Komponenty do najmodernejšieho centra

Kingston dodáva SSD do dátového centra Seznam.cz

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise. „V oboch […]

Autor
Dátum zverejnenia 10. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

„V oboch prípadoch sa jedná o výrobky špičkových parametrov, ktoré dokonca prevyšujú európske priemery napríklad v rámci používaných frekvencií, či kapacity,“ povedal Marcin Gaczor, obchodný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku. Zároveň je podľa neho pre Kingston veľmi zaujímavé podieľať sa na takto významnej zákazke nielen v SR, ale v rámci celého regiónu strednej a východnej Európy. „Projekt dodávok nových SSD do datacentier Seznam.cz je výnimočný svojím rozsahom. Zároveň tiež významom, pretože tím Seznamu unikátne dizajnuje dátové centrá podľa svojich potrieb, čím sa radí medzi najväčších svetových hráčov,“ dodáva Gaczor.

„Keď dosiahnete určitú veľkosť a začnete premýšľať o optimalizácii, zistíte, že štandardné riešenie vám nevyhovuje nákladovo ani tým, čo poskytuje. My sme navyše technologická firma, preto si dokážeme vytvoriť alebo poskladať existujúce technológie tak, aby to pomáhalo nášmu biznisu,“ povedal Vlastimil Pečínka, konateľ spoločnosti Seznam.cz datová centra.

Spoločnosť Seznam.cz prevádzkuje v ČR zatiaľ tri dátové centrá, jedno vlastné, a dve prenajaté. V pláne je však výstavba ďalšieho vlastného dátového centra. Dátové centrá majú slúžiť len pre potreby Seznam.

„To, ako sa nám darí v digitálnom svete, sa odráža aj na tom fyzickom. Naša infraštruktúra potrebuje absorbovať vyššie a vyššie nároky na výpočtový výkon a uložené dáta. Dáta sú ropou 21. storočia. Generujú ich nielen naše služby poskytované používateľom, ale v nemalej miere aj sama infraštruktúra,“ vysvetľuje Vlastimil Pečínka.

Prechádzame na nové formáty

Dopyt spoločnosti Seznam.cz po výkonných a spoľahlivých SSD dokazuje nástup týchto riešení aj v podnikovej sfére a datacentrách.

„Výhody SSD sú zrejmé – rýchlosť čítania a zápisu a nízke latencie, v prípade NVMe i priepustnosť zbernice. U NVMe sa pridáva aj malý rozmer, klasické SATA SSD má „form factor“ ešte z čias rotačných diskov. To je výhodné snáď už len tam, kde potrebujeme upgradovať staršie stroje bez podpory NVMe,“ povedal Pečínka. Jeho názor potvrdzujú aj dáta z najnovšieho prieskumu medzi českými dátovými centrami, na ktorom sa spoločnosť Kingston podieľala.

Z prieskumu vyplýva, že v minulom roku ich 50% navyšovalo svoju kapacitu s ohľadom na zvýšený dopyt a väčší objem dát. Druhá polovica rozširuje svoju kapacitu priebežne, alebo vykonala rozšírenie už pred rokom 2020, teda využíva svoje rezervy. Pri rozšírení, modernizácii alebo optimalizácii všetky dátové centrá, s výnimkou jedného, ​​uviedla, že novo inštalujú úložiská Enterprise SSD, a to všetkých typov (SAS, NVMe, SATA).

SSD na skúšku

Podľa expertov spoločnosti Kingston bude aj v najbližších rokoch pokračovať rozvoj dátových centier. Posúva ho niekoľko faktorov, vrátane generovania väčšieho objemu dát na strane koncových používateľov, ale aj firiem zameraných na elektronické služby.

„Nejde len o výkon a kapacitu. Ďalší posun k SSD v dátových centrách je motivovaný snahou o priestorové a energetické úspory a tiež väčším dôrazom na zabezpečenie, teda pokročilé šifrovanie úložísk,“ povedal Tony Hollingsbee, EMEA business manager pre produkty SSD.

Spoločnosť Kingston tento rok uvedie ďalší pokročilý model SSD pre používateľov Enterprise – disk U.2 NVMe DC 1500M, určený pre širokú škálu dátovo náročných úloh, vrátane cloud computingu, webhostingu a virtuálnych infraštruktúr.

V rámci filozofie Kingston Is With You nejde len o vývoj nových produktov, ale aj o prístup, ktorý pomôže zákazníkom nájsť ideálne riešenie a to aj priamo na mieru.

„Vďaka širokému priamemu zastúpeniu viac než v 110 krajinách vie Kingston lepšie reagovať na lokálne potreby a ponúkať aj „riešenia na mieru“. V Českej republike veľmi úspešne realizujeme naše programy Try before You Buy, kde majú zákazníci možnosť nezáväzne si otestovať produkty Kingston Enterprise, a Design-In program, v rámci ktorého vieme kvalifikovaným zákazníkom ponúknuť produkty mimo štandardnú ponuku,“ dodáva Gaczor.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022