Éra konektivity

Samsung Electronics a vízia pre budúcnosť

Samsung Electronics predstavil na veľtrhu CES 2022 víziu „Together for Tomorrow“

Autor
Dátum zverejnenia 10. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť informovala o svojich plánoch na vybudovanie udržateľnejšej, prispôsobiteľnejšej a prepojenejšej budúcnosti pomocou produktov a iniciatív, ktoré minimalizujú dopad na životné prostredie, vyhovujú životnému štýlu ľudí a umožňujú naozaj bezproblémový chod smart domácnosti.

 Spoločnosť Samsung Electronics dnes počas prejavu na veľtrhu CES 2022 predstavila svoju víziu budúceho vývoja „Together for Tomorrow“ (Spoločne pre zajtrajšok). Prejav predniesol Jong-Hee (JH) Han, podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ a vedúci divízie DX (Device eXperience) spoločnosti Samsung. Zdôraznil úsilie spoločnosti o nastolenie nového veku charakterizovaného väčšou spoluprácou, prispôsobením sa meniacemu životnému štýlu ľudí, a inováciami, ktoré znamenajú pokrok pre spoločnosť aj planétu.

Vízia „Together for tomorrow“ dáva každému možnosť vytvárať pozitívne zmeny a podporuje spoluprácu, ktorá rieši niektoré z najnaliehavejších problémov planéty. Prejav vysvetľoval, ako spoločnosť Samsung plánuje uskutočniť túto víziu pomocou viacerých iniciatív v oblasti udržateľnosti, cieľavedomých partnerstiev a prispôsobiteľných a prepojených technológií.

 

„Som rád, že s vami môžem zdieľať našu víziu, ako môžu inovácie vytvárať pozitívne zmeny, a dúfam, že sa k nám pripojíte a budeme spoločne pracovať pre lepší zajtrajšok,“ povedal Han. „Vďaka tomuto vývoju sa udržateľnosť stane pevnou súčasťou výroby aj používania našich produktov a umožní nám žiť udržateľnejší život.“

Budovanie udržateľnej budúcnosti

Základom vízie spoločnosti Samsung pre lepšiu budúcnosť je to, čo nazýva „každodenná udržateľnosť“. Táto koncepcia ju inšpiruje k tomu, aby bola udržateľnosť stredobodom všetkého, čo robí. Spoločnosť realizuje svoju víziu zavádzaním nových výrobných postupov, ktoré majú nízky dopad na životné prostredie, ekologickými obalmi, udržateľnejšou prevádzkou a zodpovednou likvidáciou produktov na konci ich životného cyklu.

Úsilie spoločnosti Samsung o zníženie emisií uhlíka v celom výrobnom cykle si vyslúžilo aj uznanie organizácie Carbon Trust, poprednej svetovej autority v oblasti uhlíkovej stopy. V minulom roku pomohli pamäťové čipy Samsung s certifikáciou Carbon Trust znížiť emisie uhlíka o takmer 700 000 ton.

Aktivity spoločnosti Samsung v tejto oblasti siahajú ďaleko za hranice výroby polovodičov a zahŕňajú aj väčšie využívanie recyklovaných materiálov. Na dosiahnutie každodennej udržateľnosti čo najviac výrobkov plánuje oddelenie Visual Display Business spoločnosti Samsung používať 30-krát viac recyklovaných plastov ako v roku 2021. Spoločnosť predstavila aj plány na rozšírenie používania recyklovaných materiálov pre všetky mobilné produkty a domáce spotrebiče počas nasledujúcich troch rokov.

