Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 9. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Výkonný laptop kombinuje špičkový dizajn s inovatívnou DNA MateBook a s procesorom AMD Ryzen ™ 7 4800H, vysokorýchlostným a vysokokapacitným úložiskom 512 GB SSD a novým, vylepšeným chladiacim systémom Huawei Shark Fin.

Huawei MateBook 14 zachováva DNA série MateBook a vystihuje ju v ľahkom, prenosnom a minimalistickom dizajne, ktorý dokazuje, že krása sa skrýva v jednoduchosti. Dotyková obrazovka 2K FullView s tenkými rámčekmi okolo displeja má pomer strán 3: 2 a ponúka 90-percentný pomer obrazovky k telu notebooku. Zároveň podporuje multi-touch a gestá, ktoré umožňujú používateľom ovládať notebook rovnako ľahko ako smartfón.

 

Nový dizajn chladiaceho systému s ventilátormi Huawei Shark Fin poskytuje efektívnejšie chladenie, ktoré umožňuje Huawei MateBook 14 plne využiť procesor AMD Ryzen ™ 7 4800H a zabezpečiť plynulý a konzistentný výkon. Súčasťou notebooku je batéria s kapacitou 56 Wh, ktorá poskytuje neuveriteľnú výdrž až 10 hodín pri nepretržitom prehrávaní videa v kvalite 1080p. Samozrejmosťou sú funkcie ako Huawei Share, Multi-screen Collaboration a PC Manager, ktoré sú navyše doplnené o režim ochrany očí Eye Comfort Mode, a zapínacie tlačidlo s integrovaným senzorom odtlačku prsta pre pohodlné prihlasovanie. Nechýba vreckový napájací adaptér, ktorý skvele poslúži pri práci na cestách.

Prvotriedna mobilná produktivita

Huawei MateBook 14 je vybavený dizajnom FullView Displej s tenkými rámčekmi s hrúbkou len 4,9 mm. Nový notebook Huawei ponúka displej v pomere strán 3:2, ktorý poskytuje vynikajúce možnosti čítania, surfovania po internete či kódovania.

Inovovaný displej FullView s rozlíšením 2K 2160 x 1440, hustotou 185 pixelov na palec (ppi) a podporou 100 percent farebného priestoru sRGB, kontrastným pomerom 1500: 1 a špičkovým jasom 300 nitov sprostredkuje obrázky vo vysokom rozlíšení, rovnako ako filmy v kvalite Blu-Ray. Displej súčasne poskytuje detailnú presnosť farieb pre úlohy citlivé na farby, ako je úprava obrázkov alebo videí.

Vysoko presná viacbodová dotyková obrazovka s podporou funkcie ovládania viacerých zariadení Multi-screen Collaboration umožňuje používateľom ovládať notebook rovnako ľahko ako telefón. Snímanie obrazovky je rovnako jednoduché ako doteraz vďaka funkcii Finger Gesture Screenshot, ktorá je priekopníckym počinom spoločnosti Huawei. Displej FullView tiež podporuje DC Dimming, ktorý eliminuje blikanie, a má certifikáciu TÜV Rheinland vďaka nízkej produkcii modrého svetla.

Notebook vďaka hrúbke len 15,9 mm a hmotnosti len 1,49 kg spĺňa požiadavky na mobilnú produktivitu každého užívateľa.

Silný výkon pre maximálnu plynulosť

Huawei MateBook 14 sa môže pochváliť procesorom AMD Ryzen ™ 7 4800H, vďaka ktorému sa v ľahkom tele skrýva silný výkon. Nové procesory, postavené na pokročilom 7Nm procese FinFET, fungujú v synergii s dvojkanálovou pamäťou DDR4 SDRAM až do veľkosti 16 GB a vysokorýchlostným polovodičovým diskom PCIe s kapacitou 512 GB pre podporu rýchleho a stabilného výkonu. Umožňuje tak používateľom naplno prejaviť svoju kreativitu – či už ide o multitasking alebo zvládanie ťažkých výpočtových úloh.

Výkonný chladiaci systém s dvoma ventilátormi s lopatkami v tvare písmena S a dvoma tepelnými trubicami udržujú Huawei MateBook 14 v chlade a tichosti, a to aj pri vysokom zaťažení.

Okrem prvotriedneho dizajnu a vysokého výkonu vyniká MateBook 14 tiež životnosťou batérie. 56Wh vysokokapacitná batéria v tomto modeli spolupracuje so šikovnou správou napájania, čím maximalizuje životnosť batérie – užívatelia sa teda môžu sústrediť na dôležité úlohy bez starostí o časté dobíjanie. Všestranný 65W napájací adaptér USB typu C, ktorý je súčasťou balenia, podporuje niekoľko štandardov výstupného výkonu nielen pre rýchle nabíjanie notebooku, ale slúži aj ako nabíjačka Huawei SuperCharge pri pripojení ku kompatibilným smartfónom Huawei. V prípade potreby môžete využiť režim reverzného nabíjania Power Off, ktorý notebook premení na power banku na nabíjanie ďalších zariadení.

Keďže sa spotreba výkonu môže v priebehu dňa meniť, Huawei MateBook 14 obsahuje jednoduchú klávesovú skratku „Fn + P“ na prepínanie medzi režimami Standard a Performance.

Inteligentné prepojenie s ďalšími zariadeniami

Služba Huawei Share, postavená na technológii spoločnosti Huawei, búra systémové hranice medzi zariadeniami s Windows a Android a poskytuje bezproblémové užívateľské prostredie pre viac zariadení. Upgradovaný Huawei Share umožňuje používateľom prácu s notebookom a smartfónom Huawei na jedinom displeji a môžete poľahky zistiť, kde sa nachádza vás robotický vysávač. Spolupráca na viacerých obrazovkách umožňuje ovládanie naprieč zariadeniami a zdieľanie hardvérových funkcií, takže užívatelia môžu vykonávať hlasové a zvukové hovory prostredníctvom počítača, prezerať a upravovať dokumenty uložené v smartfóne priamo na notebooku a súčasne otvoriť až tri aplikácie pre smartfóny.

Huawei MateBook 14 je vybavený tiež zapínacím tlačidlom so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, ktorý funguje aj ako efektívny spôsob prihlasovania do systému Windows. 2W zvukový systém s dvoma reproduktormi pracuje v kombinácii s korekciou skreslenia a prináša poslucháčom pohlcujúci priestorový zvuk. Touchpad ponúka príjemné ovládanie a súčasne podporuje integrované pripojenie Huawei Share, ktoré užívateľom umožňuje rýchlo aktivovať spoluprácu na viacerých obrazovkách.

Nový Huawei MateBook 14 je k dispozícii výhradne u operátora Telekom za zvýhodnenú cenu k vybraným tarifom. Plná cena notebooku MateBook 14 u operátora je 999 eur.

 

 

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021