Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Zachyťte svoje tvorivé nápady pomocou nového objektívu Canon RF 135mm F1.8 L IS USM a blesku SPEEDLITE EL-5

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou RF 135mm F1.8 L IS USM, ideálny na fotografovanie portrétov pri slabom osvetlení, a vysoko výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na fotografovanie svadieb a iných akcií. Vďaka vysokej svetelnosti f/1.8 a vstavanému optickému stabilizátoru obrazu dokáže objektív RF 135mm F1.8 L IS USM zachytiť ostrý obraz s rozostreným pozadím, pričom dlhšia ohnisková vzdialenosť prispieva k dokonalejšiemu podaniu pri portrétoch. Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka rovnako intuitívny design ako model EL-1 a pokročilé schopnosti za konkurencieschopnú cenu. Spoločnosť Canon tiež oznámila, že do svojho softvéru DPP pridá nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý fotografom umožní zlepšiť kvalitu snímok.

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Objektív RF 135mm F1.8L IS USM je nástupca populárneho modelu Canon EF 135mm f/2 L USM. Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti f/1.8, 9-amelovej clony a ohniskovej vzdialenosti 135 mm dosahuje vynikajúce výsledky pri portrétnej fotografii, kde vytvára nádherný bokeh a zároveň komprimuje rysy fotografovanej osoby, takže výsledok pôsobí lichotivejšie. Zároveň pomáha vytvoriť príjemnejšie a uvoľnenejšie prostredie pri fotografovaní vďaka väčšej vzdialenosti medzi portrétovanou osobou a fotografom, a teda zhotovovať prirodzene pôsobiace snímky, či už samotné tváre alebo celé postavy. Objektív RF 135 mm F1.8 L IS USM je ideálny aj pre fotografovanie zblízka, ostriť dokáže už od 0,7 m so zväčšením 0,26x. Objektív je tiež vybavený optickou stabilizáciou obrazu až o 5,5 expozičných hodnôt, ktorej účinok sa zvyšuje až na 8 hodnôt pri koordinovanej stabilizácii[1], čo je ideálne pre fotografovanie pri nízkej hladine osvetlenia alebo z ruky.

Rovnako ako všetky ostatné modely radu Canon RF poskytuje aj objektív RF 135mm F1.8 L IS USM výnimočnú obrazovú kvalitu v celej ploche snímky. Pokročilý optický dizajn obsahuje troch členov s veľmi nízkym rozptylom (UD), ktoré zaisťujú vysoké rozlíšenie a verné podanie farieb a potláčajú chromatické aberácie. Poťahy šošoviek ASC a Super Spectra minimalizujú výskyt závoja a odleskov a fluoridový povlak odpudzuje nečistoty, aby bola každá snímka ostrá.

 

Objektív RF 135mm F1.8 L IS USM sa veľmi ľahko ovláda a uľahčuje fotografom prácu v náročných stresových situáciách, ako sú svadby alebo živé športové udalosti. Motor Nano USM umožňuje rýchle a tiché automatické ostrenie, ktoré v spojení s funkciou Eye AF zaisťuje presné zaostrenie na oko fotografovanej osoby, takže sa fotograf môže sústrediť na kompozíciu. Obzvlášť užitočné je to pri fotografovaní s malou hĺbkou ostrosti. RF 135 mm F1,8L IS USM je vôbec prvý objektív spoločnosti Canon, okrem superteleobjektívov, ktorý je vybavený dvoma programovateľnými tlačidlami, ktoré je možné použiť na zastavenie automatického ostrenia alebo inej funkcie. Ovládací prstenec je možné tiež prispôsobiť na nastavovanie rôznych hodnôt z objektívu, vrátane času, clony a citlivosti. Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu zaisťujú spoľahlivosť za všetkých podmienok.

 

SPEEDLITE EL-5: Výkonný, ale ľahko použiteľný blesk Speedlite

Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka celý rad profesionálnych funkcií, vysoký výkon a spoľahlivosť. Je nenahraditeľnou súčasťou výbavy každého eventového fotografa. Vďaka smernému číslu 60[2] a bleskurýchlemu nabíjaniu – iba 0,1-1,2 sekundy[3] – nebolo nikdy jednoduchšie nasvecovať dynamické akcie, ako sú večierky alebo svadby. Podobne dobíjací lítium-iónový akumulátor LP-EL umožňuje dlhý nepretržitý rad zábleskov, na jedno nabitie až 85 pri plnom výkone a celkovo až 350 zábleskov[4]. Tam, kde je potrebné jemnejšie osvetlenie, rozšírené ručné nastavenie umožňuje znížiť výkon až na úroveň 1/1024[5] výkonu.

SPEEDLITE EL-5, prvý blesk Speedlite spoločnosti Canon vybavený multifunkčnou pätkou, ktorá je kompatibilná s najnovšími fotoaparátmi radu EOS R[6], je osadený pozlátenými kontaktmi, ktoré zaisťujú spoľahlivé spojenie s fotoaparátom a lepšiu komunikáciu. Aby blesk podával spoľahlivý výkon aj pri dlhšom fotografovaní, je vybavený účinným pasívnym chladiacim systémom, ktorý rýchlejšie odvádza teplo. Pri fotografovaní za nepriaznivých poveternostných podmienok sa môže fotograf spoľahnúť na utesnenie proti prachu a vode.

