Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii.

Prečo názov SMART LED žiarovky?

Názov SMART alebo ak chcete chytré LED žiarovky získali vďaka svojej funkcii bezdrôtového ovládania cez chytré zariadenie ako je smartphone alebo tablet pomocou WIFI siete. Výrobca SMART LED technológií ponúka k svojim výrobkom vždy aplikáciu, ktorú si stiahnete do svojho zariadenia a spárujete s daným SMART produktom. Nepotrebujete teda žiadnu centrálnu riadiacu jednotku chytrej domácnosti, stačí mať múdru LED žiarovku, pripojenie na WIFI a smartphone.
Keď sme sa prvýkrát stretli so SMART LED žiarovkami, tak prvé, čo nás napadlo bolo, že pri inštalácii stratíme kus svojej mladosti a získame pár šedivých vlasov navyše. Milo nás však prekvapilo, že išlo všetko hladko a múdru LED žiarovku sme napárovali bez akýchkoľvek zádrhelov.

V podstate len stiahnete aplikáciu od výrobcu, ktorá je v češtine, tá Vás intuitívne prevedie inštaláciou a potom už sa môžete hrať. Navyše sú tieto múdre žiarovky kompatibilné s aplikáciou Amazon Alexa a Google Assistant, takže ak ste tak trochu závislý na technológiách a trochu sa v tom vyznáte, tak túto funkciu určite oceníte. :-)

Čo SMART žiarovka vie?

Jednou zo základných funkcií chytrých LED žiaroviek je možnosť stmievania. Jasne, to vie aj kadejaká LED žiarovka zo supermarketu. Múdre žiarovku si ale stlmíte pohodlne pomocou svojho mobilného telefónu alebo tabletu zo svojho gauča, postele alebo z reštaurácie, z kancelárie, apod. samozrejme veľmi dôoležitou vlastnosťou LED žiaroviek, je ich schopnosť šetriť elektrickú energiu. Aj z tohto dôvodu žiadne nízkoenergetické domy, nepoužívajú klasické žiarovky. Na vyhrievanie priestoru sa využívajú iné metódy

Hlavnou výhodou totiž je, že môžete SMART osvetlenie ovládať aj keď nie ste práve doma. Podmienkou je, že Vy budete mať telefón pripojený na akúkoľvek sieť alebo mobilné dáta a SMART žiarovka bude pripojená na domácu WIFI sieť. Tak jednoduché je to, takže keď zabudnete zhasnúť alebo budete len chcieť niekoho postrašiť doma, tak to zvládnete odkiaľkoľvek. :-)

A ak Vás neohromilo, že si môžete žiarovku stmievať, tak zmena farieb by Vás už mohla presvedčiť. Väčšina šikovných žiaroviek má totiž funkciu zmeny farby. A nejde len o zmenu z teplej bielej na dennú alebo studenú bielu a naopak, ale aj možnosť RGB svietenia. A čo to znamená? Volíte si rôzne farebné odtiene namiešané z červenej (R), zelenej (G) a modrej (B) farby. V aplikácii na to slúži koliesko, kde si môžete farebné odtiene jednoducho mixovať podľa svojho gusta.

Funkcia zmeny farieb je skutočne fajn. Pre prácu je totiž najlepšia farba denná biela, ktorá je najviac podobná dennému svetlu a je najlepšia pre oči. Naopak večer, keď chcete mať pohodu, je lepšie použiť teplú bielu, ktorá navodí príjemnú atmosféru. Nemusíte teda premýšľať, akú žiarovku si kúpiť, aby vám najviac vyhovovala. So SMART žiarovkou tieto starosti môžete hodiť za hlavu. A keď budete organizovať večierok, oslavovať Vianoce alebo Vás jednoducho len nebude baviť klasická farba svetla, môžete si navoliť akú farbu chcete. Verte, že kúpou SMART žiarovky potešíte aj svoje ratolesti. :-)

V aplikácii si môžete tiež zvoliť rôzne režimy svietenia, ktoré sú už prednastavené – blikanie, plynulá zmena farieb a ďalšie.

Pokiaľ budete mať vo svietidle alebo v miestnosti viac šikovných žiaroviek, je možné si ich v aplikácii spojiť do jednej funkcie a budete ich ovládať naraz. Všetko je intuitívne a aplikácia Vás sama navedie, ako postupovať.

 

Zdroj: ledzarovkycz

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022