V roku 2021 obsahovali recyklované materiály všetky krabice na TV Samsung. Pre tento rok spoločnosť oznámila, že rozšíri používanie recyklovaných materiálov aj na obalové materiály vo vnútri krabíc. Recyklované materiály budú teraz súčasťou penového polystyrénu, držadiel krabíc a plastových vreciek. Spoločnosť tiež oznámila celosvetové rozšírenie svojho oceňovaného programu Eco-Packaging. Tento program premeny kartónových krabíc na domčeky pre mačky, odkladacie stolíky a ďalšie užitočné kusy či doslova nábytok na mieru, budú najnovšie zahŕňať obaly pre domáce spotrebiče, napríklad vysávače, mikrovlnné rúry, čističky vzduchu a ďalšie.

 

Spoločnosť Samsung začleňuje udržateľnosť aj do spôsobov používania svojich produktov. To umožní ľuďom viac znižovať svoju uhlíkovú stopu a podieľať sa na pozitívnych zmenách pre lepší zajtrajšok. Ako príklad môže poslúžiť pozoruhodné vylepšenie diaľkového ovládača Samsung SolarCell Remote, ktorý zabraňuje plytvaniu batériami vďaka vstavanému solárnemu panelu a dá sa teraz dobíjať nielen cez deň, ale aj v noci. Vylepšený ovládač SolarCell Remote dokáže získavať elektrinu z rádiových vĺn zariadení, ako sú Wi-Fi routery[1]. „Tento ovládač bude dodávaný s ďalšími výrobkami Samsung, napríklad s novými televízormi a domácimi spotrebičmi, s cieľom zabrániť vyhodeniu viac ako 200 miliónov batérií na skládky odpadov[2]. Keby ste tieto batérie zoradili za sebou, je to ako vzdialenosť odtiaľto, z Las Vegas, až do Kórey,“ povedal Han.

Okrem toho spoločnosť Samsung plánuje, že do roku 2025 budú všetky jej televízory a nabíjačky telefónov fungovať v pohotovostnom režime s prakticky nulovou spotrebou, čím sa zabráni plytvaniu energiou.

Ďalšou veľkou výzvou pre elektronický priemysel je elektronický odpad. Spoločnosť Samsung preto od roku 2009 zozbierala viac ako päť miliónov ton tohto odpadu. Pre mobilné produkty bola v minulom roku spustená platforma Galaxy for the Planet, ktorá bola vytvorená s cieľom prinášať konkrétne opatrenia v oblasti klímy a minimalizovať ekologickú stopu zariadení v priebehu ich životného cyklu.

„Sú to dôležité kroky,“ povedal Han, „ale nemôžeme dosiahnuť naše ciele sami. Veríme, že kľúčom k boju proti zmene klímy a ochrane životného prostredia je bezplatné zdieľanie príslušných inovácií a spolupráce.“ Spoločnosť Samsung preto oznámila, že jej ekologicky šetrné technológie, použité napríklad v ovládači SolarCell Remote, budú verejne dostupné, aby ich mohli využiť pre svoje nové zariadenia aj ostatní výrobcovia.

Rozhodnutie spoločnosti Samsung sprístupniť tieto technológie odráža jej záväzok v oblasti inovácií na dosiahnutie každodennej udržateľnosti, ktorý presahuje hranice odvetvia. Spolupráca so spoločnosťou Patagonia, ktorú spoločnosť Samsung počas prejavu oznámila, ukazuje, aký typ inovácie môže vzniknúť, keď sa spoločnosti aj z úplne odlišných odvetví spoja, aby riešili problémy životného prostredia. Inovatívne riešenie, ktoré spoločnosti navrhujú, pomôže bojovať proti znečisteniu plastmi tým, že umožní práčkam Samsung minimalizovať prenikanie mikroplastov do vodných tokov počas prania.

„Je to vážny problém a nikto ho nedokáže vyriešiť sám,“ povedal Vincent Stanley, riaditeľ spoločnosti Patagonia. Stanley ocenil usilovnú prácu a odhodlanie inžinierov spoločnosti Samsung a označil toto spojenectvo za „dokonalý príklad spolupráce, ktorú všetci potrebujeme, aby sme pomohli zvrátiť klimatické zmeny a obnoviť zdravú prírodu“.

