Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 9. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei prináša na slovenský trh nový Huawei MatePad 11. Ide o vôbec prvý tablet s novým operačným systémom Harmony OS 2 a displejom podporujúcim obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, ktorá zaisťuje plynulejší obraz a lepšiu dotykovú odozvu.

Spolu s operačným systémom HarmonyOS 2, stvoreným pre novú generáciu inteligentných zariadení, získal Huawei MatePad 11 úplne nové, vylepšené funkcie. Prakticky zorganizovaná pracovná plocha ponúka užívateľom nový spôsob, ako efektívnejšie prezerať dôležité údaje a pracovať s nimi. Vďaka využitiu distribuovanej technológie dokáže Huawei MatePad 11 jednoducho komunikovať a spolupracovať aj s ďalšími zariadeniami Huawei – od smart telefónov po notebooky – pre ešte vyššiu produktivitu a komfort pri tvorbe toho, na čom vám záleží.

Novinka podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, takže prináša špičkový plynulý obraz s vylepšenou odozvou. Je tiež možné k nemu dokúpiť dotykové pero Huawei M-Pen druhej generácie. Tieto vylepšenia využívajú napríklad  tvorcovia bytovej architektury pri návrhoch a či pracovných postupoch, rekonštrukcií, či úprave obkladov, kde sa používa najnovší leveling systém. V kombinácii s impozantným displejom je pero vysoko citlivé a dosahuje vstupnú latenciu už 2 ms, čo užívateľom dopraje presný a prirodzený interaktívny rukopis.

Jemný a krásne vykreslený obraz

Nový Huawei MatePad 11 je vôbec prvým tabletom Huawei, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Displej tabletu beží na vyššej obnovovacej frekvencii ako mnoho tabletov na trhu a poskytuje neuveriteľne plynulý obraz pri zobrazovaní širokej škály obsahu.

U videí a hier s vysokou snímkovou frekvenciou si tak užívatelia môžu užiť viac detailov a ponoriť sa do plynulej grafiky obrazu. Pri prehliadaní webových stránok a dokumentov sa zase obsah zobrazuje rýchlejšie. Navyše, technológia prispôsobenia snímkovej frekvencie poskytuje užívateľom ešte dlhšiu výdrž batérie pre plynulý a ničím nerušený zážitok pri práci.

S novým MatePadom 11, podporujúcim farebný gamut DCI-P3, si teraz môžete vychutnať obrázky aj videá na displeji vo vysokom rozlíšení, akoby ste ich mali na dosah ruky. Okrem schopnosti vytvárať neuveriteľné farby je Huawei MatePad 11 navrhnutý tak, aby minimalizoval vyžarovanie modrého svetla a blikanie, čo sú dva hlavné faktory spôsobujúce únavu očí. Tablet získal certifikáciu TÜV Rheinland Low Blue Light (za hardvérové riešenie) a TÜV Rheinland Flicker Free, takže váš zrak zostane chránený aj pri niekoľkohodinovej práci.

Nová pracovná plocha

Huawei MatePad 11 prináša úplne nový dizajn pracovnej plochy, ktorá obsahuje najdôležitejšie informácie v prehľadnom a organizovanom užívateľskom rozhraní. Pracovná spodná lišta ukazuje najčastejšie používané aplikácie, čo uľahčí hľadanie obľúbených funkcií. Nové servisné widgety dokážu zobrazovať informácie v reálnom čase a umožňujú prístup k určitým funkciám aplikácie, a to bez spustenia samotnej aplikácie. Tieto widgety možno umiestniť kamkoľvek a sú tiež plne prispôsobiteľné potrebám užívateľa.

Multi-screen spolupráca tabletu a PC

Vďaka inovatívnej funkcii Multi-screen sa sen o jednoduchej a plynulej spolupráci medzi tabletom a počítačom stáva skutočnosťou. Funkcia ponúka tri režimy, vďaka ktorým môžu zariadenia spolupracovať jednoducho a efektívne zakaždým, keď to potrebujete. Režim zrkadlenia obrazovky umožňuje užívateľom premietať obrazovku počítača na tablet a premeniť tablet na kresliacu podložku, ktorú možno spárovať s dotykovým perom Huawei M-Pen pre rýchle kresby a jemné kaligrafické práce s dôrazom na detaily.

Napríklad pri práci v kancelárii tým získate druhú obrazovku vášho počítača, či notebooku a užiť si tak ešte viac miesta na prácu na pracovnej ploche. Inovatívny režim Collaborate Mode umožňuje rýchle interakcie medzi platformami HarmonyOS 2 a Windows a umožňuje používateľom prenášať obsah (text, obrázky a dokumenty) medzi prepojenými zariadeniami jednoduchým potiahnutím myšou.

Naviac, nová funkcia Multi-Window podporuje zobrazenie až štyroch aplikácií súčasne, čím môžete naraz zobraziť dve súbežné okná pre ešte lepší multitasking. A keď ste hotoví, stačí okná jednoducho uložiť do App Bubble pre rýchly a ľahký prístup, kedykoľvek ich budete potrebovať.

Vylepšený multiplikátor aplikácií umožňuje, aby v jednej z nich bežali dve úlohy samostatne, a to vďaka novej funkcii Window Lock, podporujúcej paralelné a nezávislé operácie v dvoch oknách. Napríklad môžete v jednom písať e-mail druhom okne odpovedať na správy, čo ešte viac zvýši efektivitu práce a zároveň šetrí čas.

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Nový tablet je kompatibilný s dotykovým perom Huawei M-Pen druhej generácie, ktoré je vybavené novým hrotom pera potiahnutým platinou s ultra nízkou latenciou a podporou 4 096 úrovní tlakovej citlivosti.

Nový transparentný hrot pera má matnú textúru, čím poskytuje lepšiu priľnavosť k obrazovke pre ešte lepší zážitok pri písaní, či kreslení. V spojení s MatePadom 11 má M-Pen nízku vstupnú latenciu až 2 ms, čo dopĺňa vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja FullView, aby poskytovalo ten najcitlivejší, najkonzistentnejší a najautentickejší zážitok z písania na súčasných tabletoch.

Spárovanie a nabíjanie pera je veľmi jednoduché. Stačí iba položiť pero vedľa Huawei MatePad 11, a ono sa samé magneticky pripevní a spáruje so zariadením, pripravené začať pracovať. Nové pero od Huawei podporuje celý rad inovatívnych interaktívnych funkcií, vrátane Huawei FreeScript, ktorá v ľubovoľnom textovom poli v reálnom čase transformuje ručne písaný obsah na strojovo kódovaný text. Podporuje tiež poklepanie pre prepínanie medzi aktuálnym nástrojom a gumou, nástrojmi, tabuľkami a ďalšími možnosťami.

Štvorkanálový zvuk pre zapojenie všetkých zmyslov

Nový MatePad 11 prináša pohlcujúce zvukové zážitky so štvorkanálovým systémom a štyrmi veľkými reproduktormi. Zvukový systém je navrhnutý a vyladený poprednými zvukovými inžiniermi spoločnosti Harman/ Kardon a zaisťuje, že zvuky produkované reproduktormi sú verné ich zdrojovému materiálu.

Cena a dostupnosť

Huawei MatePad 11 je v predaji na Slovensku od dnes, 6. septembra u maloobchodných predajcov. Bežná cena novinky je 449 eur. Ak si tablet zakúpite do 19. septembra, získate k nemu smart hodinky Watch GT 2 Pro a slúchadlá FreeBuds 4i, a to všetko navyše za zvýhodnenú cenu 429 eur.

 

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022