Návrat ikonického dizajnu

Ikonické slúchadlá Bose majú nástupcu

Model QuietComfort 45 s typickým zvukom a výdržou až 24 hodín

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Legendárny výrobca audiotechniky Bose predstavil slúchadlá Bose QuietComfort 45 s dynamickým systémom aktívneho potlačenia ruchov (ANC).
Ich dizajn napovedá, že sa jedná o priameho nástupcu modelu QuietComfort 35, ktorým Bose v roku 2016 nastavil na dlhú dobu latku pre túto kategóriu, ako v oblasti potlačenia ruchov, tak aj v samotnom zvuku. Novinka prináša okrem iného typický atraktívny a zábavný zvuk Bose, vynikajúcu kvalitu handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí, vylepšený systém potlačenie okolitého hluku, použiteľný v dvoch režimoch (plná eliminácia a prepúšťanie zvukov uľahčujúce živú komunikáciu s ľuďmi) ​​a výdrž na batérie až 24 hodín.

Active Noise Cancelling (ANC) je technológia aktívneho potlačenia ruchov, ktorej najväčším priekopníkom je práve americký výrobca audiotechniky Bose. Nové slúchadlá Bose QuietComfort 45 (QC45) nadväzujú na produkt, ktorého vlastnosti a dizajn pozná takmer každý priaznivcov počúvaní hudby – model QC 35. Napriek tomu, že ich vzhľad evokuje rovnaký základ, QC 45 bola navrhnuté úplne od základu a využívajú nové technológie. Po svojom predchodcovi zdedila typický, atraktívny zvuk Bose, oceňované pohodlné prevedenie umožňujúce celodenné využitie a jednoduché a intuitívne ovládanie. Vlastnosti zvuku je možné novo upravovať vďaka ekvalizéru s možnosťou vlastného nastavenia. K tomu všetkému pridáva 24-hodinovú výdrž na batérie a nabíjanie pomocou rozhrania USB-C umožňujúci rýchle dobitie batérie.

Dva režimy – QUIET a AWARE
Nový systém aktívneho potlačenia hluku využíva najnovšie elektroniku a ponúka dva úplne odlišné režimy.
Tichý režim označovaný ako QUIET eliminuje úplnú väčšinu ruchov z okolia a ponúkne užívateľom ideálne posluchové podmienky v akomkoľvek prostredí. Mikrofóny inštalované vnútri aj na vonkajšej strane slúchadiel snímajú zvuky z okolia aj z reproduktorov a spolu s patentovaným digitálnym čipom potláčajú nežiadúce zvuky s najväčším zameraním na strednej frekvencie. Vďaka tomu je dosiahnutá špičkové odrušenie napríklad v dopravných prostriedkoch, rušných kancelárskych priestoroch či kaviarňach. Tlačidlom možno prepínať medzi 4 úrovňami potlačenie – Full, Low a ďalšími dvoma užívateľsky nastaviteľnými možnosťami. Dynamický režim ANC umožňuje navyše automatickú reguláciu v závislosti na rušnosť okolia. V režime AWARE naopak mikrofóny a elektronika vpustov počas zlomku sekundy zvuk z okolia dovnútra, čo užívatelia ocenia napríklad pri platení alebo komunikácii s kolegami v práci.

Čisté handsfree hovory aj v hlučnom prostredí
Väčšina slúchadiel s ANC zlyháva pri handsfree hovoroch. Bose QuietComfort 45 majú celkom 6 mikrofónov, ktoré rozoznávajú zvuk prichádzajúce z rôznych strán a vďaka tomu dokážu rozoznať zvuk vychádzajúci z úst užívateľa a oddeliť ho od nežiaducich okolitých ruchov, ako napríklad zvuk mlynčeka na kávu, prechádzajúceho vlaku či štekanie psa. Vďaka tomu možno slúchadlá dobre využiť v akejkoľvek situácii ako pri telefónnych hovoroch, ako aj pre videochaty a videokonferencie.

Návrat ikonického dizajnu
Bose QuietComfort 45 stavia na ikonickom vzhľade modelu QC 35 a zachováva si všetky jeho dizajnové prvky. Vďaka tomu ponúknu užívateľom veľmi cenené pohodlné prevedenie pri celodennom nosení. Drobné detaily boli napriek tomu vylepšené – napríklad švami a prechody medzi jednotlivými časťami boli zjemnené. Slúchadlá sú veľmi odolná a možno ich zložiť, súčasťou dodávky je aj kompaktné ochranné puzdro. QC45 sú vyrábané v dvoch farebných prevedeniach s matnou povrchovou úpravou – Triple Black a White Smoke.

Jednoduchosť ovládania a možnosť prepojenia so SoundBar Bose
Ovládanie slúchadiel QuietComfort 45 je jednoduché a intuitívne. Na pravom náušníku majú štyri tlačidlá pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, zapnutie / párovanie pomocou Bluetooth® 5.2 a tiež pre najčastejšie úkony, ktorými sú prijímanie a ukončovanie hovorov, prehrávanie a pozastavenie hudby a prístup k hlasovým asistentom. Na ľavom náušníku je potom tlačidlo pre prepínanie medzi režimami a stlmenie mikrofónu počas hovorov. Ďalšie možnosti otvára aplikácie Bose Music, pomocou ktorej je možné využiť súčasné prepojenie s viacerými zariadeniami vybavenými technológiou Bluetooth® 5.1 alebo spárovanie s kompatibilným SoundBar Bose pomocou Bose SimpleSync ™. Posledná uvedená možnosť umožní poslucháčom vychutnať si s QC 45 filmový zvuk v plnej hlasitosti aj v noci, kedy rodina i susedia spí.

Slúchadlá Bose QuietComfort 45 prídu na náš trh na prelome októbra a novembra a k dostaniu budú za predbežnú koncovú cenu 8 990 Sk. V obchodoch doplní existujúce modely slúchadiel s ANC – Bose QC Earbuds a Bose Noise Canceling Headphones 700.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022