„Táto spolupráca je veľmi prospešná, ale tým to nekončí,“ dodal Han. „Budeme pokračovať v hľadaní nových partnerstiev a možností spolupráce, ktorých cieľom bude riešiť problémy, ktorým naša planéta čelí.“

Väčšie možnosti prispôsobenia potrebám užívateľov

Spoločnosť Samsung okrem popisu krokov, ktoré podniká na posilnenie každodennej udržateľnosti, načrtla rôzne spôsoby, ako rozvíja technológie, aby uspokojila rozmanité potreby spotrebiteľov. Samsung chápe, že každý človek je jedinečný a chce si svoje zariadenia prispôsobiť svojmu životnému štýlu, a preto sa snaží nájsť spôsoby, ako ľuďom pomôcť novo definovať ich vzťah k technológiám, ktoré denne používajú. Tento prístup k inováciám zameraný na potreby ľudí je kľúčovým pilierom vízie „Together for tomorrow“.

Platformy a zariadenia, ktoré Samsung na akcii predstavil, súvisia s víziou „Screens Everywhere, Screens for All“ (Obrazovky všade, obrazovky pre všetkých), o ktorej sa Han zmieňoval na veľtrhu CES 2020.

The Freestyle je ľahký a prenosný projektor, ktorý pripraví ľuďom v akomkoľvek prostredí podobný zážitok, ako by boli v kine. Projektor je vybavený reprodukciou zvuku s podporou umelej inteligencie, streamovacími aplikáciami a radom užitočných funkcií známych zo Smart televízorov Samsung. Je možné ho nainštalovať prakticky kdekoľvek a dokáže premietať obraz s uhlopriečkou až 100 palcov (254 cm).

Aplikácia Samsung Gaming Hub zase ponúka ucelenú platformu pre objavovanie a hranie cloudových a konzolových hier a má byť uvedená na trh v Smart televízoroch a monitoroch Samsung roku 2022. The Odyssey Ark je 55-palcový, flexibilný a zakrivený herný monitor, ktorý posúva zážitok z hrania na novú úroveň vďaka možnosti rozdeliť obrazovku na viac častí a súčasne hrať hry, viesť videochat s priateľmi alebo sledovať herné videá.

Aby mali ľudia viac možností, ako používať zariadenia v domácnosti podľa svojich preferencií, oznámila spoločnosť Samsung zavedenie ďalších, ešte viac prispôsobiteľných produktov vo svojom rade domácich spotrebičov Bespoke. Patria sem nové doplnky Bespoke chladničiek Samsung Family Hub a French Door s 3 alebo 4 dvierkami, umývačiek riadu, sporákov a mikrovlniek. Samsung uvádza aj ďalšie nové výrobky, ako je vysávač Bespoke Jet a práčka a sušička Bespoke, čím rozširuje sortiment tohto radu na všetky miestnosti v domácnosti a ponúka tak ľuďom viac možností, ako si prispôsobiť svoj priestor svojmu štýlu a potrebám.

Spoločnosť Samsung neustále skúma spôsoby, ako pomôcť ľuďom lepšie využívať možnosti ich zariadenia. Vyvrcholením týchto snáh je projekt #YouMake, ktorý umožňuje vyberať a prispôsobovať si produkty podľa toho, čo je pre používateľov najdôležitejšie a čo im najviac vyhovuje. Iniciatíva ohlásená počas prejavu rozširuje víziu spoločnosti Samsung v rade Bespoke za hranice domácich spotrebičov a uvádza ju do života aj v smartfónoch a zariadeniach s veľkou obrazovkou.

Nástup éry bezproblémovej konektivity

Spoločné vytváranie lepšej budúcnosti vyžaduje nielen zabudovanie prispôsobiteľnosti a udržateľnosti do produktov Samsung, ale aj bezproblémovú konektivitu. Spoločnosť Samsung demonštrovala svoj záväzok začať éru skutočne bezproblémového používania výhod prepojenej domácnosti prostredníctvom spolupráce s partnermi a svojimi najnovšími produktmi.

