Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 9. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei prináša na slovenský trh nový Huawei MatePad 11. Ide o vôbec prvý tablet s novým operačným systémom Harmony OS 2 a displejom podporujúcim obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, ktorá zaisťuje plynulejší obraz a lepšiu dotykovú odozvu.

Spolu s operačným systémom HarmonyOS 2, stvoreným pre novú generáciu inteligentných zariadení, získal Huawei MatePad 11 úplne nové, vylepšené funkcie. Prakticky zorganizovaná pracovná plocha ponúka užívateľom nový spôsob, ako efektívnejšie prezerať dôležité údaje a pracovať s nimi. Vďaka využitiu distribuovanej technológie dokáže Huawei MatePad 11 jednoducho komunikovať a spolupracovať aj s ďalšími zariadeniami Huawei – od smart telefónov po notebooky – pre ešte vyššiu produktivitu a komfort pri tvorbe toho, na čom vám záleží.

Novinka podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, takže prináša špičkový plynulý obraz s vylepšenou odozvou. Je tiež možné k nemu dokúpiť dotykové pero Huawei M-Pen druhej generácie. V kombinácii s impozantným displejom je pero vysoko citlivé a dosahuje vstupnú latenciu už 2 ms, čo užívateľom dopraje presný a prirodzený interaktívny rukopis.

Jemný a krásne vykreslený obraz

Nový Huawei MatePad 11 je vôbec prvým tabletom Huawei, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Displej tabletu beží na vyššej obnovovacej frekvencii ako mnoho tabletov na trhu a poskytuje neuveriteľne plynulý obraz pri zobrazovaní širokej škály obsahu.

U videí a hier s vysokou snímkovou frekvenciou si tak užívatelia môžu užiť viac detailov a ponoriť sa do plynulej grafiky obrazu. Pri prehliadaní webových stránok a dokumentov sa zase obsah zobrazuje rýchlejšie. Navyše, technológia prispôsobenia snímkovej frekvencie poskytuje užívateľom ešte dlhšiu výdrž batérie pre plynulý a ničím nerušený zážitok pri práci.

S novým MatePadom 11, podporujúcim farebný gamut DCI-P3, si teraz môžete vychutnať obrázky aj videá na displeji vo vysokom rozlíšení, akoby ste ich mali na dosah ruky. Okrem schopnosti vytvárať neuveriteľné farby je Huawei MatePad 11 navrhnutý tak, aby minimalizoval vyžarovanie modrého svetla a blikanie, čo sú dva hlavné faktory spôsobujúce únavu očí. Tablet získal certifikáciu TÜV Rheinland Low Blue Light (za hardvérové riešenie) a TÜV Rheinland Flicker Free, takže váš zrak zostane chránený aj pri niekoľkohodinovej práci.

Nová pracovná plocha

Huawei MatePad 11 prináša úplne nový dizajn pracovnej plochy, ktorá obsahuje najdôležitejšie informácie v prehľadnom a organizovanom užívateľskom rozhraní. Pracovná spodná lišta ukazuje najčastejšie používané aplikácie, čo uľahčí hľadanie obľúbených funkcií. Nové servisné widgety dokážu zobrazovať informácie v reálnom čase a umožňujú prístup k určitým funkciám aplikácie, a to bez spustenia samotnej aplikácie. Tieto widgety možno umiestniť kamkoľvek a sú tiež plne prispôsobiteľné potrebám užívateľa.

Multi-screen spolupráca tabletu a PC

Vďaka inovatívnej funkcii Multi-screen sa sen o jednoduchej a plynulej spolupráci medzi tabletom a počítačom stáva skutočnosťou. Funkcia ponúka tri režimy, vďaka ktorým môžu zariadenia spolupracovať jednoducho a efektívne zakaždým, keď to potrebujete. Režim zrkadlenia obrazovky umožňuje užívateľom premietať obrazovku počítača na tablet a premeniť tablet na kresliacu podložku, ktorú možno spárovať s dotykovým perom Huawei M-Pen pre rýchle kresby a jemné kaligrafické práce s dôrazom na detaily.

Napríklad pri práci v kancelárii tým získate druhú obrazovku vášho počítača, či notebooku a užiť si tak ešte viac miesta na prácu na pracovnej ploche. Inovatívny režim Collaborate Mode umožňuje rýchle interakcie medzi platformami HarmonyOS 2 a Windows a umožňuje používateľom prenášať obsah (text, obrázky a dokumenty) medzi prepojenými zariadeniami jednoduchým potiahnutím myšou.

Naviac, nová funkcia Multi-Window podporuje zobrazenie až štyroch aplikácií súčasne, čím môžete naraz zobraziť dve súbežné okná pre ešte lepší multitasking. A keď ste hotoví, stačí okná jednoducho uložiť do App Bubble pre rýchly a ľahký prístup, kedykoľvek ich budete potrebovať.

Vylepšený multiplikátor aplikácií umožňuje, aby v jednej z nich bežali dve úlohy samostatne, a to vďaka novej funkcii Window Lock, podporujúcej paralelné a nezávislé operácie v dvoch oknách. Napríklad môžete v jednom písať e-mail druhom okne odpovedať na správy, čo ešte viac zvýši efektivitu práce a zároveň šetrí čas.

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Nový tablet je kompatibilný s dotykovým perom Huawei M-Pen druhej generácie, ktoré je vybavené novým hrotom pera potiahnutým platinou s ultra nízkou latenciou a podporou 4 096 úrovní tlakovej citlivosti.

Nový transparentný hrot pera má matnú textúru, čím poskytuje lepšiu priľnavosť k obrazovke pre ešte lepší zážitok pri písaní, či kreslení. V spojení s MatePadom 11 má M-Pen nízku vstupnú latenciu až 2 ms, čo dopĺňa vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja FullView, aby poskytovalo ten najcitlivejší, najkonzistentnejší a najautentickejší zážitok z písania na súčasných tabletoch.

Spárovanie a nabíjanie pera je veľmi jednoduché. Stačí iba položiť pero vedľa Huawei MatePad 11, a ono sa samé magneticky pripevní a spáruje so zariadením, pripravené začať pracovať. Nové pero od Huawei podporuje celý rad inovatívnych interaktívnych funkcií, vrátane Huawei FreeScript, ktorá v ľubovoľnom textovom poli v reálnom čase transformuje ručne písaný obsah na strojovo kódovaný text. Podporuje tiež poklepanie pre prepínanie medzi aktuálnym nástrojom a gumou, nástrojmi, tabuľkami a ďalšími možnosťami.

Štvorkanálový zvuk pre zapojenie všetkých zmyslov

Nový MatePad 11 prináša pohlcujúce zvukové zážitky so štvorkanálovým systémom a štyrmi veľkými reproduktormi. Zvukový systém je navrhnutý a vyladený poprednými zvukovými inžiniermi spoločnosti Harman/ Kardon a zaisťuje, že zvuky produkované reproduktormi sú verné ich zdrojovému materiálu.

Cena a dostupnosť

Huawei MatePad 11 je v predaji na Slovensku od dnes, 6. septembra u maloobchodných predajcov. Bežná cena novinky je 449 eur. Ak si tablet zakúpite do 19. septembra, získate k nemu smart hodinky Watch GT 2 Pro a slúchadlá FreeBuds 4i, a to všetko navyše za zvýhodnenú cenu 429 eur.

 

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021