Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Zachyťte svoje tvorivé nápady pomocou nového objektívu Canon RF 135mm F1.8 L IS USM a blesku SPEEDLITE EL-5

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou RF 135mm F1.8 L IS USM, ideálny na fotografovanie portrétov pri slabom osvetlení, a vysoko výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na fotografovanie svadieb a iných akcií. Vďaka vysokej svetelnosti f/1.8 a vstavanému optickému stabilizátoru obrazu dokáže objektív RF 135mm F1.8 L IS USM zachytiť ostrý obraz s rozostreným pozadím, pričom dlhšia ohnisková vzdialenosť prispieva k dokonalejšiemu podaniu pri portrétoch. Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka rovnako intuitívny design ako model EL-1 a pokročilé schopnosti za konkurencieschopnú cenu. Spoločnosť Canon tiež oznámila, že do svojho softvéru DPP pridá nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý fotografom umožní zlepšiť kvalitu snímok.

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Objektív RF 135mm F1.8L IS USM je nástupca populárneho modelu Canon EF 135mm f/2 L USM. Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti f/1.8, 9-amelovej clony a ohniskovej vzdialenosti 135 mm dosahuje vynikajúce výsledky pri portrétnej fotografii, kde vytvára nádherný bokeh a zároveň komprimuje rysy fotografovanej osoby, takže výsledok pôsobí lichotivejšie. Zároveň pomáha vytvoriť príjemnejšie a uvoľnenejšie prostredie pri fotografovaní vďaka väčšej vzdialenosti medzi portrétovanou osobou a fotografom, a teda zhotovovať prirodzene pôsobiace snímky, či už samotné tváre alebo celé postavy. Objektív RF 135 mm F1.8 L IS USM je ideálny aj pre fotografovanie zblízka, ostriť dokáže už od 0,7 m so zväčšením 0,26x. Objektív je tiež vybavený optickou stabilizáciou obrazu až o 5,5 expozičných hodnôt, ktorej účinok sa zvyšuje až na 8 hodnôt pri koordinovanej stabilizácii[1], čo je ideálne pre fotografovanie pri nízkej hladine osvetlenia alebo z ruky.

Rovnako ako všetky ostatné modely radu Canon RF poskytuje aj objektív RF 135mm F1.8 L IS USM výnimočnú obrazovú kvalitu v celej ploche snímky. Pokročilý optický dizajn obsahuje troch členov s veľmi nízkym rozptylom (UD), ktoré zaisťujú vysoké rozlíšenie a verné podanie farieb a potláčajú chromatické aberácie. Poťahy šošoviek ASC a Super Spectra minimalizujú výskyt závoja a odleskov a fluoridový povlak odpudzuje nečistoty, aby bola každá snímka ostrá.

 

Objektív RF 135mm F1.8 L IS USM sa veľmi ľahko ovláda a uľahčuje fotografom prácu v náročných stresových situáciách, ako sú svadby alebo živé športové udalosti. Motor Nano USM umožňuje rýchle a tiché automatické ostrenie, ktoré v spojení s funkciou Eye AF zaisťuje presné zaostrenie na oko fotografovanej osoby, takže sa fotograf môže sústrediť na kompozíciu. Obzvlášť užitočné je to pri fotografovaní s malou hĺbkou ostrosti. RF 135 mm F1,8L IS USM je vôbec prvý objektív spoločnosti Canon, okrem superteleobjektívov, ktorý je vybavený dvoma programovateľnými tlačidlami, ktoré je možné použiť na zastavenie automatického ostrenia alebo inej funkcie. Ovládací prstenec je možné tiež prispôsobiť na nastavovanie rôznych hodnôt z objektívu, vrátane času, clony a citlivosti. Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu zaisťujú spoľahlivosť za všetkých podmienok.

 

SPEEDLITE EL-5: Výkonný, ale ľahko použiteľný blesk Speedlite

Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka celý rad profesionálnych funkcií, vysoký výkon a spoľahlivosť. Je nenahraditeľnou súčasťou výbavy každého eventového fotografa. Vďaka smernému číslu 60[2] a bleskurýchlemu nabíjaniu – iba 0,1-1,2 sekundy[3] – nebolo nikdy jednoduchšie nasvecovať dynamické akcie, ako sú večierky alebo svadby. Podobne dobíjací lítium-iónový akumulátor LP-EL umožňuje dlhý nepretržitý rad zábleskov, na jedno nabitie až 85 pri plnom výkone a celkovo až 350 zábleskov[4]. Tam, kde je potrebné jemnejšie osvetlenie, rozšírené ručné nastavenie umožňuje znížiť výkon až na úroveň 1/1024[5] výkonu.