Úplne nový Samsung Home Hub, predstavený prvýkrát na veľtrhu CES, posúva možnosti prepojenej domácnosti na ďalšiu úroveň vďaka službe SmartThings, ktorá sa integruje so spotrebičmi pripojenými k umelej inteligencii a zjednodušuje správu domácnosti. Samsung Home Hub spája šesť služieb SmartThings do jedného praktického zariadenia, ktoré dáva používateľom plnú kontrolu nad ich smart domácnosťou a uľahčuje vykonávanie domácich prác.

Aby bolo možné lepšie spolupracovať s rôznymi typmi smart zariadení, oznámila spoločnosť Samsung, že plánuje integrovať SmartThings Hub do svojich televízorov, smart monitorov a chladničiek Family Hub modelového roku 2022. Tým pomôže sprístupniť funkcie prepojenej domácnosti a zaistiť jej bezproblémový chod všetkým záujemcom o túto technológiu.

S poukázaním na potrebu ponúknuť ľuďom to najlepšie z vymožeností inteligentnej domácnosti bez ohľadu na značku produktu spoločnosť Samsung tiež oznámila, že sa stala zakladajúcim členom organizácie Home Connectivity Alliance (HCA), ktorá združuje rôznych výrobcov inteligentných domácich spotrebičov. Cieľom organizácie je podporovať väčšiu interoperabilitu medzi zariadeniami rôznych značiek, aby mali spotrebitelia väčší výber, a zvýšiť bezpečnosť a zabezpečenie produktov a služieb.

„Členovia HCA, ako globálna koalícia výrobcov šikovných domácich spotrebičov, zdieľajú presvedčenie, že prepojené ekosystémy a digitálne technológie nám umožnia ďalej rozvíjať elegantné, maximálne prispôsobiteľné a skutočne smart produkty pre našich zákazníkov,“ uviedla Katherine Shin, viceprezidentka a vedúca oddelenia Customer Experience v spoločnosti Trane Technologies . „HCA pozýva všetkých globálnych výrobcov s podobnou víziou efektivity, interoperability a inovácií, aby prišli a budovali s nami.“

Prejav spoločnosti Samsung zdôraznil hlboký záväzok k spoločenskej zodpovednosti, ktorý naďalej charakterizuje jej prístup k inováciám. Tento záväzok sa prejavuje nielen v technológiách spoločnosti, ale aj v jej oddanosti programom, ktoré umožňujú budúcej generácii dosiahnuť zmeny, ktoré chce vo svete vidieť. Programy ako Solve for Tomorrow a Samsung Innovation Campus, ktoré podporujú rozvoj mladých ľudí a vytváranie zručností pre pracovisko zajtrajška, môžu zmeniť ich sny na realitu.

„Dnes mám tú česť podeliť sa s vami o zistenie, že do programov spoločnosti Samsung zameraných na rozvoj schopností budúcej generácie sa od roku 2012 zapojilo už vyše 21 miliónov ľudí,“ povedal Han. „To je ten lepší zajtrajšok, o ktorý sa všetci usilujeme: podpora ľudí, aby mohli dosiahnuť až za hranice svojich snov, ochrana planéty, aby aj ďalšie generácie mohli obdivovať jej zázraky, a inovácie ako hnacia sila týchto zmien.“

Ďalšie informácie, vrátane obrázkov a videí produktov, ktoré spoločnosť Samsung na veľtrhu CES 2022 predstavuje, nájdete na news.samsung.com/global/ces-2022.

 

 

[1] Pre využívanie energie rádiových vĺn je potrebné, aby bol ovládač SolarCell Remote fyzicky blízko k Wi-Fi routeru pracujúcemu na frekvencii 2,4 GHz.

[2] Odhad vychádza z očakávaného objemu predaja a priemernej doby používania príslušných produktov.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022