ROG uvádza na trh najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete s unikátnym LED podsvietením veka

Najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe prináša prémiové inovácie širokému publiku a unikátne prispôsobenie dizajnu vďaka LED podsvieteniu veka

KĽÚČOVÉ BODY

 

 

Republic of Gamers (ROG) uvádza na slovenský trh herný notebook ROG Zephyrus G14 – GA401 vo verzii AniMe (GA401IV-AniMe132T), ktorý prináša doteraz nevídaný výkon v ultratenkom 14-palcovom šasi a unikátne LED podsvietenie veka.

ROG Zephyrus G14 – GA401 má hrúbku pod 20 mm a využíva precízne navrhnuté chladenie, ktoré umožňuje naplno využiť 7 nm procesor AMD Ryzen™ 4000 Series, ktorý je založený na architektúre “Zen 2” a grafickú kartu až do NVIDIA® GeForce RTX™ 2060. Používatelia si môžu vybrať medzi displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou alebo vyšším rozlíšením. Oba majú verné zobrazenie farieb PANTONE® Validated a využívajú technológiu AMD FreeSync™.

Takzvané AniMe Matrix™ veko posúva hranice personalizácie na ďalšiu úroveň a umožňuje používateľom prezentovať vlastnú grafiku, animácie a ďalšie efekty prostredníctvom tisícov mini LED svietidiel, ktoré sú zabudované do veka notebooku.

ROG Zephyrus G14 – GA401 je extra prenosný herný notebook s výdržou na jedno nabitie na úrovni viac ako 10 hodín a podporou nabíjania cez USB-C. Dizajn a farebné prevedenie Moonlight White a Eclipse Gray pôsobia všestranne, prémiovo a profesionálne.

 

Inovatívna LED personalizácia

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe obsahuje špeciálne AniMe Matrix veko, ktoré obsahuje 1215 mini LED svietidiel. Každé z nich vyžaruje biele svetlo s 256 úrovňami nastavenia jasu a umožňuje hráčom prezentovať svoju individualitu.

Používatelia si môžu importovať animované GIF obrázky, vytvoriť si vlastné animácie alebo zobraziť textové správy a tie prezentovať na veku notebooku. Vizualizácia tiež dokáže reagovať na muziku aj iné audio, čím vytvára unikátnu platformu pre DJ-ov a ďalších umelcov.

Inžinieri značky ROG sa pri návrhu špeciálneho veka zamerali na to, aby dosiahli ideálny počet mini LED svietidiel z hľadiska minimalizovania tepla, ovládania a energetickej spotreby.

 

Pohlcujúce herné vizuály

ROG Zephyrus G14 – GA401 je vybavený grafickou kartou do GeForce RTX 2060 s technológiou ROG Boost pre frekvenciu do 1298 MHz pri 65 W. Diskrétna grafická karta je založená na najnovšej architektúre NVIDIA Turing s dedikovanými jadrami pre ray tracing v reálnom čase a umelú inteligenciu. Tieto technológie prinášajú pokročilé zobrazenie svetla, tieňov a ďalších efektov v hrách ako aj urýchľujú náročné výpočtové výkony pri tvorbe obsahu, 3D modelovaní alebo využívaní strojového učenia.

ROG Zephyrus G14 – GA401 umožňuje voľbu medzi dvoma prémiovými displejmi, ktoré sú navrhnuté pre rozličné účely. Používatelia si môžu vybrať Full HD displej s frekvenciou až do 120 Hz alebo obrazovku s rozlíšením WQHD.

Oba displeje sú kalibrované od výroby a ponúkajú verné zobrazenie farieb PANTONE Validated. IPS panely majú široké pozorovacie uhly a pokrývajú 100 % farebný priestor sRGB. Vďaka tenkým rámikom je pomer obrazovky k telu na úrovni 85 %.

Technológia AMD FreeSync™ posúva plynulosť hrania na ďalšiu úroveň vďaka prepojeniu grafickej karty a displeja. Obnovovacia frekvencia je synchronizovaná s počtom snímok za sekundu, ktoré vykresľuje grafická karta, čo eliminuje vizuálne nedostatky, ako je trhanie obrazu.

