ROG uvádza na trh najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete s unikátnym LED podsvietením veka

Najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe prináša prémiové inovácie širokému publiku a unikátne prispôsobenie dizajnu vďaka LED podsvieteniu veka

KĽÚČOVÉ BODY

 

 

Republic of Gamers (ROG) uvádza na slovenský trh herný notebook ROG Zephyrus G14 – GA401 vo verzii AniMe (GA401IV-AniMe132T), ktorý prináša doteraz nevídaný výkon v ultratenkom 14-palcovom šasi a unikátne LED podsvietenie veka.

ROG Zephyrus G14 – GA401 má hrúbku pod 20 mm a využíva precízne navrhnuté chladenie, ktoré umožňuje naplno využiť 7 nm procesor AMD Ryzen™ 4000 Series, ktorý je založený na architektúre “Zen 2” a grafickú kartu až do NVIDIA® GeForce RTX™ 2060. Používatelia si môžu vybrať medzi displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou alebo vyšším rozlíšením. Oba majú verné zobrazenie farieb PANTONE® Validated a využívajú technológiu AMD FreeSync™.

Takzvané AniMe Matrix™ veko posúva hranice personalizácie na ďalšiu úroveň a umožňuje používateľom prezentovať vlastnú grafiku, animácie a ďalšie efekty prostredníctvom tisícov mini LED svietidiel, ktoré sú zabudované do veka notebooku.

ROG Zephyrus G14 – GA401 je extra prenosný herný notebook s výdržou na jedno nabitie na úrovni viac ako 10 hodín a podporou nabíjania cez USB-C. Dizajn a farebné prevedenie Moonlight White a Eclipse Gray pôsobia všestranne, prémiovo a profesionálne.

 

Inovatívna LED personalizácia

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe obsahuje špeciálne AniMe Matrix veko, ktoré obsahuje 1215 mini LED svietidiel. Každé z nich vyžaruje biele svetlo s 256 úrovňami nastavenia jasu a umožňuje hráčom prezentovať svoju individualitu.

Používatelia si môžu importovať animované GIF obrázky, vytvoriť si vlastné animácie alebo zobraziť textové správy a tie prezentovať na veku notebooku. Vizualizácia tiež dokáže reagovať na muziku aj iné audio, čím vytvára unikátnu platformu pre DJ-ov a ďalších umelcov.

Inžinieri značky ROG sa pri návrhu špeciálneho veka zamerali na to, aby dosiahli ideálny počet mini LED svietidiel z hľadiska minimalizovania tepla, ovládania a energetickej spotreby.

 

Pohlcujúce herné vizuály

ROG Zephyrus G14 – GA401 je vybavený grafickou kartou do GeForce RTX 2060 s technológiou ROG Boost pre frekvenciu do 1298 MHz pri 65 W. Diskrétna grafická karta je založená na najnovšej architektúre NVIDIA Turing s dedikovanými jadrami pre ray tracing v reálnom čase a umelú inteligenciu. Tieto technológie prinášajú pokročilé zobrazenie svetla, tieňov a ďalších efektov v hrách ako aj urýchľujú náročné výpočtové výkony pri tvorbe obsahu, 3D modelovaní alebo využívaní strojového učenia.

ROG Zephyrus G14 – GA401 umožňuje voľbu medzi dvoma prémiovými displejmi, ktoré sú navrhnuté pre rozličné účely. Používatelia si môžu vybrať Full HD displej s frekvenciou až do 120 Hz alebo obrazovku s rozlíšením WQHD.

Oba displeje sú kalibrované od výroby a ponúkajú verné zobrazenie farieb PANTONE Validated. IPS panely majú široké pozorovacie uhly a pokrývajú 100 % farebný priestor sRGB. Vďaka tenkým rámikom je pomer obrazovky k telu na úrovni 85 %.

Technológia AMD FreeSync™ posúva plynulosť hrania na ďalšiu úroveň vďaka prepojeniu grafickej karty a displeja. Obnovovacia frekvencia je synchronizovaná s počtom snímok za sekundu, ktoré vykresľuje grafická karta, čo eliminuje vizuálne nedostatky, ako je trhanie obrazu.

