Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Zachyťte svoje tvorivé nápady pomocou nového objektívu Canon RF 135mm F1.8 L IS USM a blesku SPEEDLITE EL-5

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou RF 135mm F1.8 L IS USM, ideálny na fotografovanie portrétov pri slabom osvetlení, a vysoko výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na fotografovanie svadieb a iných akcií. Vďaka vysokej svetelnosti f/1.8 a vstavanému optickému stabilizátoru obrazu dokáže objektív RF 135mm F1.8 L IS USM zachytiť ostrý obraz s rozostreným pozadím, pričom dlhšia ohnisková vzdialenosť prispieva k dokonalejšiemu podaniu pri portrétoch. Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka rovnako intuitívny design ako model EL-1 a pokročilé schopnosti za konkurencieschopnú cenu. Spoločnosť Canon tiež oznámila, že do svojho softvéru DPP pridá nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý fotografom umožní zlepšiť kvalitu snímok.

Fotografujte výnimočné portréty s objektívom RF 135mm F1.8 L IS USM

Objektív RF 135mm F1.8L IS USM je nástupca populárneho modelu Canon EF 135mm f/2 L USM. Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti f/1.8, 9-amelovej clony a ohniskovej vzdialenosti 135 mm dosahuje vynikajúce výsledky pri portrétnej fotografii, kde vytvára nádherný bokeh a zároveň komprimuje rysy fotografovanej osoby, takže výsledok pôsobí lichotivejšie. Zároveň pomáha vytvoriť príjemnejšie a uvoľnenejšie prostredie pri fotografovaní vďaka väčšej vzdialenosti medzi portrétovanou osobou a fotografom, a teda zhotovovať prirodzene pôsobiace snímky, či už samotné tváre alebo celé postavy. Objektív RF 135 mm F1.8 L IS USM je ideálny aj pre fotografovanie zblízka, ostriť dokáže už od 0,7 m so zväčšením 0,26x. Objektív je tiež vybavený optickou stabilizáciou obrazu až o 5,5 expozičných hodnôt, ktorej účinok sa zvyšuje až na 8 hodnôt pri koordinovanej stabilizácii[1], čo je ideálne pre fotografovanie pri nízkej hladine osvetlenia alebo z ruky.

Rovnako ako všetky ostatné modely radu Canon RF poskytuje aj objektív RF 135mm F1.8 L IS USM výnimočnú obrazovú kvalitu v celej ploche snímky. Pokročilý optický dizajn obsahuje troch členov s veľmi nízkym rozptylom (UD), ktoré zaisťujú vysoké rozlíšenie a verné podanie farieb a potláčajú chromatické aberácie. Poťahy šošoviek ASC a Super Spectra minimalizujú výskyt závoja a odleskov a fluoridový povlak odpudzuje nečistoty, aby bola každá snímka ostrá.

 

Objektív RF 135mm F1.8 L IS USM sa veľmi ľahko ovláda a uľahčuje fotografom prácu v náročných stresových situáciách, ako sú svadby alebo živé športové udalosti. Motor Nano USM umožňuje rýchle a tiché automatické ostrenie, ktoré v spojení s funkciou Eye AF zaisťuje presné zaostrenie na oko fotografovanej osoby, takže sa fotograf môže sústrediť na kompozíciu. Obzvlášť užitočné je to pri fotografovaní s malou hĺbkou ostrosti. RF 135 mm F1,8L IS USM je vôbec prvý objektív spoločnosti Canon, okrem superteleobjektívov, ktorý je vybavený dvoma programovateľnými tlačidlami, ktoré je možné použiť na zastavenie automatického ostrenia alebo inej funkcie. Ovládací prstenec je možné tiež prispôsobiť na nastavovanie rôznych hodnôt z objektívu, vrátane času, clony a citlivosti. Tesnenia proti prachu a vode okolo bajonetu objektívu zaisťujú spoľahlivosť za všetkých podmienok.

 

SPEEDLITE EL-5: Výkonný, ale ľahko použiteľný blesk Speedlite

Blesk SPEEDLITE EL-5 ponúka celý rad profesionálnych funkcií, vysoký výkon a spoľahlivosť. Je nenahraditeľnou súčasťou výbavy každého eventového fotografa. Vďaka smernému číslu 60[2] a bleskurýchlemu nabíjaniu – iba 0,1-1,2 sekundy[3] – nebolo nikdy jednoduchšie nasvecovať dynamické akcie, ako sú večierky alebo svadby. Podobne dobíjací lítium-iónový akumulátor LP-EL umožňuje dlhý nepretržitý rad zábleskov, na jedno nabitie až 85 pri plnom výkone a celkovo až 350 zábleskov[4]. Tam, kde je potrebné jemnejšie osvetlenie, rozšírené ručné nastavenie umožňuje znížiť výkon až na úroveň 1/1024[5] výkonu.

