Nový digitálny farebný tlačový stroj

Produkčnú tlačiareň imagePRESS V1000

Canon predstavil produkčnú tlačiareň imagePRESS V1000, ktorá vyniká kvalitou, kompaktnosťou a šetrnosťou

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Tlačiarne radu imagePRESS V1000 sú vybavené technologickými funkciami, ktoré vytvárajú príležitosti pre firemné aj komerčné tlačové operácie.

Spoločnosť Canon Europe dnes uviedla na trh úplne nový digitálny farebný tlačový stroj imagePRESS V1000, ktorý predstavuje nový štandard v oblasti produkčnej tlače. Zariadenie, ktoré rieši každodenné produkčné výzvy, ktorým čelia komerční aj firemní poskytovatelia tlačových služieb, disponuje progresívnymi technologickými funkciami a predstavuje ďalšiu generáciu vo vývoji radu imagePRESS. Model imagePRESS V1000 vďaka radu nových funkcií a technológií zabezpečuje konzistentnú kvalitu, maximálnu spoľahlivosť a dobu prevádzkyschopnosti. Umožňuje tak profesionálom v oblasti tlače rozšíriť produkčné možnosti a ponuku ďalších aplikácií.

Nový imagePRESS V1000 poskytuje tlačiarňam väčšiu flexibilitu pri spracovaní rôznorodých zákaziek a ponúka zákazníkom zaujímavé formáty a veľmi široké možnosti využitia médií. Je plný inovatívnych funkcií navrhnutých tak, aby uľahčovali život obsluhe a maximalizovali kreatívny a obchodný potenciál. Predstavuje ideálnu investíciu pre časovo vyťažených poskytovateľov služieb, ktorí hľadajú robustný a spoľahlivý digitálny tlačový stroj, ktorý zaistí každodenné výsledky bez ohľadu na typ tlačových úloh.

Hiro Imamura, viceprezident pre marketing a inovácie divízie Digital Printing & Solutions spoločnosti Canon Europe, uviedol: „Tlačiareň imagePRESS V1000 zvyšuje level produktivity a dokáže spracovať veľmi širokú škálu médií. V reakcii na potreby našich zákazníkov sme priniesli nový pohľad na konštrukciu digitálnych tlačových strojov s tonerom a vďaka skúmaniu sme našli inovatívne spôsoby riešenia každodenných produkčných problémov. Pomáhame tlačiarňam, aby pracovali lepšie a rýchlejšie a aby mohli zákazníkom ponúknuť širšie spektrum kreatívnych tlačových produktov. Tlačiareň imagePRESS V1000 je vybavená funkciami, ktoré prekonávajú bežné problémy tlačiarenských firiem a dokáže tak zvládnuť širšiu škálu tlačových úloh, či splniť aj náročné časové plány. Zaisťujeme trvale vysokú produktivitu, väčšiu mieru automatizácie a prinášame vysokú kvalitu tlače s minimálnymi zásahmi. Vďaka tomu budú mať operátori našich zákazníkov viac času, ktorý im umožní, aby svoje odborné znalosti využili na vytváranie hodnôt pre klientov a na rozvoj nových smerov podnikania.“

Stabilne vysoká produktivita

Možnosť použitia zásobníka papiera s viacerými zásuvkami v spojení so zásobníkmi POD XL a ručným vstupom zvyšuje možnosti stroja. Úplne nová technológia prenosu obrazu zabezpečuje rovnomerné rozloženie farieb a plynulú neprerušovanú tlač pri prepínaní medzi gramážami médií. Nová integrovaná fixačná technológia POD-SURF riadi teplotu fixačného pásu a poskytuje zákazníkom konzistentnú rýchlosť tlače 100 strán za minútu so širokou škálou typov a gramážou médií od 52 do 400 g/m2, vrátane syntetických a magnetických médií.

Vďaka novej dvojstupňovej korekcii registrácie má tlačiareň možnosť automatickej obojstrannej tlače predĺžených hárkov až do dĺžky 1,3 m. Neplánované odstávky a spomalenie sú minulosťou vďaka diaľkovým hláseniam, ktoré obsluhu informujú o nedostatku spotrebného materiálu. Okrem toho môže obsluha meniť médiá, dopĺňať toner a odstraňovať odpadový toner za chodu tlačového stroja, čím sa zachováva jeho produktivita.

Automatizácia ušetrí drahocenný čas obsluhy

Vstavaný spektrofotometrický senzor šetrí čas a znižuje úroveň zručností potrebných na kontrolu farieb, pretože umožňuje kalibráciu a nastavenie stlačením tlačidla. Nová dvojkroková technológia korekcie registrácie papiera zaisťuje vždy dokonalé umiestnenie obrazu na hárku, a to aj pri predĺžených formátoch. Voliteľná snímacia jednotka automaticky detekuje výtlačky, ktoré nezodpovedajú nastaveniu farieb a predozadnej registrácii pre danú úlohu, automaticky tieto nastavenia upravia a udržujú po celú dobu tlače. Tým šetrí čas a zvyšuje produktivitu.

Spoľahlivá kvalita, kompaktné rozmery

V tlačiarni imagePRESS V1000 je integrovaný inovatívny systém, ktorý ochladzuje papier ihneď po zafixovaní, čím zabezpečí optimálnu kvalitu a minimalizuje riziko plytvania v dôsledku deformácií alebo zlepenia výtlačkov. Ďalšia úplne nová technológia vytvára počas prenosu obrazu optimálnu dráhu papiera pre každý hárok tým, že v závislosti od hmotnosti média sa mení pozícia sekundárneho prenosového valca.

Nový imagePRESS V1000, s najkompaktnejšími rozmermi zo všetkých stredne veľkých digitálnych produkčných tlačových strojov, poskytuje produkčný výkon 100 strán za minútu. Tým sa vyrovná oveľa väčším tlačovým strojom, a to na ploche menšej ako 3 m². Je preto ideálna pre menšie tlačové priestory.

Ekologická šetrnosť

Tlačiarne radu imagePRESS V1000 spĺňajú najvyššie štandardy energetickej účinnosti. Nielenže majú certifikáciu ENERGY STAR, ale získali aj zlaté ocenenie EPEAT od EPEAT Registry, celosvetového systému hodnotenia ekologicky šetrnejšej elektroniky.

Pri navrhovaní tlačiarne imagePRESS V1000 bola venovaná maximálna pozornosť udržateľnosti. Ak médiá v zásuvke nezodpovedajú nastaveniu, je možné úlohu zastaviť ešte pred tlačou, čo vedie k obmedzeniu plytvania, spotreby energie a emisií CO2. Voliteľná snímacia jednotka (Sensing Unit) vykonáva nastavenie farebnosti a predozadnej sútlače za chodu, čo znižuje potrebu opakovanej tlače. Pomocou tlačových radičov PRISMAsync alebo EFI Fiery môžu operátori nastaviť každý detail tlačovej úlohy a vykonávať prostredníctvom užívateľského rozhrania zmeny v reálnom čase na poslednú chvíľu, čo ďalej znižuje počet chybných tlačí.

Tlačiareň imagePRESS V1000 bola skonštruovaná tak, aby zvládala najinovatívnejšie aplikácie na rozšírenej škále typov a gramáží médií rýchlosťou 100 strán za minútu. Umožňuje tak profesionálom v oblasti tlače spracovávať väčšie množstvo rôznych úloh rýchlo a bez akýchkoľvek kompromisov v kvalite alebo produktivite.

Dostupnosť

Nový rad imagePRESS V1000 bude dostupný u akreditovaných partnerov spoločnosti Canon od 1. júna 2022.

 

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022