Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 9. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Výkonný laptop kombinuje špičkový dizajn s inovatívnou DNA MateBook a s procesorom AMD Ryzen ™ 7 4800H, vysokorýchlostným a vysokokapacitným úložiskom 512 GB SSD a novým, vylepšeným chladiacim systémom Huawei Shark Fin.

Huawei MateBook 14 zachováva DNA série MateBook a vystihuje ju v ľahkom, prenosnom a minimalistickom dizajne, ktorý dokazuje, že krása sa skrýva v jednoduchosti. Dotyková obrazovka 2K FullView s tenkými rámčekmi okolo displeja má pomer strán 3: 2 a ponúka 90-percentný pomer obrazovky k telu notebooku. Zároveň podporuje multi-touch a gestá, ktoré umožňujú používateľom ovládať notebook rovnako ľahko ako smartfón.

 

Nový dizajn chladiaceho systému s ventilátormi Huawei Shark Fin poskytuje efektívnejšie chladenie, ktoré umožňuje Huawei MateBook 14 plne využiť procesor AMD Ryzen ™ 7 4800H a zabezpečiť plynulý a konzistentný výkon. Súčasťou notebooku je batéria s kapacitou 56 Wh, ktorá poskytuje neuveriteľnú výdrž až 10 hodín pri nepretržitom prehrávaní videa v kvalite 1080p. Samozrejmosťou sú funkcie ako Huawei Share, Multi-screen Collaboration a PC Manager, ktoré sú navyše doplnené o režim ochrany očí Eye Comfort Mode, a zapínacie tlačidlo s integrovaným senzorom odtlačku prsta pre pohodlné prihlasovanie. Nechýba vreckový napájací adaptér, ktorý skvele poslúži pri práci na cestách.

Prvotriedna mobilná produktivita

Huawei MateBook 14 je vybavený dizajnom FullView Displej s tenkými rámčekmi s hrúbkou len 4,9 mm. Nový notebook Huawei ponúka displej v pomere strán 3:2, ktorý poskytuje vynikajúce možnosti čítania, surfovania po internete či kódovania.

Inovovaný displej FullView s rozlíšením 2K 2160 x 1440, hustotou 185 pixelov na palec (ppi) a podporou 100 percent farebného priestoru sRGB, kontrastným pomerom 1500: 1 a špičkovým jasom 300 nitov sprostredkuje obrázky vo vysokom rozlíšení, rovnako ako filmy v kvalite Blu-Ray. Displej súčasne poskytuje detailnú presnosť farieb pre úlohy citlivé na farby, ako je úprava obrázkov alebo videí.

Vysoko presná viacbodová dotyková obrazovka s podporou funkcie ovládania viacerých zariadení Multi-screen Collaboration umožňuje používateľom ovládať notebook rovnako ľahko ako telefón. Snímanie obrazovky je rovnako jednoduché ako doteraz vďaka funkcii Finger Gesture Screenshot, ktorá je priekopníckym počinom spoločnosti Huawei. Displej FullView tiež podporuje DC Dimming, ktorý eliminuje blikanie, a má certifikáciu TÜV Rheinland vďaka nízkej produkcii modrého svetla.

Notebook vďaka hrúbke len 15,9 mm a hmotnosti len 1,49 kg spĺňa požiadavky na mobilnú produktivitu každého užívateľa.

Silný výkon pre maximálnu plynulosť

Huawei MateBook 14 sa môže pochváliť procesorom AMD Ryzen ™ 7 4800H, vďaka ktorému sa v ľahkom tele skrýva silný výkon. Nové procesory, postavené na pokročilom 7Nm procese FinFET, fungujú v synergii s dvojkanálovou pamäťou DDR4 SDRAM až do veľkosti 16 GB a vysokorýchlostným polovodičovým diskom PCIe s kapacitou 512 GB pre podporu rýchleho a stabilného výkonu. Umožňuje tak používateľom naplno prejaviť svoju kreativitu – či už ide o multitasking alebo zvládanie ťažkých výpočtových úloh.

Výkonný chladiaci systém s dvoma ventilátormi s lopatkami v tvare písmena S a dvoma tepelnými trubicami udržujú Huawei MateBook 14 v chlade a tichosti, a to aj pri vysokom zaťažení.

Okrem prvotriedneho dizajnu a vysokého výkonu vyniká MateBook 14 tiež životnosťou batérie. 56Wh vysokokapacitná batéria v tomto modeli spolupracuje so šikovnou správou napájania, čím maximalizuje životnosť batérie – užívatelia sa teda môžu sústrediť na dôležité úlohy bez starostí o časté dobíjanie. Všestranný 65W napájací adaptér USB typu C, ktorý je súčasťou balenia, podporuje niekoľko štandardov výstupného výkonu nielen pre rýchle nabíjanie notebooku, ale slúži aj ako nabíjačka Huawei SuperCharge pri pripojení ku kompatibilným smartfónom Huawei. V prípade potreby môžete využiť režim reverzného nabíjania Power Off, ktorý notebook premení na power banku na nabíjanie ďalších zariadení.

Keďže sa spotreba výkonu môže v priebehu dňa meniť, Huawei MateBook 14 obsahuje jednoduchú klávesovú skratku „Fn + P“ na prepínanie medzi režimami Standard a Performance.

Inteligentné prepojenie s ďalšími zariadeniami

Služba Huawei Share, postavená na technológii spoločnosti Huawei, búra systémové hranice medzi zariadeniami s Windows a Android a poskytuje bezproblémové užívateľské prostredie pre viac zariadení. Upgradovaný Huawei Share umožňuje používateľom prácu s notebookom a smartfónom Huawei na jedinom displeji a môžete poľahky zistiť, kde sa nachádza vás robotický vysávač. Spolupráca na viacerých obrazovkách umožňuje ovládanie naprieč zariadeniami a zdieľanie hardvérových funkcií, takže užívatelia môžu vykonávať hlasové a zvukové hovory prostredníctvom počítača, prezerať a upravovať dokumenty uložené v smartfóne priamo na notebooku a súčasne otvoriť až tri aplikácie pre smartfóny.

Huawei MateBook 14 je vybavený tiež zapínacím tlačidlom so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, ktorý funguje aj ako efektívny spôsob prihlasovania do systému Windows. 2W zvukový systém s dvoma reproduktormi pracuje v kombinácii s korekciou skreslenia a prináša poslucháčom pohlcujúci priestorový zvuk. Touchpad ponúka príjemné ovládanie a súčasne podporuje integrované pripojenie Huawei Share, ktoré užívateľom umožňuje rýchlo aktivovať spoluprácu na viacerých obrazovkách.

Nový Huawei MateBook 14 je k dispozícii výhradne u operátora Telekom za zvýhodnenú cenu k vybraným tarifom. Plná cena notebooku MateBook 14 u operátora je 999 eur.

 

 

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022