Blesk SPEEDLITE EL-5 je určený pre profesionálnu prácu a ponúka množstvo funkcií, ako je bezdrôtové rádiové ovládanie až pre 15 ďalších bleskov Speedlite alebo funkcia Camera Link, ktorá umožňuje aktivovať externé fotoaparáty k týmto bleskom pripojené. Duálne biele LED svetlo funguje ako modelovacie svetlo alebo pomocné svetlo pre automatické zaostrovanie v zlých svetelných podmienkach. V režim vlastného nastavenia (C.Flash) môžu používatelia uložiť rôzne nastavenia blesku (C1, C2, C3) a tiež ich „prepojiť“ s vlastnými režimami fotoaparátu[7]. Také prednastavenie urýchľuje pracovné postupy v zložitejších podmienkach. SPEEDLITE EL-5 má rovnaké intuitívne ovládanie a systém ponúk ako EL-1, vrátane smerového páčkového ovládača a totožného rozmiestnenia tlačidiel. K nim pribudlo ešte nové tlačidlo (Flash) Menu Direct pre ľahký prístup k ponuke nastavenia blesku Speedlite na fotoaparáte.

 

Upgrade cloudu DPP

Spoločnosť Canon doplnila svoj softvér Digital Photo Professional pre pokročilých fotografov o nový nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý zvyšuje kvalitu obrazu. Je k dispozícii na báze predplatného a využíva vysoký výkon cloudových výpočtových prostriedkov a pokročilé technológie umelej inteligencie spoločnosti Canon. Nový nástroj umožňuje redukovať šum a zároveň obnoviť detaily a ostrosť, čo predtým nebolo možné pri vysokých hodnotách ISO dosiahnuť. Zvyšuje aj vernosť farebného podania a ťaží z optimalizácie pre konkrétny objektív.

Spoločnosť Canon dnes na trh uviedla aj EOS R6 Mark II, plnoformátovú bezzrkadlovku pre fotografickú aj filmovú prácu, ktorá ponúka inovatívne spôsoby, ako dať priechod kreativite, bez kompromisov a bez ohľadu na žáner. Fotoaparát EOS R6 Mark II nastavuje nové rýchlostné rekordy. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu a je vybavený funkciou automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF, ktorá dokáže rýchlejšie rozpoznať a sledovať viacero objektov. Ide o skutočne hybridný prístroj, ktorý dokáže zaznamenávať prevzorkované video 4K 60p alebo 6K RAW vo vynikajúcej kvalite.

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 135mm F1.8 L IS USM:

Hlavné funkcie a vlastnosti blesku SPEEDLITE EL-5:

[1] S kompatibilnými fotoaparátmi so stabilizáciou obrazu v tele.

[2] Pri nastavení fotoaparátu na citlivosť ISO100 a ohniskovej vzdialenosti 200 mm.

[3] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon.

[4] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon. Nepretržitý rad zábleskov pri plnom výkone až do obmedzenia úrovne 1.

[5] Najnižší výkon blesku je 1/128 pre vysokorýchlostnú synchronizáciu.

[6] Na použitie s kompatibilnými fotoaparátmi s multifunkčnými sánkami Canon. Upozorňujeme, že všetky funkcie nie sú k dispozícii pre všetky prístroje (fotoaparát EOS R5 C a videokamery s multifunkčnými sánkami nie sú podporované).

[7] S kompatibilnými fotoaparátmi.

Najnovšie

Nový SuperWide monitor Philips je uvedený na trh s cieľom nahradiť zostavu dvoch obrazoviek

Nový monitor Philips 45B1U6900C

Philips 45B1U6900C je vybavený veľkou obrazovkou s uhlopriečkou 44,5 palcov (113 cm) a rozlíšením 5120 x 1440 a niekoľkými ďalšími funkciami, ktoré sú navrhnuté tak, aby napomáhali profesionálom pri multitaskingu. Je vybavený USB-C dokovacou stanicou s RJ45 a 32:9 SuperWide zakrivenou obrazovkou s pozorovacími uhlami 178/178 stupňov.

30. marca 2023

Inteligentné senzory a kvalitný obraz vo dne aj v noci

O bezpečie vášho domova sa postarajú oči od Niceboy

Značka Niceboy vstupuje do segmentu bezpečnostných kamier hneď s dvoma novinkami

30. marca 2023

Kingston FURY

Nové atraktívne a štýlové biele chladiče

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila rozšírenie svojho oceňovaného radu pamäťových modulov Kingston FURY DDR5 o verziu s bielym chladičom. Poskytuje tým viac možností všetkým, čo si chcú zostaviť systém, ktorý by nad ostatnými vynikal nielen výkonom, ale aj štýlovým vzhľadom.

27. marca 2023

Intel XMP 3.0 certifikované

Kingston FURY pridáva do svojho portfólia pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

20. marca 2023

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022