Návrat ikonického dizajnu

Ikonické slúchadlá Bose majú nástupcu

Model QuietComfort 45 s typickým zvukom a výdržou až 24 hodín

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Legendárny výrobca audiotechniky Bose predstavil slúchadlá Bose QuietComfort 45 s dynamickým systémom aktívneho potlačenia ruchov (ANC).
Ich dizajn napovedá, že sa jedná o priameho nástupcu modelu QuietComfort 35, ktorým Bose v roku 2016 nastavil na dlhú dobu latku pre túto kategóriu, ako v oblasti potlačenia ruchov, tak aj v samotnom zvuku. Novinka prináša okrem iného typický atraktívny a zábavný zvuk Bose, vynikajúcu kvalitu handsfree hovorov aj v hlučnom prostredí, vylepšený systém potlačenie okolitého hluku, použiteľný v dvoch režimoch (plná eliminácia a prepúšťanie zvukov uľahčujúce živú komunikáciu s ľuďmi) ​​a výdrž na batérie až 24 hodín.

Active Noise Cancelling (ANC) je technológia aktívneho potlačenia ruchov, ktorej najväčším priekopníkom je práve americký výrobca audiotechniky Bose. Nové slúchadlá Bose QuietComfort 45 (QC45) nadväzujú na produkt, ktorého vlastnosti a dizajn pozná takmer každý priaznivcov počúvaní hudby – model QC 35. Napriek tomu, že ich vzhľad evokuje rovnaký základ, QC 45 bola navrhnuté úplne od základu a využívajú nové technológie. Po svojom predchodcovi zdedila typický, atraktívny zvuk Bose, oceňované pohodlné prevedenie umožňujúce celodenné využitie a jednoduché a intuitívne ovládanie. Vlastnosti zvuku je možné novo upravovať vďaka ekvalizéru s možnosťou vlastného nastavenia. K tomu všetkému pridáva 24-hodinovú výdrž na batérie a nabíjanie pomocou rozhrania USB-C umožňujúci rýchle dobitie batérie.

Dva režimy – QUIET a AWARE
Nový systém aktívneho potlačenia hluku využíva najnovšie elektroniku a ponúka dva úplne odlišné režimy.
Tichý režim označovaný ako QUIET eliminuje úplnú väčšinu ruchov z okolia a ponúkne užívateľom ideálne posluchové podmienky v akomkoľvek prostredí. Mikrofóny inštalované vnútri aj na vonkajšej strane slúchadiel snímajú zvuky z okolia aj z reproduktorov a spolu s patentovaným digitálnym čipom potláčajú nežiadúce zvuky s najväčším zameraním na strednej frekvencie. Vďaka tomu je dosiahnutá špičkové odrušenie napríklad v dopravných prostriedkoch, rušných kancelárskych priestoroch či kaviarňach. Tlačidlom možno prepínať medzi 4 úrovňami potlačenie – Full, Low a ďalšími dvoma užívateľsky nastaviteľnými možnosťami. Dynamický režim ANC umožňuje navyše automatickú reguláciu v závislosti na rušnosť okolia. V režime AWARE naopak mikrofóny a elektronika vpustov počas zlomku sekundy zvuk z okolia dovnútra, čo užívatelia ocenia napríklad pri platení alebo komunikácii s kolegami v práci.

Čisté handsfree hovory aj v hlučnom prostredí
Väčšina slúchadiel s ANC zlyháva pri handsfree hovoroch. Bose QuietComfort 45 majú celkom 6 mikrofónov, ktoré rozoznávajú zvuk prichádzajúce z rôznych strán a vďaka tomu dokážu rozoznať zvuk vychádzajúci z úst užívateľa a oddeliť ho od nežiaducich okolitých ruchov, ako napríklad zvuk mlynčeka na kávu, prechádzajúceho vlaku či štekanie psa. Vďaka tomu možno slúchadlá dobre využiť v akejkoľvek situácii ako pri telefónnych hovoroch, ako aj pre videochaty a videokonferencie.

Návrat ikonického dizajnu
Bose QuietComfort 45 stavia na ikonickom vzhľade modelu QC 35 a zachováva si všetky jeho dizajnové prvky. Vďaka tomu ponúknu užívateľom veľmi cenené pohodlné prevedenie pri celodennom nosení. Drobné detaily boli napriek tomu vylepšené – napríklad švami a prechody medzi jednotlivými časťami boli zjemnené. Slúchadlá sú veľmi odolná a možno ich zložiť, súčasťou dodávky je aj kompaktné ochranné puzdro. QC45 sú vyrábané v dvoch farebných prevedeniach s matnou povrchovou úpravou – Triple Black a White Smoke.

Jednoduchosť ovládania a možnosť prepojenia so SoundBar Bose
Ovládanie slúchadiel QuietComfort 45 je jednoduché a intuitívne. Na pravom náušníku majú štyri tlačidlá pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, zapnutie / párovanie pomocou Bluetooth® 5.2 a tiež pre najčastejšie úkony, ktorými sú prijímanie a ukončovanie hovorov, prehrávanie a pozastavenie hudby a prístup k hlasovým asistentom. Na ľavom náušníku je potom tlačidlo pre prepínanie medzi režimami a stlmenie mikrofónu počas hovorov. Ďalšie možnosti otvára aplikácie Bose Music, pomocou ktorej je možné využiť súčasné prepojenie s viacerými zariadeniami vybavenými technológiou Bluetooth® 5.1 alebo spárovanie s kompatibilným SoundBar Bose pomocou Bose SimpleSync ™. Posledná uvedená možnosť umožní poslucháčom vychutnať si s QC 45 filmový zvuk v plnej hlasitosti aj v noci, kedy rodina i susedia spí.

Slúchadlá Bose QuietComfort 45 prídu na náš trh na prelome októbra a novembra a k dostaniu budú za predbežnú koncovú cenu 8 990 Sk. V obchodoch doplní existujúce modely slúchadiel s ANC – Bose QC Earbuds a Bose Noise Canceling Headphones 700.

 

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022