Nové partnerstvo spoločností Zyxel a ATEN

Riešenie zrodené zo silného partnerstva

Režim Networked AV vo vybraných prepínačoch Zyxel našim obchodným partnerom otvára dvere k väčšej škálovateľnosti a jednoduchšej inštalácii a dokonale sa hodí napríklad pre športoviská, video steny, reštaurácie a riadiace centrá.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. septembra 2020
Obsahuje nasledovné témy
---------------------------------------------------------------------------------------- -->

Nové partnerstvo spoločností Zyxel a ATEN prinášakonné a komplexné audiovizuálne riešenie prostredníctvom IP protokolu

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu podnikových a domácich sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila partnerstvo s poskytovateľom profesionálnych audiovizuálnych (AV) riešení ATEN. Zmyslom spolupráce je zavedenie nového režimu Networked AV do prepínačov značky Zyxel za účelom zjednodušenia a zefektívnenia činností sieťových partnerov. Spoločnosť Zyxel, ktorá sa opiera o viac než 30 rokov skúseností na trhu profesionálnych sieťových riešení, tak teraz resellerom s pridanou hodnotou (VAR), systémovým integrátorom a ďalším partnerom z odvetvia profesionálnych AV produktov umožňuje dosiahnuť väčšej škálovateľnosti a lepšej efektivity než doposiaľ.

Vzhľadom k nepretržitej rastúcej palete aplikácií AV-over-IP prechádza stále viac audiovizuálnych systémov z tradičných matrix prepínačov na technológiu na báze IP protokolu. Tento prechod ponúka výhody v podobe väčšej škálovateľnosti, dlhšej vzdialenosti, redukcie kabeláže a jednoduchšej inštalácii vďaka technológii na báze IP protokolu. Z dôvodu nedostatočných znalostí o nastavení prepínačov však tento prechod pre mnohé organizácie stále predstavuje náročnú výzvu.

Riešenie zrodené zo silného partnerstva

Značka Zyxel spojila sily so spoločnosťou ATEN, ktorá patrí medzi lídrov v oblasti konektivity a správy AV/IT riešení. Toto partnerstvo dvoch predných hráčov na trhu zaisťuje bezproblémovú integráciu sieťových systémov a poskytuje interoperabilné, spoľahlivé a ucelené riešenie pre AV-over-IP.

Jednoduchšia správa vďaka špeciálnemu režimu Networked AV

Pre ešte širšie uplatnenie sieťových aplikácií disponuje režim Networked AV individuálnym sprievodcom umožňujúcim nastavenie najčastejšie používaných funkcií, ktoré súvisia so streamovacími službami. K tomuto účelu slúži nový riadiaci panel Networked AV s dôležitými informáciami napríklad o portoch, systéme, šírke pásma a o využití energie, vďaka čomu užívatelia majú vždy prehľad o aktuálnom stave siete a môžu  jednoducho vykonávať údržbu a konfiguráciu prepínača.

 

„Problémy spojené s prechodom na riešenie AV-over-IP, ktorých príčinou je nesprávna konfigurácia siete, možu často ovplyvniť spokojnosť užívateľa audiovizuálneho obsahu a obvykle sa len zložito riešia. Našou ambíciou je špeciálnym režimom Networked AV prekonať tieto problémy a poskytnúť jednoducho použiteľné a stabilné sieťové riešenie, ktoré nájde uplatnenie na mnohých rôznych miestach od škôl cez športové bary až po video steny v riadiacich centrách. Na základe silného partnerstva so spoločnosťou ATEN, ktorá sa špecializuje na problematiku AV, chceme na trhu predstaviť nový produkt, ktorý vyrieši problémy našich obchodných partnerov pri poskytovaní služieb AV-over-IP,“ poznamenáva Martin Bratičák, Head of Channel for CEE v společnosti Zyxel.

 

„ATEN je poskytovateľom profesionálnych audiovizuálnych a IT riešení, ktorý disponuje bohatými skúsenosťami s integráciami,“ dodáva Nicholas Lin, senior viceprezident spoločnosti ATEN pre výskum, vývoj a globálny marketing. „V spolupráci so spoločnosťou Zyxel, ktorá vyrába profesionálne ethernetové prepínače a má rozsiahle znalosti o IP multicastingu pre rôzne aplikácie, dokážeme poskytovať prvotriedne HD audiovizuálne riešenie a profesionálne poradenstvo zjednodušujúce integračné procesy.”

