Covr na pokrytie celého domu

D-Link prináša technológiu Wi-Fi 6 do domácich systémov

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho radu Wi-Fi 6 mesh systémov Covr AX1800 pre bezdrôtové pokrytie celej domácnosti – prístupové body COVR-X1862 (set 2 zariadení) a COVR-X1863 (set 3 zariadení). Nové modely podporujú bezproblémové pripojenie Wi-Fi v domácnostiach s veľkým počtom zariadení a sú ideálne na neprerušované online aktivity vrátane streamovania v rozlíšení 4K, […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho radu Wi-Fi 6 mesh systémov Covr AX1800 pre bezdrôtové pokrytie celej domácnosti – prístupové body COVR-X1862 (set 2 zariadení) a COVR-X1863 (set 3 zariadení). Nové modely podporujú bezproblémové pripojenie Wi-Fi v domácnostiach s veľkým počtom zariadení a sú ideálne na neprerušované online aktivity vrátane streamovania v rozlíšení 4K, hrania hier vo virtuálnej realite a videohovorov.

Domáce sieťové systémy AX1800 sú vybavené najnovšou technológiou Wi-Fi 6. Ponúkajú celkovú rýchlosť až 1,8 Gb/s so súčasným dvojpásmovým prenosom a šifrovaním WPA3 pre oveľa bezpečnejšie pripojenie. Prístupové body sa dodávajú v baleniach po 2 alebo 3 kusoch a môžu zabezpečiť pokrytie Wi-Fi až do 420/600 m2. Ak je potrebné väčšie pokrytie domu, sieť možno jednoducho rozšíriť pridaním ďalších prístupových bodov Covr.

Nové systémy boli navrhnuté tak, aby spĺňali rastúce požiadavky moderných prepojených domácností, a sú plne vybavené pokročilými technológiami MU-MIMO, OFDMA a BSS Colouring na zvýšenie kapacity a výkonu siete. Umožňujú súčasnú komunikáciu viacerých zariadení cez Wi-Fi pri maximálnom využití dostupnej šírky pásma a efektívnejšej distribúcii dát. Okrem toho využívajú sofistikovanú technológiu Smart Roaming, ktorá neustále skenuje silu bezdrôtového signálu v celej sieti a automaticky pripája zariadenia k tomu prístupovému bodu s najsilnejším signálom.

Systémy AX1800 podporujú hlasové ovládanie pomocou Amazon Alexa a Google Assistant, takže používatelia môžu ovládať svoju domácu sieť Wi-Fi bez toho, aby museli čo i len pohnúť prstom. Ponúkajú aj rodičovskú kontrolu založenú na vybraných profiloch, ktorá umožňuje priradiť konkrétne zariadenia k profilom členov rodiny a individuálne blokovať určité webové stránky, nastaviť harmonogram pre prístup k sieti Wi-Fi alebo sieť úplne vypnúť.

Zariadenia sa rýchlo a jednoducho inštalujú a konfigurujú pomocou bezplatnej aplikácie D-Link Wi-Fi, ktorá je k dispozícii pre kompatibilné zariadenia so systémom Android alebo iOS. Ak používateľ uprednostňuje káblové pripojenie, nové prístupové body majú zabudované gigabitové ethernetové porty, ktoré poskytujú spoľahlivý prenos pre sieťové úložiská (NAS), inteligentné televízory alebo herné konzoly.

Cena a dostupnosť

Nové systémy mesh Wi-Fi 6 Covr AX1800 sú už dostupné na Slovensku a v Českej republike a v Českej republike prostredníctvom siete predajcov IT a systémových integrátorov. Odporúčaná maloobchodná cena prístupových bodov COVR-X1862 (sada 2 zariadení) je 175,90€ (4 699 Kč) a cena COVR-X1863 (set 3 zariadení) je  za 262,90€ (6 999 Kč). Ďalšie informácie získate v miestnej pobočke spoločnosti D-Link na adrese https://eu.dlink.com.


Kľúčové vlastnosti domáceho sieťového Wi-Fi 6 mesh systému D-Link AX1800  systémov:

– Wi-Fi 6 – nová generácia Wi-Fi

– Sieť mesh s inteligentným roamingom na pokrytie celého domu

– Technológia OFDMA a MU-MIMO

– Inteligentné riadenie – pre optimálne využitie celej šírky pásma

– Jednoduchá inštalácia a nastavenie

– Rodičovská kontrola na základe profilov používateľov

– Ľahko škálovateľná sieť

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022