SPEEDLITE EL-5, prvý blesk Speedlite spoločnosti Canon vybavený multifunkčnou pätkou, ktorá je kompatibilná s najnovšími fotoaparátmi radu EOS R[6], je osadený pozlátenými kontaktmi, ktoré zaisťujú spoľahlivé spojenie s fotoaparátom a lepšiu komunikáciu. Aby blesk podával spoľahlivý výkon aj pri dlhšom fotografovaní, je vybavený účinným pasívnym chladiacim systémom, ktorý rýchlejšie odvádza teplo. Pri fotografovaní za nepriaznivých poveternostných podmienok sa môže fotograf spoľahnúť na utesnenie proti prachu a vode.

Blesk SPEEDLITE EL-5 je určený pre profesionálnu prácu a ponúka množstvo funkcií, ako je bezdrôtové rádiové ovládanie až pre 15 ďalších bleskov Speedlite alebo funkcia Camera Link, ktorá umožňuje aktivovať externé fotoaparáty k týmto bleskom pripojené. Duálne biele LED svetlo funguje ako modelovacie svetlo alebo pomocné svetlo pre automatické zaostrovanie v zlých svetelných podmienkach. V režim vlastného nastavenia (C.Flash) môžu používatelia uložiť rôzne nastavenia blesku (C1, C2, C3) a tiež ich „prepojiť“ s vlastnými režimami fotoaparátu[7]. Také prednastavenie urýchľuje pracovné postupy v zložitejších podmienkach. SPEEDLITE EL-5 má rovnaké intuitívne ovládanie a systém ponúk ako EL-1, vrátane smerového páčkového ovládača a totožného rozmiestnenia tlačidiel. K nim pribudlo ešte nové tlačidlo (Flash) Menu Direct pre ľahký prístup k ponuke nastavenia blesku Speedlite na fotoaparáte.

 

Upgrade cloudu DPP

Spoločnosť Canon doplnila svoj softvér Digital Photo Professional pre pokročilých fotografov o nový nástroj na spracovanie obrazu založeného na neurálnej sieti, ktorý zvyšuje kvalitu obrazu. Je k dispozícii na báze predplatného a využíva vysoký výkon cloudových výpočtových prostriedkov a pokročilé technológie umelej inteligencie spoločnosti Canon. Nový nástroj umožňuje redukovať šum a zároveň obnoviť detaily a ostrosť, čo predtým nebolo možné pri vysokých hodnotách ISO dosiahnuť. Zvyšuje aj vernosť farebného podania a ťaží z optimalizácie pre konkrétny objektív.

Spoločnosť Canon dnes na trh uviedla aj EOS R6 Mark II, plnoformátovú bezzrkadlovku pre fotografickú aj filmovú prácu, ktorá ponúka inovatívne spôsoby, ako dať priechod kreativite, bez kompromisov a bez ohľadu na žáner. Fotoaparát EOS R6 Mark II nastavuje nové rýchlostné rekordy. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu a je vybavený funkciou automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF, ktorá dokáže rýchlejšie rozpoznať a sledovať viacero objektov. Ide o skutočne hybridný prístroj, ktorý dokáže zaznamenávať prevzorkované video 4K 60p alebo 6K RAW vo vynikajúcej kvalite.

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 135mm F1.8 L IS USM:

Hlavné funkcie a vlastnosti blesku SPEEDLITE EL-5:

[1] S kompatibilnými fotoaparátmi so stabilizáciou obrazu v tele.

[2] Pri nastavení fotoaparátu na citlivosť ISO100 a ohniskovej vzdialenosti 200 mm.

[3] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon.

[4] Pri plne nabitej batérii v testovacích podmienkach spoločnosti Canon. Nepretržitý rad zábleskov pri plnom výkone až do obmedzenia úrovne 1.

[5] Najnižší výkon blesku je 1/128 pre vysokorýchlostnú synchronizáciu.

[6] Na použitie s kompatibilnými fotoaparátmi s multifunkčnými sánkami Canon. Upozorňujeme, že všetky funkcie nie sú k dispozícii pre všetky prístroje (fotoaparát EOS R5 C a videokamery s multifunkčnými sánkami nie sú podporované).

[7] S kompatibilnými fotoaparátmi.

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022