nové mini kopule s DLPU

Diskrétne, ale nabité funkciami

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové mini kopulovité IP kamery určené na diskrétny video dohľad, ktoré podporujú analytické kamerové aplikácie založené na hlbokom učení. Modely AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V s varifokálnym objektívom ponúknu vynikajúci obraz aj pri náročných svetelných podmienkach. Model AXIS M4308-PLE, ktorý disponuje stereografickým objektívom na pokrytie scény v uhle 180° alebo […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové mini kopulovité IP kamery určené na diskrétny video dohľad, ktoré podporujú analytické kamerové aplikácie založené na hlbokom učení.

Modely AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V s varifokálnym objektívom ponúknu vynikajúci obraz aj pri náročných svetelných podmienkach. Model AXIS M4308-PLE, ktorý disponuje stereografickým objektívom na pokrytie scény v uhle 180° alebo plných 360°, je vybavený štyrmi digitálnymi mikrofónmi s technológiou zdôraznenia hlasu. Nové IP kamery potvrdzujú trend tzv. edge computingu, kedy sa v rámci siete neustále zvyšuje výkon koncových zariadení. To umožňuje využívanie pokročilých analytických aplikácií založených na hlbokom učení priamo v kamerách.

Varifokálna mini kupola s hlbokým učením pre diskrétny dohľad

Nové sieťové kamery radu M42 AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V majú diskrétny dizajn a v prípade potreby ich možno ľahko nafarbiť, aby ešte lepšie splynuli so svojim okolím. K dispozícii je široká škála doplnkového príslušenstva. Kamery sú vybavené HDMI portom pre priamy výstup napr. na verejné monitory v predajniach, ponúkajú tiež možnosť pridať audio pomocou AXIS T61 alebo využiť I/O rozhranie pre ďalšie periférie.Vďaka technológii širokého dynamického rozsahu (WDR) zabezpečujú tieto kompaktné a diskrétne kupolovité kamery jasný obraz aj v zložitých svetelných podmienkach, kde sa striedajú tmavé a presvetlené scény. Kamera AXIS M4216-LV je navyše vybavená technológiou Axis OptimizedIR, ktorá zaisťuje výnimočnú čistotu a ostrosť obrazu s IR prísvitom aj v úplnej tme.

Tieto cenovo výhodné kamery ponúkajú široké možnosti integrácie do akéhokoľvek dohľadového systému. Sú vybavené varifokálnym objektívom s funkciou diaľkovo ovládaného zoomu a automatického ostrenia. Funkcia Axis Edge Vault zaisťuje ochranu ID zariadenia za účelom bezpečnej sieťovej autorizácie, čím chráni kamerový systém proti kybernetickým útokom.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V patria:

Diskrétna mini kopule so stereografickým objektívom a štyrmi mikrofónmi

Výhody panoramatických kamier sú jednoznačné – tam, kde by ste potrebovali za normálnych okolností dve, tri alebo dokonca aj štyri kamery, si v prípade panoramatickej verzie vystačíte iba s jediným zariadením so špeciálnym objektívom. Ušetríte tak za inštaláciu a vystačíte si len s jednou jedinou IP adresou a tiež jedinou softvérovou licenciou pre VMS.

Nová diskrétna IP kamera AXIS M4308-PLE so stereografickým objektívom ponúka špičkové zábery cez deň aj v noci. Kamera disponuje rozlíšením 12 MPx a overenými technológiami Lightfinder a Forensic WDR pre kvalitný obraz i v náročných svetelných podmienkach. Dohľad v úplnej tme potom zaisťuje IR prísvit. Zvoliť si môžete buď pokrytie v plnom rozsahu 360°, alebo záber v uhle 180°, a to pri jej inštalácii v interiéri aj exteriéri. Technológia Sharpdome sa postará o to, aby bol obraz vysoko kvalitný a ostrý bez ohľadu na to, či sa objekty nachádzajú uprostred záberu alebo na jeho okraji.

Veľkým prínosom môžu byť hneď štyri zabudované digitálne mikrofóny s technológiou zdôraznenia hlasu a tiež procesor hlbokého učenia na využitie pokročilej videoanalytiky od Axisu alebo tretích strán. AXIS M4308-PLE je ideálna na monitoring v oblasti maloobchodu, zdravotníctva, kancelárskych budov, škôl, univerzít a ďalších miest, kde potrebujete kompaktné, a pritom spoľahlivé a výkonné riešenie.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky M4308-PLE patria:

Nové kamery sa začnú dodávať v 4. štvrťroku prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022