 

 

Neustála rýchlosť a jedinečné chladenie

ROG Zephyrus G14 – GA401 využíva špeciálny procesor, ktorý generuje menej tepla, vďaka čomu prináša doteraz nevídaný výkon v takto malom šasi. Procesor ponúka až 8 jadier a 16 vlákien, ktoré si poradia aj s náročnými úkonmi, ako je editovanie videa a renderovanie v 3D či súčasné hranie a stremovanie, záznam videa a četovanie. ROG Zephyrus G14 – GA401 ponúka až do 32 GB DDR4-3200 RAM v dvojkanálovom zapojení a až 1 TB NVMe SSD úložisko.

ROG Zephyrus G14 – GA401 dynamicky prispôsobuje napájanie procesora v závislosti od teploty grafickej karty. Úroveň napájania sa môže meniť každú sekundu, čo zabezpečuje optimálny herný zážitok za každých podmienok. Zároveň ide o prvý ROG notebook s pántom ErgoLift, ktorý nakloní klávesnicu pre pohodlnejšie písanie. Nadvihne sa aj spodok displeja, vďaka čomu majú prieduchy viac priestoru na dýchanie. Prieduchy sú takisto vyrezané aj do rámikov šasi.

Zadné výduchy a rebrá chladiča sú navrhnuté tak, aby vzduch usmernili von zo šasi a dolu smerom k prieduchom. V notebooku sa nachádza celkovo 209 rebier chladiča na ploche 68,868 mm2 a päť heatpipe trubíc, ktoré pokrývajú procesor, grafickú kartu a VRM jednotku, ktorá ich napája.

ROG Zephyrus G14 – GA401 využíva samočistiace chladenie, ktoré zabraňuje hromadeniu častíc prachu v notebooku a obsahuje celkovo 81 čepelí o veľkosti 50 až 51,2 mm, ktoré v režime Turbo zabezpečujú chladenie pri hlučnosti pod 45 dB.

 

Nabíjanie cez USB-C a flexibilné porty

ROG Zephyrus G14 – GA401 je možné napájať cez USB-C s výkonom do 65 W alebo 180 W napájacím adaptérom pre úplné využitie diskrétnej grafickej karty. K dispozícii je tiež rýchle nabíjanie pripojených smartfónov a ostatných zariadení cez USB port s prúdom do 3 A.

USB-C port podporuje aj pripojenie externého monitora cez DisplayPort 1.4 a k dispozícii je tiež HDMI 2.0b port. Portovú výbavu dopĺňa druhý USB-C port s dôrazom na USB funkcionalitu a dva štandardné USB porty typu A.

ROG Zephyrus G14 – GA401 umožňuje bezdrôtové pripojenie cez Intel Wi-Fi 6 (Gig+) s podporou prenosových rýchlostí do 2,4 Gbps a nižšou latenciou a ako prvý ROG notebook ponúka zabudovaný snímač odtlačkov prstov v napájacom tlačidle. Jedným stlačením je tak možné zapnúť zariadenie a autentifikovať sa do systému Windows 10, pričom operačný systém podporuje viac používateľských kont.

Klávesnica notebooku využíva technológiu ROG Overstroke pre rýchlejšie stláčanie klávesov a N-key rollover pre zaregistrovanie každého stlačeného klávesu a to aj pri súbežnom stlačení viacerých klávesov. V jej výbave sa nachádzajú aj dedikované klávesy na úpravu hlasitosti či stlmenie mikrofónu.

Dolby Atmos prináša pohybujúci sa zvuk, ktorý sa vznáša nad a okolo používateľa a môže priniesť kompetitívnu výhodu hráčom[1]. Táto technológia vylepšuje priestorový zvuk v 3D priestore a to pri hraní na slúchadlách alebo pomocou zabudovaných reproduktorov.

 

CENA & DOSTUPNOSŤ

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe (GA401IV-AniMe132T) je na našom trhu dostupný už od 1 899 EUR.

