Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 9. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei prináša na slovenský trh nový Huawei MatePad 11. Ide o vôbec prvý tablet s novým operačným systémom Harmony OS 2 a displejom podporujúcim obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, ktorá zaisťuje plynulejší obraz a lepšiu dotykovú odozvu.

Spolu s operačným systémom HarmonyOS 2, stvoreným pre novú generáciu inteligentných zariadení, získal Huawei MatePad 11 úplne nové, vylepšené funkcie. Prakticky zorganizovaná pracovná plocha ponúka užívateľom nový spôsob, ako efektívnejšie prezerať dôležité údaje a pracovať s nimi. Vďaka využitiu distribuovanej technológie dokáže Huawei MatePad 11 jednoducho komunikovať a spolupracovať aj s ďalšími zariadeniami Huawei – od smart telefónov po notebooky – pre ešte vyššiu produktivitu a komfort pri tvorbe toho, na čom vám záleží.

Novinka podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, takže prináša špičkový plynulý obraz s vylepšenou odozvou. Je tiež možné k nemu dokúpiť dotykové pero Huawei M-Pen druhej generácie. Tieto vylepšenia využívajú napríklad  tvorcovia bytovej architektury pri návrhoch a či pracovných postupoch, rekonštrukcií, či úprave obkladov, kde sa používa najnovší leveling systém. V kombinácii s impozantným displejom je pero vysoko citlivé a dosahuje vstupnú latenciu už 2 ms, čo užívateľom dopraje presný a prirodzený interaktívny rukopis.

Jemný a krásne vykreslený obraz

Nový Huawei MatePad 11 je vôbec prvým tabletom Huawei, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Displej tabletu beží na vyššej obnovovacej frekvencii ako mnoho tabletov na trhu a poskytuje neuveriteľne plynulý obraz pri zobrazovaní širokej škály obsahu.

U videí a hier s vysokou snímkovou frekvenciou si tak užívatelia môžu užiť viac detailov a ponoriť sa do plynulej grafiky obrazu. Pri prehliadaní webových stránok a dokumentov sa zase obsah zobrazuje rýchlejšie. Navyše, technológia prispôsobenia snímkovej frekvencie poskytuje užívateľom ešte dlhšiu výdrž batérie pre plynulý a ničím nerušený zážitok pri práci.

S novým MatePadom 11, podporujúcim farebný gamut DCI-P3, si teraz môžete vychutnať obrázky aj videá na displeji vo vysokom rozlíšení, akoby ste ich mali na dosah ruky. Okrem schopnosti vytvárať neuveriteľné farby je Huawei MatePad 11 navrhnutý tak, aby minimalizoval vyžarovanie modrého svetla a blikanie, čo sú dva hlavné faktory spôsobujúce únavu očí. Tablet získal certifikáciu TÜV Rheinland Low Blue Light (za hardvérové riešenie) a TÜV Rheinland Flicker Free, takže váš zrak zostane chránený aj pri niekoľkohodinovej práci.

Nová pracovná plocha

Huawei MatePad 11 prináša úplne nový dizajn pracovnej plochy, ktorá obsahuje najdôležitejšie informácie v prehľadnom a organizovanom užívateľskom rozhraní. Pracovná spodná lišta ukazuje najčastejšie používané aplikácie, čo uľahčí hľadanie obľúbených funkcií. Nové servisné widgety dokážu zobrazovať informácie v reálnom čase a umožňujú prístup k určitým funkciám aplikácie, a to bez spustenia samotnej aplikácie. Tieto widgety možno umiestniť kamkoľvek a sú tiež plne prispôsobiteľné potrebám užívateľa.

Multi-screen spolupráca tabletu a PC

Vďaka inovatívnej funkcii Multi-screen sa sen o jednoduchej a plynulej spolupráci medzi tabletom a počítačom stáva skutočnosťou. Funkcia ponúka tri režimy, vďaka ktorým môžu zariadenia spolupracovať jednoducho a efektívne zakaždým, keď to potrebujete. Režim zrkadlenia obrazovky umožňuje užívateľom premietať obrazovku počítača na tablet a premeniť tablet na kresliacu podložku, ktorú možno spárovať s dotykovým perom Huawei M-Pen pre rýchle kresby a jemné kaligrafické práce s dôrazom na detaily.

Napríklad pri práci v kancelárii tým získate druhú obrazovku vášho počítača, či notebooku a užiť si tak ešte viac miesta na prácu na pracovnej ploche. Inovatívny režim Collaborate Mode umožňuje rýchle interakcie medzi platformami HarmonyOS 2 a Windows a umožňuje používateľom prenášať obsah (text, obrázky a dokumenty) medzi prepojenými zariadeniami jednoduchým potiahnutím myšou.

Naviac, nová funkcia Multi-Window podporuje zobrazenie až štyroch aplikácií súčasne, čím môžete naraz zobraziť dve súbežné okná pre ešte lepší multitasking. A keď ste hotoví, stačí okná jednoducho uložiť do App Bubble pre rýchly a ľahký prístup, kedykoľvek ich budete potrebovať.

Vylepšený multiplikátor aplikácií umožňuje, aby v jednej z nich bežali dve úlohy samostatne, a to vďaka novej funkcii Window Lock, podporujúcej paralelné a nezávislé operácie v dvoch oknách. Napríklad môžete v jednom písať e-mail druhom okne odpovedať na správy, čo ešte viac zvýši efektivitu práce a zároveň šetrí čas.

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Nový tablet je kompatibilný s dotykovým perom Huawei M-Pen druhej generácie, ktoré je vybavené novým hrotom pera potiahnutým platinou s ultra nízkou latenciou a podporou 4 096 úrovní tlakovej citlivosti.

Nový transparentný hrot pera má matnú textúru, čím poskytuje lepšiu priľnavosť k obrazovke pre ešte lepší zážitok pri písaní, či kreslení. V spojení s MatePadom 11 má M-Pen nízku vstupnú latenciu až 2 ms, čo dopĺňa vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja FullView, aby poskytovalo ten najcitlivejší, najkonzistentnejší a najautentickejší zážitok z písania na súčasných tabletoch.

Spárovanie a nabíjanie pera je veľmi jednoduché. Stačí iba položiť pero vedľa Huawei MatePad 11, a ono sa samé magneticky pripevní a spáruje so zariadením, pripravené začať pracovať. Nové pero od Huawei podporuje celý rad inovatívnych interaktívnych funkcií, vrátane Huawei FreeScript, ktorá v ľubovoľnom textovom poli v reálnom čase transformuje ručne písaný obsah na strojovo kódovaný text. Podporuje tiež poklepanie pre prepínanie medzi aktuálnym nástrojom a gumou, nástrojmi, tabuľkami a ďalšími možnosťami.

Štvorkanálový zvuk pre zapojenie všetkých zmyslov

Nový MatePad 11 prináša pohlcujúce zvukové zážitky so štvorkanálovým systémom a štyrmi veľkými reproduktormi. Zvukový systém je navrhnutý a vyladený poprednými zvukovými inžiniermi spoločnosti Harman/ Kardon a zaisťuje, že zvuky produkované reproduktormi sú verné ich zdrojovému materiálu.

Cena a dostupnosť

Huawei MatePad 11 je v predaji na Slovensku od dnes, 6. septembra u maloobchodných predajcov. Bežná cena novinky je 449 eur. Ak si tablet zakúpite do 19. septembra, získate k nemu smart hodinky Watch GT 2 Pro a slúchadlá FreeBuds 4i, a to všetko navyše za zvýhodnenú cenu 429 eur.

 

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021