Návrat ikonického dizajnu

Ikonické slúchadlá Bose majú nástupcu

Model QuietComfort 45 s typickým zvukom a výdržou až 24 hodín

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Legendárny výrobca audiotechniky Bose predstavil slúchadlá Bose QuietComfort 45 s dynamickým systémom aktívneho potlačenia ruchov (ANC).
Ich dizajn napovedá, že sa jedná o priameho nástupcu modelu QuietComfort 35, ktorým Bose v roku 2016 nastavil na dlhú dobu latku pre túto kategóriu, ako v oblasti potlačenia ruchov, tak aj v samotnom zvuku. Novinka prináša okrem iného typický atraktívny a zábavný zvuk Bose, vynikajúcu kvalitu handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí, vylepšený systém potlačenie okolitého hluku, použiteľný v dvoch režimoch (plná eliminácia a prepúšťanie zvukov uľahčujúce živú komunikáciu s ľuďmi) ​​a výdrž na batérie až 24 hodín.

Active Noise Cancelling (ANC) je technológia aktívneho potlačenia ruchov, ktorej najväčším priekopníkom je práve americký výrobca audiotechniky Bose. Nové slúchadlá Bose QuietComfort 45 (QC45) nadväzujú na produkt, ktorého vlastnosti a dizajn pozná takmer každý priaznivcov počúvaní hudby – model QC 35. Napriek tomu, že ich vzhľad evokuje rovnaký základ, QC 45 bola navrhnuté úplne od základu a využívajú nové technológie. Po svojom predchodcovi zdedila typický, atraktívny zvuk Bose, oceňované pohodlné prevedenie umožňujúce celodenné využitie a jednoduché a intuitívne ovládanie. Vlastnosti zvuku je možné novo upravovať vďaka ekvalizéru s možnosťou vlastného nastavenia. K tomu všetkému pridáva 24-hodinovú výdrž na batérie a nabíjanie pomocou rozhrania USB-C umožňujúci rýchle dobitie batérie.

Dva režimy – QUIET a AWARE
Nový systém aktívneho potlačenia hluku využíva najnovšie elektroniku a ponúka dva úplne odlišné režimy.
Tichý režim označovaný ako QUIET eliminuje úplnú väčšinu ruchov z okolia a ponúkne užívateľom ideálne posluchové podmienky v akomkoľvek prostredí. Mikrofóny inštalované vnútri aj na vonkajšej strane slúchadiel snímajú zvuky z okolia aj z reproduktorov a spolu s patentovaným digitálnym čipom potláčajú nežiadúce zvuky s najväčším zameraním na strednej frekvencie. Vďaka tomu je dosiahnutá špičkové odrušenie napríklad v dopravných prostriedkoch, rušných kancelárskych priestoroch či kaviarňach. Tlačidlom možno prepínať medzi 4 úrovňami potlačenie – Full, Low a ďalšími dvoma užívateľsky nastaviteľnými možnosťami. Dynamický režim ANC umožňuje navyše automatickú reguláciu v závislosti na rušnosť okolia. V režime AWARE naopak mikrofóny a elektronika vpustov počas zlomku sekundy zvuk z okolia dovnútra, čo užívatelia ocenia napríklad pri platení alebo komunikácii s kolegami v práci.

Čisté handsfree hovory aj v hlučnom prostredí
Väčšina slúchadiel s ANC zlyháva pri handsfree hovoroch. Bose QuietComfort 45 majú celkom 6 mikrofónov, ktoré rozoznávajú zvuk prichádzajúce z rôznych strán a vďaka tomu dokážu rozoznať zvuk vychádzajúci z úst užívateľa a oddeliť ho od nežiaducich okolitých ruchov, ako napríklad zvuk mlynčeka na kávu, prechádzajúceho vlaku či štekanie psa. Vďaka tomu možno slúchadlá dobre využiť v akejkoľvek situácii ako pri telefónnych hovoroch, ako aj pre videochaty a videokonferencie.

Návrat ikonického dizajnu
Bose QuietComfort 45 stavia na ikonickom vzhľade modelu QC 35 a zachováva si všetky jeho dizajnové prvky. Vďaka tomu ponúknu užívateľom veľmi cenené pohodlné prevedenie pri celodennom nosení. Drobné detaily boli napriek tomu vylepšené – napríklad švami a prechody medzi jednotlivými časťami boli zjemnené. Slúchadlá sú veľmi odolná a možno ich zložiť, súčasťou dodávky je aj kompaktné ochranné puzdro. QC45 sú vyrábané v dvoch farebných prevedeniach s matnou povrchovou úpravou – Triple Black a White Smoke.