ŠPECIFIKÁCIE[2]
Procesor Až do AMD Ryzen™ 9 4900HS
GPU

Až do NVIDIA® GeForce RTX™ 2060

6GB GDDR6 VRAM

Operačný systém

Windows 10 Home

Windows 10 Pro – ASUS odporúča Windows 10 Pro

Displej

14“ Full HD (1920×1080) IPS-level panel, 120Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated, AMD FreeSync™

14“ Full HD (1920×1080) IPS-level panel, 60Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated

14“ WQHD (2560×1440) IPS-level panel, 60Hz, 100% sRGB, PANTONE® Validated, AMD FreeSync™

Audio

2x 2,5 W reproduktory s technológiou Smart AMP

2x 0,7 W reproduktory pre vysoké frekvencie, smerový mikrofón

S technológiou Dolby Atmos

Klávesnica Podsvietená Chiclet klávesnica, N-key, 1,7 mm vzdialenosť, 4 dedikované tlačidlá, Golden Curve, napájacie tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov
Webkamera Externá webkamera (1080p @ 60 FPS), voliteľná
Pamäť & úložisko

DDR4 3200MHz SDRAM do 16 GB

M.2 NVMe PCIE 3.0 až do 1 TB SSD

Bezdrôtová konektivita

Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth 5.0 *Bluetooth verzia sa môže odlišovať podľa aktualizácie OS

Konektivita

1 x USB3.2 Gen2 Type-C™ s DisplayPort™ 1.4 a napájaním

1 x USB3.2 Gen2 Type-C™

2x USB3.2 Gen1 Type-A

1x HDMI 2.0b

1x 3.5mm jack pre slúchadlá a mikrofón

1x Kensington zámok

Batéria

180 W napájací adaptér

Typ koncovky: ø6.0 (mm)

Výstup: 20V DC, 9A, 180W

Vstup: 100~240V AC, 50/60Hz univerzálne

Farby Moonlight White / Eclipse Grey
Rozmery 32,4 (W) x 22,2 (D) x 1,99 (H) cm
Hmotnosť 1,7 kg

 

O značke ROG

Republic of Gamers (ROG) je značka spoločnosti ASUS, ktorá sa zameriava na tvorbu najlepšieho herného hardvéru a softvéru na svete. Značka ROG vznikla v roku 2006 a ponúka kompletné portfólio inovatívnych produktov, ktoré sú oceňované za svoju kvalitu a výkon. Medzi produkty ROG patria základné dosky, grafické karty, notebooky, stolné počítače, monitory, zvukové zariadenia, routery a príslušenstvo. ROG sa zúčastňuje na veľkých medzinárodných herných turnajoch a sponzoruje  ich. Produkty tejto značky sa použili pri pokorení stoviek rekordov v pretaktovaní. ROG je preferovaná značka hráčov a nadšencov na celom svete. Ďalšie detaily o ROG nájdete na stránke http://rog.asus.com.

 

[1] Tvrdí to nedávna štúdia spoločnosti Dolby, podľa ktorej hráči reagujú rýchlejšie pri hraní s Dolby Atmos v porovnaní s inými zvukovými riešeniami.

[2] Špecifikácie, obsah a dostupnosť produktu sa môže zmeniť bez upozornenia a môže sa odlišovať podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže líšiť podľa aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú dostupné na http://www.asus.com

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Jedinečný stánok na Slovensku,

ASUS a ROG otvorili na Slovensku jedinečný stánok

Nachádza sa v najmodernejšom Alza showroome v nákupnom centre Nivy v Bratislave

12. októbra 2021

Najlepšie farby vo svojej triede

ASUS OLED notebooky dostupné na slovenskom trhu

ASUS Česko a Slovensko spúšťa OLED kampaň. Dôraz kladie na zdravotné benefity tejto technológie v notebookoch

1. apríla 2021

ASUS predstavil nové notebooky na výstave CES 2021

Nový ZenBook, VivoBook, ExpertBook, Chromebook, TUF Gaming a tiež aj nový projektor a prenosný monitor

14. januára 2021

Spoločnosť ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip S (UX371)

Najtenší konvertibilný notebook na svete

Najtenší konvertibilný notebook na svete s OLED displejom kombinuje výbornú mobilitu, flexibilitu a výkon s luxusným dizajnom

9. decembra 2020

Najtenší 13,3" konvertibilný notebook na svete

ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip 13 (UX363)

ZenBook Flip 13 má hrúbku iba 13,9 mm a hmotnosť 1,3 kg a využíva precízne navrhnutý 360° pánt ErgoLift pre používanie v rôznych režimoch: notebook, tablet, stan, stojan alebo čokoľvek medzi. Takisto automaticky nadvihuje klávesnicu s novým dizajnom od hrany k hrane pre pohodlnejšie písanie a efektívnejšie chladenie.

29. októbra 2020

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022