nové mini kopule s DLPU

Diskrétne, ale nabité funkciami

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové mini kopulovité IP kamery určené na diskrétny video dohľad, ktoré podporujú analytické kamerové aplikácie založené na hlbokom učení. Modely AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V s varifokálnym objektívom ponúknu vynikajúci obraz aj pri náročných svetelných podmienkach. Model AXIS M4308-PLE, ktorý disponuje stereografickým objektívom na pokrytie scény v uhle 180° alebo […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové mini kopulovité IP kamery určené na diskrétny video dohľad, ktoré podporujú analytické kamerové aplikácie založené na hlbokom učení.

Modely AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V s varifokálnym objektívom ponúknu vynikajúci obraz aj pri náročných svetelných podmienkach. Model AXIS M4308-PLE, ktorý disponuje stereografickým objektívom na pokrytie scény v uhle 180° alebo plných 360°, je vybavený štyrmi digitálnymi mikrofónmi s technológiou zdôraznenia hlasu. Nové IP kamery potvrdzujú trend tzv. edge computingu, kedy sa v rámci siete neustále zvyšuje výkon koncových zariadení. To umožňuje využívanie pokročilých analytických aplikácií založených na hlbokom učení priamo v kamerách.

Varifokálna mini kupola s hlbokým učením pre diskrétny dohľad

Nové sieťové kamery radu M42 AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V majú diskrétny dizajn a v prípade potreby ich možno ľahko nafarbiť, aby ešte lepšie splynuli so svojim okolím. K dispozícii je široká škála doplnkového príslušenstva. Kamery sú vybavené HDMI portom pre priamy výstup napr. na verejné monitory v predajniach, ponúkajú tiež možnosť pridať audio pomocou AXIS T61 alebo využiť I/O rozhranie pre ďalšie periférie.Vďaka technológii širokého dynamického rozsahu (WDR) zabezpečujú tieto kompaktné a diskrétne kupolovité kamery jasný obraz aj v zložitých svetelných podmienkach, kde sa striedajú tmavé a presvetlené scény. Kamera AXIS M4216-LV je navyše vybavená technológiou Axis OptimizedIR, ktorá zaisťuje výnimočnú čistotu a ostrosť obrazu s IR prísvitom aj v úplnej tme.

Tieto cenovo výhodné kamery ponúkajú široké možnosti integrácie do akéhokoľvek dohľadového systému. Sú vybavené varifokálnym objektívom s funkciou diaľkovo ovládaného zoomu a automatického ostrenia. Funkcia Axis Edge Vault zaisťuje ochranu ID zariadenia za účelom bezpečnej sieťovej autorizácie, čím chráni kamerový systém proti kybernetickým útokom.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V patria:

Diskrétna mini kopule so stereografickým objektívom a štyrmi mikrofónmi

Výhody panoramatických kamier sú jednoznačné – tam, kde by ste potrebovali za normálnych okolností dve, tri alebo dokonca aj štyri kamery, si v prípade panoramatickej verzie vystačíte iba s jediným zariadením so špeciálnym objektívom. Ušetríte tak za inštaláciu a vystačíte si len s jednou jedinou IP adresou a tiež jedinou softvérovou licenciou pre VMS.

Nová diskrétna IP kamera AXIS M4308-PLE so stereografickým objektívom ponúka špičkové zábery cez deň aj v noci. Kamera disponuje rozlíšením 12 MPx a overenými technológiami Lightfinder a Forensic WDR pre kvalitný obraz i v náročných svetelných podmienkach. Dohľad v úplnej tme potom zaisťuje IR prísvit. Zvoliť si môžete buď pokrytie v plnom rozsahu 360°, alebo záber v uhle 180°, a to pri jej inštalácii v interiéri aj exteriéri. Technológia Sharpdome sa postará o to, aby bol obraz vysoko kvalitný a ostrý bez ohľadu na to, či sa objekty nachádzajú uprostred záberu alebo na jeho okraji.

Veľkým prínosom môžu byť hneď štyri zabudované digitálne mikrofóny s technológiou zdôraznenia hlasu a tiež procesor hlbokého učenia na využitie pokročilej videoanalytiky od Axisu alebo tretích strán. AXIS M4308-PLE je ideálna na monitoring v oblasti maloobchodu, zdravotníctva, kancelárskych budov, škôl, univerzít a ďalších miest, kde potrebujete kompaktné, a pritom spoľahlivé a výkonné riešenie.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky M4308-PLE patria:

Nové kamery sa začnú dodávať v 4. štvrťroku prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021