Jednoduchosť ovládania a možnosť prepojenia so SoundBar Bose
Ovládanie slúchadiel QuietComfort 45 je jednoduché a intuitívne. Na pravom náušníku majú štyri tlačidlá pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, zapnutie / párovanie pomocou Bluetooth® 5.2 a tiež pre najčastejšie úkony, ktorými sú prijímanie a ukončovanie hovorov, prehrávanie a pozastavenie hudby a prístup k hlasovým asistentom. Na ľavom náušníku je potom tlačidlo pre prepínanie medzi režimami a stlmenie mikrofónu počas hovorov. Ďalšie možnosti otvára aplikácie Bose Music, pomocou ktorej je možné využiť súčasné prepojenie s viacerými zariadeniami vybavenými technológiou Bluetooth® 5.1 alebo spárovanie s kompatibilným SoundBar Bose pomocou Bose SimpleSync ™. Posledná uvedená možnosť umožní poslucháčom vychutnať si s QC 45 filmový zvuk v plnej hlasitosti aj v noci, kedy rodina i susedia spí.

Slúchadlá Bose QuietComfort 45 prídu na náš trh na prelome októbra a novembra a k dostaniu budú za predbežnú koncovú cenu 8 990 Sk. V obchodoch doplní existujúce modely slúchadiel s ANC – Bose QC Earbuds a Bose Noise Canceling Headphones 700.

 

Najnovšie

Predaj začal na Slovensku

ASUS Vivobook 15 OLED

Štýlový 15-palcový notebook prináša procesory 11. generácie Intel a špičkový OLED displej

13. októbra 2021

Jedinečný stánok na Slovensku,

ASUS a ROG otvorili na Slovensku jedinečný stánok

Nachádza sa v najmodernejšom Alza showroome v nákupnom centre Nivy v Bratislave

12. októbra 2021

Nakupovanie prostredníctvom telefónu alebo tabletu

Nová aplikácia IKEA

Nová mobilná aplikácia IKEA rozširuje možnosti pohodlného nakupovania

5. októbra 2021

Spoločník na dovolenku

Canon Zoemini S2 – Fotografujte, tlačte, lepte

Canon rozširuje rad instantných fotoaparátov o nový model 2-v-1 – Canon Zoemini S2. Ten spája zábavné fotenie, inovatívne možnosti úpravy fotografií a okamžitú tlač

4. októbra 2021

CyberPower VP700ELCD-FR

Spoľahlivá ochrana pre kancelárie

Pomáha chrániť dôležité súkromné ​​médiá a dokumenty

1. októbra 2021

Návrat ikonického dizajnu

Ikonické slúchadlá Bose majú nástupcu

Model QuietComfort 45 s typickým zvukom a výdržou až 24 hodín

30. septembra 2021

Logitech MX Keys Mini

Menšia, ale funkčnejšie, navrhnutá na uľahčenie tvorivej práce

Spoločnosť Logitech predstavila nové bezdrôtové klávesnice MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac. Ich minimalistická konštrukcia skrýva mnoho vylepšení a sú určené predovšetkým pre tvorcov obsahu. MX Keys Mini ponúka to najlepšie z dobre známych, štandardne veľkých klávesníc MX Keys v minimalistickom bezdrôtovom prevedení. Môžete ich používať v ľubovoľnom prostredí – na veľkom […]

28. septembra 2021

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

Axis uvádza kamery XPQ1785

S ochranou proti výbuchu a celosvetovou certifikáciou

Spoločnosť Axis Communications oznámila dve nové kamery s ochranou proti výbuchu, ktoré sú navrhnuté tak, aby monitorovali rozsiahle oblasti a odoslali upozornenia, kedykoľvek je detekovaný požiar alebo dym. Sú ideálne pre aplikácie v oblasti zdravia, bezpečnosti a životného prostredia (HSE) v potenciálne horľavých nebezpečných oblastiach a majú celosvetovú certifikáciu Ex.

17. septembra 2021

Odporúčané

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021