 

Režim Networked AV bude od septembra k dispozícii na GbE Layer 2 riadených prepínačoch série GS2220 vybavených firmwarom v4.70 a ešte do konca roku sprístupnený tiež na prepínačoch série XGS2210. Bližšie informácie o režime Networked AV nájdete na stránkach https://www.zyxel.com/solutions/Networked-AV-Solution-20200821-989148.shtml

Najnovšie

WESTech sa stal distribútorom smartfónov značky realme pre slovenský trh

Realme – top značka

Po úspechoch na ázijskom trhu spoločnosť v júni 2019 oficiálne vstúpila na európsky trh. S vynikajúcimi výsledkami v krajinách ako Španielsko vstúpila aj na trh do Veľkej Británie, Talianska, Francúzska, Nemecka, Poľska, Švédska, Nórska, Dánska, Estónska a mnoho ďalších.

23. októbra 2020

Kreativita na prvom mieste

Canon predstavuje tlačiareň PIXMA PRO-200, ktorá poteší kreatívne duše

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila rýchlu, ľahkú a kompaktnú tlačiareň PIXMA PRO-200 formátu A3+. Je ideálnou voľbou pre fotografických nadšencov, ktorí chcú podniknúť prvé kroky do sveta tlače fotografií. PIXMA PRO-200 umožňuje fotografom tlačiť vysoko kvalitné snímky na mnoho rôznych formátov a typov papiera s rôznymi textúrami zo smartfónu, tabletu alebo počítača bez obáv o výslednú fotografiu.

 

22. októbra 2020

USB flash disky Verbatim

Jednoduchý prenos, preprava aj bezpečné zdieľanie dát

Ukladanie dát urazilo dlhú cestu.
Jedná sa o jeden z najpohodlnejších spôsobov rýchleho a jednoduchého presunu dát z jedného miesta na druhé. Vďaka rade dizajnov a funkcií, ktoré získali ocenenia, je výber USB diskov od spoločnosti Verbatim, ideálnou voľbou pre ukladanie a zdieľanie dát – sú bezpečné a spoľahlivé.

21. októbra 2020

Veľké technológie v kompaktnom obale

Umývačky Electrolux

Umývačky riadu Electrolux sú dostupné vo viacerých veľkostiach, ktoré perfektne zapadnú do veľkých aj malých kuchýň. Či už si vyberiete širšiu alebo užšiu verziu, môžete sa spoľahnúť, že bude nabitá inovatívnymi technológiami, ktoré vám uľahčia život.

20. októbra 2020

Prečo je dôležitá a čo o nej treba vedieť?

Saturácia krvi kyslíkom (SpO2)

Život v rýchlom svete môže mať vplyv na naše duševné a fyzické zdravie a nie vždy si ho uvedomujeme. Dôležitým zdravotným indikátorom je saturácia krvi kyslíkom (SpO2), pričom na jej monitorovanie sa zvyčajne používali lekárske prístroje.

19. októbra 2020

Samsung spustil predaj svojich tohtoročných noviniek – Galaxy S10 Lite, Note10 Lite a A71

Spoločnosť Samsung v týchto dňoch spustila predaj svojich najnovších smartfónov Galaxy S10 Lite, Galaxy Note10 Lite a Galaxy A71 na slovenskom trhu. Galaxy S10 Lite je k dispozícii v dvoch farebných variantoch (čiernom Prism Black a modrom Prism Blue) za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 Eur, Galaxy Note10 Lite sa predáva v striebornej Aura Glow a čiernej Aura Black za odporúčanú maloobchodnú cenu 599 Eur a model Galaxy A71 je k dispozícii v čiernej, striebornej a modrej farbe za 469 Eur.

 

19. októbra 2020

Limitovaná edícia príslušenstvo SteelSeries na motívy Cyberpunk 2077

SteelSeries predstavuje Artist Series, rad produktov vyhotovených v spolupráci s populárnymi umelcami. Príslušenstvo s motívmi hry Cyberpunk 2070 dopĺňajú tiež produkty inšpirované umelci Lauren Asta, Dune Haggar a Brock Hofer.

