Éra konektivity

Samsung Electronics a vízia pre budúcnosť

Samsung Electronics predstavil na veľtrhu CES 2022 víziu „Together for Tomorrow“

Autor
Dátum zverejnenia 10. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť informovala o svojich plánoch na vybudovanie udržateľnejšej, prispôsobiteľnejšej a prepojenejšej budúcnosti pomocou produktov a iniciatív, ktoré minimalizujú dopad na životné prostredie, vyhovujú životnému štýlu ľudí a umožňujú naozaj bezproblémový chod smart domácnosti.

 Spoločnosť Samsung Electronics dnes počas prejavu na veľtrhu CES 2022 predstavila svoju víziu budúceho vývoja „Together for Tomorrow“ (Spoločne pre zajtrajšok). Prejav predniesol Jong-Hee (JH) Han, podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ a vedúci divízie DX (Device eXperience) spoločnosti Samsung. Zdôraznil úsilie spoločnosti o nastolenie nového veku charakterizovaného väčšou spoluprácou, prispôsobením sa meniacemu životnému štýlu ľudí, a inováciami, ktoré znamenajú pokrok pre spoločnosť aj planétu.

Vízia „Together for tomorrow“ dáva každému možnosť vytvárať pozitívne zmeny a podporuje spoluprácu, ktorá rieši niektoré z najnaliehavejších problémov planéty. Prejav vysvetľoval, ako spoločnosť Samsung plánuje uskutočniť túto víziu pomocou viacerých iniciatív v oblasti udržateľnosti, cieľavedomých partnerstiev a prispôsobiteľných a prepojených technológií.

 

„Som rád, že s vami môžem zdieľať našu víziu, ako môžu inovácie vytvárať pozitívne zmeny, a dúfam, že sa k nám pripojíte a budeme spoločne pracovať pre lepší zajtrajšok,“ povedal Han. „Vďaka tomuto vývoju sa udržateľnosť stane pevnou súčasťou výroby aj používania našich produktov a umožní nám žiť udržateľnejší život.“

Budovanie udržateľnej budúcnosti

Základom vízie spoločnosti Samsung pre lepšiu budúcnosť je to, čo nazýva „každodenná udržateľnosť“. Táto koncepcia ju inšpiruje k tomu, aby bola udržateľnosť stredobodom všetkého, čo robí. Spoločnosť realizuje svoju víziu zavádzaním nových výrobných postupov, ktoré majú nízky dopad na životné prostredie, ekologickými obalmi, udržateľnejšou prevádzkou a zodpovednou likvidáciou produktov na konci ich životného cyklu.

Úsilie spoločnosti Samsung o zníženie emisií uhlíka v celom výrobnom cykle si vyslúžilo aj uznanie organizácie Carbon Trust, poprednej svetovej autority v oblasti uhlíkovej stopy. V minulom roku pomohli pamäťové čipy Samsung s certifikáciou Carbon Trust znížiť emisie uhlíka o takmer 700 000 ton.

Aktivity spoločnosti Samsung v tejto oblasti siahajú ďaleko za hranice výroby polovodičov a zahŕňajú aj väčšie využívanie recyklovaných materiálov. Na dosiahnutie každodennej udržateľnosti čo najviac výrobkov plánuje oddelenie Visual Display Business spoločnosti Samsung používať 30-krát viac recyklovaných plastov ako v roku 2021. Spoločnosť predstavila aj plány na rozšírenie používania recyklovaných materiálov pre všetky mobilné produkty a domáce spotrebiče počas nasledujúcich troch rokov.