 

 

Neustála rýchlosť a jedinečné chladenie

ROG Zephyrus G14 – GA401 využíva špeciálny procesor, ktorý generuje menej tepla, vďaka čomu prináša doteraz nevídaný výkon v takto malom šasi. Procesor ponúka až 8 jadier a 16 vlákien, ktoré si poradia aj s náročnými úkonmi, ako je editovanie videa a renderovanie v 3D či súčasné hranie a stremovanie, záznam videa a četovanie. ROG Zephyrus G14 – GA401 ponúka až do 32 GB DDR4-3200 RAM v dvojkanálovom zapojení a až 1 TB NVMe SSD úložisko.

ROG Zephyrus G14 – GA401 dynamicky prispôsobuje napájanie procesora v závislosti od teploty grafickej karty. Úroveň napájania sa môže meniť každú sekundu, čo zabezpečuje optimálny herný zážitok za každých podmienok. Zároveň ide o prvý ROG notebook s pántom ErgoLift, ktorý nakloní klávesnicu pre pohodlnejšie písanie. Nadvihne sa aj spodok displeja, vďaka čomu majú prieduchy viac priestoru na dýchanie. Prieduchy sú takisto vyrezané aj do rámikov šasi.

Zadné výduchy a rebrá chladiča sú navrhnuté tak, aby vzduch usmernili von zo šasi a dolu smerom k prieduchom. V notebooku sa nachádza celkovo 209 rebier chladiča na ploche 68,868 mm2 a päť heatpipe trubíc, ktoré pokrývajú procesor, grafickú kartu a VRM jednotku, ktorá ich napája.

ROG Zephyrus G14 – GA401 využíva samočistiace chladenie, ktoré zabraňuje hromadeniu častíc prachu v notebooku a obsahuje celkovo 81 čepelí o veľkosti 50 až 51,2 mm, ktoré v režime Turbo zabezpečujú chladenie pri hlučnosti pod 45 dB.

 

Nabíjanie cez USB-C a flexibilné porty

ROG Zephyrus G14 – GA401 je možné napájať cez USB-C s výkonom do 65 W alebo 180 W napájacím adaptérom pre úplné využitie diskrétnej grafickej karty. K dispozícii je tiež rýchle nabíjanie pripojených smartfónov a ostatných zariadení cez USB port s prúdom do 3 A.

USB-C port podporuje aj pripojenie externého monitora cez DisplayPort 1.4 a k dispozícii je tiež HDMI 2.0b port. Portovú výbavu dopĺňa druhý USB-C port s dôrazom na USB funkcionalitu a dva štandardné USB porty typu A.

ROG Zephyrus G14 – GA401 umožňuje bezdrôtové pripojenie cez Intel Wi-Fi 6 (Gig+) s podporou prenosových rýchlostí do 2,4 Gbps a nižšou latenciou a ako prvý ROG notebook ponúka zabudovaný snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle. Jedným stlačením je tak možné zapnúť zariadenie a autentifikovať sa do systému Windows 10, pričom operačný systém podporuje viac používateľských kont.

Klávesnica notebooku využíva technológiu ROG Overstroke pre rýchlejšie stláčanie klávesov a N-key rollover pre zaregistrovanie každého stlačeného klávesu a to aj pri súbežnom stlačení viacerých klávesov. V jej výbave sa nachádzajú aj dedikované klávesy na úpravu hlasitosti či stlmenie mikrofónu.

Dolby Atmos prináša pohybujúci sa zvuk, ktorý sa vznáša nad a okolo používateľa a môže priniesť kompetitívnu výhodu hráčom[1]. Táto technológia vylepšuje priestorový zvuk v 3D priestore a to pri hraní na slúchadlách alebo pomocou zabudovaných reproduktorov.

 

CENA & DOSTUPNOSŤ

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe (GA401IV-AniMe132T) je na našom trhu dostupný už od 1 899 EUR.

