlu odozvu, vyznačuje sa vysokou kvalitou prevedenia s pohodlnou oporou pre zápe prístup k tlačidlám makra, koliesku hlasitosti a ďalším. Herná myš AGON AGM700 (koncová cena: 51 Eur) ponúka dvojfarebný dizajn so striebornými a čiernymi akcentmi a hmotnosť je možné ľahko upraviť vďaka závažiam. Vďaka rozlíšeniu 16 000 DPI, špeciálnemu sniperovému tlačidlu, programovateľným tlačidlám a prispôsobeniu RGB prostredníctvom AOC G-Menu to bude perfektná voľba.

Čerešničkou na vianočnej torte je podložka pod myš AGON AMM700 (koncová cena: 33 Eur), ktorá sa vyznačuje skvelým povrchom pre akékoľvek herné myši, zatiaľ čo jemné RGB svetlá po stranách látky možno tiež synchronizovať s ďalším vybavením AOC.

Potrebujete viac miesta?
Pre každého, kto hľadá väčšiu zobrazovaciu plochu, je vhodný 34″ ultraširoký AOC GAMING U34G3XM/EU (koncová cena: 439 Eur). Vďaka pomeru strán 21:9 môže nahradiť zostavu dvoch monitorov a môže tak zvýšiť produktivitu. A v hrách a filmoch extra horizontálny priestor dokonale pokryje periférne videnie užívateľov a umožní im plne sa ponoriť do diania.S obnovovacou frekvenciou 144 Hz a dobou odozvy 1 ms MPRT je U34G3XM/EU dokonca vhodný aj pre rýchlu akciu.

Veselé Vianoce a šťastné sviatky od AOC!

 

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022