SPEEDLITE EL-5, prvý blesk Speedlite spoločnosti Canon vybavený multifunkčnou pätkou, ktorá je kompatibilná s najnovšími fotoaparátmi radu EOS R[6], je osadený pozlátenými kontaktmi, ktoré zaisťujú spoľahlivé spojenie s fotoaparátom a lepšiu komunikáciu. Aby blesk podával spoľahlivý výkon aj pri dlhšom fotografovaní, je vybavený účinným pasívnym chladiacim systémom, ktorý rýchlejšie odvádza teplo. Pri fotografovaní za nepriaznivých poveternostných podmienok sa môže fotograf spoľahnúť na utesnenie proti prachu a vode.

Blesk SPEEDLITE EL-5 je určený pre profesionálnu prácu a ponúka množstvo funkcií, ako je bezdrôtové rádiové ovládanie až pre 15 ďalších bleskov Speedlite alebo funkcia Camera Link, ktorá umožňuje aktivovať externé fotoaparáty k týmto bleskom pripojené. Duálne biele LED svetlo funguje ako modelovacie svetlo alebo pomocné svetlo pre automatické zaostrovanie v zlých svetelných podmienkach. V režim vlastného nastavenia (C.Flash) môžu používatelia uložiť rôzne nastavenia blesku (C1, C2, C3) a tiež ich „prepojiť“ s vlastnými režimami fotoaparátu[7]. Také prednastavenie urýchľuje pracovné postupy v zložitejších podmienkach. SPEEDLITE EL-5 má rovnaké intuitívne ovládanie a systém ponúk ako EL-1, vrátane smerového páčkového ovládača a totožného rozmiestnenia tlačidiel. K nim pribudlo ešte nové tlačidlo (Flash) Menu Direct pre ľahký prístup k ponuke nastavenia blesku Speedlite na fotoaparáte.

 

Upgrade cloudu DPP

Spoločnosť Canon doplnila svoj softvér Digital Photo Professional pre pokročilých fotografov o nový nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý zvyšuje kvalitu obrazu. Je k dispozícii na báze predplatného a využíva vysoký výkon cloudových výpočtových prostriedkov a pokročilé technológie umelej inteligencie spoločnosti Canon. Nový nástroj umožňuje redukovať šum a zároveň obnoviť detaily a ostrosť, čo predtým nebolo možné pri vysokých hodnotách ISO dosiahnuť. Zvyšuje aj vernosť farebného podania a ťaží z optimalizácie pre konkrétny objektív.

Spoločnosť Canon dnes na trh uviedla aj EOS R6 Mark II, plnoformátovú bezzrkadlovku pre fotografickú aj filmovú prácu, ktorá ponúka inovatívne spôsoby, ako dať priechod kreativite, bez kompromisov a bez ohľadu na žáner. Fotoaparát EOS R6 Mark II nastavuje nové rýchlostné rekordy. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu a je vybavený funkciou automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF, ktorá dokáže rýchlejšie rozpoznať a sledovať viacero objektov. Ide o skutočne hybridný prístroj, ktorý dokáže zaznamenávať prevzorkované video 4K 60p alebo 6K RAW vo vynikajúcej kvalite.

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 135mm F1.8 L IS USM:

Hlavné funkcie a vlastnosti blesku SPEEDLITE EL-5:

[1] S kompatibilnými fotoaparátmi so stabilizáciou obrazu v tele.

[2] Pri nastavení fotoaparátu na citlivosť ISO100 a ohniskovej vzdialenosti 200 mm.

[3] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon.

[4] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon. Nepretržitý rad zábleskov pri plnom výkone až do obmedzenia úrovne 1.

[5] Najnižší výkon blesku je 1/128 pre vysokorýchlostnú synchronizáciu.

[6] Na použitie s kompatibilnými fotoaparátmi s multifunkčnými sánkami Canon. Upozorňujeme, že všetky funkcie nie sú k dispozícii pre všetky prístroje (fotoaparát EOS R5 C a videokamery s multifunkčnými sánkami nie sú podporované).

[7] S kompatibilnými fotoaparátmi.

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022