ŠPECIFIKÁCIE[2]
Procesor Až do AMD Ryzen™ 9 4900HS
GPU

Až do NVIDIA® GeForce RTX™ 2060

6GB GDDR6 VRAM

Operačný systém

Windows 10 Home

Windows 10 Pro – ASUS odporúča Windows 10 Pro

Displej

14“ Full HD (1920×1080) IPS-level panel, 120Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated, AMD FreeSync™

14“ Full HD (1920×1080) IPS-level panel, 60Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated

14“ WQHD (2560×1440) IPS-level panel, 60Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated, AMD FreeSync™

Audio

2x 2,5 W reproduktory s technológiou Smart AMP

2x 0,7 W reproduktory pre vysoké frekvencie, smerový mikrofón

S technológiou Dolby Atmos

Klávesnica Podsvietená Chiclet klávesnica, N-key, 1,7 mm vzdialenosť, 4 dedikované tlačidlá, Golden Curve, napájacie tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov
Webkamera Externá webkamera (1080p @ 60 FPS), voliteľná
Pamäť & úložisko

DDR4 3200MHz SDRAM do 16 GB

M.2 NVMe PCIE 3.0 až do 1 TB SSD

Bezdrôtová konektivita

Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth 5.0 *Bluetooth verzia sa môže odlišovať podľa aktualizácie OS

Konektivita

1 x USB3.2 Gen2 Type-C™ s DisplayPort™ 1.4 a napájaním

1 x USB3.2 Gen2 Type-C™

2x USB3.2 Gen1 Type-A

1x HDMI 2.0b

1x 3.5mm jack pre slúchadlá a mikrofón

1x Kensington zámok

Batéria

180 W napájací adaptér

Typ koncovky: ø6.0 (mm)

Výstup: 20V DC, 9A, 180W

Vstup: 100~240V AC, 50/60Hz univerzálne

Farby Moonlight White / Eclipse Grey
Rozmery 32,4 (W) x 22,2 (D) x 1,99 (H) cm
Hmotnosť 1,7 kg

 

O značke ROG

Republic of Gamers (ROG) je značka spoločnosti ASUS, ktorá sa zameriava na tvorbu najlepšieho herného hardvéru a softvéru na svete. Značka ROG vznikla v roku 2006 a ponúka kompletné portfólio inovatívnych produktov, ktoré sú oceňované za svoju kvalitu a výkon. Medzi produkty ROG patria základné dosky, grafické karty, notebooky, stolné počítače, monitory, zvukové zariadenia, routery a príslušenstvo. ROG sa zúčastňuje na veľkých medzinárodných herných turnajoch a sponzoruje  ich. Produkty tejto značky sa použili pri pokorení stoviek rekordov v pretaktovaní. ROG je preferovaná značka hráčov a nadšencov na celom svete. Ďalšie detaily o ROG nájdete na stránke http://rog.asus.com.

 

[1] Tvrdí to nedávna štúdia spoločnosti Dolby, podľa ktorej hráči reagujú rýchlejšie pri hraní s Dolby Atmos v porovnaní s inými zvukovými riešeniami.

[2] Špecifikácie, obsah a dostupnosť produktu sa môže zmeniť bez upozornenia a môže sa odlišovať podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže líšiť podľa aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú dostupné na http://www.asus.com

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Jedinečný stánok na Slovensku,

ASUS a ROG otvorili na Slovensku jedinečný stánok

Nachádza sa v najmodernejšom Alza showroome v nákupnom centre Nivy v Bratislave

12. októbra 2021

Najlepšie farby vo svojej triede

ASUS OLED notebooky dostupné na slovenskom trhu

ASUS Česko a Slovensko spúšťa OLED kampaň. Dôraz kladie na zdravotné benefity tejto technológie v notebookoch

1. apríla 2021

ASUS predstavil nové notebooky na výstave CES 2021

Nový ZenBook, VivoBook, ExpertBook, Chromebook, TUF Gaming a tiež aj nový projektor a prenosný monitor

14. januára 2021

Spoločnosť ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip S (UX371)

Najtenší konvertibilný notebook na svete

Najtenší konvertibilný notebook na svete s OLED displejom kombinuje výbornú mobilitu, flexibilitu a výkon s luxusným dizajnom

9. decembra 2020

Najtenší 13,3" konvertibilný notebook na svete

ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip 13 (UX363)

ZenBook Flip 13 má hrúbku iba 13,9 mm a hmotnosť 1,3 kg a využíva precízne navrhnutý 360° pánt ErgoLift pre používanie v rôznych režimoch: notebook, tablet, stan, stojan alebo čokoľvek medzi. Takisto automaticky nadvihuje klávesnicu s novým dizajnom od hrany k hrane pre pohodlnejšie písanie a efektívnejšie chladenie.

29. októbra 2020

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022