14. októbra 2020

Miele uvádza na trh tyčový aku vysávač TRIFLEX

TRIFLEX HX1 prináša tri inovácie v jednom: skvelý dizajn, extrémnu saciu silu a rýchlosť. Zároveň spája tri bezdrôtové vysávače do jedného prístroja s výdržou batérie až 120 minút.

14. októbra 2020

Prenosný a dotykový 15,6 "model

AOC predstavuje nový monitor 16T2

AOC, špecialista na monitory, uvádza na trh nový prenosný dotykový monitor s USB-C pripojením.
Novinka má uhlopriečku 39,6 centimetra (15,6 „), IPS displej a rozlíšenie Full HD. Prostredníctvom dvoch portov USB-C (využívajúcich alternatívne režim DisplayPort) alebo portu HDMI, je možné ho jednoducho pripojiť k notebooku, stolnému počítaču alebo smartphonu.

14. októbra 2020

Oceňovanú aplikáciu Moovit si teraz stiahnete aj z Huawei AppGallery

Cestovanie odkiaľkoľvek kamkoľvek je vďaka aplikácii Moovit ľahšie a pohodlnejšie. Huawei a Moovit sa spájajú s cieľom uľahčiť premiestňovanie miliónom ľudí. Po novom populárnu aplikáciu nájdete aj v Huawei AppGallery, treťom najväčšom obchode s aplikáciami na svete.

13. októbra 2020

Odporúčané

TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

19. októbra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

30. septembra 2020

Axis deň 2020 sa uskutoční offline i online a predstaví IP technológie (nielen) pre dobu covidovú

Každoročná konferencia spoločnosti Axis Communications sa tento rok uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 9:00 v priestoroch karlínskej Spojky v Prahe pod názvom Dnes a zajtra – Technológie pre každú dobu.  Záujemci z oboru sa môžu registrovať zdarma a zúčastniť sa akcie osobne alebo sledovať online prenos.

27. septembra 2020

Recenzia

Stará škola stále existuje, káblové slúchadlá Niceboy ORYX X300 sú poctivou nostalgiou

Slúchadlá Niceboy ORYX X300 patria medzi tie najlepšie vo svojej triede.

11. septembra 2020
TEST

Recenzia

Kovová klávesnica Niceboy Oryx K300X. Zabudnite na predsudky, toto je ideálny darček pre každého.

Už dlho sme sa na tak nepobavili pri písaní, ako práve počas testu tejto nezvyčajnej klávesnice.

11. septembra 2020
TEST

Recenzia

Absolútna špička. AOC G Line 2nd Gen (CU34G2X 34)

Úchvatný obraz je pri tejto cene samozrejmosť, no AOC zachádza oveľa ďalej a ponúka aj pokročilé funkcie pre náročných.

9. septembra 2020

Práca z domova ako nový štandard?

Pripravme sa na budúcnosť, možno budúcnosť práce

Čo nám chystá tohtoročná jeseň? To je zatiaľ vo hviezdach, ale vzhľadom k aktuálnemu vývoju sa zdá, že nás pandémia koronavírusu len tak neopustí. Dúfajme, že nás to nezasiahne viac, než len opäť povinnými rúškami a tlakom na pobyt čo najväčšieho počtu zamestnancov v domácej kancelárii.

1. septembra 2020

Recenzia: ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L)

Vždy nás poteší keď sa nájde niekto odvážny a prinesie niečo nové a inovatívne. Notebookmi s dvomi displejmi sme tu už mali pred rokmi. Ak sa nemýlim prvá s týmto konceptom prišla asi pred 10 rokmi Toshiba a asi pred rokom predstavil takýto kancelársky notebook aj Asus. Ale až ASUS dokázal vytvoriť niečo, čo dvom displejom dáva skutočný zmysel […]

28. augusta 2020

Terabajtové SSD do vrecka? Ostatne prečo nie?

Recenzia: ADATA SE760

Doba sa mení a tradičné disky s rotačnou platňou nahrádzajú aj u externých USB diskov elektronické SSD. Je to praktickejšie, čiastočne aj bezpečnejšie a najmä menšie a ľahšie.

27. augusta 2020

Palec hore ASUS !

Recenzia: ROG Zephyrus G14

ROG Zephyrus G14 spĺňa na jednotku požiadavku na univerzálny pracovný a zároveň hráčsky notebook za veľmi dobrú cenu.

10. augusta 2020