V roku 2021 obsahovali recyklované materiály všetky krabice na TV Samsung. Pre tento rok spoločnosť oznámila, že rozšíri používanie recyklovaných materiálov aj na obalové materiály vo vnútri krabíc. Recyklované materiály budú teraz súčasťou penového polystyrénu, držadiel krabíc a plastových vreciek. Spoločnosť tiež oznámila celosvetové rozšírenie svojho oceňovaného programu Eco-Packaging. Tento program premeny kartónových krabíc na domčeky pre mačky, odkladacie stolíky a ďalšie užitočné kusy či doslova nábytok na mieru, budú najnovšie zahŕňať obaly pre domáce spotrebiče, napríklad vysávače, mikrovlnné rúry, čističky vzduchu a ďalšie.

 

Spoločnosť Samsung začleňuje udržateľnosť aj do spôsobov používania svojich produktov. To umožní ľuďom viac znižovať svoju uhlíkovú stopu a podieľať sa na pozitívnych zmenách pre lepší zajtrajšok. Ako príklad môže poslúžiť pozoruhodné vylepšenie diaľkového ovládača Samsung SolarCell Remote, ktorý zabraňuje plytvaniu batériami vďaka vstavanému solárnemu panelu a dá sa teraz dobíjať nielen cez deň, ale aj v noci. Vylepšený ovládač SolarCell Remote dokáže získavať elektrinu z rádiových vĺn zariadení, ako sú Wi-Fi routery[1]. „Tento ovládač bude dodávaný s ďalšími výrobkami Samsung, napríklad s novými televízormi a domácimi spotrebičmi, s cieľom zabrániť vyhodeniu viac ako 200 miliónov batérií na skládky odpadov[2]. Keby ste tieto batérie zoradili za sebou, je to ako vzdialenosť odtiaľto, z Las Vegas, až do Kórey,“ povedal Han.

Okrem toho spoločnosť Samsung plánuje, že do roku 2025 budú všetky jej televízory a nabíjačky telefónov fungovať v pohotovostnom režime s prakticky nulovou spotrebou, čím sa zabráni plytvaniu energiou.

Ďalšou veľkou výzvou pre elektronický priemysel je elektronický odpad. Spoločnosť Samsung preto od roku 2009 zozbierala viac ako päť miliónov ton tohto odpadu. Pre mobilné produkty bola v minulom roku spustená platforma Galaxy for the Planet, ktorá bola vytvorená s cieľom prinášať konkrétne opatrenia v oblasti klímy a minimalizovať ekologickú stopu zariadení v priebehu ich životného cyklu.

„Sú to dôležité kroky,“ povedal Han, „ale nemôžeme dosiahnuť naše ciele sami. Veríme, že kľúčom k boju proti zmene klímy a ochrane životného prostredia je bezplatné zdieľanie príslušných inovácií a spolupráce.“ Spoločnosť Samsung preto oznámila, že jej ekologicky šetrné technológie, použité napríklad v ovládači SolarCell Remote, budú verejne dostupné, aby ich mohli využiť pre svoje nové zariadenia aj ostatní výrobcovia.

Rozhodnutie spoločnosti Samsung sprístupniť tieto technológie odráža jej záväzok v oblasti inovácií na dosiahnutie každodennej udržateľnosti, ktorý presahuje hranice odvetvia. Spolupráca so spoločnosťou Patagonia, ktorú spoločnosť Samsung počas prejavu oznámila, ukazuje, aký typ inovácie môže vzniknúť, keď sa spoločnosti aj z úplne odlišných odvetví spoja, aby riešili problémy životného prostredia. Inovatívne riešenie, ktoré spoločnosti navrhujú, pomôže bojovať proti znečisteniu plastmi tým, že umožní práčkam Samsung minimalizovať prenikanie mikroplastov do vodných tokov počas prania.

„Je to vážny problém a nikto ho nedokáže vyriešiť sám,“ povedal Vincent Stanley, riaditeľ spoločnosti Patagonia. Stanley ocenil usilovnú prácu a odhodlanie inžinierov spoločnosti Samsung a označil toto spojenectvo za „dokonalý príklad spolupráce, ktorú všetci potrebujeme, aby sme pomohli zvrátiť klimatické zmeny a obnoviť zdravú prírodu“.

