Prémiový USB disk

Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50)

Spoločnosť Kingston Digital uvádza svoj najnovší hardvérovo šifrovaný USB disk pre zabezpečenie dát

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy , ,

256-bitové hardvérové šifrovanie XTS-AES s certifikáciou FIPS 197
Možnosť použitia viacerých komplexných hesiel alebo heslových fráz
Ochrana proti útokom Brute Force a BadUSB

 

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie svojho najnovšieho šifrovaného USB disku Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50) s certifikáciou FIPS 197 a 256-bitovým hardvérovým šifrovaním AES v režime XTS pre zabezpečenie dát.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 podporuje niekoľko hesiel – heslo správcu, heslo používateľa a heslo pre jednorazové obnovenie prístupu k dátam. Heslá je možné zadávať v režime komplexného hesla alebo v režime heslovej frázy. Použitie viacerých hesiel zvyšuje šancu na obnovenie prístupu k dátam na disku v prípade zabudnutia jedného z hesiel. Zatiaľ čo obvyklý režim komplexných hesiel umožňuje zadávať heslá s dĺžkou 6 až 16 znakov pomocou 3 zo 4 sád znakov, nový režim heslových fráz dáva používateľom možnosť používať ako heslo číselný PIN kód, vetu, zoznam slov alebo dokonca verše s dĺžkou 10 až 64 znakov, teda akýkoľvek špecifický text, ktorý je zároveň ľahko zapamätateľný. Pre uľahčenie zadávania hesla je možné aktivovať symbol „oko“ – tým sa zadávané heslo zviditeľní a zníži sa tak počet neúspešných pokusov o prihlásenie.

Správca môže nastaviť aj heslo používateľa a heslo pre jednorazové obnovenie prístupu (One-Time Recovery) alebo resetovať heslo používateľa pre obnovenie prístupu k dátam. VP50 má navyše ochranu proti útokom hrubou silou (Brute Force), ktorá po desiatich po sebe nasledujúcich nesprávnych zadaniach zablokuje heslo používateľa alebo heslo pre jednorazovú obnovu prístupu a po 10 po sebe nasledujúcich nesprávnych zadaniach hesla správcu šifrovane disk vymaže. Stratíte tým síce dáta, ale nemusíte sa obávať, že sa k nim dostane niekto iný.

VP50 môže byť chránený aj pred potenciálnym malwarom na nedôveryhodných systémoch tak, že správca aj používateľ nastavia režim umožňujúci iba čítanie dát (Read-Only), ktorý zabráni zápisu na disk. Integrovaná virtuálna klávesnica navyše skryje heslá pred keyloggermi alebo screenloggermi. Organizácie si môžu prostredníctvom služby Kingston Customisation Program objednať modifikáciu disku a nechať ho vybaviť používateľským identifikátorom produktu (PID) pre integráciu so štandardným softvérom na správu koncových bodov, aby spĺňal firemné požiadavky na IT a kybernetickú bezpečnosť. Malé a stredné firmy môžu využiť rolu správcu na lokálnu správu svojich diskov, napríklad použiť funkcie správcu konfigurácie alebo resetovanie používateľských hesiel alebo hesiel na jednorazové obnovenie prístupu, na obnovenie prístupu k dátam na uzamknutých diskoch alebo na splnenie požiadaviek príslušných zákonov a predpisov, pokiaľ je vyžadovaná forenzná analýza. Prednosťou VP50 oproti používaniu internetových a cloudových služieb na ochranu dôležitých dát je tiež to, že ide o šifrované úložisko, ktoré je plne pod fyzickou kontrolou používateľa.

Vault Privacy 50 je prémiový USB disk, ktorý zapadá do nášho radu šifrovaných riešení Kingston IronKey a zaisťuje zabezpečenie dát na firemnej úrovni,“ povedal Oscar Escayola, EMEA Flash Business Manager v spoločnosti Kingston. „Pridali sme mu niektoré nové funkcie, ktoré vychádzajú v ústrety najčastejším prianiam našich zákazníkov, napríklad možnosť zadávania viacerých hesiel a ďalší režim zadávania hesla, aby sme nielen ochránili 100% uložených dát, ale aj ešte viac uľahčili používanie tohto disku.“

Kingston IronKey Vault Privacy 50 je k dispozícii v kapacitách 8 až 256 GB a ponúka aj obmedzenú päťročnú záruku, bezplatnú technickú podporu a legendárnu spoľahlivosť značky Kingston.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

 

 

IronKey Vault Privacy 50
Označenie Kapacita
IKVP50/8GB 8GB IronKey VP50
IKVP50/16GB 16GB IronKey VP50
IKVP50/32GB 32GB IronKey VP50
IKVP50/64GB 64GB IronKey VP50
IKVP50/128GB 128GB IronKey VP50
IKVP50/256GB 256GB IronKey VP50

 

 

 

Vlastnosti a funkcie disku Kingston IronKey Vault Privacy 50:

USB 3.2 Gen 1

8 až 128 GB:     čítanie 250 MB/s, zápis 180 MB/s

256 GB:                       čítanie 230 MB/s, zápis 150 MB/s

USB 2.0

8 až 256 GB:     čítanie 30 MB/s, zápis 20 MB/s

 

 

1 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa používa na formátovanie a ďalšie funkcie a preto nie je k dispozícii na ukladanie dát. Skutočná dostupná kapacita pre ukladanie dát je teda menšia, než aká je uvedená na produktoch. Ďalšie informácie nájdete v príručke Kingston Flash Memory Guide.

2 Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od hostiteľského hardvéru, softvéru a použitia.

3 Produkt musí byť pred použitím čistý a suchý, musí byť nasadená krytka konektoru.

 

Informácie o spoločnosti Kingston môžete nájsť na stránkach:

YouTube           Instagram

Facebook         LinkedIn

Twitter             Kingston Is With You

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Zyxel a McAfee spojujú sily pre zaistenie robustnej ochrany malých a stredne veľkých organizácií

Nové zbrane proti útokom nultého dňa

Integrácia predného antimalwarového riešenia do firewallov ZyWALL ATP prináša robustnú ochranu podnikových sietí pred malwarom a útokmi nultého dňa.

27. apríla 2020

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022