Nový digitálny farebný tlačový stroj

Produkčnú tlačiareň imagePRESS V1000

Canon predstavil produkčnú tlačiareň imagePRESS V1000, ktorá vyniká kvalitou, kompaktnosťou a šetrnosťou

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Tlačiarne radu imagePRESS V1000 sú vybavené technologickými funkciami, ktoré vytvárajú príležitosti pre firemné aj komerčné tlačové operácie.

Spoločnosť Canon Europe dnes uviedla na trh úplne nový digitálny farebný tlačový stroj imagePRESS V1000, ktorý predstavuje nový štandard v oblasti produkčnej tlače. Zariadenie, ktoré rieši každodenné produkčné výzvy, ktorým čelia komerční aj firemní poskytovatelia tlačových služieb, disponuje progresívnymi technologickými funkciami a predstavuje ďalšiu generáciu vo vývoji radu imagePRESS. Model imagePRESS V1000 vďaka radu nových funkcií a technológií zabezpečuje konzistentnú kvalitu, maximálnu spoľahlivosť a dobu prevádzkyschopnosti. Umožňuje tak profesionálom v oblasti tlače rozšíriť produkčné možnosti a ponuku ďalších aplikácií.

Nový imagePRESS V1000 poskytuje tlačiarňam väčšiu flexibilitu pri spracovaní rôznorodých zákaziek a ponúka zákazníkom zaujímavé formáty a veľmi široké možnosti využitia médií. Je plný inovatívnych funkcií navrhnutých tak, aby uľahčovali život obsluhe a maximalizovali kreatívny a obchodný potenciál. Predstavuje ideálnu investíciu pre časovo vyťažených poskytovateľov služieb, ktorí hľadajú robustný a spoľahlivý digitálny tlačový stroj, ktorý zaistí každodenné výsledky bez ohľadu na typ tlačových úloh.

Hiro Imamura, viceprezident pre marketing a inovácie divízie Digital Printing & Solutions spoločnosti Canon Europe, uviedol: „Tlačiareň imagePRESS V1000 zvyšuje level produktivity a dokáže spracovať veľmi širokú škálu médií. V reakcii na potreby našich zákazníkov sme priniesli nový pohľad na konštrukciu digitálnych tlačových strojov s tonerom a vďaka skúmaniu sme našli inovatívne spôsoby riešenia každodenných produkčných problémov. Pomáhame tlačiarňam, aby pracovali lepšie a rýchlejšie a aby mohli zákazníkom ponúknuť širšie spektrum kreatívnych tlačových produktov. Tlačiareň imagePRESS V1000 je vybavená funkciami, ktoré prekonávajú bežné problémy tlačiarenských firiem a dokáže tak zvládnuť širšiu škálu tlačových úloh, či splniť aj náročné časové plány. Zaisťujeme trvale vysokú produktivitu, väčšiu mieru automatizácie a prinášame vysokú kvalitu tlače s minimálnymi zásahmi. Vďaka tomu budú mať operátori našich zákazníkov viac času, ktorý im umožní, aby svoje odborné znalosti využili na vytváranie hodnôt pre klientov a na rozvoj nových smerov podnikania.“

Stabilne vysoká produktivita

Možnosť použitia zásobníka papiera s viacerými zásuvkami v spojení so zásobníkmi POD XL a ručným vstupom zvyšuje možnosti stroja. Úplne nová technológia prenosu obrazu zabezpečuje rovnomerné rozloženie farieb a plynulú neprerušovanú tlač pri prepínaní medzi gramážami médií. Nová integrovaná fixačná technológia POD-SURF riadi teplotu fixačného pásu a poskytuje zákazníkom konzistentnú rýchlosť tlače 100 strán za minútu so širokou škálou typov a gramážou médií od 52 do 400 g/m2, vrátane syntetických a magnetických médií.

Vďaka novej dvojstupňovej korekcii registrácie má tlačiareň možnosť automatickej obojstrannej tlače predĺžených hárkov až do dĺžky 1,3 m. Neplánované odstávky a spomalenie sú minulosťou vďaka diaľkovým hláseniam, ktoré obsluhu informujú o nedostatku spotrebného materiálu. Okrem toho môže obsluha meniť médiá, dopĺňať toner a odstraňovať odpadový toner za chodu tlačového stroja, čím sa zachováva jeho produktivita.

Automatizácia ušetrí drahocenný čas obsluhy

Vstavaný spektrofotometrický senzor šetrí čas a znižuje úroveň zručností potrebných na kontrolu farieb, pretože umožňuje kalibráciu a nastavenie stlačením tlačidla. Nová dvojkroková technológia korekcie registrácie papiera zaisťuje vždy dokonalé umiestnenie obrazu na hárku, a to aj pri predĺžených formátoch. Voliteľná snímacia jednotka automaticky detekuje výtlačky, ktoré nezodpovedajú nastaveniu farieb a predozadnej registrácii pre danú úlohu, automaticky tieto nastavenia upravia a udržujú po celú dobu tlače. Tým šetrí čas a zvyšuje produktivitu.

Spoľahlivá kvalita, kompaktné rozmery

V tlačiarni imagePRESS V1000 je integrovaný inovatívny systém, ktorý ochladzuje papier ihneď po zafixovaní, čím zabezpečí optimálnu kvalitu a minimalizuje riziko plytvania v dôsledku deformácií alebo zlepenia výtlačkov. Ďalšia úplne nová technológia vytvára počas prenosu obrazu optimálnu dráhu papiera pre každý hárok tým, že v závislosti od hmotnosti média sa mení pozícia sekundárneho prenosového valca.

Nový imagePRESS V1000, s najkompaktnejšími rozmermi zo všetkých stredne veľkých digitálnych produkčných tlačových strojov, poskytuje produkčný výkon 100 strán za minútu. Tým sa vyrovná oveľa väčším tlačovým strojom, a to na ploche menšej ako 3 m². Je preto ideálna pre menšie tlačové priestory.

Ekologická šetrnosť

Tlačiarne radu imagePRESS V1000 spĺňajú najvyššie štandardy energetickej účinnosti. Nielenže majú certifikáciu ENERGY STAR, ale získali aj zlaté ocenenie EPEAT od EPEAT Registry, celosvetového systému hodnotenia ekologicky šetrnejšej elektroniky.

Pri navrhovaní tlačiarne imagePRESS V1000 bola venovaná maximálna pozornosť udržateľnosti. Ak médiá v zásuvke nezodpovedajú nastaveniu, je možné úlohu zastaviť ešte pred tlačou, čo vedie k obmedzeniu plytvania, spotreby energie a emisií CO2. Voliteľná snímacia jednotka (Sensing Unit) vykonáva nastavenie farebnosti a predozadnej sútlače za chodu, čo znižuje potrebu opakovanej tlače. Pomocou tlačových radičov PRISMAsync alebo EFI Fiery môžu operátori nastaviť každý detail tlačovej úlohy a vykonávať prostredníctvom užívateľského rozhrania zmeny v reálnom čase na poslednú chvíľu, čo ďalej znižuje počet chybných tlačí.

Tlačiareň imagePRESS V1000 bola skonštruovaná tak, aby zvládala najinovatívnejšie aplikácie na rozšírenej škále typov a gramáží médií rýchlosťou 100 strán za minútu. Umožňuje tak profesionálom v oblasti tlače spracovávať väčšie množstvo rôznych úloh rýchlo a bez akýchkoľvek kompromisov v kvalite alebo produktivite.

Dostupnosť

Nový rad imagePRESS V1000 bude dostupný u akreditovaných partnerov spoločnosti Canon od 1. júna 2022.

 

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022