„Táto spolupráca je veľmi prospešná, ale tým to nekončí,“ dodal Han. „Budeme pokračovať v hľadaní nových partnerstiev a možností spolupráce, ktorých cieľom bude riešiť problémy, ktorým naša planéta čelí.“

Väčšie možnosti prispôsobenia potrebám užívateľov

Spoločnosť Samsung okrem popisu krokov, ktoré podniká na posilnenie každodennej udržateľnosti, načrtla rôzne spôsoby, ako rozvíja technológie, aby uspokojila rozmanité potreby spotrebiteľov. Samsung chápe, že každý človek je jedinečný a chce si svoje zariadenia prispôsobiť svojmu životnému štýlu, a preto sa snaží nájsť spôsoby, ako ľuďom pomôcť novo definovať ich vzťah k technológiám, ktoré denne používajú. Tento prístup k inováciám zameraný na potreby ľudí je kľúčovým pilierom vízie „Together for tomorrow“.

Platformy a zariadenia, ktoré Samsung na akcii predstavil, súvisia s víziou „Screens Everywhere, Screens for All“ (Obrazovky všade, obrazovky pre všetkých), o ktorej sa Han zmieňoval na veľtrhu CES 2020.

The Freestyle je ľahký a prenosný projektor, ktorý pripraví ľuďom v akomkoľvek prostredí podobný zážitok, ako by boli v kine. Projektor je vybavený reprodukciou zvuku s podporou umelej inteligencie, streamovacími aplikáciami a radom užitočných funkcií známych zo Smart televízorov Samsung. Je možné ho nainštalovať prakticky kdekoľvek a dokáže premietať obraz s uhlopriečkou až 100 palcov (254 cm).

Aplikácia Samsung Gaming Hub zase ponúka ucelenú platformu pre objavovanie a hranie cloudových a konzolových hier a má byť uvedená na trh v Smart televízoroch a monitoroch Samsung roku 2022. The Odyssey Ark je 55-palcový, flexibilný a zakrivený herný monitor, ktorý posúva zážitok z hrania na novú úroveň vďaka možnosti rozdeliť obrazovku na viac častí a súčasne hrať hry, viesť videochat s priateľmi alebo sledovať herné videá.

Aby mali ľudia viac možností, ako používať zariadenia v domácnosti podľa svojich preferencií, oznámila spoločnosť Samsung zavedenie ďalších, ešte viac prispôsobiteľných produktov vo svojom rade domácich spotrebičov Bespoke. Patria sem nové doplnky Bespoke chladničiek Samsung Family Hub a French Door s 3 alebo 4 dvierkami, umývačiek riadu, sporákov a mikrovlniek. Samsung uvádza aj ďalšie nové výrobky, ako je vysávač Bespoke Jet a práčka a sušička Bespoke, čím rozširuje sortiment tohto radu na všetky miestnosti v domácnosti a ponúka tak ľuďom viac možností, ako si prispôsobiť svoj priestor svojmu štýlu a potrebám.

Spoločnosť Samsung neustále skúma spôsoby, ako pomôcť ľuďom lepšie využívať možnosti ich zariadenia. Vyvrcholením týchto snáh je projekt #YouMake, ktorý umožňuje vyberať a prispôsobovať si produkty podľa toho, čo je pre používateľov najdôležitejšie a čo im najviac vyhovuje. Iniciatíva ohlásená počas prejavu rozširuje víziu spoločnosti Samsung v rade Bespoke za hranice domácich spotrebičov a uvádza ju do života aj v smartfónoch a zariadeniach s veľkou obrazovkou.

Nástup éry bezproblémovej konektivity

Spoločné vytváranie lepšej budúcnosti vyžaduje nielen zabudovanie prispôsobiteľnosti a udržateľnosti do produktov Samsung, ale aj bezproblémovú konektivitu. Spoločnosť Samsung demonštrovala svoj záväzok začať éru skutočne bezproblémového používania výhod prepojenej domácnosti prostredníctvom spolupráce s partnermi a svojimi najnovšími produktmi.

