Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii.

Prečo názov SMART LED žiarovky?

Názov SMART alebo ak chcete chytré LED žiarovky získali vďaka svojej funkcii bezdrôtového ovládania cez chytré zariadenie ako je smartphone alebo tablet pomocou WIFI siete. Výrobca SMART LED technológií ponúka k svojim výrobkom vždy aplikáciu, ktorú si stiahnete do svojho zariadenia a spárujete s daným SMART produktom. Nepotrebujete teda žiadnu centrálnu riadiacu jednotku chytrej domácnosti, stačí mať múdru LED žiarovku, pripojenie na WIFI a smartphone.
Keď sme sa prvýkrát stretli so SMART LED žiarovkami, tak prvé, čo nás napadlo bolo, že pri inštalácii stratíme kus svojej mladosti a získame pár šedivých vlasov navyše. Milo nás však prekvapilo, že išlo všetko hladko a múdru LED žiarovku sme napárovali bez akýchkoľvek zádrhelov.

V podstate len stiahnete aplikáciu od výrobcu, ktorá je v češtine, tá Vás intuitívne prevedie inštaláciou a potom už sa môžete hrať. Navyše sú tieto múdre žiarovky kompatibilné s aplikáciou Amazon Alexa a Google Assistant, takže ak ste tak trochu závislý na technológiách a trochu sa v tom vyznáte, tak túto funkciu určite oceníte. :-)

Čo SMART žiarovka vie?

Jednou zo základných funkcií chytrých LED žiaroviek je možnosť stmievania. Jasne, to vie aj kadejaká LED žiarovka zo supermarketu. Múdre žiarovku si ale stlmíte pohodlne pomocou svojho mobilného telefónu alebo tabletu zo svojho gauča, postele alebo z reštaurácie, z kancelárie, apod. samozrejme veľmi dôoležitou vlastnosťou LED žiaroviek, je ich schopnosť šetriť elektrickú energiu. Aj z tohto dôvodu žiadne nízkoenergetické domy, nepoužívajú klasické žiarovky. Na vyhrievanie priestoru sa využívajú iné metódy

Hlavnou výhodou totiž je, že môžete SMART osvetlenie ovládať aj keď nie ste práve doma. Podmienkou je, že Vy budete mať telefón pripojený na akúkoľvek sieť alebo mobilné dáta a SMART žiarovka bude pripojená na domácu WIFI sieť. Tak jednoduché je to, takže keď zabudnete zhasnúť alebo budete len chcieť niekoho postrašiť doma, tak to zvládnete odkiaľkoľvek. :-)

A ak Vás neohromilo, že si môžete žiarovku stmievať, tak zmena farieb by Vás už mohla presvedčiť. Väčšina šikovných žiaroviek má totiž funkciu zmeny farby. A nejde len o zmenu z teplej bielej na dennú alebo studenú bielu a naopak, ale aj možnosť RGB svietenia. A čo to znamená? Volíte si rôzne farebné odtiene namiešané z červenej (R), zelenej (G) a modrej (B) farby. V aplikácii na to slúži koliesko, kde si môžete farebné odtiene jednoducho mixovať podľa svojho gusta.

Funkcia zmeny farieb je skutočne fajn. Pre prácu je totiž najlepšia farba denná biela, ktorá je najviac podobná dennému svetlu a je najlepšia pre oči. Naopak večer, keď chcete mať pohodu, je lepšie použiť teplú bielu, ktorá navodí príjemnú atmosféru. Nemusíte teda premýšľať, akú žiarovku si kúpiť, aby vám najviac vyhovovala. So SMART žiarovkou tieto starosti môžete hodiť za hlavu. A keď budete organizovať večierok, oslavovať Vianoce alebo Vás jednoducho len nebude baviť klasická farba svetla, môžete si navoliť akú farbu chcete. Verte, že kúpou SMART žiarovky potešíte aj svoje ratolesti. :-)

V aplikácii si môžete tiež zvoliť rôzne režimy svietenia, ktoré sú už prednastavené – blikanie, plynulá zmena farieb a ďalšie.

Pokiaľ budete mať vo svietidle alebo v miestnosti viac šikovných žiaroviek, je možné si ich v aplikácii spojiť do jednej funkcie a budete ich ovládať naraz. Všetko je intuitívne a aplikácia Vás sama navedie, ako postupovať.

 

Zdroj: ledzarovkycz

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021