Nové partnerstvo spoločností Zyxel a ATEN

Riešenie zrodené zo silného partnerstva

Režim Networked AV vo vybraných prepínačoch Zyxel našim obchodným partnerom otvára dvere k väčšej škálovateľnosti a jednoduchšej inštalácii a dokonale sa hodí napríklad pre športoviská, video steny, reštaurácie a riadiace centrá.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. septembra 2020
Obsahuje nasledovné témy

Nové partnerstvo spoločností Zyxel a ATEN prinášakonné a komplexné audiovizuálne riešenie prostredníctvom IP protokolu

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu podnikových a domácich sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila partnerstvo s poskytovateľom profesionálnych audiovizuálnych (AV) riešení ATEN. Zmyslom spolupráce je zavedenie nového režimu Networked AV do prepínačov značky Zyxel za účelom zjednodušenia a zefektívnenia činností sieťových partnerov. Spoločnosť Zyxel, ktorá sa opiera o viac než 30 rokov skúseností na trhu profesionálnych sieťových riešení, tak teraz resellerom s pridanou hodnotou (VAR), systémovým integrátorom a ďalším partnerom z odvetvia profesionálnych AV produktov umožňuje dosiahnuť väčšej škálovateľnosti a lepšej efektivity než doposiaľ.

Vzhľadom k nepretržitej rastúcej palete aplikácií AV-over-IP prechádza stále viac audiovizuálnych systémov z tradičných matrix prepínačov na technológiu na báze IP protokolu. Tento prechod ponúka výhody v podobe väčšej škálovateľnosti, dlhšej vzdialenosti, redukcie kabeláže a jednoduchšej inštalácii vďaka technológii na báze IP protokolu. Z dôvodu nedostatočných znalostí o nastavení prepínačov však tento prechod pre mnohé organizácie stále predstavuje náročnú výzvu.

Riešenie zrodené zo silného partnerstva

Značka Zyxel spojila sily so spoločnosťou ATEN, ktorá patrí medzi lídrov v oblasti konektivity a správy AV/IT riešení. Toto partnerstvo dvoch predných hráčov na trhu zaisťuje bezproblémovú integráciu sieťových systémov a poskytuje interoperabilné, spoľahlivé a ucelené riešenie pre AV-over-IP.

Jednoduchšia správa vďaka špeciálnemu režimu Networked AV

Pre ešte širšie uplatnenie sieťových aplikácií disponuje režim Networked AV individuálnym sprievodcom umožňujúcim nastavenie najčastejšie používaných funkcií, ktoré súvisia so streamovacími službami. K tomuto účelu slúži nový riadiaci panel Networked AV s dôležitými informáciami napríklad o portoch, systéme, šírke pásma a o využití energie, vďaka čomu užívatelia majú vždy prehľad o aktuálnom stave siete a môžu  jednoducho vykonávať údržbu a konfiguráciu prepínača.

 

„Problémy spojené s prechodom na riešenie AV-over-IP, ktorých príčinou je nesprávna konfigurácia siete, možu často ovplyvniť spokojnosť užívateľa audiovizuálneho obsahu a obvykle sa len zložito riešia. Našou ambíciou je špeciálnym režimom Networked AV prekonať tieto problémy a poskytnúť jednoducho použiteľné a stabilné sieťové riešenie, ktoré nájde uplatnenie na mnohých rôznych miestach od škôl cez športové bary až po video steny v riadiacich centrách. Na základe silného partnerstva so spoločnosťou ATEN, ktorá sa špecializuje na problematiku AV, chceme na trhu predstaviť nový produkt, ktorý vyrieši problémy našich obchodných partnerov pri poskytovaní služieb AV-over-IP,“ poznamenáva Martin Bratičák, Head of Channel for CEE v společnosti Zyxel.

 

„ATEN je poskytovateľom profesionálnych audiovizuálnych a IT riešení, ktorý disponuje bohatými skúsenosťami s integráciami,“ dodáva Nicholas Lin, senior viceprezident spoločnosti ATEN pre výskum, vývoj a globálny marketing. „V spolupráci so spoločnosťou Zyxel, ktorá vyrába profesionálne ethernetové prepínače a má rozsiahle znalosti o IP multicastingu pre rôzne aplikácie, dokážeme poskytovať prvotriedne HD audiovizuálne riešenie a profesionálne poradenstvo zjednodušujúce integračné procesy.”

 

Režim Networked AV bude od septembra k dispozícii na GbE Layer 2 riadených prepínačoch série GS2220 vybavených firmwarom v4.70 a ešte do konca roku sprístupnený tiež na prepínačoch série XGS2210. Bližšie informácie o režime Networked AV nájdete na stránkach https://www.zyxel.com/solutions/Networked-AV-Solution-20200821-989148.shtml

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022