Úplne nový Samsung Home Hub, predstavený prvýkrát na veľtrhu CES, posúva možnosti prepojenej domácnosti na ďalšiu úroveň vďaka službe SmartThings, ktorá sa integruje so spotrebičmi pripojenými k umelej inteligencii a zjednodušuje správu domácnosti. Samsung Home Hub spája šesť služieb SmartThings do jedného praktického zariadenia, ktoré dáva používateľom plnú kontrolu nad ich smart domácnosťou a uľahčuje vykonávanie domácich prác.

Aby bolo možné lepšie spolupracovať s rôznymi typmi smart zariadení, oznámila spoločnosť Samsung, že plánuje integrovať SmartThings Hub do svojich televízorov, smart monitorov a chladničiek Family Hub modelového roku 2022. Tým pomôže sprístupniť funkcie prepojenej domácnosti a zaistiť jej bezproblémový chod všetkým záujemcom o túto technológiu.

S poukázaním na potrebu ponúknuť ľuďom to najlepšie z vymožeností inteligentnej domácnosti bez ohľadu na značku produktu spoločnosť Samsung tiež oznámila, že sa stala zakladajúcim členom organizácie Home Connectivity Alliance (HCA), ktorá združuje rôznych výrobcov inteligentných domácich spotrebičov. Cieľom organizácie je podporovať väčšiu interoperabilitu medzi zariadeniami rôznych značiek, aby mali spotrebitelia väčší výber, a zvýšiť bezpečnosť a zabezpečenie produktov a služieb.

„Členovia HCA, ako globálna koalícia výrobcov šikovných domácich spotrebičov, zdieľajú presvedčenie, že prepojené ekosystémy a digitálne technológie nám umožnia ďalej rozvíjať elegantné, maximálne prispôsobiteľné a skutočne smart produkty pre našich zákazníkov,“ uviedla Katherine Shin, viceprezidentka a vedúca oddelenia Customer Experience v spoločnosti Trane Technologies . „HCA pozýva všetkých globálnych výrobcov s podobnou víziou efektivity, interoperability a inovácií, aby prišli a budovali s nami.“

Prejav spoločnosti Samsung zdôraznil hlboký záväzok k spoločenskej zodpovednosti, ktorý naďalej charakterizuje jej prístup k inováciám. Tento záväzok sa prejavuje nielen v technológiách spoločnosti, ale aj v jej oddanosti programom, ktoré umožňujú budúcej generácii dosiahnuť zmeny, ktoré chce vo svete vidieť. Programy ako Solve for Tomorrow a Samsung Innovation Campus, ktoré podporujú rozvoj mladých ľudí a vytváranie zručností pre pracovisko zajtrajška, môžu zmeniť ich sny na realitu.

„Dnes mám tú česť podeliť sa s vami o zistenie, že do programov spoločnosti Samsung zameraných na rozvoj schopností budúcej generácie sa od roku 2012 zapojilo už vyše 21 miliónov ľudí,“ povedal Han. „To je ten lepší zajtrajšok, o ktorý sa všetci usilujeme: podpora ľudí, aby mohli dosiahnuť až za hranice svojich snov, ochrana planéty, aby aj ďalšie generácie mohli obdivovať jej zázraky, a inovácie ako hnacia sila týchto zmien.“

Ďalšie informácie, vrátane obrázkov a videí produktov, ktoré spoločnosť Samsung na veľtrhu CES 2022 predstavuje, nájdete na news.samsung.com/global/ces-2022.

 

 

[1] Pre využívanie energie rádiových vĺn je potrebné, aby bol ovládač SolarCell Remote fyzicky blízko k Wi-Fi routeru pracujúcemu na frekvencii 2,4 GHz.

[2] Odhad vychádza z očakávaného objemu predaja a priemernej doby používania príslušných produktov.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022