Komponenty do najmodernejšieho centra

Kingston dodáva SSD do dátového centra Seznam.cz

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise. „V oboch […]

Autor
Dátum zverejnenia 10. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

„V oboch prípadoch sa jedná o výrobky špičkových parametrov, ktoré dokonca prevyšujú európske priemery napríklad v rámci používaných frekvencií, či kapacity,“ povedal Marcin Gaczor, obchodný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku. Zároveň je podľa neho pre Kingston veľmi zaujímavé podieľať sa na takto významnej zákazke nielen v SR, ale v rámci celého regiónu strednej a východnej Európy. „Projekt dodávok nových SSD do datacentier Seznam.cz je výnimočný svojím rozsahom. Zároveň tiež významom, pretože tím Seznamu unikátne dizajnuje dátové centrá podľa svojich potrieb, čím sa radí medzi najväčších svetových hráčov,“ dodáva Gaczor.

„Keď dosiahnete určitú veľkosť a začnete premýšľať o optimalizácii, zistíte, že štandardné riešenie vám nevyhovuje nákladovo ani tým, čo poskytuje. My sme navyše technologická firma, preto si dokážeme vytvoriť alebo poskladať existujúce technológie tak, aby to pomáhalo nášmu biznisu,“ povedal Vlastimil Pečínka, konateľ spoločnosti Seznam.cz datová centra.

Spoločnosť Seznam.cz prevádzkuje v ČR zatiaľ tri dátové centrá, jedno vlastné, a dve prenajaté. V pláne je však výstavba ďalšieho vlastného dátového centra. Dátové centrá majú slúžiť len pre potreby Seznam.

„To, ako sa nám darí v digitálnom svete, sa odráža aj na tom fyzickom. Naša infraštruktúra potrebuje absorbovať vyššie a vyššie nároky na výpočtový výkon a uložené dáta. Dáta sú ropou 21. storočia. Generujú ich nielen naše služby poskytované používateľom, ale v nemalej miere aj sama infraštruktúra,“ vysvetľuje Vlastimil Pečínka.

Prechádzame na nové formáty

Dopyt spoločnosti Seznam.cz po výkonných a spoľahlivých SSD dokazuje nástup týchto riešení aj v podnikovej sfére a datacentrách.

„Výhody SSD sú zrejmé – rýchlosť čítania a zápisu a nízke latencie, v prípade NVMe i priepustnosť zbernice. U NVMe sa pridáva aj malý rozmer, klasické SATA SSD má „form factor“ ešte z čias rotačných diskov. To je výhodné snáď už len tam, kde potrebujeme upgradovať staršie stroje bez podpory NVMe,“ povedal Pečínka. Jeho názor potvrdzujú aj dáta z najnovšieho prieskumu medzi českými dátovými centrami, na ktorom sa spoločnosť Kingston podieľala.

Z prieskumu vyplýva, že v minulom roku ich 50% navyšovalo svoju kapacitu s ohľadom na zvýšený dopyt a väčší objem dát. Druhá polovica rozširuje svoju kapacitu priebežne, alebo vykonala rozšírenie už pred rokom 2020, teda využíva svoje rezervy. Pri rozšírení, modernizácii alebo optimalizácii všetky dátové centrá, s výnimkou jedného, ​​uviedla, že novo inštalujú úložiská Enterprise SSD, a to všetkých typov (SAS, NVMe, SATA).

SSD na skúšku

Podľa expertov spoločnosti Kingston bude aj v najbližších rokoch pokračovať rozvoj dátových centier. Posúva ho niekoľko faktorov, vrátane generovania väčšieho objemu dát na strane koncových používateľov, ale aj firiem zameraných na elektronické služby.

„Nejde len o výkon a kapacitu. Ďalší posun k SSD v dátových centrách je motivovaný snahou o priestorové a energetické úspory a tiež väčším dôrazom na zabezpečenie, teda pokročilé šifrovanie úložísk,“ povedal Tony Hollingsbee, EMEA business manager pre produkty SSD.

Spoločnosť Kingston tento rok uvedie ďalší pokročilý model SSD pre používateľov Enterprise – disk U.2 NVMe DC 1500M, určený pre širokú škálu dátovo náročných úloh, vrátane cloud computingu, webhostingu a virtuálnych infraštruktúr.

V rámci filozofie Kingston Is With You nejde len o vývoj nových produktov, ale aj o prístup, ktorý pomôže zákazníkom nájsť ideálne riešenie a to aj priamo na mieru.

„Vďaka širokému priamemu zastúpeniu viac než v 110 krajinách vie Kingston lepšie reagovať na lokálne potreby a ponúkať aj „riešenia na mieru“. V Českej republike veľmi úspešne realizujeme naše programy Try before You Buy, kde majú zákazníci možnosť nezáväzne si otestovať produkty Kingston Enterprise, a Design-In program, v rámci ktorého vieme kvalifikovaným zákazníkom ponúknuť produkty mimo štandardnú ponuku,“ dodáva Gaczor.

Najnovšie

Zraniteľnosť čipov umožňuje útočníkom odomknúť SIM kartu..,

Používatelia mobilných zariadení s operačným systémom Android sú v ohrození  

Bezpečnostné tipy pre používateľov mobilných zariadení Android 

11. mája 2021

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

5. mája 2021

Ako sa chrániť pred phishingom?

Kybernetické útoky zneužívajú známe značky.

Aj na Slovensku sú to technologické giganty a dopravcovia

30. apríla 2021

Stohovateľné manažovateľné switche, ktoré myslia na budúcnosť

Vysokovýkonné prepínače série DXS-3610

Spoločnosť D-Link oznamuje rozšírenie svojho portfólia multi-Gigabitových prepínačov o 10G manažovateľné stohovateľné Layer 3 switche série DXS-3610. Tento rad ponúka vysoký výkon, veľmi nízku odozvu a škálovateľnosť pre podnikové, alebo univerzitné siete a poskytovateľov služieb.

30. apríla 2021

iF Design Awards

Ocenené za inovácie v oblasti produktového dizajnu

Spoločnosť D-Link oznámila, že získala ďalšie svetovo uznávané ocenenia iF Design Awards za dve zo svojich domácich inteligentných dohľadových Wi-Fi kamier – outdoorovú 2K QHD Pan&Zoom kameru DCS-8635LH a vonkajšiu Full HD Wi-Fi kameru DCS-8302LH.

30. apríla 2021

Nová PTZ kamera

31× optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia aj v hlbokej tme a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 a viac metrov). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zabezpečí lepší obraz, rozšírené možnosti videoanalýzy […]

26. apríla 2021

Elektromobil Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

22. apríla 2021

Mastercard, obchodník roka

Spoločnosť dráčik sa stala absolútnym víťazom ocenenia mastercard obchodník roka 2020

V tomto ročníku ocenenia Mastercard Obchodník roka boli do výskumu novo zaradené tri kategórie: e-shopy, lekárne a hračky.

21. apríla 2021

Až 40 percent zariadení je ohrozených

Kybernetický útok na Slovensku

Varovanie pred škodlivým softvérom, ktorý na Slovensku infikuje mobilné zariadenia

21. apríla 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Odporúčané

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020